Соціальна сфера

Вибір майбутньої професії

Кожній людині доводиться зробити найголовніший, найвідповідальніший вибір – це вибір майбутньої професії. Тому 31 жовтня 2018 року фахівці Баришівського районної філії КОЦЗ разом із управлінням освіти, молоді та спорту Баришівської РДА, колективами загальноосвітніх шкіл проведено масовий профорієнтаційний захід – «Ярмарок професій». В якому взяли участь  9 навчальних закладів м. Києва та області, а саме :

1.   Національний університет харчових технологій;

2.   Чорнобильське медичне училище;

3.   Національний технічний університет України «Київський політехнічний університет»;

4.   Київський індустріальний коледж КНУБА;

5.   Національний університет біоресурсів і природокористування України;

6.   Національний транспортний університет;

7.   Інститут спеціального зв’язку і захисту інформації НТУУ «КПІ» ім.     Сікорського.

8.   Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана

9.   Інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля.

В заході  взяли участь учні 9-11 класів Баришівського НВК та Баришівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. М. Зерова.

Відкриття заходу почалося з звернень до учнів заступника директора Баришівського  центру зайнятості Людмила Карпенко, яка побажала випускникам свідомо обрати майбутню професію, навчитися орієнтуватися в світі професій. За допомогою даного заходу можна побачити особливості і переваги актуальних професій, від яких дійсно залежить життя і здоров'я людей, сприяти тому, щоб вже сьогодні майбутні випускники виважено приймали рішення про майбутню спеціальність і будували свій професійний шлях - така мета профорієнтаційного заходу під назвою «Ярмарок професій». Представник відділу освіти Оксана Нитченко наголосила,що подібні заходи для випускників вже стали традиційними. Це свідчить про те, що державна служба зайнятості турбується про молодих громадян, про їх майбутнє, усвідомлюючи, що кожний юнак чи дівчина рано чи пізно опиняється перед вибором, де вчитися далі або де ж працевлаштуватися? Ярмарок професій спрямований на популяризацію робітничих професій, яких потребує сучасний ринок праці, а також  спрямований на ознайомлення випускників ЗОШ Баришівського району із  навчальними закладами Київщини.

Представники навчальних закладів надали інформацію про умови навчання та спеціальності, ознайомили майбутніх абітурієнтів з особливостями підготовки до вступу, стан матеріально-технічної бази, проведення виробничих занять, організації дозвілля. Були представлені презентації та фільми про життя та відпочинок студентів. Щоб вдало обрати професію, потрібно прислухатися до своїх побажань, врахувати результати тестування, взяти до уваги  поради батьків та вчителів. Всі учасники заходу підкріплювали свої виступи відеороліками та слайдами.

Отримана інформація була  цікавою і корисною.

Л.В. Карпенко, заступник директора