Гуманітарна сфера

29 січня 1918 року — День пам’яті героїв Крут, день пам’яті про подвиг українських студентів, полеглих у бою з більшовиками

Багато знакових подій пережив український народ за всю історію свого існування. На жаль, ледь не кожна сторінка нашої історії омита кров’ю Героїв. Однією з таких трагічних і водночас героїчних дат є 29 січня, коли вся Україна вшановує пам’ять Героїв Крут. Понад 100 років  тому біля станції Крути кілька сотень київських студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з чотирьохтисячною більшовицькою армією. Герої Крут призупинили наступ російсько-більшовицьких військ на столицю України, що дало змогу урядові Української Народної Республіки добитися міжнародного визнання України на мирних переговорах у Бресті. Це було перше у ХХ столітті офіційне визнання нашої держави, що утвердило на політичній карті Українську державу. 300 оборонців Крутів полягли смертю хоробрих, ті хто потрапив в полон, були закатовані. Дивом врятувалися одиниці з числа добровольців. Цей подвиг став  легендою, символом героїзму та жертовності  молодого покоління в  боротьбі за  свободу і незалежність українського народу, взірцем палкої любові та відданості Батьківщині.

На превеликий жаль, історія повторюється знову і ворог у нас – той же. Відтак, українці знову змушені давати відсіч військовій та інформаційній агресії, знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. І знову майже через сотню років українські бійці демонструють надзвичайно високий патріотизм, повторюючи подвиг героїв під Крутами. Нині ми знову зі зброєю у руках маємо захистити наше право творити сучасну вільну і суверенну європейську державу.

Ми твердо і на увесь світ заявляємо про свою непохитну волю жити в єдиній незалежній Україні. Цим шляхом ми ідемо – впевнено і до перемоги!

Вшановуючи пам’ять загиблих під Крутами, ми низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто віддав своє життя у боротьбі за єдину, неподільну, незалежну Україну. Герої   не  вмирають,  вони  живуть  у  нашій  пам’яті,  вони  живуть  у  тих,  хто  продовжує  їх  справу,  вони  живуть  доти,  поки  жива  їх  слава.

В пам’яті поколінь назавжди залишиться подвиг студентів, що полягли під Крутами в боротьбі за вільну Україну.

Схилімо в цей день наші голови в глибокій пошані перед їх світлою пам’яттю. Вони завжди залишаться Героями та  взірцем палкої любові до Батьківщини.

Слава Україні! Слава Героям Крут!

 

Голова адміністрації   Валентина ЗОЗУЛЯ

27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

27 січня – скорботна дата. У цей день Україна разом зі всією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту – однієї з найстрашніших та найжорстокіших сторінок історії людства ХХ сторіччя.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту був  встановлений згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН1 листопада 2005 року і відзначається щорічно 27 січня. Ця дата обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма, в якому за роки війни – з 41-го по 45-й було вбито більше 1,4 мільйона осіб, з яких 1,1 мільйона були євреями.

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати ще у 2012 році.

Офіційно визнано, що близько 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту,  з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації  України  нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, алезнищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Трагедія єврейського народу в роки Другої світової війни –це скорботний урок для всього людства, застереження про небезпеку расизму, ненависті й нетерпимості, який завжди нагадуватиме про страшні наслідки одержимої ідеології, яку сповідували прихильники фашизму. Через жахи гетто і нацистських таборів смерті пройшла безкінечна кількість чоловіків, жінок, дітей і лише деяким з них вдалося вижити. Ті, хто лишилися в живих, самим своїм життям несуть нам найважливішу думку– про тріумф людського духу. Вони є живим підтвердженням того, що тиранія ніколи не святкуватиме перемогу.

 У День скорботи та пам’яті ми схиляємо голови перед тими, чиї життя забрали страшні події тих часів та згадуємо українців, які всіма способами намагалися їм допомогти  і нерідко платили за це своїм життям…

Сучасні та майбутні покоління не повинні забувати цих жахливих уроків, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення таких трагічних катастроф у майбутньому.

Сьогодні українці протистоять агресору, який хоче знищити наш народ. Однак, ми вчимося на помилках минулого та кожен із нас робить усе можливе, аби трагедія Голокосту не повторилася в майбутньому. Пам’ятаймо про це і будьмо єдиними у відстоюванні ідеалів гуманізму, демократії, свободи та миру у всьому світі.

Тож зробимо все можливе, щоб найбільші суспільні цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода – завжди панували на нашій землі.

 У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і  співчуваємовсьому цьому болю та втраті, ім’я якої ГОЛОКОСТ.

