Новини Бюро

Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!

ПРО ПРОЕКТ«Я МАЮ ПРАВО!»

Загальнонаціональний право просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО​!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Наша мета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Більш детальна інформація на сайті -  http://pravo.minjust.gov.ua та у відділі «Баришівське бюро правової допомоги» за адресою : смт. Баришівка, вул. Київський шлях, 19 а (2 поверх), тел. 4-18-83

ЯК ПЕРЕСЕЛЕНЦЮ ПРОГОЛОСУВАТИ НА ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА?

До 25 березня 2019 року внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть подати заяви про тимчасову зміну місця голосування за спрощеною процедурою.

Для цього потрібно:

1.   Знайти відділення* ведення Державного реєстру виборців (ДРВ), яке буде найближчим до вас на день проведення виборів, або за місцем реєстрації як ВПО (*адреси зазначені на сайті drv.gov.ua у розділі «Відділення ведення реєстру»)

2.   Взяти паспорт громадянина України (обов’язково) і довідку ВПО (бажано) й звернутися до обраного відділення ведення ДРВ.

3.   У відділення написати заяву про зміну місця голосування (Відповідно до Постанови ЦВК від 05 березня 2018 року № 129, виборці, чия виборча адреса знаходиться на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, можуть не додавати до заяви документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування).

4.   На підставі поданої заяви одразу отримати посвідчення, яке підтверджує тимчасову зміну місця голосування (Посвідчення діятиме у день проведення виборів Президента України саме на тій виборчій дільниці, яку ви обрали. У разі якщо буде оголошено другий тур виборів, цю процедуру треба буде повторити).

Згідно з нормами постанови ЦВК № 240 від 9 квітня 2014 року, спрощена процедура розповсюджується і на виборців, чия виборча адреса знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців можуть усі бажаючі за посиланням - drv.gov.ua, у розділі «Кабінет виборця».

За більш детальною інформацією та з будь-яких інших юридичних питань, звертайтеся до Баришівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Баришівка, вул. Київський шлях, 19а, (2 поверх) тел..4-18-83

Що таке база правових консультацій «WikiLegalAid»?

«WikiLegalAid» - це довідковo-інформаційна платформа правових консультацій, яка дає можливість знайти відповіді на найактуальніші правові питання.

Вона була створена з метою надання якісних правових консультацій співробітниками системи безоплатної правової допомоги. Зараз скористатися можливостями платформи «WikiLegalAid» може кожен хто має доступ до мережі Інтернет.

«WikiLegalAid» це:

·     Систематизовано– вся інформація в базі розташована таким чином, щоб знайти консультацій за певною тематикою було зручно та легко.

·     Актуально – процес оновлення правових консультацій триває постійно; інформація, що міститься в базі включає в себе і нові зміни в законодавстві, і зміни в судовій практиці.

·     Вичерпно– за допомогою бази правових консультацій можна знайти вичерпну інформацію з правового питання, а також судову практику та зразки судових документів.

·     Доступно – незалежно від того де Ви знаходитесь (в дома, на роботі, в віддаленому районі) у Вас є доступ до якісної правової інформації,

крім того «WikiLegalAid» це:

•  Просто – знайти актуальну інформацію з багатьох правових питань тепер можна на єдиній базі правових консультацій, що містить як посилання на актуальну законодавчу базу, так і практичні рекомендації від фахівців системи БПД.

•  Безкоштовно – доступ до всіх правових консультацій бази є безкоштовним для користувачів платформи.

·     Для всіх – базою правових консультацій можуть користуватись як практикуючі юристи, студенти-правники, правозахисники, так і пересічні громадяни. Консультація сформована так, що відповідь буде зрозуміла усім.

Яке наповнення бази правових консультацій «WikiLegalAid»?

В базі правових консультацій міститься більше 1400 консультацій на найактуальніші правові питання з якими звертаються клієнти до системи БПД.Окрім правової інформації в них міститься судова практика та зразки правових документів.

База правових консультацій містить статті у відповідності до галузей права.