Гуманітарна сфера

День пам’яті жертв голодоморів

28 листопада – День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників. Голодомор, що прокотився трьома потужними хвилями Україною, забрав мільйони життів українців, став масштабною національною трагедією, яку підсилили переселення, тюрми, табори.

В останню суботу листопада ми разом із українцями всього світу вшануємо пам'ять жертв голодоморів: геноциду українського народу 1932-1933 років, голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні. Цього дня у Загальнонаціональній хвилині мовчання Україна схилить голови в жалобі за мільйонами людей, життя яких у мирний час обірвала голодна смерть на найродючішій у світі землі.

Голодомор – це геноцид українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково український народ.

Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української РСР і Кубані. Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду як в Україні, так і закордоном. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії.

Правда про ці трагічні сторінки вітчизняної історії, про небачений масштаб злочину проти українського народу довгий час старанно приховувалася. Сьогодні державні інституції відверто заявляють про голодомор як ретельно спланований, свідомий акт геноциду проти української нації. У результаті Голодомору 1921-1923 років загинуло близько 500 тисяч людей. Причиною трагедії стала сумнозвісна “продрозверстка”, що проводилася в рамках політики військового комунізму.

Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, розкуркулення селян, хлібозаготівельна кампанія і масовий терор на селі.

Третій Голодомор стався в Україні у 1946-1947 роках. Його причиною стала спланована акція сталінської влади з вилучення залишків зерна у селян для надання допомоги «братнім народам» із соціалістичного табору і відновлення промисловості. На сьогодні точна кількість жертв цього Голодомору не встановлена, але дослідники оцінюють, що кількість його жертв може бути від 300 тисяч до 1 мільйона.

Сумні спогади про трагічні сторінки історії щемливо торкаються сердець кожного з нас. Сьогодні, нажаль, ми не можемо повернути час назад та виправити ті лихі події далеких  років. Та наш синівський обов’язок – зробити все, аби зболена пам'ять про заморених голодом, розстріляних, закатованих була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь, аби ніколи не допустити подібного на нашій українській землі та в світі, берегти мир і спокій, жити у злагоді і порозумінні.

Розбудовуючи власну державу, ми маємо пам’ятати про кожен наш крок на п’єдестал незалежності, про кожну історичну віху – сумну і радісну, вчитися на помилках, робити все можливе, аби подібне не повторилося.

Спільною молитвою вшануймо усіх жертв голодоморів, запалімо свічу пам’яті у власній оселі та у своїй душі! Ми маємо усвідомити, щоб цього не сталося більше з нашими дітьми, внуками, правнуками,  ми повинні берегти нашу державу, бути єдині у творенні нашої України, тверді та свідомі у своєму виборі.

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації  Валентина ЗОЗУЛЯ

Всеукранський молодіжний форум

ЗАПРОШУЄМО на ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ ФОРУМ !!!

 

З 01 по 02 грудня 2020 року відбудеться IV Всеукраїнський форум молодіжних працівників та працівниць в онлайн форматі.

Програмою заходу передбачено:

-       дискусії щодо діджитал інструментів молодіжної роботи в малих громадах;

-       презентація найкращого міжнародного досвіду та прикладів систем освіти для фахівців, які працюють з молоддю;

-       проведення майстер-класів від українських та міжнародних експертів щодо інноваційних форм роботи з молоддю;

-       презентація найкращих практик роботи з молоддю в Україні (на підставі результатів Конкурсу найкращих практик роботи молоді в Україні 2020 року).

 

Детальну інформацію щодо заходу можна отримати за посиланням: https://www.facebook.com/yw4forumua/posts/429313381796440

 

Сектор освіти, культури, молоді та спорту.

День Гідності і Свободи

Дорогі баришівчани! Шановні українці!

Щиро вітаю вас із Днем Гідності та Свободи!

21 листопада вся Україна відзначає День Гідності та Свободи на честь двох видатних подій в історії нашої країни: Помаранчевої революції (2004 року) і Революції Гідності (2013 року). Події двох Майданів в Україні стали підтвердженням того, що українці є сильною, суверенною і незалежною нацією.  Ми відродилися як сучасна європейська  нація,  нація  гордих, вільних і відповідальних громадян, здатних відстояти свою свободу, державність і людську гідність.

 В цей день ми віддаємо шану громадянському подвигу, патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави. Патріотизм нинішнього покоління,  завзяття  творців  української державності довели, що наш народ є господарем на своїй землі.

 В цей день  ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та всіх українських воїнів, які беруть участь у війні на сході держави, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі.  Усі вони залишаються в пам’яті народу назавждиє гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

Ми не маємо морального права забути  подвиги учасників Революції Гідності, учасників АТО і ООС, які відстоюють інтереси народу України в нелегкі часи сьогодення. Низько вклоняємось Героям Небесної Сотні, всім, хто віддав своє життя за право жити у вільній і незалежній державі, адже їх подвиг є неоціненним для України.

Ми маємо усіма своїми справами утверджувати мир та суспільну гармонію на нашій Богом даній землі, розбудовувати нову європейську державу! Адже від кожного з нас залежить, у якій Україні житимемо ми і житимуть наступні покоління.

Із нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи щиро вітаю учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції Гідності та сьогодні мужньо боронить рідну землю.

Бажаю мирного неба над українською землею, родинного добробуту і злагоди, незламної віри у щасливе майбутнє України та впевненості у завтрашньому дні.Нехай Господь береже нашу Батьківщину і кожного з нас!

Вічна слава Героям, що полягли за свободу рідної землі!

Слава Україні!     Героям СЛАВА!

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації  Валентина ЗОЗУЛЯ

День Гідності і свободи

На знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, 20 листопада 2020 року на Меморіалі Слави відбулося урочисте покладання квітів, приурочене Дню Гідності і Свободи, в якому взяла участь і голова Баришівської районної державної адміністрації Валентина Зозуля.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх полеглих захисників України, Героїв Небесної Сотні і поклали квіти до Пам'ятного знаку.

20 листопада – Всесвітній день дитини!

Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООНприйняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини.Це світле свято насамперед створене для привернення уваги громадськості до актуальних проблем дітей.  Базовим документом, спрямованим на захист дітей, є Конвенція «Про права дитини», прийнята Організацією Об’єднаних Націй. Це найперша у світовій історії глобальна угода щодо прав дитини: 191 країна світу ратифікувала Конвенцію, зобов’язавшись узгодити власне законодавство з її положеннями. Україна приєдналась до неї у 1991 році.

Діти – це особлива соціально-демографічна група населення з віковими обмеженнями від народження до 18 років, яка має свої права, інтереси, специфічні проблеми, але не може відстоювати і захищати їх перед суспільством. Унаслідок цього сьогодні досить гостро постає проблема захисту дітей та їхніх прав.

В цей день ми, дорослі, повинні ще глибше усвідомити ту відповідальність, яка лежить на нас за долі малюків, підлітків та юнацтва. Наповнювати життя підростаючого покоління радістю, захищати дитячий спокій, створювати умови для духовного і фізичного розвитку дітей – наш святий обов’язок та головне завдання. Адже кожна дитина має право на щасливе дитинство, сімейний затишок, гарну освіту, повноцінний відпочинок, якісну охорону здоров’я та медичну допомогу, на захист від байдужості та жорстокого поводження.

Діти завжди були і залишаються найбільшою цінністю. Вони – головне, що є в кожної матері, в кожного батька, в кожній державі. Тож давайте не шкодувати своїх сил, часу та енергії для того, щоб, ставши дорослими, вони згадували про дитинство як про найсвітліший період свого життя!

У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом вас, і нехай цей день залишить у вас тільки приємні спогади,адитинство приносить тільки радість!

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації  Валентина ЗОЗУЛЯ

ДТЕК Київські регіональні електромережі підключив два додаткові мобільні номери для звернень клієнтів

ДТЕК Київські регіональні електромережі турбується про своїх клієнтів та розширює канали комунікації з компанією. Відтепер для вирішення питань, що пов’язані з роботою оператора системи розподілу клієнти можуть зателефонувати ще на два додаткові мобільні номери. Для абонентів оператора мобільного зв'язку Lifecell це номер (093)495-70-40, а для Vodafone (099)495-70-40.

Щомісяця кол-центр ДТЕК Київські регіональні електромережі обслуговує близько 100 тисяч дзвінків. Більшість запитів стосуються обліку електричної енергії та забезпечення електропостачання. Завдяки розширенню каналів зв`язку мобільними номерами, мешканці області зможуть економити не тільки час, а й гроші, адже дзвінки на єдиний міський київський номер для них тарифікуються як міжміські.

«Покращуючиклієнтський сервіс ми орієнтуємося на потреби людей. Ми ставимо перед собою завдання збільшити кількість каналів взаємодії та підвищити їх зручність. Тому ми підключаємо ще додаткові нові телефонні лінії мобільних операторів, про які просили мешканці області. Оператори кол-центру працюють 24/7 та готові надати вичерпну відповідь на усі запитання клієнтів. Один фахівець відповідає мінімум на 160 звернень щодня. А з початку запровадження карантину оператори кол-центру обробили майже 700 тисяч дзвінків», зазначив генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда.

У телефонному режимі можна передати покази лічильника, подати заявку на його розпломбування, залишитизаявку на ремонт, проконсультуватися з питань приєднання до електромереж та з усього спектру послуг, які надає ДТЕК Київські регіональні електромережі (оператор системи розподілу). Всі ці послуги тепер доступні і за новими мобільними номерами: (099)495-70-40 (Vodafone) та (093)495-70-40 (Lifecell). Стаціонарний номер кол-центру (044)459-07-40 та мобільний (067)495-70-40 (Київстар) працюватимуть в звичному режимі.

КлієнтамДТЕК Київські регіональні електромережі доступне також онлайн обслуговування. В компанії можна замовити онлайн 50% сервісів. На офіційному сайтідистанційно обрати день візиту електромонтера для перевірки, параметризації чи ремонту лічильників. Послугавже доступна для перших 11-ти районів. Працює сервіс подачі заявдля приєднань до електромереж ДТЕК Київські регіональні електромережі через систему онлайн на сайті компанії. Також можна передати покази лічильника через мобільний додаток«Мережі онлайн».Додаток доступний у AppStoreта Google Play Market. В мобільному додатку також можна дізнаватись про графік аварійних та планових робіт в електричних мережах та повідомляти компанію про помічені дефекти на електроустановках в Київській області.

 

Довідка

ДТЕК Мережірозвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

ДТЕК– найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу та постачання електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.

У 2019 році капітальні вкладення ДТЕК становили 23 млрд грн, податкові відрахування – 23,4 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.

 

Відділ комунікацій ДТЕК Київські регіональні електромережі

Тел.: (044)4928300

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

День працівників гідрометеорологічної служби України!

Шановні працівники гідрометеорологічної служби!

Щиро вітаємо вас із професійним святом – Днем працівників гідрометеорологічної служби України!

Інформація Гідрометцентру про погоду стала невід’ємною складовою нашого життя, яку ми щоденно отримуємо через засоби масової інформації, плануючи свій робочий день, вихідні чи відпустку. Відомості, які надає нам метеостанція, використовуються не лише в приватному житті, а й дуже необхідні в багатьох сферах діяльності.

 Ефективність ведення господарської діяльності у різних галузях великою мірою залежить саме від своєчасного надання об’єктивної гідрометеорологічної  інформації, достовірності прогнозів. Часто ваша робота допомагає відвернути загрозу життю людей та запобігти матеріальним збиткам від небезпечних природних явищ.Без ваших прогнозів уже неможливо уявити повсякденного життя наших громадян.

 Прийміть щиру вдячність за щоденну працю, терпіння, наполегливість, професіоналізм, за оперативні та достовірні прогнози.

Бажаю всім вам міцного здоров’я, добробуту, щастя, миру і добра, нових успіхів у повсякденній праці. Нехай поруч із вами завжди буде затишок та комфорт,  в родинах панує достаток і благополуччя, а у ваших душах і ваших оселях завжди буде ясно і сонячно!

 


Голова Баришівської районної державної адміністрації  Валентина ЗОЗУЛЯ

Підробки та фальсифікат у насінництві існують

В 25% випадків фальсифіковане насіння - причина низької врожайності посівів. На даний час маємо ситуацію, коли на насіннєвому ринку присутні підробки насіннєвого та садивного матеріалу. Порушуючи права інтелектуальної власності на сорт рослин, в обігу зустрічається насіння, яке не відповідає сорту та з дуже низькими показниками якості. Отже, придбаннянасіння без відповідних сортових та посівних документів пов’язане з дуже високими ризиками. Купуючи контрафактне чи фальсифіковане насіння, аграрії стикаються з такими проблемами як погані сходи або взагалі їхня відсутність, низька врожайність, низька якість врожаю, різнобій сорту, хвороби.

Споживачів ошукують шляхом змішування насіння високої якості з тим, що взагалі несхоже, абозамість генерації насіння заявленої у документах використовують нижчі генерації, можуть під маркою дорогого імпортного насіння продавати дешевий фальсифікований матеріал.

Тому  Головне Управління Держпродспоживслужби в Київській області при виборі, купівлі насіння радить дізнатися  чи включений даний сорт до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні ,звернути  увагу на наявність у продавців сертифікатів на насіння. Кожна партія насіння, яка призначена для реалізації, повинна супроводжуватись сертифікатом, що засвідчує сортові якості насіння та сертифікатом, що засвідчує посівні якості насіння. Сертифікати  являються державними документами і підтверджують сортові та посівні якості партії насіння. Строк дії сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння або садивного матеріалу, є необмеженим. Строк дії сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння або садивного матеріалу визначений пунктом 29 Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал, затвердженого постановою КМУ від 21 лютого 2017 р. № 97. Гарантійний термін зберігання якості насіння повинен відповідати терміну чинності «Сертифікату, що засвідчує посівні якості насіння». Перевірити їх чинність можна в  Реєстрі сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал, який знаходить цілодобово у вільному доступі. На їх основі продавець зобов’язаний виписати вам супровідні документи, які визначені згідно з ДСТУ 4138-2002 “Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості”, а саме:

- «Атестат на насіння» - на оригінальне (добазове) та елітне (базове) насіння;

- «Свідоцтво на насіння» - на насіння репродукцій (сертифіковане);

- «Свідоцтво на гібридне насіння» - на насіння гібридів першого покоління.

Для партій насіння овочевих, баштанних культур та кормових коренеплодів виписується також Довідка про сортові і посівні якості насіння згідно ДСТУ 6006:2008. Всі вищеперераховані документи підтверджують гарантію якості насіння згідно з ДСТУ 4138-2002.

Ці документи видає споживачеві виробник чи реалізатор насіння. У разі перепродажу посередник (перекупник) видає нові супровідні документи на якість насіння (під свою відповідальність).Сертифікати на насіння або садивний матеріал та супровідні документи є дійсними на всій території України.Будь-яка партія насіння, що призначена для реалізації повинна бути затарована і промаркована етикетками встановленого зразка. Етикетки мають відповідати формі передбаченій наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.07.2017 р № 348 «Про затвердження Порядку маркування та пакування партій насіння і форми етикетки. Номер партії насіння та інші відомості про партію, що вказуються в сертифікаті повинні збігатися з даними, зазначеними на етикетці для маркування партії насіння. Етикетка повинна містити всю необхідну інформацію про партію насіння: суб’єкт, культура, сорт, категорія/генерація, номера партії та етикетки, маса, місяць та рік пакування, відомість щодо протруєння та ін.

З метою врегулювання спірних питань між суб’єктами господарювання стосовно посівних якостей придбаного насіння і товарних якостей придбаного садивного матеріалу визначена офіційна процедура проведення арбітражного (експертного) визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу (Постанова Кабінету міністрів України № 615 від 18 серпня 2017 «Про затвердження Порядку арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу» та «Порядку оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу»). На вимогу заявника у разі встановлення невідповідності посівних якостей насіння або товарних якостей садивного матеріалу акредитовані лабораторії Держпродспоживслужби здійснюють арбітражне аналізування.

Нагадуємо, що Порушення порядку та умов ведення насінництва та розсадництва (Стаття 104–1 Кодексу), а саме: виробництво, заготівля, пакування, маркування, затарювання, зберігання насіння, садивного матеріалу з метою продажу без додержання методичних і технологічних вимог або реалізація їх без документів про якість, а так само інше введення в обіг насіння, садивного матеріалу з порушенням встановленого порядку – є підставою для накладення штрафу на громадян до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Головний спеціаліст відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва  ГУ Держпродспоживслужби в Київській області  Симоненко Т.В.

День студента

Шановне студентство Баришівщини!

Щиро вітаю вас зі святом молодості та надії, енергії та мрій, романтики та оптимізму – Міжнародним днем студента!

Це свято, яке для кожного асоціюється з молодістю, романтикою, палким бажанням досягнути вершини знань та невичерпною енергією. Це цікавий, веселий та водночас дуже відповідальний етап у житті кожної людини, коли закладаються основи майбутніх професійних та життєвих успіхів.

Бути студентом – означає бути незалежним, неупередженим, безстрашним, вірити в свої сили. Адже для вас – молодих та сміливих – немає нічого недосяжного.

Студенти завжди вирізнялися прагненням до національного відродження та утвердження української державності. Від вашої небайдужої життєвої позиції, активної участі у громадських перетвореннях значною мірою залежить майбутнє рідного краю.

Вірю,що кожен із вас віднайде в суспільстві місце, гідне визнання і пошану! Будьте впевнені в своїх силах, ефективно використовуйте кожну можливість, яку дарує вам доля, і не втрачайте дух свободи! Миру вам, сил, натхнення, віри в краще майбутнє і хай здобуті вами знання та вміння стануть запорукою ycпiшного майбутнього.

Бажаю вам міцного здоров’я, кохання, особистого щастя, успіхів у навчанні, нових творчих досягнень, гармонійного духовного та фізичного розвитку. Нехай збудуться всі ваші мрії та назавжди збережеться у ваших серцях романтика студентських років.

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації  Валентина ЗОЗУЛЯ

Шановні працівники радіо, телебачення та зв’язку!

Щиро вітаю вас із професійним святом, який, відповідно до Указу Президента України, щороку відзначається 16 листопада.

Це свято об’єднує людей різних професій: журналістів, редакторів, видавців, листонош, операторів, сортувальників – всіх тих, чия благородна праця забезпечує одне з основних прав громадян – право на отримання інформації. Життя сучасної людини неможливе без засобів комунікації – всього того, що дозволяє нам відчувати свою причетність до суспільних процесів. Телебачення, радіо, телефон, пошта та інтернет стали тим інструментом, за допомогою якого рівень контактування і швидкість реагування  підвищились у тисячі разів.

Ваша місія – об’єктивне інформування громадян про новини вкраїні та світі, впровадження сучасних інформаційних технологій.  Щодня, завдяки вашій праці, люди  мають змогу отримувати чи не найголовніший продукт нашого часу – інформацію.

У цей день хочу подякувати  за вашу невтомність та креативність. У кожному цікавому проекті, кожному  якісному творчому продукті відчувається  безмежна фантазія, вільна думка та щире серце тих, хто виробляє теле- та радіопередачі.

Бажаю вам вдячних глядачів та слухачів, високих гонорарів та рейтингів, натхнення, оригінальних ідей та вдалої їх реалізації. Миру, щастя, здоров’я, добра і  злагоди вам і вашимродинам, невичерпної енергіїта оптимізму!

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації Валентина ЗОЗУЛЯ

ШАНОВНІ ХЛІБОРОБИ, ПРАЦІВНИКИ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА!

ПРИЙМІТЬ ЩИРІ ВІТАННЯ З НАГОДИ ВАШОГО ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА!

Відзначення Дня працівників сільського господарства – це визнання державою звитяжної хліборобської праці на благо України, це хвала мозолястим рукам селян, які знають справжню ціну хлібу!  Це – свято усіх,  хто розумом і руками, серцем і душею, у селі і в місті щодня долучається до важливих аграрних справ. Це – свято дбайливих господарів, незалежно від форм власності та господарювання.

Нам відомо, як нелегко сьогодні працювати на землі. Але лише завдяки вашій наполегливій праці та умілому господарюванню, досягнення в сільському господарстві останніх років стають загальновизнаними.  

Саме завдяки сільським трудівникам полиці наших магазинів все більше і більше наповнюються високоякісними українськими продуктами, а в кожній українській оселі є і хліб, і до хліба. Адже Україна живе і працює завдяки невтомним трудівникам, які постійно дбають про землю. Саме селянин тримає на своїх плечах землю, саме його праця на землі, в полі, на фермі, на трак­торному стані творить наш добробут.  Йому, селянину, складаємо ми сьогодні шану.

Шановні аграрії району! Низький уклін всім вам за хліб, який є символом достатку і благополуччя народу та країни в цілому, за самовіддану працю,      ві­рність обраній справі і вміння щиро любити рідну землю. Саме ви справжні господарі землі.  Вірю,  що завдяки вашій праці і любові Україна вистоїть і роз­квітне.

Бажаю всім вам і вашим родинам міцного здоров’я, людського щастя і благополуччя. Хай і надалі рясно колосяться щедри­ми врожаями ваші ниви, хай обходять стороною при­родні стихії, хай втілюються в життя ваші плани, задуми та сподівання. Нехай не переводиться селян­ський рід на українській землі, а праця відданих їй трударів буде належно поцінованою.

Давайте із надією дивитися в майбутнє! Буде у нас хліб – буде і пісня. А буде село – буде й Україна!

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації  Валентина ЗОЗУЛЯ

Стартуй Стартап

З метою залучення якомога більшої кількості жителів Київщини до процесу опанування цифровими навичками, підвищення рівня цифрової компетентності та використання отриманих знань в професійній діяльності та повсякденному житті інформуємо, що на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2019 № 849, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути», Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка доступна в мережі Інтернет за посиланням:https://osvita.diia.gov.ua.

На онлайн-платформі кожен громадянин можебезкоштовноопанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали.Наразі, на платформі доступний новий онлайн-курс «Стартуй стартап» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/startuj-startap).