Ми свято віримо, що подібного більше ніколи не повториться!

 

Голова адміністрації  Валентина ЗОЗУЛЯ

Зустріч з вивільнюваними працівниками Баришівської РДА та Баришівської районної ради

З метою упередження негативних соціальних наслідків масового вивільнення працівників 25 січня 2021 року  директор Баришівської районної філії Київського обласного центру зайнятості Єгор Гарбуз та заступник  начальника відділу надання соціальних послуг Катерина Хамініч провели зустріч з вивільнюваними працівниками Баришівської  РДА та Баришівської районної ради.

Присутніх було ознайомлено з порядком реєстрації в районній філії, в тому числі з використанням сервісу «Електронна черга» та додатку «Дія», порядком нарахування та виплат матеріального забезпечення на випадок безробіття. Було наголошено на нових формах роботи служби зайнятості, зокрема, що кожного клієнта служби зайнятості, буде супроводжувати кар’єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування, щоб підібрати роботу максимально швидко. Також проінформовано всіх присутніх про актуальні вакансії на місцевому ринку праці. Наприкінці заходу було проведено анкетування.

День Соборності

Шановні жителіБаришівщини!

Вітаю  вас із визначним українським державним святом –

Днем Соборності України!

22 січня 1919 року відбулась історична подія, яку віками втілювали наші пращури – об’єдналися  Київ і Львів, Схід і Захід України. Цей день знаменує собою одну з найбільших перемог нашого народу в історії – возз’єднання на своїй землі в одній державі. Саме 22 січня 1919 рокубув прийнятий Акт ЗлукиУкраїнської  Народної Республіки і Західно-Української  Народної Республіки, який став величною маніфестацією єднання східних та західних українських земель.Акт воз'єднання  урочисто проголошено в цей день на Софіївській площі в Києві.  Відтоді День Соборності нам нагадує про те, що сила нашої Батьківщини – в єднанні. І не лише територій, а дій і сердець.

«Соборна» –означає «спільна», «злагоджена», «та, що має згоду усіх».  Ідея соборності України була і є однією з найзаповітніших мрій українців протягом довгих років. Сьогодні нас розділяють різні епохи, але об’єднують однакові прагнення.Як і колись, так і тепер український народ  знову відстоює ідею єдності, соборності та цілісності держави.

В цей надзвичайно важкий час на нас лежить величезна відповідальність – вистояти й утримати наші соборність і незалежність. Українці – мирний народ,  але нам не залишили іншого вибору, як взяти до рук зброю. Впевнена, щотільки разом з нашою допомогою тисячі воїнів, які захищають рідну землю, не дадуть ворогу жодного шансу зламати дух українського народу.  Кожен з нас мусить докласти і свої зусилля, щоб  Україна якнайшвидше перемогла і знову  стала соборною – анексований Крим та захоплена ворогом частина території Донбасу, обов’язково возз’єднаються з Україною, бо коли ми будемо єдиними і згуртованими, стояти плече в плече, лише тоді спільними зусиллями зможемо досягти головної мети. Тільки тоді ще міцніше утвердиться Соборність України.Ми маємо пам’ятати, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Ми маємо усвідомити – що лише в єдності і взаємній підтримці зуміємо стати щасливими і заможними господарями на своїй землі. Бо тільки разом – ми сильні. Тільки разом – ми нація. І лише в єдності, любові та порозумінні зможемо збудувати самодостатню, вільну, європейську державу. І хай на цьому шляху допоможе нам усім Господь! 

Тож прийміть найкращі привітання з нагоди одного з найвеличніших свят – Дня Соборності України!  Нехай кожен громадянин зустріне урочисте свято Соборності з відкритим серцем, з вірою в щасливе майбутнє держави та гідне життя.

Зичу усім вам злагоди, сил та натхнення, успіхів у роботі на благо нашої Вітчизни! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртують нас для здійснення високої мети – щасливого і гідного життя, процвітаючої, могутньої, Соборної України! Бажаю вам незламного українського духу, гордості за рідну націю.

Слава Україні!Слава Нації!

 

Голова адміністрації  Валентина ЗОЗУЛЯ

Усім православним світом відзначаємо велике християнське свято – Хрещення Господнє

Дорогі українці!

Шановні баришівчани!

Сьогодні  відзначається одна з найвеличніших релігійних дат. 19 січня ми усім православним світом відзначаємо велике християнське свято – Хрещення Господнє, це завершення циклу новорічно-різдвяних свят! Тисячі років тому Ісус зробив в цей день обряд хрещення в святих водах річки Йордан.  Відтоді  Водохреще є символом очищення, чистоти та святості. Це не просто християнська традиція, релігійне свято, а й велике таїнство, Боже таїнство і Божа благодать, яка наповнює змістом життя людей, благословляє на добрі, гарні вчинки, допомагає людям відкрити своє серце для любові. З моменту освячення річок, озер та криниць хрестом і молитвою вода в них стає цілющою і цілий рік дарує людям здоров’я й наснагу, захищає від лиха та наповнює життєдайною енергією.

З давніх-давен свято Водохреща було для українського народу джерелом світлої радості, очищення душі, зміцнення віри в перемогу добра і сподівань на краще майбутнє. Освячена вода набуває могутньої сили, дарує здоров’я, наснагу та довголіття. Від щирого серця у день Богоявлення Господнього зичу вам усім гармонії, миру, злагоди і любові. Нехай священна Йорданська вода зробить усіх нас здоровими та дужими, очистить душі від тривог і негараздів. Хай помисли кожного з нас будуть світлими, а вчинки – благородними!

У це світле свято бажаю усім міцного здоров’я і щасливого довголіття, дитячого сміху у кожну оселю та хліба на кожному столі, сили духу та миру. Нехай негаразди оминають ваші домівки, а оселяться в них мир, радість, добробут, злагода та любов. Нехай у цей день цілюща йорданська вода очистить Україну від негараздів та випробувань, а нам усім додасть духовного зростання, любові до Бога і до ближнього, наснаги та сили. Нехай Боже благословення повсякчас оберігає вас та ваші родини.    

Зі світлим і чистим Хрещенням Господнім!  Хай береже Вас Господь!

 

Голова адміністрації  Валентина ЗОЗУЛЯ

16 січня – Всеукраїнський день пам’яті героїв-воїнів – «Кіборгів»

Героїчна оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі, мужньо тримали оборону ДАПу, Донецького міжнародного аеропорту.

За стійкість і незламність українських захисників назвали «Кіборгами». Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України. «Кіборгами» нескорених українців назвав сам ворог. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах. «Кіборги» вистояли, не встояв бетон» – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

26 травня 2014 року проросійські сепаратисти та чеченські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька. Цього самого дня українські вояки завдали удар по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем. Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і, навіть під шквальним вогнем, тримали оборону. Оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні. За час боїв українська армія вибудувала оборону, створивши лінію укріплень навколо злітної смуги по периметру навколишніх сіл — у Пісках, Водяному, Опитному, біля вентиляційного стволу шахти Бутівки.

Проросійські сили здійснювали систематичні штурми терміналів, займаючи нові позиції, втрачаючи їх та знову готуючи штурми. Внаслідок боїв руйнувалася інфраструктура аеропорту — у грудні 2014 року значних руйнувань зазнав старий термінал, 13 січня 2015 року остаточно впала його диспетчерська вежа, яку утримували українські бійці. У новому терміналі бої точилися за різні його поверхи — на фінальних етапах битви українські вояки утримували перший поверх, а підвал та верхні поверхи контролювалися супротивником.

 20 січня 2015 року проросійські сили підірвали новий термінал, бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях обвалилася, ховаючи під собою українських захисників. 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

 22 січня 2015 року вцілілі захисники вийшли з терміналу, проте багато поранених і контужених українських бійців потрапили до полону.

 Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно.

Сьогодні, 16 січня, з ініціативи самих «Кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День захисників ДАПу та вшановується пам’ять загиблих побратимів.

 

Пам’ятайте загиблих, згадайте їх у молитві та запаліть свічку пам’яті! Шануйте живих! Слава Героям!

 

Голова адміністрації   Валентина ЗОЗУЛЯ

До уваги платників податків, зборів, платежів, інших надходжень та платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) повідомляє, що відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів», та до статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями) з 01.01.2021 запроваджуються нові рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів та зарахування коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ).

Звертаємо увагу платників податків, що з метою належної і своєчасної сплати податків, зборів, ЄСВ та мінімізації нез’ясованих надходжень, Казначейство просить терміново звернутися до органів Державної податкової служби України за місцем реєстрації для отримання нових реквізитів рахунків.

При цьому Казначейство наголошує, що кошти, сплачені платниками на старі рахунки по зарахуванню податків, зборів та ЄСВ, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.

Вітання з Новим 2021 роком та Різдвом Христовим!

Шановні баришівчани!

Прийміть найщиріші вітання з Новим 2021  роком та Різдвом Христовим!

Ми знову перегортаємо ще одну сторінку нашого життя, відходить в історію ще один рік.  Традиційно,  в ці дні будуємо нові плани,  маємо нові мрії та побажання як для себе, рідних, друзів, так і для нашої держави. Дуже хочеться, щоб майбутнiй рiк був багатий на добро, затишок, тепло i щасливi посмiшки. Та найбiльше нам усiм хотiлося б, щоб мирне життя повернулося в рiдну Україну. Тож нехай всi прикрощi  i негаразди залишаться у старому роцi, а заповiтнi мрiї i бажання обов’язково здiйсняться. Нехай свята Нового року та Різдва Христового стануть початком нових здобутків  і  успіхів в ім’я добробуту та процвітання рідного краю, рідної  України! Нехай прийдешній рік виправдає ваші добрі надії і прагнення, принесе достаток і добробут вашим сім’ям. Нехай панують у ваших домівках мир, взаєморозуміння й любов.

Вірю, що не зважаючи  на труднощі й проблеми, незмінними залишаться у нашому житті такі цінності, як людська гідність, патріотизм, честь, любов, дружба, співчуття і віра у щасливе майбутнє.

Від усієї душі зичу усім вам миру в Україні, щасливої долі, міцного здоров’я, добра й благополуччя. Нехай ваша праця буде корисною та потрібною людям, а перемоги – вагомими та переконливими. Бажаю, щоб кожен день нового року наповнювався цікавими справами, теплом і спокоєм світилися вікна ваших осель, а негаразди обходили їх стороною.  

Щиро бажаю вам та вашим близьким мирного неба, міцного здоров'я, щастя, благополуччя, любові та добра. Сподіваюсь, що ці чудові зимові свята будуть щедрими і радісними!

Веселих вам Новорічних свят! З Новим роком та  Різдвом Христовим!

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації  Валентина ЗОЗУЛЯ

Вітаю вас з католицьким Різдвом!

Дорогі віряни!

Вітаю вас з католицьким Різдвом!

 25 грудня Римо-католицька церква відзначає день народження Ісуса Христа. Саме у Римі у 336 році було вперше задокументовано святкування Різдва. Різдво Христове – одне з найважливіших  християнських свят.

Дуже приємно мати  нагоду привітати  віруючих-католиків з Різдвом Христовим! Щороку Ви першими маєте щасливу нагоду спостерігати на небосхилі спалах яскравої різдвяної зірки, промені якої несуть радість у кожну домівку. Тепло цього свята однаково зігріває усіх християн світу, незалежно від їх національності та поглядів, які вони поділяють.

Надіюсь, що у день  Різдва Христового всі віруючі щиро звернуть свої помисли до заповідей Божих і сповідуватимуть їх щодня. У це світле свято бажаю щоб у кожному домі та в Україні  був мир і спокій, гармонія і любов. Нехай відбуваються чудеса і прекрасні події, наповнюючи життя чудовими моментами, щасливими посмішками і добротою людських сердець.  Благополуччя, злагоди, взаєморозуміння, достатку, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, побільше радості, міцного здоров’я  та всіх благ. Нехай справдяться всі  очікування та збуваються найзаповітніші мрії, а Різдво  стане початком щасливої дороги в новий щасливий рік.

Гарних Вам і радісних Різдвяних свят! 

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації   Валентина ЗОЗУЛЯ

День архівів

Шановні працівники архівних установ району!

Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем працівників архівних установ!

Це свято є проявом  шани  та поваги з боку держави до всіх, хто дбайливо зберігає сторінки тисячолітньої писемної історії українського народу.

Архіви – невід'ємний інститут будь-якої держави, який зберігає історичну пам'ять нації, є запорукою її самоусвідомлення та розвитку. Архівні матеріали – це безцінне джерело інформації про минуле і сьогодення нашого краю, України, про життя людини, суспільства і держави, яке має унікальний вплив на формування національної свідомості наших громадян та засвідчує вагомий внесок українців у суспільно-політичний та економічний розвиток. Ваша робота набуває особливого значення саме тепер, у час національного й духовного відродження України.

Справа працівників архівних установ надзвичайно важлива для всього суспільства. Саме ви продовжуєте вік документів, зберігаючи їх для наших нащадків, чим сприяєте пізнанню історії та усвідомленню людського буття. 

Висловлюю  всім  архівістам  району слова вдячності за щоденну кропітку працю, наполегливість і сумління, особистий внесок у розвиток архівної справи та збереження історико-культурних надбань нашого краю.

Тож нехай у ці зимові передноворічні дні ваші серця сповняться оптимізмом, натхненням на здійснення планів і задумів, вірою в день прийдешній.

Бажаю  вам здоров’я, щастя, добра,  родинного тепла, благополуччя, святкового настрою і нових трудових звершень на благо і добробут нашого району і України.

