Соціальна сфера

Запобігання та протидія домашньому насильству

4 грудня 2018 року в рамках всеукраїнської акції  «16днів проти насильства»начальником відділу соціальної роботи Мариною Павленко був проведений інформаційний лекторій з елементами тренінгу "Насильство в сім'ї як гостра соціальна проблема" для керівників гуртків та працівників ЦПР "Мрія" (директор С. А. Головерда).

Під час заходу учасники отримали інформацію щодо актуальності проблеми в нашій державі, статистичні дані щодо вчинення насильства в Україні, Київській області та районі. Під час виконання практичних вправ вивчили види насильства, прояви та ознаки того чи іншого виду, які негативні наслідки має вчинення насильства на розвиток та формування сімейних цінностей у майбутнього покоління.

Велика увага зверталась на нормативно - правові акти з даного питання, зокрема був детально опрацьований новий Закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" та Постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року №658. Виконуючи психологічну вправу "Малюнок" всі присутні дійшли висновку, що негативний вплив, який отримує дитина під час вчинення над нею насильства чи жорстокого поводження має дуже важкі фізичні, а особливо психологічні наслідки і не дає можливості повноцінно рости, розвиватись та навчатись. Нажаль виправити ці наслідки в подальшому дуже важко, а зачасту зовсім неможливо.

Баришівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді