Соціальна сфера

Останні кроки створення патронатної родини

Патронат – це досить нова форма влаштування дитини в сім’ю, як в Україні, так і на території Баришівського району. По Україні функціонує 30 патронатних сімей, на території Київської області - 6 сімей, в яких виховується 24 дитини. Нещодавно і в нашому районі  з’явилась сім’я Суржок Юлії Феодосіївни та Посвістака Леоніда Івановича з с. Лехнівка, яка виявила бажання створити патронатну сім’ю та здійснювати тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дітей, на період подолання сім’єю складних життєвих обставин.

Родина пройшла довгий шлях від збору документів, проходження 10-ти денного навчання, заняття за місцем проживання кандидатів та домедичної підготовки. Нещодавно в Баришівському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся заключний етап роботи по підготовці кандидатів у патронатні вихователі: співбесіда та дводенний семінар для членів міждисциплінарної команди, яка в подальшому буде співпрацювати з патронатною родиною.

У співбесіді взяла участь керуюча справами Баришівської районної ради О. М. Нестерова, яка зазначила, що розвиток сімейних форм виховання є дуже важливим, кожна дитина повинна виховуватись в сім’ї, мати тепло та затишок, і завдання всіх установ та організацій району сприяти цьому, зокрема розвитку такої соціальної послуги, як патронат над дитиною. Модератор зустрічі, національний тренер з підготовки кандидатів у патронатні вихователі Н. М. Боровко, здійснила знайомство учасників, розповіла загальну інформацію щодо патронату, основні нормативні акти, навела статистичні дані функціонування патронату в Україні і в Київській області зокрема.

Під час засідання фахівцем із соціальної роботи О. Б. Савчук було надано інформацію про сім’ю кандидата у патронатні вихователі, тренерами Д. Дерев’янко та Л. Кучинською представлені результати навчання, психологічні характеристики кандидатів, визначені сильні сторони подружжя та  моменти, на які потрібно звернути увагу в подальшій роботі. Цікавим була розповідь  самих кандидатів у патронатні вихователі, які зазначили важливість та необхідність здійснення підготовки, під час якої вони отримали дуже багато нових знань, умінь та навичок і висловили свою впевненість та велике бажання опікуватись дітьми з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах.  На завершення співбесіди були вироблені рішення щодо готовності даної сім’ї до виконання функцій патронатного вихователя, визначені подальші дії на створення патронатної сім’ї в районі.

Після співбесіди Н. М. Боровко та Л. М. Кучинською був проведений дводенний тренінг для членів міждисциплінарної команди, в якому взяли участь представники управління соціального захисту населення, служби у справах дітей та сім’ї, медицини, освіти та відділу поліції. Саме ці установи та організації будуть тісно співпрацювати з родиною та надавати допомогу після створення патронатної сім’ї та влаштування дітей. Віримо в те, що послуга патронату над дитиною стане одним з пріоритетних напрямків забезпечення найкращих інтересів дітей в нашому районі.

М. Павленко, начальник відділу  соціальної роботи Центру