Соціальна сфера

Бути донором – корисно і почесно!

Медики Баришівщини та спеціалісти Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова запрошують усіх небайдужих підтримати акцію донорства і здати кровдля надання кардіохірургічної допомоги дітям-сиротам, матерям-одиначкам та іншим незахищеним верствам населення, учасникам та ветеранам АТО, пораненим у зоні бойових дій.

Благодійна акція пройде третього липня 2018 року в приміщенні Баришівської медичної амбулаторії загальної практики – сімейної медицини (початок – із 9.00).

Запрошуємо керівництво району, представників структурних підрозділів адміністрації, селищної та сільських рад, силових структур, працівників установ і підприємств району, а також – усіх небайдужих підтримати акцію донорства!

Кожному донору буде надана відповідна довідка. При собі обов’язково мати паспорт. Охочим спеціалісти Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова проведуть УЗД серця, в разі потреби – нададуть кваліфіковану консультацію.

Деталі – за телефоном: 096-151-62-67.

Пам’ятка майбутнім донорам

Більшість людей віком від 18 до 60 років та вагою понад 50 кілограмів можуть здавати кров, якщо почуваються добре й не мають протипоказань.

Готуючись до процедури, за 48 годин не можна вживати алкогольні напої. Напередодні, увечері, слід відмовитися від жирної, смаженої, гострої й копченої їжі, молочних продуктів і яєць. Не можна приймати ліки, що містять аспірин і анальгетики. Перед донацією бажано легко поснідати: рекомендуються хліб, сухарики, сушки, відварені крупи, макарони на воді без масла, овочі, фрукти (крім бананів); пити побільше рідини – солодкий чай, узвар, сік, морс, компот, мінеральну воду. Після здачі крові протипоказані інтенсивні фізичні навантаження, не бажано керувати транспортним засобом, також за 2 години до та після процедури палити небезпечно.

І пам’ятайте: здача крові – корисна для здоров’я, а при дотриманні простих правил може ще й врятувати життя українських захисників! Тож хай донорство дасть кожному відчуття гордості та радості за врятовані життя..