Відділ ведення Державного реєстру виборців

Підпорядкованість:

ВІДДІЛ АДМІНІСТРУВАННЯ

ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ

АДМІНІСТРАЦІЇ

Поштова адреса: КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ, смт БАРИШІВКА,

пл. МИРУ, 1

Начальник відділу: МУЗИЧЕНКО ІННА ІВАНІВНА

тел. 5-31-06

ГРАФІК РОБОТИ

ПОНЕДІЛОК – ЧЕТВЕР 8.00 – 17.00

П’ЯТНИЦЯ 8.00 – 16.00

ОБІДНЯ ПЕРЕРВА 12.00 – 12.45

Вас вітає відділ ведення Державного реєстру виборців.

З 22 лютого 2007 року набрав чинності Закон України „Про Державний реєстр виборців ”.

Розпорядженням голови Баришівської райдержадміністрації в жовтні 2007 року створено відділ ведення Державного реєстру виборців, в обов’язки якого входить ведення Реєстру громадян Баришівського району, які мають право голосу.

Державний реєстр виборців – це автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система (банк даних), призначена для зберігання, обробки даних, які містять відомості та користування ними, створена для забезпечення державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України.

Комплексна система захисту інформації в автоматизованій інформаційно-телекомунікаційній “Державний реєстр виборців” забезпечує повний захист інформації відповідно до вимог нормативних документів системи технічного захисту інформації в Україні

 

Поновлення бази даних Реєстру здійснюється працівниками щомісячно на підставі відомостей, які надаються відділу ведення Державного реєстру виборців до 5 числа кожного місяця суб’єктами надання інформації.

 

 

Кожен громадянин має право перевірити правильність внесених про нього відомостей, і в разі необхідності, звернутися до відділу ведення Державного реєстру із заявою про внесення змін, уточнень, або доповнень до Реєстру. Виборець, який постійно не здатний самостійно пересуватися, може письмово уповноважити на таке звернення іншу особу.

Для перевірки персональних даних виборця при собі мати документ, що посвідчує особу і громадянство виборця – паспорт громадянина України.

Ознайомитися з Реєстром виборців можна в робочі дні тижня з 800 до 1600 в приміщенні райдержадміністрації за адресою:

смт Баришівка, пл. Миру, 1 (2 поверх).

Законодавство

У своїй роботі відділ ведення Державного реєстру виборців керується такими нормативними актами:

Закон України "Про Державний реєстр виборців - Конституція України; - Кодекс України “Про адміністративні правопорушення ” - Закон України “Про вибори Президента України ” - Закон України “Про вибори народних депутатів України" - Закон України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів" - Постанова Кабінету Міністрів “Про затвердження типових положень про орган (відділ) ведення Державного реєстру виборців та про регіональний орган (відділ) адміністрування Державного реєстру виборців ”. - Розпорядження Кабінету Міністрів “Про затвердження плану заходів, пов’язаних з формуванням інформаційно-телекомунікаційної системи Державного реєстру виборців ”. - Закон України “Про засади запобігання і протидії корупції ”. - Постанови ЦВК.

Права виборців

Законом України «Про Державний Реєстр виборців» передбачено, що кожний виборець має право:
- подавати свої персональні дані до відповідного органу ведення Реєстру;
- отримувати інформацію про своє включення (не включення) чи включення (не включення) інших осіб до Реєстру;
- отримувати інформацію про використання своїх персональних даних для цілей, не передбачених цим Законом, зокрема про те, кому і з яких підстав надавалася інформація про нього;
- одержувати на безоплатній основі у будь-який час від відповідного органу ведення Реєстру в доступній формі вичерпну інформацію про свої персональні дані, внесені до Реєстру, в установленому цим Законом порядку;
- звертатися в порядку, встановленому цим Законом, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (не включення) до Реєстру себе чи інших осіб, запису про себе чи про інших осіб, виправлення недостовірних відомостей Реєстру щодо себе або інших осіб;
- оскаржувати в установленому законом порядку рішення/ дії чи бездіяльність органів Реєстру
;
- захищати будь-якими не забороненими законом засобами свої права та законні інтереси у разі їх порушення під час ведення Реєстру.


Порядок звернення до органу ведення Реєстру


Відповідно до статті 19,20 Закону України "Про Державний реєстр виборців" виборець, який виявив, що не включений до Реєстру, а також у разі зміни своїх персональних даних може за власною ініціативою звернутися до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання . При цьому виборець подає органу ведення Реєстру письмову заяву із зазначенням відомостей про себе і пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство виборця, - паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України), копія якого додається до заяви. Відомості про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно зазначаються у заяві, яка подається разом з документом, що підтверджує відповідний факт.

Випадки, у яких необхідно звертатися до відділу ведення Державного реєстру виборців:

· якщо Вам виповнилося 18 років;

· якщо Ви набули громадянства України;

· якщо Ви змінили ПІБ чи місце проживання;

· якщо Ви повернулися після проходження військової служби;

· якщо під час проведення останніх виборів виявили неточності або відсутність у списку;

· якщо Ви повернулись з місць позбавлення волі;

· якщо Ви були зняті з обліку в Міністерстві закордонних справ (перебування або тимчасове проживання за кордоном).


Запит виборця до Реєстру

Кожний виборець може особисто звернутися з письмовим запитом до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою щодо змісту його персональних даних у Реєстрі, пред’явивши паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України. Виборець постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на таке звернення іншу особу.

У порядку здійснення публічного контролю за діяльністю Реєстру кожен виборець може звернутися до будь якого органу ведення Реєстру, зазначивши свої ідентифікаційні персональні дані та виборчу адресу, з письмовим запитом щодо надання такої інформації:

1.за його власною виборчою адресою – щодо персональних даних усіх осіб, які внесені до Реєстру за цією виборчою адресою;

2.за назвою села, селища, міста, району в місті, іноземної раїни – кількість виборців у зазначеному селі, селищі, місті, районі в місті, іноземної країни

Шановні виборці!

З метою забезпечення інформування громадськості про діяльність Державного реєстру виборців з 3 жовтня 2011 року почав роботу офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців, в якому буде розміщуватися інформація щодо діяльності органів Реєстру, їх контактні реквізити, нормативна база функціонування Реєстру, інформація про взаємодію Реєстру з виборцями та політичними партіями.

Адреса веб-сайту Державного реєстру виборців:

http://www.drv.gov.ua