Соціальна сфера

Семінар – навчання

На базі ДЗОВ "Зоряний" (с.Карапиші Миронівський район) з 3 по 5 квітня 2019 року в рамках реалізації проекту «Розробка і впровадження регіонального плану збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів) у Київській області» відбувався семінар для начальників служб у справах дітей та сім'ї та представників ОТГ Київської області на тему: «Надання альтернативних послуг в громаді дітям та сім’ям на основі соціального замовлення». У роботі семінару взяли участь представники Баришівського району головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Тетяна Мойорова, завідувач сектором соціального захисту дітей та сімей Баришівської селищної ради Марина Павленко.

Під час семінару голова Секретаріату міжфракційного депутатського об’єднання "Захист прав дитини - пріоритет держави" Людмила Волинець особливу увагу приділила захисту прав дітей в ОТГ. Кожна дитина, яка мешкає у громаді, має право на захист майнових і немайнових прав, який, за законом, надає ОТГ як орган опіки та піклування, що має особливі повноваження виконавчих органів влади об’єднаної громади представляти та обстоювати інтереси своїх громадян. За словами експертки, щоб ОТГ були ефективними з питаннях захисту прав дитини, вони мають не тільки набути повноважень органу опіки та піклування, а й оволодіти процедурами та правилами застосування положень законодавства у питаннях вирішення спорів між батьками дитини, обмеження або позбавлення батьківських прав, протидії насильству, у тому числі домашньому, представлення інтересів малолітніх, неповнолітніх дітей у разі відсутності законних представників у дитини та багатьох інших.

Три дні з нами працювали тренери - Нечосіна Олена (незалежний консультант з питань соціальної політики та громадського здоров’я) та Гусак Наталія (консультант з питань соціальної роботи, розроблення та впровадження соціальних послуг на рівні громади). Учасники семінару мали змогу детально освоїти стратегічне бачення, планування та реалізацію заходів із забезпечення дій в найкращих інтересах дітей-сиріт, дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей з особливими потребами та їхніх сімей, дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та прийняття рішень на основі оцінки потреб дитини.

В останній день заходу окрім основної теми було розглянуто питання оздоровлення та відпочинку дітей, яке висвітлила завідувач сектору служби у справах дітей та сім’ї Київської ОДА Лінчук Софія. Завдяки реалізації даного Проекту учасники заходу освоїли інноваційні підходи щодо надання дітям та сім'ям необхідних та якісних послуг. Підбивши підсумки семінару та подякувавши організаторам, тренерам, учасникам Проекту та директору ДЗОВ "Зоряний" в. о. начальника служби у справах дітей та сім'ї Київської ОДА Ткач Петро Романович  вручив учасникам сертифікати про проходження навчання.

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА