День вишиванки

Сьогодні, 18 травняУкраїна відзначає свято, присвячене традиційному національному вбранню - вишиванці. День вишиванки було засновано в 2007 році, і відтоді його щороку відзначають у третій четвер травня.

Популярність і мода на вишиванки пояснюється її красою і символічністю, а свято вишиванки передає національну єдність і дух патріотизму.

Від самого початку мається на увазі, що День вишиванки не повинен мати під собою жодної політичної спрямованості, а покликаний привернути увагу громадськості до української культури і народних традицій.

Історія вишивки в Україні налічує не одну сотню років. Причому, кожен регіон мав свою специфіку, техніку виконання, орнамент і навіть колір ниток. Найрізноманітніші і дивовижні візерунки вишивки придумували наші прабабусі. Через орнаменти і малюнки вони прагнули зберегти в родині любов і щастя, благополуччя і вірність. А самі вишиванки вважалися оберегом і символом краси.

Працівники Баришівського об’єднаного управління  Пенсійного фонду України Київської області підтримали захід з нагоди Дня вишиванки,  одягнувши національний одяг символізуючи гордість за Україну.

Відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу

11 травня 2017 року біля адмінбудівлі Баришівської районної державної адміністрації відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу з нагоди ухвалення рішення Ради Міністрів ЄС щодо скасування візових вимог для громадян України та відзначення Дня Європи.

У заході взяли участь виконуючий обов’язки голови Баришівської районної державної адміністрації В.М. Гордієнко, представники відділів, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації, представники організацій та установ району, спеціалісти Баришівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, військовослужбовці, учнівська молодь, мешканці селища, представники ЗМІ.

Розпочали урочистості з підняття Державного Прапора України, право підняти який було надано учениці 10 класу Баришівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. М. Зерова, переможець ІІІ обласного та учасниці ІV  Всеукраїнського етапів  учнівських олімпіад з географії, постійний призер ІІІ обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з економіки та російської мови Ларіоновій Євгенії та учню 10 класу Баришівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. М. Зерова, переможець  районного  етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії Захарчуку Євгенію.

Після чого під Гімн Європи було урочисто піднято і Прапор Європи, право підняти який було надано учню 10 класу Баришівського навчально – виховного комплексу «гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», переможець  Чемпіонату Європи 2017 з таеквондо, який проходив в Англії (м. Ліверпуль) вікова категорія «Юніори»(І місце, золота медаль), депутат районної ради учнівського самоврядування «Альянс» Бородавці Віталію та учениці 11 класу Баришівського навчально – виховного комплексу «гімназія - загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів», постійний призер ІІІ обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та англійської мови Горовській Катерині.

З вітальним словом до присутніх звернувся виконуючий обов’язки голови Баришівської районної державної адміністрації В.М.Гордієнко з побажаннями всім присутнім чистого неба над головою, спокійного й радісного життя, добра, миру, злагоди.

Виїзний прийом громадян с. Перемога 10.05.2017

10 травня 2017 року начальник Баришівського об’єднаного управління ПФУ Київської області Коваленко Н.В. провела виїзний прийом громадян у стаціонарному відділенні постійного та тимчасового  проживання пенсіонерів району у с. Перемога, де були висвітлені питання щодо використання відрахувань від пенсії в розмірі 75% для використання даного закладу та перерахунок пенсії з  01 травня 2017 року.

Виїзний прийом громадян с. Пилипче

11 травня 2017 року був проведений виїзний прийом громадян заступником начальника Баришівського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій  Володько С. В. з жителями с. Пилипче.

В ході зустрічі порушувались питання щодо нарахування та виплати пенсій, а також зміни в пенсійному законодавстві.

Присутнім пояснено про періоди, з яких складається страховий стаж та про порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії.

Печатка - право, а не обов'язок

Закон щодо скасування обов'язковості використання печаток набере чинності 20 липня 2017 року

Прийнято  Закон України від 23.03.2017 р. № 1982-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями".

Закон набере чинності через три місяці з дня його опублікування, тобто20.07.2017 р.

Законом передбачено, що суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки, проте її використання не є обов’язковим.

Також уточнено, що відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Копія документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи - підприємця.

Орган державної влади або орган місцевого самоврядування не має права вимагати нотаріального засвідчення вірності документа у разі, якщо така вимога не встановлена законом. За таку вимогу або відмову у прийнятті документа у зв’язку з відсутністю на ньому печатки передбачено штраф від 50 до 100 н.м.д.г. (850–1700 грн).

Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.

О.Орлова, начальник відділу адміністрування,супроводження  інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації