Добровільна участь в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Добровільна участь в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

 Що змінилося з січня 2018 року?

Добровільна участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні передбачена статтею 12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) та впроваджена з 1 січня 2004 року.

Людина, яка не належала до категорії застрахованих осіб (не працювала на території України або працювала неофіційно, а страховий стаж зараховується лише за умови сплати страхових внесків), має можливість укласти договір про добровільну участь у соціальному страхуванні. Правові норми, що регулюють обставини укладання та виконання відповідного договору передбачені статтею 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон 2464). Повноваження щодо укладання договору покладені на органи доходів і зборів (органи державної фіскальної служби).

Законом 2464 передбачено два види договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування:

І. Частиною другою статті 10 визначено, що особи беруть у ній участь протягом строку, визначеного у договорі про добровільну участь, але не менше одного року. Це страхування на майбутні періоди.

ІІ. Частиною п’ятою цієї ж статті передбачена можливість одноразової сплати особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (починаючи з 1 січня 2004 року).

Щодо змін з січня 2018 року.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (прийнятий 03.10.2017 року) до частини 5 статті 10 Закону 2464 внесені зміни, згідно яких починаючи з 01.01.2018 року сума сплаченого єдиного соціального внеску за договором про одноразову сплату за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2.

Отже, з 1 січня 2018 року при мінімальній заробітній платі 3723,00 грн. розмір мінімального страхового внеску становитиме:

·        для договорів на термін не менше одного року - 819,06 грн. в місяць (3723,00х22%=819,06);

·        для одноразової сплати за попередні періоди 1638,12 грн. в місяць (3723,00х22%х2=1638,12).

Звертаємо ще раз увагу, що «докупити» страховий стаж за періоди, коли особа не належала до категорії застрахованих осіб, за нормами закону, це можуть здійснити лише особи, які на сьогодні не є застрахованими особами (офіційно не працюють) та не є пенсіонерами.

 

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ!

З 1 січня 2017 року фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску*. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу**зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704  грн. на місяць (3200грн. х 22 відсотки).

Отже, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Водночас:

Для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплати за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

*Мінімальний страховий внесок - сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 частини першої ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»);

**Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (частина перша ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

Перелік платників, які мають заборгованість до Баришівського об’єднаного управління ПФУ Київської області по Баришівському району станом на 01.01.2017

Боржники з відшкодування витрат

на виплату та доставку пільгових пенсій

Назва підприємства    |   Сума боргу, тис. грн.

СТОВ „Рудницьке”

2,3

ТОВ „ПМК-12”

2,2

 

Боржники  зі сплати основних платежів на загальнообов’язкове державне  пенсійне страхування

Назва підприємства    |   Сума боргу, тис. грн.

ВАТ „Коржівське”

17,0

ПП„Grain”

23,3

ТОВ „Агрофірма Шовкове”

2,7

ФОП Гончарук Л.В.

0,6

 

Найбільші боржники  зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне  соціальне страхування

П.І.Б. боржника                     |Сума боргу, тис. грн.

ПП Чумак Р.М.

7,3

ПП Остапенко Н.О.

5,8

ПП Обштат О.В.

5,6

ПП Осінцева Н.М.

2,9

ПП Руденко М.В.

2,8

ПП Лутицький В.В.

2,7

ПП Козлов В.С.

2,3

ПП Куц О.Є.

2,2

ПП Семенченко В.В.

2,0

ПП Дегтяр М.І.

1,3

 

Коли неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний

Пенсійний фонд України у листі від 17.03.2017 р. N8134/04-11 роз`яснив: якщо відповідна застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, то неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний місяць. Але за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Мінімальний страховий внесок — це сума ЄСВ, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру зарплати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Наразі Пенсійний фонд України доопрацьовує програмне забезпечення в частині врахування суми доплати до мінімального страхового внеску при відображенні інформації щодо страхового стажу. Тобто по особам, яким заробітна плата нарахована в розмірі меншому, ніж мінімальна заробітна плата, з якої сплачено внесок (менший ніж мінімальний страховий внесок), та страхувальником здійснено доплату до мінімального єдиного внеску (у звітності відображено з типом нарахувань 13), зазначений період буде зараховано до страхового стажу як повний місяць.

У іншому листі від 16.03.2017 р. № 7918/02-12 ПФУ конкретизував, що особі, якій зарплата нарахована в розмірі меншому, ніж мінімальна заробітна плата, з якої сплачено ЄСВ (менший ніж мінімальний страховий внесок), та страхувальником здійснено доплату до мінімального ЄСВ, зазначений період враховується до страхового стажу як повний місяць. Але заробітна плата для обчислення пенсії у такому випадку враховується в сумі, нарахованій особі.