Соціальна сфера

05 грудня 2017 року на базі ЦПР «Мрія» відбувся Районний профілактичний захід «Зміни життя, зупини насильство» в рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

На заході були присутні більш ніж 100 учнів Баришівського району. Завітали і почесні спікери:

Коваленко Костянтин Вікторович, суддя Баришівського районного суду, який виступив з тематикою : «Виховання підростаючого покоління та шкода життю, яка впливає з вживанням наркотичних засобів».

Дуже цікавим та жвавим було спілкування учнів з Бородавкою Віталієм учнем 11-го класу Баришівського НВК, який є Чемпіоном Європи з тхеквондо серед юніорів і поділився з ровесниками своєю історією успіху, наголосив про здоровий спосіб життя. Шевелюк Віталій, чемпіон світу, чемпіон України з виду спорту комбат, самозахисту і УКО  агітував учнів займатися спортом, розповів історії з життя відомих спортсменів та про свої здобутки.

Священик української православної церкви керівник відділу молоді Бориспільської єпархії отець Максим з акцентував увагу, що саме присутні в залі учні і є майбутнє України і саме від кожного залежить ким стане він в майбутньому.

Сідько Ірина Миколаївна, районний психолог провела арт-терапевтичну роботу направлену на профілактику протидії насильства

На годину-зустріч було запрошено старшого інспектора ювенальної превенції сектору превенції Баришівського відділення поліції ГУНП в Київській області, капітана поліції Л.Л. Івасенко. Вона розповіла учням про види домашнього насильства: фізичне; психологічне; економічне; сексуальне. Також Людмила Леонідівна розповіла про те, що потрібно робити у випадку насильства у сім’ї; куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства у сім’ї та як зберегти себе від насильства. Присутні переглянули відео-ролик «У чому причина насилля серед дітей», що змусило учнів задуматися над власною поведінкою та поведінкою товаришів у суспільстві.

На завершення ведуча заходу головний спеціаліст відділу освіти управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА   Деркач Надія Михайлівна побажала всім присутнім, щоб подібні акції не ставали традицією у нашій державі, бо ми спільними зусиллями зробимо все, аби подолати насильство  якнайшвидше.

Головний спеціаліст відділу освіти управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА  О.Л.Нитченко