Соціальна сфера

Торгівля людьми – це може трапитись з кожним!

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, соціальні, педагогічні, так і психологічні причини. Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку держави у напрямку протидії торгівлі людьми – криміналізацією злочину в національному законодавстві – прийняття та виконання Комплексної програми протидії торгівлі людьми, проблема торгівлі людьми залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення, особливо зараз, коли Україна опинилася у військовому конфлікті.

За ініціативи працівників дитячої бібліотеки Центру позашкільної роботи «Мрія» для учнів 10 класу Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Миколи Зерова

службою у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА була проведена тематична лекція, під час якої висвітлювались актуальні питання: «Протидія торгівлі людьми», «Ідентифікація постраждалих».

Основним завданням лекції було:

- привернення уваги учнів до актуальних для українського суспільства проблем протидії торгівлі людьми;

- підвищення обізнаності учнів району з питань протидії торгівлі людьми. 

Спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації Ілляш Юлія навела приклади потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, шляхи уникнення небезпечних наслідків та убезпечення себе від потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Розповіла дітям, що торгівля дітьми, як негативне явище може виявлятися в різних формах – від викрадення дитини до їх продажу з використанням обману. Жертви використовуються для примусової праці, проституції та порнографії.

Ніхто з учнів  не залишився байдужим до цієї теми, задавали питання по темі. Учні переглянули та обговорили документальний фільми «Торгівля дітьми».

Крім почутої інформації отримали буклети «Якщо ви потрапилиу ситуацію, коли…»та плакати«Людина не товар».

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА