Добровільна участь в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування

Добровільна участь в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

 Що змінилося з січня 2018 року?

Добровільна участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні передбачена статтею 12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) та впроваджена з 1 січня 2004 року.

Людина, яка не належала до категорії застрахованих осіб (не працювала на території України або працювала неофіційно, а страховий стаж зараховується лише за умови сплати страхових внесків), має можливість укласти договір про добровільну участь у соціальному страхуванні. Правові норми, що регулюють обставини укладання та виконання відповідного договору передбачені статтею 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон 2464). Повноваження щодо укладання договору покладені на органи доходів і зборів (органи державної фіскальної служби).

Законом 2464 передбачено два види договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування:

І. Частиною другою статті 10 визначено, що особи беруть у ній участь протягом строку, визначеного у договорі про добровільну участь, але не менше одного року. Це страхування на майбутні періоди.

ІІ. Частиною п’ятою цієї ж статті передбачена можливість одноразової сплати особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (починаючи з 1 січня 2004 року).

Щодо змін з січня 2018 року.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (прийнятий 03.10.2017 року) до частини 5 статті 10 Закону 2464 внесені зміни, згідно яких починаючи з 01.01.2018 року сума сплаченого єдиного соціального внеску за договором про одноразову сплату за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2.

Отже, з 1 січня 2018 року при мінімальній заробітній платі 3723,00 грн. розмір мінімального страхового внеску становитиме:

·        для договорів на термін не менше одного року - 819,06 грн. в місяць (3723,00х22%=819,06);

·        для одноразової сплати за попередні періоди 1638,12 грн. в місяць (3723,00х22%х2=1638,12).

Звертаємо ще раз увагу, що «докупити» страховий стаж за періоди, коли особа не належала до категорії застрахованих осіб, за нормами закону, це можуть здійснити лише особи, які на сьогодні не є застрахованими особами (офіційно не працюють) та не є пенсіонерами.

 

Додати в розділ актуально

13 листопада 2017 року  першимзаступникомначальника Баришівського об’єднаного управління  Пенсійного фонду України Таран Т.П.  відбулася  зустріч з начальником Березанського міського відділу ДВС  Іораш С.М. В ході розмови  обговорено  питання повного погашення заборгованості до Пенсійного фонду України. Проведений аналіз  спільної роботи за 3 квартал 2017 року з погашення заборгованості, якість та необхідність проведених рейдів до боржників за місцем здійснення їх трудової  діяльності та за місцем проживання.  Намічений  план подальшої  роботи по погашенню заборгованості до кінця 2017 року.

Славна земля березанська своїми традиціями!

Працівники Пенсійного фонду, як ніхто розуміють всі проблеми людей пенсійного віку. З повагою та пошаною відносяться до них.

10 серпня 2017  року  в рамках проведення зустрічі аудиторської групи  головного управління Пенсійного фонду України у Київській області з керівництвом Березанської міської ради, головами громадських організацій, заступником військового комісара – начальником відділення комплектування  Рябцевим Василем Миколайовичем.

 Відвідано Березанський краєзнавчий музей, директром якого є Рих Галина  Лаврентіївна, якій в цьому році виповнилося 95 років.

Від імені керівництва головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, особисто начальника Фатхутдінова Василя Гайнуловича, висловлено слова вдячності Рих Галині Лаврентіївні, з побажанням довгих років життя, енергії та наснаги.

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України

Баришівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області нагадує – подбайте про своє майбутнє вже сьогодні. Для цього Пенсійний фонд України закликає всіх бажаючих зареєструватись на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua. Веб-портал надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління Фонду.

Принциповою відмінністю від попередніх форм обслуговування є той факт, що веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.
У відкритому доступі (без реєстрації) на порталі надається багато корисної інформації з питань пенсійного страхування, бланки документів, інструкції щодо їх заповнення тощо. Електронні послуги, які може отримати користувач на порталі після відповідної реєстрації:

-  отримання інформації з персоніфікованого обліку (для працюючих громадян);

-  отримання пенсійної інформації (для пенсіонерів);

-  формування запитів на попередню підготовку документів;

-  запис на прийом до фахівців Фонду;

Як зареєструватися на веб-порталі? Процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена. Передбачено два способи реєстрації:

1. Подача письмової заяви для реєстрації на веб-порталі, тоді необхідно особисто відвідати найближче управління Пенсійного фонду з паспортом та ідентифікаційним кодом).

2. Он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП, який знаходиться на будь-якому носії (наприклад, флешка чи жорсткий диск Вашого комп’ютера або на електронному пенсійному посвідченні)). Реєстрація на веб-порталі здійснюється тільки один раз! Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ (одержання виписок, надсилання запитів, скарг, запис на прийом тощо), здійснюється після авторизації на порталі (“Вхід”). У разі виникнення запитань та за додатковою інформацією звертайтесь до Баришівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської обл., за адресою: селище Баришівка, вул. Центральна, 3, 1-й поверх, або м. Березань вул.Набережна 4, 1-й поверх, зал обслуговування громадян.

 

О.Орлова, начальник відділу адміністрування,супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації

ОГОЛОШЕННЯ 02.08.2017

Баришівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області  повідомляє, що відповідно до п. 1 плану роботи  управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на друге півріччя 2017 року, на виконання наказу головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 27.07.2017 р. № 314 «Про проведення  внутрішнього аудиту, перевірки організації правової, кадрової роботи, виконання антикорупційних заходів та забезпечення функціонування Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у Баришівському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області» з 07.08.2017 р. по 18.08.2017 р. в управлінні  буде проведений  комплексний аудит  стану  надходження  та  використання коштів за період роботи з 01.08.2015 р. по 01.08.2017 р.

08  серпня 2017 року в громадській приймальні Баришівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області за адресою: смт. Баришівка, вул. Центральна, буд. 3 буде проведений особистий прийом громадян  головним спеціалістом відділу фінансового аудиту управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Дубовик О. Є., години прийому з 900 до 1300.

10 серпня 2017 року в громадській приймальні Баришівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області за адресою: м. Березань, вул. Набережна, буд. 4 буде проведений особистий прийом громадян  головним спеціалістом відділу фінансового аудиту управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Дубовик О. Є., години прийому з 900 до 1300.