Перерахунок пенсій з 1 грудня 2018 року

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246 – VІІІ встановлено, що з 1 грудня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, буде підвищено з 1435,00 грн. і становитиме 1497,00 грн. В зв’язку з цим, органами Пенсійного фонду України  буде проведено перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до неї, розміри яких визначаються від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Будуть також перераховані  мінімальні та максимальні  розміри пенсій.

        Отже, перерахунку підлягатимуть, зокрема:

·         мінімальні та максимальні розміри пенсій;

·         доплати за понаднормативний стаж, передбачені статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

·         пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

·         підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;

·         щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;

·         мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

·         державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

 Виплати, які залежать від величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та їх розміри з 01.12.2018 наводимо нижче:

 

Найменування виплати

Розмір, грн.

Мінімальна пенсійна виплата відповідно до статті 28 Закону України

«Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

Максимальна пенсійна виплата

 

1497,00

14970,00

Мінімальні розміри пенсій у зв’язку з втратою годувальника в залежності від кількості непрацездатних утриманців

Один (100%)

1497,00

Два (120%)

1796,40

Три та більше (150%)

2245,50

Мінімальна пенсійна виплата інвалідам війни та учасникам бойових дій, а також  інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

 Інвалідам І групи (285%)

4266,45

 Інвалідам ІІ групи  (255%)

3817,35

 Інвалідам ІІІ групи  (225%)

3368,25

Учасникам бойових дій (165%)

2470,05

Мінімальний розмір пенсії для інвалідів щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою

Інвалідам І групи (150%)

2245,50

Інвалідам ІІ групи (125%)

1871,25

Інвалідам ІІІ групи (110%)

1646,70

Діти – інваліди

Діти – інваліди  (100%)

1497,00

Державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»

Інвалідам війни І групи підгрупи А (100%)

1497,00

Інвалідам війни І групи підгрупи Б (50%)

748,50

Інвалідам війни ІІ групи (25%)

374,25

Інвалідам війни ІІІ групи (15%)

224,55

Підвищення, передбачене Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Інвалідам війни І групи (50%)

748,50

Інвалідам війни ІІ групи (40%)

598,80

Інвалідам війни ІІІ групи (30%)

449,10

Учасникам бойових дій (25%)

374,25

Учасникам війни, нагородженим медаллю (15%)

224,55

Учасникам війни (10%)

149,70

Доплата до підвищення учасникам війни, нагородженим медаллю (5%)

74,85

Підвищення, передбачене Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»

Неповнолітнім в’язням – інвалідам І групи (50%)

748,50

Неповнолітнім в’язням – інвалідам ІІ групи (40%)

598,80

Неповнолітнім в’язням – інвалідам ІІІ групи (30%)

449,10

Неповнолітнім в’язням (25%)

374,25

Колишнім в’язням концтаборів та інших місць примусового тримання, нагороджених медаллю (15%)

224,55

 Колишнім в’язням концтаборів та інших місць примусового тримання (10%)

149,70

Доплата до підвищення колишнім в’язням, нагородженим медаллю  (5%)

74,85

               
 

          Звертаємо увагу, що для пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) перерахунок у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться  після звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

        Водночас повідомляємо, що перерахунку підлягає також  надбавка до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з 177,70 грн. до 185,30 грн. Слушно зауважити, що зазначена надбавка визначена на рівні 10 %  від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який  з 01.12.2018 р. складає 1853,00 грн.

        Зазначений перерахунок буде проведений органами Пенсійного фонду України автоматично.

            Додатково звертатися пенсіонерам для проведення цього перерахунку не потрібно.

Проведення навчання по вивченню законодавства щодо пенсійного забезпечення

19 листопада 2018 року в приміщенні Баришівського районного споживчого товариства проведено навчання по вивченню законодавства щодо пенсійного забезпечення учасниками «Школи майбутнього пенсіонера» при Баришівському об’єднаному управлінні ПФУ Київської областіза участю заступника начальника Баришівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області – Бодак Інни Григорівни в присутності Голови правління Баришівського районного споживчого товариства – Денисової Ніни Володимирівни.

Під час проведення навчання всім присутнім було надано роз’яснення щодо змін в пенсійному законодавстві з 01.12.2018 р., щодо переваг послуг через ВЕБ - портал електронних послуг Пенсійного фонду України та щодо підключення послуги «Інформування громадян шляхом відправлення      СМС - повідомлень».

Зустріч в трудовому колективі ПАТ «Креді Агріколь Банк»

15 листопада 2018 року в приміщенні ПАТ«Креді Агріколь Банк» проведено навчання по вивченню законодавства щодо пенсійного забезпечення за участю заступника начальника Баришівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України – Бодак І.Г., в присутності керуючого відділенням ПАТ «Креді Агріколь Банк» в смт Баришівка – Казімки М.Є.

Під час проведення навчання всім присутнім було надано роз’яснення щодо змін в пенсійному законодавстві з 01.12.2018 р., щодо реєстрації на ВЕБ - порталі електронних послуг Пенсійного фонду України та щодо переваги підключення послуги «Інформування громадян шляхом відправлення смс - повідомлень».

Пам’ятка застрахованим особам з питань при зверненні за призначенням субсидії

У зв’язку із внесенням змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 21.10.1995 №848 ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України  від 27.04.2018 року №329).

Житлова субсидія не призначається  ( у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сімۥї домогосподарства  є особи, що досягли 18 - річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи про призначення житлової субсидії і в цьому періоді за інформацією ДФС , ПФУ;

-       відсутні  доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;

-       отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховується доходи для призначення житлової субсидії;

-       не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Так, однією з вимог  для оформлення житлової субсидії є обов’язкова сплата працездатними особами єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, тому застраховані особи мають можливість укласти договір про добровільну участь у системі державного соціального страхування в тому числі із одноразовою сплатою єдиного внеску за попередні періоди. Для укладення договору необхідно звернутися до центру обслуговування платників Баришівсько - Березанського  відділення Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області та сплатити розмір мінімального страхового внеску на дату звернення.

       Якщо особа є фізичною особою - підприємцем та  має борг по сплаті   єдиного соціального внеску необхідно звернутись до центру обслуговування платників Баришівсько - Березанського  відділення Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про погашення боргу зі сплати єдиного внеску на рахунки  органів ДФС за адресою: смт. Баришівка вул. Київський шлях,48.

Пенсійним фондом України надаються послуги для отримання інформації про правильність подання страхувальниками відомостей про застраховану особу, та  сплатою страхових внесків:

-   веб-портал електронних послуг ПФУ з допомогою електронного цифрового підпису, де в особистому кабінеті заповнюються  поля (електронна адреса веб-порталу ПФУ portal.pfu.gov.ua),

- особисте звернення до сервісних центрів органів Пенсійного фонду де необхідно пред’явити паспорт (інший документ, що посвідчує особу), документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь - які платежі за серією та/ або номер паспорта) та заповнення заяви встановленого зразку і отримати довідку за формою ОК-5 (ОК-7) за адресою: смт. Баришівка вул.Центральна,3  та м. Березань вул. Набережна,4/1 ;

- СМС - повідомлення про призначення, перерахунок, припинення або поновлення виплати пенсії, а також про накопичений страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків роботодавцями.

 

З повагою Баришівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області

Виїзний прийом село Семенівка 08.11.18 року

08 листопада2018року  в приміщенні Семенівської сільської ради відбувся виїзний прийом громадян з питань пенсійного забезпечення  та своєчасності виплати пенсії за участю заступника начальника  відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій у м.Березань – Яксун Л.Д.

Пенсіонерам, які звернулися, надано роз’яснення щодо порядку виплати допомоги на поховання та недоотриманої пенсії. Проведено ознайомлення з новою послугою  Пенсійного фонду, щодоотримання інформації від ПФУ на номер мобільного телефона. Надано оновленні інформаційні матеріали.