Доплата окремим категоріям пенсіонерів та індексація пенсій

1 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», яка передбачає:

щомісячну виплату у розмірі 500 грн. пенсіонерам старше 80-річного віку, у яких розмір пенсійної виплати не перевищує 9205 грн. При цьому встановлюється, що для таких пенсіонерів із страховим стажем 20 років для жінок та 25 років для чоловіків пенсійна виплата не може бути менша, ніж 2600 грн.;

виплату одноразової грошової допомоги у сумі 1000 грн. пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, станом на 01.04.2020 не перевищує 5000 грн.;

індексацію пенсій на 11%;

встановлення мінімальної пенсійної виплати на рівні 2100 грн. особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

Такі перерахунки будуть проведені за матеріалами пенсійної справи без звернення пенсіонера до органів Пенсійного фонду України, автоматично.

Виплата перерахованих пенсій буде проведена в установленому порядку через уповноважені банки або доставлена додому листоношами АТ «Укрпошта».

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

У ЗВ’ЯЗКУ З ВІРОГІДНІСТЮ ПОШИРЕННЯ COVID– 19  МОЗ   УКРАЇНИ РЕКОМЕНДУЄ:

-      ЗА МОЖЛИВОСТІ ЗАЛИШАТИСЯ ВДОМА;

-      МИТИ/ДЕЗИНФІКУВАТИ РУКИ;

-      ОБМЕЖИТИ КОНТАКТИ;

-       У ВИПАДКУ ПОГАНОГО САМОПОЧУТТЯ – ЗВЕРНУТИСЬ ДО ЛІКАРЯ.

Просимо обмежити відвідування громадян до Баришівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр), а також скористатись дистанційним обслуговуванням громадян  через вебпортал електронних послуг Фонду.

Сервіс передбачає:

·     подання документів для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді (заява та копії документів, завірені електронним підписом );

·     після прийняття рішення про призначення пенсії повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру за отриманням пенсійного посвідчення.

Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

Довідково: для того, щоб призначити пенсію через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, потрібно:

·     авторизуватись в особистому кабінеті на вебпорталі (http://portal.pfu.gov.ua) за допомогою електронного цифрового підпису;

·     у розділі особистого кабінету «Заява на призначення пенсії» завантажити весь пакет необхідних для призначення пенсії документів у сканованому вигляді;

·     підписати звернення електронним цифровим підписом та надіслати його до підсистеми «Звернення;

·     додавати документи (у разі потреби)  можна протягом трьох місяців.

Користувачі вебпорталу будуть отримувати повідомлення про прийняття документів, хід їх опрацювання і про призначену пенсію.

Крім того на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України працює низка сервісів для пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників. Це, зокрема:

·     налаштування послуги безкоштовного СМС – інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового внесків роботодавцем та страхового стажу особи);

·     отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR – кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК – 5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії);отриманням застрахованими особами через особистий кабінет інформації про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем;

·     кабінет страхувальника, через який можна отримати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також електронні “Довідки про трудовий та страховий стаж” працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.

З огляду на оперативність та зручність вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України є оптимальним способом отримання інформації, дистанційного обслуговування фізичних та юридичних осіб без особистого звернення до сервісних центрів обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

За консультаціями щодо пенсійного забезпечення прохання звертатись за телефонами «Гарячої лінії»:

(04576)  5-49-31;         (04576)  5-47-42