Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Баришівський районний центр соціальних служб

для сімї, дітей та молоді.

Адреса центру: 07500, Київська обл., смт. Баришівка, вул. Б. Хмельницького, 21, каб.19

Баришівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створений розпорядженням Представника Президента від 17.09.1993 року №365 «Про створення районного центру соціальної служби для молоді»

Згідно розпорядження Баришівської районної державної адміністрації від 11.11.2016 року № 520 затверджено Положення про Баришівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

В Центрі працюють:

Прізвище, імя, по батькові

Посада

Борзак Лариса Василівна

Павленко Марина Валеріївна

Начальник відділу соціальної роботи

Добровольська Олена Миколаївна

Бухгалтер

Волошин Оксана Сергіївна

Психолог

Біленко Оксана Володимирівна

(відпустка до догляду за дитиною)

Юрисконсульт

Янішевська Людмила Дмитрівна

Сонич Тетяна Іванівна

Савчук Олена Борисівна

Рябий Михайло Григорович

Водій

Актуальність діяльності:

Баришівський районний центр соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді (далі Центр) є комунальним спеціальним закладом, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Мета діяльності:

Основною  метою  діяльності  Центру  є  сприяння у задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Принципи роботи:

Основними  принципами  діяльності  Центру  є: законність, соціальна справедливість, раннє виявлення та надання допомоги сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах, конфіденційність та відповідальність за дотримання етичних і правових норм, додержання і захист прав людини, адресність та індивідуальний підхід, добровільність вибору в отриманні чи відмові від отримання соціальних послуг, комплексність та системність під час надання соціальних послуг, дотримання державних стандартів і нормативів соціальних послуг, максимальна ефективність використання бюджетних та позабюджетних коштів.

Основні завдання:

Проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді.

Виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинахі потребують сторонньої допомоги.

Здійснення соціального супроводусімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки потреб їх у таких послугах;

Забезпечення взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

Приорітетні напрямки діяльності:

1) здійснює заходи щодо: виявлення та обліку сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

соціальної та/або психологічної підтримки учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, організації надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб;

соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя;

соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

інформування населення про соціальні послуги, які надаються відповідно до законодавства;

2) проводить оцінку потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, визначає види соціальних послуг та методи соціальної роботи;

3) надає соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі особам, які постраждали від насильства в сім’ї та торгівлі людьми та у разі потреби здійснює їх соціальний супровід;

4) здійснює контроль за цільовим використанням державно допомоги при народженні дитини та на дітей одиноким матерям;

5) за повідомленням установ виконання покарань здійснює соціальний патронаж осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;

6) впроваджує нові соціальні технології, спрямовані на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин;

7) узагальнює на місцевому рівні статистичні дані та готує інформаційно-аналітичні матеріали стосовно проведеної соціальної роботи, які подає регіональному центру та відповідному місцевому органу виконавчої влади.