Соціальна сфера

Засідання Комісії з питань захисту прав дитини

Під головуванням першого заступника голови адміністраціїВіталія Миколайовича Гордієнка  29 серпня 2018 року відбулося засідання Комісії з питань захисту прав дитини при Баришівській райдержадміністрації за участю керівників управлінь, установ району, відділів та структурних підрозділів адміністрації.

До порядку денного Комісії були подані наступні питання.

Розглянули одне  звернення про здійснення нотаріальних дій в інтересах дитини: дарування житлового будинку та земельної ділянки.

Про надання висновку щодо позбавлення батьківських прав 2-ох чоловіків відносно 2-х дітей. Члени Комісії вивчили документи, заслухали пояснення заявниці та працівника служби у справах дітей та сім’ї. У одному випадку пред’явлено достатньо фактів, що свідчать про неналежне виконання своїх прямих батьківських обов’язків. У результаті члени Комісії прийшли до висновкупро доцільність позбавлення батьківських прав. В іншому – Комісія не підтримала та вважає, що позбавлення не буде відповідати інтересам дитини й меті такого заходу як стимулювати батька щодо належного виконання своїх обов’язків. Тому, позбавлення батьківських прав є недоцільним.

З метою збереження біологічної родини та попередження соціального сирітства, розглянули питання про реінтеграцію дітей з Київського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Сезенків». Семеро дітей із трьох сімей перебувають  у дитячому закладі у зв’язку із складними життєвими обставинами їх батьків. За результатами соціального інспектування  цих сімей та курсу реабілітації дітей, вирішили: повернути в родини 3-ох дітей до батьків, решта 4-и – продовжено термін перебування в державному закладі.

Директор Баришівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Борзак Л.В. ознайомила присутніх про результати соціального інспектування сім’ї з двома дітьми, яка опинилася в складних життєвих обставинах, та потребує соціального супроводу.

На виконання районної комплексної Програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям» на 2018-2020 роки розглянули питання про надання матеріальної допомоги неповнолітній, яка опинилися в складних життєвих обставинах, та перебуває під соціальним супроводом Баришівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у сумі 1,500 грн.

Представили членам Комісії для перегляду та затвердження індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Відповідно до поданих заяв та матеріалів членами Комісії прийняті рішення та надано відповідні рекомендації.

Майорова Т.І. – головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА