Зміни до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою ЄСВ

Баришівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської  області повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2018 № 459 (далі – Постанова №459), яка набрала чинності 13.06.2018, внесено зміни до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Порядок).

Постановою № 459 Порядок приведено у відповідність до вимог Закону України від 03.10.2017 № 2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Змінами передбачено, зокрема, передання повноважень щодо компенсування роботодавцям за рахунок коштів Державного бюджету України фактичних витрат у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нове робоче місце особи від Пенсійного фонду України до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Начальник управління   Н.В.Коваленко

„Зарплата в „конверті” – робота без гарантій”

16 липня 2018 року  спеціалісти Баришівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області провели флешмоб: „Зарплата в „конверті” – робота без гарантій”.Під час проведення заходу розповсюджували інформаційні буклети, а також громадянам роз’яснювали, що заробітна плата «в конвертах» означає відсутність належного пенсійного забезпечення в майбутньому.

Виїзний прийом громадян в с. Коржі

10 липня 2018 року в приміщенні Коржівської сільської ради відбувся виїзний прийом громадян з питань пенсійного забезпечення за участю заступника начальника Баришівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області – Бодак Інни Григорівни.

На особистий прийом звернулось 5 осіб. Основним питанням, яке турбувало пенсіонерів – це перерахунок пенсій з 01.07.2018 р. Пенсіонерам було надано роз’яснення щодо змін в пенсійному законодавстві з 01.07.2018 р., щодо переваг послуг через ВЕБ - портал електронних послуг Пенсійного фонду України, а також щодо легалізації заробітної плати та впливу єдиного внеску на розмір майбутньої пенсії.

В ході виїзного прийому було проведено опитування пенсіонерів щодо своєчасності виплати пенсій поштовим відділенням та оновлені інформативні матеріали управління при сільських радах.

Проведення навчання по вивченню законодавства щодо пенсійного забезпечення

12 липня 2018 року в приміщенні ТОВ «ІТАЛ-ІК» проведено навчання по вивченню законодавства щодо пенсійного забезпечення учасниками «Школи майбутнього пенсіонера» при Баришівському об’єднаному управлінні ПФУ Київської областіза участю заступника начальника Баришівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області – Бодак Інни Григорівни.

Основним питанням, яке турбувало майбутніх пенсіонерів – це зміни в пенсійному законодавстві з 01.07.2018 р.

Під час проведення навчання всім присутнім було надано роз’яснення щодо змін в пенсійному законодавстві з 01.07.2018 р., щодо переваг послуг через ВЕБ - портал електронних послуг Пенсійного фонду України та щодо підключення послуги «Інформування громадян шляхом відправлення      СМС - повідомлень».

Надання методичної допомоги відвідувачам управління скористатися «вільним доступом громадян» до інтернет ресурсу Портал електронних послуг Пенсійного фонду України

10 липня 2018 року в приміщенні Баришівського об’єднаного управління ПФУ Київської області начальниками відділів адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Баришівського ОУПФУ Орловою О.Д. та Бориспільського ОУПФУ Литвиненко Н.В. була надана методична допомога відвідувачам управління скористатися вільним доступом громадян до інтернет ресурсу Портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Особливу увагу присутніх акцентовано на дистанційному отриманні послуг з використанням Веб-порталу Пенсійного фонду за допомогою якого пенсіонери мають можливість ознайомитись з розміром пенсії та її складовими, працюючі громадяни – з розміром нарахованої заробітної плати, страховим стажем, який має важливе значення при нарахуванні соціальних виплат (лікарняні, пенсія, допомога по безробіттю та інші). Також надано роз’яснення, як підключити безкоштовну послугу інформування громадян за допомогою налаштування сервісу sms-інформування  про стан призначення та перерахунку пенсій, сплату роботодавцями єдиного соціального внеску та як саме отримати довідку з QR-кодом від Пенсійного фонду України.