Соціальна сфера

Підліток і неправомірна поведінка

На сьогоднішній день помітний стрімкий ріст правопорушень, особливо підлітковий. Найбільш поширеними злочинами серед неповнолітніх є крадіжки. Найчастіше викрадають жіночі сумочки і мобільні телефони, гаманці, велосипеди, та все, що «погано лежить». При цьому правопорушники часто використовують силу: вступають у бійку, заподіюють тілесні ушкодження. Варто також зазначити, що більшість злочинів були скоєні неповнолітніми у стані алкогольного сп’яніння.

Причиною підліткової злочинності найчастіше є неналежний догляд за дітьми з боку батьків або їхня відсутність взагалі. Одним із вагомих методів попередження підліткової злочинності є індивідуальна робота з батьками і дітьми, якими займаються відповідні відділи служби органи опіки та піклування, сільські ради.

Так,  10 листопада 2017 року з метою профілактики правопорушень та підліткової злочинності працівники  ювенальної превенції Баришівського ВП та служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА завітали до шкіл району (Ярешківський НВК, Пилипчанський НВК, Лехнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів та Паришківська ЗОШ І-ІІІ ступенів),  де  з дітками 5-11 класів були проведені лекції на тему «Відповідальність неповнолітніх та їх батьків за вживання  спиртних та тютюнових виробів», «Юридична відповідальність за вчинення правопорушень неповнолітніми», «Профілактика правопорушень, злочинності, як її уникнути та правомірна поведінка»,«Робота з учнями, що не відвідують школу», «Правила поведінки на дорогах та вулицях». В ході бесід діти активно задавали питання на що отримували зрозумілі для них відповіді та найпростіші приклади  правопорушень, з якими вони зустрічаються майже кожного дня .

Хочеться сказати, що неповнолітнього злочинця  завжди можна покарати,  але набагато складніше — попередити причини і наслідки його поведінки. Для цього недостатньо бути психологом чи педагогом. Насамперед, треба любити дітей і боротись не з ними, а з тим, що змушує їх скоювати протиправні дії та аморальні вчинки.

Візір О.С. головний спеціаліст ССДС