Понад 42 млн грн. хабарів вилучила прокуратура у посадовців Київщини протягом поточного року

Понад 42 млн грн хабарів вилучила прокуратура у посадовців Київщини протягом поточного року.

На засіданні Координаційної ради з правоохоронними та контролюючими органами у Київській області прокурор Київської області Євген Бондаренко повідомив, що протягом поточного року прокуратура задокументувала хабарі посадовим особам Київщини у розмірі 42,2 млн грн.
Очільник відомства відмітив, що минулого року ця сума становила 7 млн грн.

“За 6 місяців поточного року сума хабарів, які ми задокументували разом із правоохоронними органами, і за вказаними фактами вже є кримінальні провадження, сягнула 42,2 млн грн. Протягом минулого року було задукоментовано 7 млн грн. Я не хочу сказати, що в минулому році їх брали менше, але можу сказати, що робота у цьому напрямку дійсно активізована”, — повідомив Є.Бондаренко.

Також прокурор області зазначив, що у поточному році складено 20 протоколів щодо керівників органів місцевого самоврядування, голів сільських та селищних рад. 61 протокол щодо депутатів, органів місцевого самоврядування та шість щодо правоохоронців, а також 10 щодо керівників освітніх закладів.

Прес-службапрокуратури Київської області

Відкрито провадження за фактом забруднення земель

Протягом останнього часу негативного суспільного резонансу набули повідомлення, у тому числі у засобах масової інформації, щодо функціонування звалища відходів тваринного походження  поблизу села Яблуневе Баришівського району та забруднення внаслідок цього довкілля.

Інформую, що за зверненнями мешканців села Яблуневе Баришівського району до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом забруднення земель за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 Кримінального кодексу України.

Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у кримінальному провадженні здійснюється Баришівським відділом Бориспільської місцевої прокуратури.

На даний час проводиться досудове розслідування, під час якого будуть ретельно перевірені доводи мешканців села Яблуневе щодо обставин функціонування звалища відходів тваринного походження, також обставини, за яких землі забруднювалися відходами тваринного походження.

Крім цього, під час досудового розслідування буде з’ясовано чи створили небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля.

Баришівський відділ Бориспільської місцевої прокуратури