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації  Валентина ЗОЗУЛЯ

День енергетика

Шановні працівники електроенергетичної галузі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди вашого професійного свята –День енергетика!

Енергетика є надзвичайно важливою галуззю економіки. Від неї залежить світло та тепло в наших оселях, стабільне функціонування промисловості, транспорту, зв’язку та соціальної сфери. Сьогодні неможливо уявити собі життя громадян або розвиток будь-якої галузі народного господарства без електричної енергії, яку ви своєю наполегливою працею доносите до кожної оселі, кожного підприємства.

Від вас усіх, від організованої, чіткої роботи кожного учасника енергетичного процесу залежить надійне забезпечення електричною енергією наших споживачів, а відтак – розвиток економіки та повноцінне життя, як нашого району, так і суспільства.Ваша професія пов’язана з постійним ризиком, часто несе особливу небезпеку, вимагає пильності, великих знань й високих професійних навичок. Саме це робить професію енергетика однією з найнеобхідніших та найпрестижніших.

Ви люди, які присвятили себе енергетиці – стійкі характером, мужні і віддані обраній професії.

Нехай завжди вамсвітить родинний теплий вогник – вічне джерело наснаги і любові!

Від щирого серця бажаю всім працівникам енергетичної галузі безаварійної роботи, впевненості у завтрашньому дні, міцного здоров’я, миру,  щастя, добра, успіхів та благополуччя вам і вашим сім’ям!

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації Валентина ЗОЗУЛЯ

Шановні жителі Баришівщини! Дорогі батьки та діти!

Вітаю вас із Днем Святого Миколая!

Це радісне свято є одним з найсвітліших, найдобріших і найрадісніших християнських свят, з якого розпочинається новорічно-різдвяна пора.Водночас День Святого Миколая – це своєрідний символ людської надії і віри в краще майбутнє.Цей день для кожного з нас є особливим. Адже він сповнений очікуванням справжніх чудес та здійсненням заповітних мрій.

 Кожна дитина сподівається на маленьке диво бо переконані, що Святий Миколай не омине їхньої домівки, неодмінно принесе подарунки та любов. Для дітей це свято завжди прикрашене щирими дитячими посмішками, адже у їхньому прекрасному дитячому світі, за їхніми найщирішими переконаннями, саме в День Святого Миколая здійснюються найпотаємніші й найфантастичніші дитячі мрії, добрі справи і задуми.

Це особливе свято вчить  нас вірити  в чудо, як вірять у нього діти, навчає милосердю, доброті,чуйності та любові до ближніх.

Українці завжди шанували Миколая Чудотворця, заступника простих людей, покровителя та вихователя дітей.

Наслідуймо і сьогодні добрі та праведні вчинки Святого Миколая. Адже в цей особливий день кожна дитина повинна відчути любов та опіку Святого і саме ми, дорослі, можемо подарувати радість свята кожній дитині, свою любов, тепло та ніжність.

Переконанащо цьогоріч єдине бажання про мир об’єднає не лише жителів Баришівщиниале й всюУкраїну. Адже цього дня у дива вірять навіть дорослі. Саме час робити добрі справи, опікуватися дітьми, допомагати тим, хто цього найбільше потребує.

Вітаю маленьких жителів району та їх батьків, а також усіх тих, хто вірить у справжні дива, з цим світлим днем. Бажаю усім щедрості та благословення Святого Миколая, його прихильності та опіки, а також успіху у всіх добрих починаннях, затишку в оселях та тепла в серцях! Нехай Святий Миколай освятить нас найкращими людськими чеснотами і благословить на добрі справи!

Хай у ваших родинах лунає сміх малечі та сяють радістю дитячі очі, нехай в оселях панують злагода та любов, затишок та добробут, а Святий Миколай захищає Вас та Ваших близьких від усіх незгод!

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації Валентина ЗОЗУЛЯ

Вітаю адвокатів і представників органів адвокатури з професійним святом – Днем адвокатури України!

Адвокат, з огляду на умови своєї діяльності, безперечно, є служителем і творцем права. У наш час ви несете  на собі підвищену відповідальність у захисті прав та свобод громадян,  ваша праця  є надзвичайно важливою як для суспільства в цілому, так і для кожної окремої людини, права якої було порушено.

Саме від професії адвоката залежать долі багатьох людей, інститутів громадянського суспільства, а подекуди й держави. Адвокат завжди виконує складну, але благородну місію, яка вимагає відповідного рівня освіченості та моральних якостей. Його величність Закон вашими устами повинен сказати рішуче слово, захистити демократичні права громадян, забезпечити їм використання свобод, гарантованих Конституцією. Саме він повинен бути дороговказом на професійному шляху, який ви обрали.  А ваш професіоналізм, компетентність, послідовність та рішучість стануть запорукою плідної роботи, зразком служіння благородній меті – становленню та розвитку Української держави.

Нехай насиченою і повною буде ваша трудова діяльність! Розвитку, професійного зростання, перемог і натхнення та успіхів у вашій нелегкій справі!
Хай  вас завжди супроводжує успіх у непростій справі – відстоюванні справедливості, а людська шана стане гідною подякою вам за плідну працю, неупередженість та чесність!

Бажаємо вам щастя, здоров’я, родинного тепла та благополуччя, нехай здійсняться найзаповітніші ваші мрії, а у ваших оселях завжди буде мир та злагода!

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації Валентина ЗОЗУЛЯ

Шановні працівники державної виконавчої служби!

Щиро вітаю вас з професійним святом!

Державна виконавча служба відіграє важливу роль в суспільному житті країни у питаннях забезпечення виконання рішень судів.Щоденна  праця державного виконавця – захищатиконституційні права та свободи громадян. Виконаннясудових рішень – це важлива державна справа, яка потребує високої професійної відповідальності, моральних чеснот, сумлінності та неупередженості. Ваша справа працює на благо громадян України та стоїть на захисті їх конституційних прав. 

І саме  висококваліфікована, сумлінна і професійна робота державних виконавців є запорукою належного і своєчасного виконання рішень судів, забезпечують врегулювання конфліктів, повноту та своєчасність примусового виконання рішення. Швидке виконання судових рішення  підвищує ефективність правосуддя, сприяє втіленню законів у життя, охорону прав, свобод і законних інтересів громадян.

Нехай ваша щоденна робота буде винагороджена довірою і повагою громадян України.

Бажаю вам успіхів у благородній справі служіння народу України, безумовного дотримання букви закону, мудрості, професійних досягнень. Нехай кожен день вашогожиття буде радісним і щасливим, а в сім'ях панує благополуччя та затишок.

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації   Валентина ЗОЗУЛЯ

Інформація до уваги розпорядників, одержувачів бюджетних коштів та платників податків щодо роботи в період завершення бюджетного 2020 року та початку 2021 року

Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) повідомляє, що відповідно до Регламенту роботи органів Державної казначейської служби України у період завершення бюджетного 2020 року та початку 2021 року, затвердженого наказом Державної казначейської служби України від 03.12.2020 № 346 та погодженого 14.12.2020 Міністром фінансів України, граничним терміном здійснення видатків є 30 грудня 2020 року.      

30 грудня 2020 року до 19.30 завершується прийняття електронних документів клієнтів із системи дистанційного обслуговування «Клієнт-казначейство - Казначейство» до облікових систем АС «Є-Казна Доходи», АС «Є-Казна ДБ».

31 грудня 2020 року органи Казначейства працюють без клієнтів, здійснюючи погашення та обслуговування державного боргу в національній валюті, а також зарахування надходжень до бюджетів різного рівня.

Починаючи з 4 січня 2021 року органи Казначейства працюють у звичайному режимі.

Звертаємо вашу увагу, що кошти в іноземній валюті, які обліковуються на рахунках, відкритих в установах банків, на підставі платіжних доручень власників рахунків (крім залишків власних надходжень бюджетних установ в іноземній валюті, які обліковуються на їх рахунках, відкритих в установах банків, та залишків коштів на рахунках бюджетних установ, розташованих за кордоном) необхідно перерахувати не пізніше 30 грудня 2020 року:

- у разі отримання бюджетною установою коштів з державного бюджету в іноземній валюті з рахунку Казначейства – за такими реквізитами:

одержувач (beneficiary): Державна казначейська служба України, Україна, 01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6 (STATE TREASURY SERVICE OF UKRAINEUkraine, 01601, KyivBastionna str., 6)

код одержувача: 37567646

бюджетний рахунок одержувача коштів в іноземній валюті (account): № UA563223130000025133012855000

банк одержувача коштів (beneficiary bank): Акціонерне товариство “Державний експортно-імпортний банк України”, Київ, Україна (JSC “THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE”, KyivUkraine)

SWIFT: EXBSUAUX

код банку: 322313

- у разі самостійної закупівлі іноземної валюти на міжбанківській валютній біржі – за порядком, зворотним отриманню таких коштів на валютні рахунки.

В полі “призначення платежу” розрахункового документу додатково зазначити  “Стаття 57”.

З Днем працівників суду

Шановні судді та працівники апаратів судів прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем працівників суду!

Ваша фахова діяльність відіграє дедалі вагомішу роль в утвердженні принципу верховенства права та справедливості, сприяє розвитку України як демократичної та правової держави. Тож саме від ваших наполегливих зусиль залежить надійність правового захисту громадян, а відтак і збереження у суспільстві стабільності й громадського миру.

Ваша праця – важлива, відповідальна та вкрай необхідна для суспільства, адже по захист своїх прав громадяни йдуть саме до храму Феміди. Тому в день професійного свята з особливою вдячністю хочеться звернутися до тих, хто чесно й віддано служить Феміді.

 Колектив кожного суду – це завжди колектив працівників, об’єднаних спільною метою, колектив  енергійних і кваліфікованих спеціалістів, які словом і ділом служать Закону, люблять свою справу, роблять її сумлінно і професійно.

Тож нехай Вашу почесну працю завжди супроводжує успіх, а кожний день повниться плідним змістом і наближає нас до спільної мети — утвердження верховенства права в нашій державі!

У день професійного свята зичу всім хто сьогодні вершить правосуддя, і тим, хто перебуває на заслуженому відпочинку, міцного здоров’я, великого людського щастя, добра,  миру та злагоди! Нехай удача та професійні успіхи будуть вашими постійними супутниками у житті. Наснаги вам, мужності й оптимізму! 

Нехай людська  шана, повага й довіра стануть гідним орієнтиром у вашій щоденній роботі. Ми віримо у вашу неупередженість та чесність!Нових вам професійних звершень на ниві благородного служіння його величності Закону, утвердження незалежності та демократизму на теренах нашої Української держави.Адже служити Україні й нашому народу — найвище покликання!

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації  Валентина ЗОЗУЛЯ

В Україні 14 грудня відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

В Україні 14 грудня відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна  дата була затверджена Указом Президента України  10 листопада  2006 року. 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей що віддали свої життя та здоров'я заради порятунку нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають спокою людству і сьогодні.

Одну з найбільших світових техногенних катастроф – аварію на Чорнобильській АЕС знає і пам’ятає весь світ. Чорнобильська катастрофа є богемою  для всієї України. Її наслідки ми відчуваємо й донині, але вони могли б бути невимірно більшими, якби не мужність ліквідаторів.

Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. До ліквідації наслідків аварії було залучені тисячі фахівців різних професій. Отримуючи великі дози опромінення, інженери, будівельники, шахтарі, енергетики, водії, військові, лікарі – усі, хто пішов тоді не тільки за наказом, а й за покликом серця, зупинили невидимого і дуже підступного ворога. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації і поверталися, а на зміну приїздили інші. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб.

Тоді, 34 роки тому, люди зітхнули полегшено: саркофаг готовий і загрози життю більше немає. Хоч усі добре розуміли: попереду довгий шлях, який потребує величезних зусиль, новітніх технічних рішень, фінансових ресурсів для подальшої ліквідації наслідків аварії, а для багатьох – роки лікування.  Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети. 

Ми висловлюємо велику пошану ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Низько схиляємо голови перед тими, хто усвідомлено й жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий обов'язок перед рідною землею і перед рідним народом – зупинив ескалацію катастрофи, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України, інших народів сусідніх і не сусідніх держав. Їхній подвиг є яскравим свідченням того, що лише ми самі, спроможні відвести біду від нашого дому, від кожного мешканця нашої землі і наших нащадків.

Ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вклоняємось тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов`язок перед рідною землею і рідним народом. Їх подвиг – безсмертний!

Низький уклін вам, ліквідатори, за врятовані життя. Миру вам і вашим родинам, міцного здоров’я, добробуту, спокою та довгих років життя!

 

Голова Баришівської районної державної адміністрації   Валентина ЗОЗУЛЯ

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У КОНКУРСІ «МОЛОДІЖНА СТОЛИЦЯ УКРАЇНИ»

20 листопада стартував Всеукраїнський щорічний конкурс «Молодіжна столиця України», започаткований Міністерством молоді та спорту України, для відзначення найкращого міста для проживання та розвитку молоді.

Детальну інформацію щодо проведення конкурсу, критеріями та формами заявок  можна ознайомитися за посиланням: https://youthcapital.org.ua/

Заявки приймаються до 31 січня 2021 року.

Сектор освіти, культури, молоді та спорту.

Послугами Київської обласної служби зайнятості скористались понад 2 мільйони громадян

Про це повідомив директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук під час онлайн прес-конференції, що відбулась 09 грудня 2020 року.

   21 січня 1991 року на виконання постанови Ради Міністрів УРСР, Київський облвиконком приймає  рішення № 9 „Про створення державної служби зайнятості в області”. Цю дату можна вважати днем народження Київської обласної служби зайнятості.

Київська обласна служба зайнятості за час свого існування досягла вагомих результатів:

- з 1991 року послугами обласної служби зайнятості скористались понад 2 мільйони громадян, з яких працевлаштовано 600 тисяч – це кожний третій;

- шляхом надання дотацій роботодавцям працевлаштовано понад 12 тисяч громадян;

- одноразову допомогу  по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю отримали майже 15 тисяч громадян;

- професійне навчання проходили 138 тисяч громадян;

- участь в оплачуваних громадських роботах взяли майже 200 тисяч осіб.

Сьогодні державна служба зайнятості -  сучасна сервісна установа з високим рівнем довіри клієнтів, соціальних партнерів та громадськості.З кожним роком покращується якість надання послуг. Здійснюється профілювання безробітних та соціальний супровід під час та після працевлаштування за підходом кейс-менеджменту; використовується нова форма підбору кадрів на засадах рекрутингу, що дозволяє забезпечити індивідуальний підхід до кожного замовлення роботодавця; активно використовуються електронні сервіси як для шукачів роботи, так і для роботодавців – завдяки цьому кожен має можливість отримати послуги в режимі он-лайн.  Впроваджено інститут кар’єрного радника та консультанта роботодавця.

Цей рік як для України в цілому, так і для Київської області є непростим. Коронакриза внесла свої корективи не тільки в життєві плани мільйонів українців, а й в економіку країни, і, як наслідок, у ситуацію з безробіттям.

За період   карантину   всього за послугами до Київського обласного центру зайнятості  звернулося37,1 тис. осіб,з  них  27,8 тис. осіб безробітних.

Протягом карантину за направленням Київської обласної служби зайнятості отримали роботу 19,0 тис. осіб., з них13,5 тис. осіб – зареєстрованих безробітних осіб. Всього ж за 11 місяців цього року нами працевлаштовано23,1 тис. осіб.З числа колишніх безробітних знайшли роботу 25% – у сільському, лісовому та рибному господарстві, 20% – у переробній промисловості, 15% – у оптовій та роздрібній торгівлі, 40 % –  інші види діяльності.

Середньомісячний розмір виплаченої допомоги по безробіттю   у листопадістановив   4 666 грн.

У січні-листопаді 2020 року кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості Київської області становила  6,5 тис. Кількість вакансій у базі даних Київської обласної служби зайнятості  становила  34,4 тис. одиниць. найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, професіонали, найпростіші професії.

Крім, того протягом січня – листопада:

  • 39 осіб працевлаштовано на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • 22 особи отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та започаткували власну справу;
  • У громадських роботах та роботах тимчасового характеру взяли участь 3,8 тис. громадян. Найбільш поширені види громадських робіт: супровід інвалідів по зору, благоустрій та озеленення територій;
  • профорієнтаційними послугами охоплено  48 тис. осіб, з них 5,1 тис. осіб, що навчаються у навчальних закладах різних типів,в тому числі й учнівська молодь.

Сучасний ринок праці відрізняється збільшеною конкуренцією. Тому шукачі роботи за допомогою професійного навчання чи перенавчання мають змогу підвищити свій професійно-кваліфікаційний рівень та відповідати сучасним вимогам роботодавців. З початку року за сприяння обласної служби зайнятості 3,1 тис. безробітних осіб проходили професійне навчання.

Київська обласна служба зайнятості не тільки працевлаштовує безробітних громадян, а й допомагає суб’єктам мікро, малого та середнього підприємництва зберегти, як робочі місця, так і власний бізнес.

Урядом України своєчасно було прийнято програму надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавцям та фізичним особам-підприємцям без найманої праці.

На сьогодні до обласної служби зайнятості звернулося із заявами про таку допомогу більше 7,5 тисяч суб’єктів підприємництва, в тому числі майже 6,6 тисяч фізичних осіб-підприємців без найманої праці; прийнято майже 5,5 тисяч позитивних рішень та збережено більше 8,6 тисяч робочих місць.

Головне, Київська обласна служба зайнятості і надалі залишатиметься провайдером якісних соціальних послуг кожному клієнту.

 

Під час робочої зустрічі 08 грудня 2020 року, завідувач сектору по взаємодії з роботодавцями Людмила Корж зустрілася з представником ТОВ «ЕС Джей Профіль» Оленою Левенець

Під час робочої зустрічі 08 грудня 2020 року, завідувач сектору по взаємодії з роботодавцями Людмила Корж зустрілася з представником ТОВ «ЕС Джей Профіль» Оленою Левенець.

Обговорили можливість отримання одноразової матеріальної допомоги, яка надається відповідно до Закону України № 4429 «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб´єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».