Соціальна сфера

1 травня діє оновлена програма житлових субсидій

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності з 1 травня 2017 року, впроваджено оновлену програму житлових субсидій.

З урахуванням прийнятих змін  управлінням  соціального захисту населення Баришівської  райдержадміністрації буде проведено перепризначення субсидій на наступний 12-ти місячний термін, з травня – на неопалювальний сезон, а з жовтня  на новий опалювальний сезон.

Насамперед хочу повідомити, що сім’ям, які вже отримували субсидію,повторно звертатися до управління соціального захисту населення та подавати документи не потрібно.

Звертаємо увагу, що заяву і декларацію про доходи необхідно повторно подавати  лише сім’ям, які

–  орендують помешкання;

–  мають зміни у складі сім’ї (наприклад: хтось прописався чи виписався);

–  звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ.

Після закінчення строку отримання субсидії управління  соціального захисту населення самостійно здійснює розрахунок субсидіїна наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.

До внесення змін субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховувалась виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, за попередній календарний рік.

Відтепер субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб без урахування податку з доходів фізичних осіб за чотири квартали, що передують місяцю, попереднього до місяця, з якого призначається субсидія. Тобто, при здійсненні розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді,  враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.

Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива  призначається виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік. 

   Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від Державної фіскальної служби у порядку, що діє зараз. Інформація про доходи пенсіонерів отримується з Пенсійного фонду України.

У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.

Відповідно до нових змін,  уразі отримання від організацій-надавачів житлово-комунальних послуг інформації про прострочену понад два місяці заборгованісті з оплати послуг,субсидія на наступний термін не призначається, про що управліннясоціального захисту населення проінформуєгромадян.

Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний термін громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія буде призначена з дати закінчення дії попередньої субсидії.

Зазначений термін може бути продовжений на підставі рішення комісії з питань призначення допомог, компенсаційних виплат та субсидій, яка створена при Баришівській районній державній адміністраціїї,  за наявності поважних причин.

З 1 травня поточного року при призначенні субсидії  не враховується  до доходу сім’ї  державна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. 

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до прийнятого розпорядження Баришівської райдержадміністрації про дату початку та закінчення опалювального сезону, то в опалювальний сезон  2017/2018рр. для сімей, які користуються індивідуальним опаленням, субсидія  буде нараховуватеметься  з 16 жовтня до 15 квітня.

Відтепер розмір субсидії для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних осіб буде більшою, адже соціальна норма для них збільшена майже в два рази. Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір субсидії, збільшується з 48,87 кв. м. (на одну особу)   до 75 кв. м  (на одну-дві особи).  

   Відповідно до Подоження про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива отримувачі субсидії повинні протягом місяця  повідомити управління соціального захисту населення, шляхом подання відповідних документів, про наступні зміни:

 –вскладі сім»ї;

– соціального статусу членів сім’ї ( став пенсіонером);

– придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що  перевищує 50 тисяч гривень;

– переліку одержувальних  комунальних послуг(в т.ч.в разі встановлення лічильника).

Звертаємо увагу, що у разі свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення про вищевказані зміни сума надміру перерахованої субсидії повертається за вимогою управління соціального захисту населення, безпосередньо отримувачем, а також шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії на підприємствах –надавачах житлово-комунальних послуг.        

Після закінчення опалювального сезонуневикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послугцентралізованого  постачання холодної  води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення повертається підприємствами-надавачами такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.

При цьому  частинаневикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опаленнявобсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.

Спискиосіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, подаються до 1 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами – надавачами послуг.

Управління   повідомить  зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

Звертаємо увагу, що впродовж червня-липня поточного року в засобах масової інформації з цього питання будуть надані додатковіроз»яснення.

За додатковою інформацією необхідно звертатися до управління соціального захисту населення за телефонами: 5-25-48; 5- 23-05.

 

Заступник начальника управління    Л.Д. Сухенко