Керівництво та основні завдання

БАРИШІВСЬКЕ ОБ’ЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Підпорядкованість:

Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області

Поштова адреса: Київська область, смт Баришівка, вул. Центральна,3

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Начальник управління: Коваленко Наталія Володимирівна

тел. 5-20-52

Перший заступник начальника управління:

Таран Тетяна Павлівна

тел. 5-32-00

Графік роботи

Понеділок – четвер 8.00 – 17.00

П’ятниця 8.00 – 16.00

Обідня перерва 12.00 – 12.45

 

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ

 

Чи є об’єктом для нарахування та утримання єдиного внеску сума допомоги по вагітності та пологах?

Відповідно до ст.7 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, для роботодавців єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України „Про оплату праці”, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно – правовими договорами, а також на суму оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Відповідно до підп. 4.3.5 п. 4.3. Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. №21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 р. за № 994/18289 (далі – інструкція №21-5), визначення видів виплат, що належать до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено інструкцією №5. Відповідно до неї, допомога по вагітності та пологах не входить до фонду оплати праці, тому така допомога не є об’єктом для нарахування та утримання єдиного внеску.

Як здійснити перерахунок єдиного внеску при зміні класу професійного ризику виробництва в середині року.

Порядок нарахування і сплати єдиного внеску визначено ст.9 Закону та розд. ІVІнструкції №21-5.

Згідно з п. 4.8 зазначеної Інструкції, у разі зміни у встановленому законодавством порядку класу професійного ризику виробництва платник на підставі отриманого повідомлення органу Пенсійного фонду України за період від дати встановлення нового класу професійного ризику та розміру єдиного внеску самостійно здійснює перерахунок єдиного внеску. У разі зміни класу професійного ризику виробництва за період із дати зміни професійного ризику виробництва необхідно визначити різницю між нарахованою сумою єдиного внеску за цей період та сумою нарахованого єдиного внеску згідно з новим класом ризику виробництва. Така різниця при збільшенні розміру єдиного внеску перераховується платником на окремий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий для здійснення доплати за фондом нещасних випадків на виробництві. При зменшенні розміру єдиного внеску різниця повертається платнику з окремого рахунку, відкритого органом Пенсійного фонду України для здійснення доплати за фондом нещасних випадків на виробництві.