Соціальна сфера

Особистий виїзний прийом громадян заступником голови Київської обласної державної адміністрації

23 лютого 2017 року з 10:00 по 13:00 год. в приміщенні малої зали Баришівської районної державної адміністрації відбудеться особистий виїзний прийом громадян заступником голови Київської обласної державної адміністрації Міщенком О.В.

 

Відділ юридичного забезпечення та звернень громадян апарату райдержадміністрації

Торгівля людьми – застереження!

14 лютого 2017 року для педагогічного колективу та учнів старших класів Селищанського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок» працівниками служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації була проведена тематична зустріч, під час якої висвітлювались актуальні питання: «Протидія торгівлі людьми» та «Здоровий спосіб життя».

Здається досить дивним, повідомила головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Ілляш Ю.В., що сьогодні, в XXIстолітті, ми змушені говорити про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному   часі. На превеликий жаль, і зараз, мільйони людей у світі перебувають у рабстві. Люди перетворюються на «товар», який можна продавати і купувати, використовувати як завгодно, а потім викидати як непотріб. Тому торгівля людьми вважається сучасною формою рабства, і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом. Україна є лідером Східної Європи за кількістю постраждалих.

В цікавій та доступній формі учасники були  ознайомлені з таким поняттям, як «торгівля людьми». Ніхто не залишився байдужим до цієї теми після перегляду фільму «Торгівля дітьми…».

Крім почутої інформації учні також отримали буклети «Якщо ви постраждали від злочину торгівля людьми», «Для закоханих. Плануй своє життя». Приємно те, що не усвідомлюючи в повному обсязі проблемні питання які обговорювались, діти з цікавістю сприймали почуту інформацію, були активними, задавали  різноманітні питання по темі.

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації

Профілактична акція «Молодь обирає безпеку…»

14 лютого молодь, закохані та подружні пари святкують День Святого Валентина. У цей день вітають один одного листівками, роблять приємні подарунки та несподівані романтичні сюрпризи.  А ввечері, зазвичай після вживання алкогольних напоїв, молоді люди прагнуть залишитись наодинці….Дуже часто наслідками такого необачного святкування стає небажана вагітність, інфекції, що передаються статевим шляхом, а в подальшому порушення репродуктивної системи.

Саме з метою формування правил безпечної сексуальної поведінки працівники Баришівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели профілактичну акцію «Молодь обирає безпеку!!!». Акція проходила в сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах, державних установах, біля закладів відпочинку, навчальних закладів, на стадіоні «Прогрес»,  в центральному парку та інших багатолюдних місцях смт. Баришівки, в с. Дернівка та Гостролуччя.

Всім учасникам акції надавалась інформація щодо безпечних та ефективних методів планування сім’ї, запобігання інфекцій, що передаються статевим шляхом та формування сімейних цінностей. Молоді люди отримали профілактичні буклети «Для закоханих. Плануй своє життя», індивідуальні засоби контрацепції та жіночі календарики, всього в акції взяло участь близько 100 осіб.

 

Марина Павленко, начальник відділу соціальної роботи Центру

Про участь у проекті соціального згуртування

Представництво міжнародної організації з міграції (МОМ) реалізує проекти, направлені на підтримку  внутрішньо переміщених осіб   ( ВПО ). Проект „Сприяння відбудові та сталому розв”язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні ”, що фінансується Європейським Союзом, буде тривати з січня 2017 року до липня 2018 року.

Основна мета проекту полягає у задоволенні потреб ВПО у відновленні інтеграції та сприянні соціальній стабілізації і зміцненню довіри. Основними завданнями проекту є:

-         підтримка громад, що приймають ВПО та зменшення напруги у громадах;

-         сприяння примиренню,зміцненню довіри та соціальної згуртованості в громадах на пост конфліктних територіях ;

-         розширення засобів існування для ВПО;

-         зміцнення потенціалу українських урядових установ для розвитку системи реєстрації ВПО.

Міжнародною організації з міграції оголошено конкурс для громадян, зацікавлених в участі  у проекті соціального згуртування, з метою покращення взаємодії між членами громад та ВПО. Проект соціального згуртування запланований до впровадження  у 12 областях України, а саме у 35 громадах цих областях . Однією  із попередньо обраних областей є Київська область. У кожній громаді МОМ проводитиме тренінги з розвитку громад, після яких громада буде реалізовувати проект . У всіх громадах МОМ буде забезпечувати рівноцінну  участь  приймаючої  громади  та ВПО,  чоловіків і жінок, залучення

різних членів громади, включаючи національні меншини і соціально уразливі групи населення. Детальна інформація щодо конкурсу знаходиться на офіційному веб- сайті міжнародної організації з міграції : http.//www.iom.org.ua/

У разі виникнення будь-яких додаткових запитань необхідно  звертатись до контактної особи  від МОМ Анни Єрьоміної (тел. 044-568-50-15, адреса електронної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

 

Начальник управління Л.В. Маценко

Про новий порядок організації санаторно-курортного лікування у 2017 році для громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії та дітей-інвалідів, інвалідність, яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою

Управління соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації повідомляє, що з 1 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно якої затверджений Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі-Порядок).

Забезпечення путівками буде проводитися шляхом надання грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам за надання послуг із санаторно-курортного лікування.

За бажанням, громадяни можуть здійснювати доплату за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

Відповідно до Порядку, громадяни, віднесені до 1 категорії та батьки дітей-інвалідів, інвалідність, яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, (які до 15.10.2016 року подали заяви на санаторно-курортне лікування) у 2017 році мають право самостійного вибору санаторного закладу.

Для цього громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи потрібно обрати заклад, в якому вони хочуть здійснити санаторно-курортне лікування, згідно до профілю захворювання, вказаного в  довідці за формою 070/о.