Серіал дає практичні знання про те, як зробити свій стартап від ідеї до реалізації. Після перегляду серіалу ви зможете:

-  Розуміти, що таке стартап і чим він відрізняється від класичного бізнесу;

-  Надихнутися кейсами українських підприємців;

-  Зрозуміти, як робити перші кроки для створення стартапу;

-  Зрозуміти, хто може допомогти зробити стартап;

-  Віднайти оптимальну бізнес-модель;

-  Навчитися працювати з клієнтами;

-  Навчитися інструментам стартаперів - канва, кастдев та іншим;

-  Зрозуміти, як робити MVP;

-  Навчитися пітчити.

 

Інформація надана департаментом економіки і цифровізації Київської облдержадміністрації

День працівників культури

Дорогі хранителі духовної спадщини!

Щиро вітаю вас із  Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва, який є даниною вашому вагомому внеску у відродження української національної культури, розвитку народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність.

Ви даруєте людям радість, несете культуру до кожного серця, кожної душі, а разом з тим своєю плідною творчою працею звеличуєте рідну Баришівщину таУкраїну!

Ви – ті, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу, а ваш творчий внесок у розвиток національної культури заслуговує на слова щирої вдячності!
Це свято талановитих людей,  які  були і є носіями національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Споконвіку пісня і танець, музика і слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами  історичної  пам’яті. Вони підживлювали і зміцнювали надію народу на краще майбутнє.

Ваша професія – особлива, адже ви покликані дарувати радість душі, наповнювати високими і світлими почуттями, вчити розуміти прекрасне.
Завдячуючи вам ми вчимося любити рідний край, пісню і танець рідного народу, що, у свою чергу, сповнює нас високими патріотичними почуттями.

Ваша нива завжди встелена добрими плодами, новими здобутками і високими досягненнями. Ви ніколи не втомлюєтесь і працюєте на благо свого народу.

Бажаю усім, хто щоденною клопіткою працею зберігає та збагачує українську національну культуру, міцного здоров’я, мирного неба, благополуччя, творчого неспокою та  великих творчих успіхів, незгасного ентузіазму, віри в себе і свою благородну місію! Хай здійсняться всі ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя дарує радість,  творчого натхнення і життєвих перемог!

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації Валентина ЗОЗУЛЯ

День української писемності і мови

Шановні земляки! Дорогі українці!

9 листопада в  нашій  державі  відзначається День української писемності та мови.  Це свято було встановлене Указом Президента України в 1997 році і відзначається  щороку  на  честь українського літописця Нестора – послідовника  творців  слов'янської  писемності  Кирила і Мефодія.  Мова –  це найбільша духовна цінність, суть і основа буття українського народу, що дає йому право називатися нацією.

Мова – духовний скарб нації. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається  найцінніший скарб – мова. Варто пам’ятати, що грамотно володіти державною мовою – це обов’язок справжніх українців, які вболівають за державу, за її цілісність і духовну міць. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати  велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ. Вишукана й могутня, вічна у народній пісні і в щирій молитві українська мова належить до найдавніших мов Європи. Вона зачаровує  своєю  милозвучністю, довершеністю, здатністю виражати найтонші вияви думок і почуттів.

З нагоди Дня української мови та писемності хочу побажати всім нам любити та берегти свою рідну мову, дбати  і утверджувати українську  мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну  й  українців та був  для всіх нас оберегом і духовним джерелом життя.

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації Валентина ЗОЗУЛЯ

Про організацію допомоги родинам, які опинилися в складних життєвих обставинах

З метою сприяння у наданні послуг особам, які постраждали від домашнього насильства, зокрема в частині забезпечення місцем тимчасового, безпечного, цілодобового перебування, організації допомоги особам, які опинилися в складних життєвих обставинах та не мають місця проживання, у яких відсутні документи, що посвідчують особу, як наслідок виникають проблеми з працевлаштуванням та пошуком житла, а також для збереження родинних зв’язків між мамою та дитиною – організовано роботу Кризового центру для жінок із дітьми «Місто Добра».

Місцезнаходження: м.Чернівці, вул.Річна, 10.

Контакти

0 800 503 231 безкоштовний з усіх номерів по Україні;

+38(099)2000 103 офіс БФ «Я майбутнє України».

+38(050)243 69 71 керівник Марта Левченко.

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Офіційний сайт: https://misto-dobra.com.ua

 

Кризовий центр для жінок із дітьми «Місто Добра» - це не тільки тимчасовий притулок та місце безпечного проживання постраждалих від домашнього насильства, але й комплексна програма соціалізації жінок, по завершенню якої жінка-мама самостійно вміє забезпечувати себе та своїх дітей.

У приміщенні Кризового центру облаштовано 27 житлових кімнат для цілодобового перебування 80 осіб, які забезпечуються всіма необхідними речами, засобами гігієни, продуктами харчування. Разом з тим, умови перебування адаптовані для осіб з інвалідністю.

Мешканцями Кризового центру «Місто Добра» можуть бути жінки з дітьми з усіх областей України та громадянки інших країн, які потребують допомоги на території України.

Мешканці притулку отримують кваліфіковану медичну, юридичну, психологічну, педагогічну допомогу, здобувають навички ведення домашнього господарства, за потреби можуть здобути освіту, працевлаштуватись.

Програма розвитку є індивідуальною і базується виключно на бажанні та потенціалі самої жінки.

Протягом реабілітації родини, працівники Кризового центру тримають зворотній зв'язок із установою, яка скерувала родину та інформують про проведену роботу з родиною, надання відповідних послуг.

Для зарахування до Кризового центру необхідно:

-  попереднє узгодження з центром по телефону чи електронній пошті;

-  флюорографія;

-  аналіз на Torch-інфекції.

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА

4 листопада – День залізничника України!

Шановні залізничники та ветерани залізничної галузі, прийміть щирі  вітання з професійним святом!

Залізниця – одна з найважливіших ланок транспортної  інфраструктури  країни, яка має стратегічне значення. Галузь, у якій  ви працюєте, займає важливу сходинку в економіці України, сприяє розвитку усіх інших галузей господарства та задовольняє потреби кожного громадянина.  Від технічного стану та ефективної експлуатації залізничних шляхів залежить безперебійне сполучення між регіонами України та зарубіжжя, а також надійна доставка пасажирів та вантажів, зводяться мости, здійснюються потужні соціальні проекти.

Ми шануємо Вашу працю, сподіваємося на Ваше розуміння і підтримку економічних реформ, які мають сприяти перетворенню України в одну з провідних держав світу.  Вітаємо всіх, хто вірний професійному обов’язку і високому званню «Залізничник України»!

З нагоди свята бажаємо вам миру, щастя, здоров’я, добробуту, родинного затишку, професійних здобутків, безперебійної роботи залізниці і удачі в дорозі на просторах нашої Батьківщини.  Нехай на всіх життєвих і професійних перехрестях вас супроводжує тільки зелене світло!

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації Валентина ЗОЗУЛЯ

Шановні працівники соціальної сфери!

Прийміть сердечні вітання з нагоди вашого професійного свята – Дня працівників соціальної сфери!

Ви присвятили своє життя добрій та благородній справі – турботі про людей, яким ви щодня допомагаєте справитися з нелегкими життєвими обставинами. Ваша професія вимагає не тільки сумлінного ставлення до справи, але й величезного терпіння та вміння співпереживати. Кожен з вас своєю щоденною працею сприяє реалізації та розвитку соціальної сфери.

Робота соціальних працівників є особливо відповідальною. Адже кожного дня ви  через своє серце і душу пропускаєте людські біди і проблеми, розумієте і підтримуєте людей у важких життєвих ситуаціях. Ваша невтомна щоденна праця є вкрай важливою та необхідною. Вона безпосередньо пов'язана з турботою про матір і дитину, студента і військовослужбовця, робітника і пенсіонера, про їх заможніше життя, умови праці та відпочинку.  Ви ті, хто приймає на себе першими людські проблеми, біль та життєві негаразди,  хто   прагне допомогти і підтримати кожного.

Тож низький вам уклін, шановні, за доброту, терпіння, щирість, любов до людей та співчуття.  Нехай гарний  настрій супроводжує  вас щодня, а всі добрі справи повернуться до вас сторицею. Хай  найвищою нагородою для вас завжди буде людська шана і подяка.

Від усієї душі вітаю вас з професійним святом та бажаю успіхів у нелегкій  але  такій  необхідній  роботі, миру, щастя,  здоров’я,  благополуччя    вам і вашим родинам!

  

Голова Баришівської районної державної адміністрації Валентина ЗОЗУЛЯ

Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості

З метою інформаційної підтримки, адаптації до вимог сучасного ринку праці, активізації клієнтів до пошуку роботи, спеціалістами Баришівської районної філії Київського обласного центру зайнятості проводяться  профінформаційні  та профконсультаційні семінари, які зосереджені на можливості підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці, у тому числі шляхом професійного навчання у центрах професійно-технічної освіти за підтримки державної служби зайнятості.

28 жовтня проведено «Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості» за участю 17 безробітних громадян, які були поінформовані про стан та перспективи регіонального ринку праці, ознайомлені із переліком актуальних вакансій.  Під час семінару шукачам  роботи надано інформацію щодо електронних сервісів служби зайнятості.

28 жовтня День визволення України від фашистських загарбників

Дорогі ветерани Другої світової війни, працівники фронту і тилу, вдови та діти війни, шановні краяни ! Щиросердно вітаю Вас з Днем визволення України від фашистських загарбників!

28 жовтня український народ вшановує відвагу і жертовність тих, хто відстояв нашу священну землю в роки Другої світової війни. Низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, учасникам Другої світової війни, партизанам. Уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога та складаємо глибоку шану солдатським вдовам, дітям війни  які допомагали піднімати Україну з руїн, згадуємо всіх, чиє життя забрала війна. Пам’ять про ті випробування живе в серці кожного ветерана війни і тилу, кому довелося пройти смертельне пекло фронту, втратити рідних і близьких, запам’ятати біль, муки і рабське приниження людської гідності.

Час минає, але у пам’яті поколінь навіки залишається ваш приклад патріотизму та мужності, непохитної волі, відданості та любові до рідної землі. Наш святий обов’язок – зберегти пам’ять про кожного, хто боровся з ворогом на фронті чи в тилу, загинув на окупованій території, в таборах смерті, чиє життя обірвалося на шляху до Великої Перемоги. Українці ніколи не забудуть про цю сторінку історії, про неймовірно страшну ціну, яку заплатив наш народ за право бути вільним. Ми завжди будемо пишатися подвигом борців за свободу Батьківщини.

У цей нелегкий для країни час, подвиг ветеранів додає нам сил та наснаги у нинішній боротьбі за свободу, незалежність та суверенітет України. Ми шануємо і пам’ятаємо всіх, хто захищав нашу землю від німецько-фашистських загарбників, і пишаємося героями, які сьогодні відстоюють нашу незалежність і захищають нас кожен день.

Тож бажаємо всім захисникам нашої Батьківщини, їхнім родинам  здоров'я, добробуту, тепла й затишку, оптимізму і здійснення найзаповітніших мрій. Нехай квітне і розвивається наша рідна земля, а життя кожної родини буде наповнено радістю, благополуччям і впевненістю у завтрашньому дні!

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації  Валентина ЗОЗУЛЯ

Привітання з Днем захисника України

Шановні Баришівчани, відважні сини українського народу!

Вітаю вас зі святом мужності і патріотизму – Днем захисника України! Ця пам’ятна дата об’єднує чотири величні свята – день Українського козацтва, день утворення Української повстанської армії, свято Покрови Пресвятої Богородиці та нещодавно запроваджене державне свято – День захисника України.

Важкі часи пережив наш народ, гула Україна у війнах і повстаннях. З палаючими очима, зціпивши зуби боролися українці за краще життя. Ми з особливою повагою й пошаною вдивляємося в образи тих героїв, які хоробро боролися й віддавали життя за її волю й суверенність. Імена цих відважних синів української землі були уписані в історії нашої країни, ми їх пам’ятаємо.

14 жовтня в нашій історії – це насамперед християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, яку українські воїни з давніх часів мали за свою покровительку. Ця дата символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, козаків, українців, які у складі збройних сил та партизанських формувань захищали Батьківщину під час Другої світової війни, воїнів Української повстанської армії та нинішніх захисників України.

Ми пам’ятаємо всіх полеглих земляків, вони без перебільшення – Герої, ми шануємо тих, хто вже демобілізований, але не слід забувати й волонтерів. Вони – прості люди, які на другий план відклали особисте життя, адже не просто вболівають за майбутнє країни, вони мають незламну віру в перемогу і щодня роблять кроки для того, щоб наша армія та бійці були забезпечені всім необхідним. 

Наше завдання сьогодні – множити силу і могутність нашої Батьківщини і робити все можливе для збереження її цілісності, суверенності, недоторканості та подальшого соціально-економічного розвитку. Виконуючи свою роботу сумлінно, кожний може внести свій внесок у благородну справу зміцнення добробуту і стабільності України.

У цей святковий день від душі бажаю добра, щастя, злагоди і благополуччя кожній родині. Здоров’я і довголіття ветеранам, успішної служби солдатам і офіцерам. Нехай це свято відважних і патріотичних людей завжди буде мирним і радісним!

 

З повагою, голова райдержадміністрації Валентина ЗОЗУЛЯ