Після надання обраними закладами  підтвердження про наявність у нього ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики за відповідним профілем захворювання, підтвердження про готовність укласти договір,  інформації про умови проживання, харчування, перелік процедур та вартість путівки, управління соціального захисту населення доводить зазначену інформацію до постраждалих громадян та повідомляє їм про обсяг коштів, необхідний для проведення доплати (у разі недостатності суми грошової допомоги) за надання додаткових послуг із санаторно-курортного лікування.

У разі згоди постраждалої особи на зазначені умови санаторно-курортного оздоровлення укладається трьохсторонній договір між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення в трьох примірниках. Усі примірники договору, підписані управлінням соціального захисту населення та громадянином, віднесеним до категорії 1, батьками дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, і скріплені печаткою управління соціального захисту населення, передаються зазначеним особам для подальшої передачі санаторно-курортному закладу.

Термін оздоровлення громадян 1 категорії складає 18 днів,  дітей –інвалідів, інвалідність, яких пов”язана з Чорнобильською катастрофою - 21 день.

Після оздоровлення постраждалі громадяни подають управлінню соціального захисту населення зворотний талон путівки або інший документ, який підтверджує проходження лікування в закладі за профілем захворювання, за яким видано довідку для одержання путівки, для оформлення акту приймання-передачі послуг згідно з умовами договору та перерахування грошової допомоги для компенсації вартості путівки санаторно-курортному закладу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 р. № 1029 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2017 році» передбачено, що розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно — курортним закладам для санаторно-курортного лікування постраждалих осіб становить:

— для осіб, віднесених до категорії 1 – 5 250 гривень;

— для дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 10 840 гривень (з супроводжуючою особою).

Крім права самостійного вибору санаторно-курортного закладу новим порядком передбачено введення окремого обліку постраждалих громадян, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість путівки на санаторно-курортне лікування. Вказана норма набере чинності з 1 січня 2018 року.

Для отримання більш детальної інформації необхідно звернутись до управління соціального захисту населення за адресою: смт Баришівка,вул. Київський шлях, буд. 36, каб. 2, тел. 5-12-39.

     

Начальник  управління  Л.В. Маценко

Співпраця прийомних батьків району з соціальними партнерами

За ініціативи начальника служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації Ігнатенко Ганни Іванівни в присутності першого заступника голови адміністрації Гордієнка Віталія Миколайовича 02 лютого 2017 року в малій залі відбувся семінар - навчання для  прийомних батьків «Співпраця прийомних батьків району з соціальними партнерами щодо реалізації конституційних прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Відбувся семінар у форматі діалогу, в ході якого присутні отримали відповіді на хвилюючі їх питання. Всі мали можливість поспілкуватися із представниками держустанов, розповісти їм реальні випадки із життя своїх вихованців, поділились власним життєвим досвідом виховання.

Заступник начальника Пенсійного фонду України у Баришівському районі Київської області по призначенню пенсій Волочко Світлана Володимирівна ознайомила учасників семінару щодо призначення та виплату пенсій прийомним батькам. Про призначення та виплату державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування доповіла заступник начальника управління соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації Сухенко Людмила Дмитрівна. З окремими аспектами з питань захисту інтересів та прав дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях ознайомив начальник юридичного відділу апарату адміністрації Братко Ігор Володимирович. Про цивільно-правову відповідальність прийомних батьків за неповнолітніх дітей попередила старший інспектор ювенальної превенції Баришівського відділення поліції Івасенко Людмила Леонідівна. Цікавою була бесіда  про поведінку дитини, ймовірні мотиви та поради щодо профілактики директора Баришівського районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Борзак Лариси Василівни. Отримавши інформацію присутні на семінарі активно прийняли участь у вправі «Розшифровка дитячої поведінки». Після перегляду фільму «Очима дитини»  всі мали змогу оцінити проблеми дитини в період адаптації, коли вона потрапляє в нову сім’ю.

 Піднімались питання про оздоровлення та відпочинок прийомних дітей в 2017 році. Усиновлення як пріоритетна форма сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про відкриття ощадних рахунків.

«Ця зустріч – це  налагодження тісної співпраці прийомних батьків нашого району з представниками державних установ, до яких їм необхідно звертатися: управління освіти адміністрації, Пенсійним фондом України, управлінням соціального захисту населення, центральною районною лікарнею, поліцією».  “Подібні зустрічі плануємо продовжувати. Адже питання дітей-сиріт знаходиться на постійному контролі влади, а наше головне завдання – створити максимально комфортні умови перебування для дітей цієї категорії у їх нових родинах” – зазначила Ганна Іванівна.

По завершенню заходу всі отримали інформаційно-просвітницькі матеріали.

 

Головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації Юлія Ілляш

Голокост – катастрофа єврейського народу

Голокост – це загибель значної частини єврейського населення Європи (близько 6 мільйонів чоловік) внаслідок організованого знищення євреїв нацистами та їх поплічниками у Німеччині та на захоплених нею територіях у 1933 – 1945 роках.

Символом Голокосту  в Україні став Бабин Яр. 29 вересня тут за один день було знищено 33711 євреїв. Далі протягом 103 тижнів окупанти щовівторка і щоп'ятниці здійснювали у Бабиному Яру розстріли людей різних національностей, переважно євреїв (загалом 150 тис. осіб).

27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, запроваджений рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. У Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського відбувся виховний захід «Голокост– катастрофа єврейського народу», де учні ознайомилися зі страшними фактами та цифрами в історії. У бібліотеці закладу оформлена виставка літератури "Безсмертна сила людського духу". На закінчення переглянули відеофільм «Крик чорнозему».

Ми повинні навчати дітей зберігати пам'ять про минуле України, турбуватися про гідне європейське виховання майбутніх поколінь українців.

 

Костенко В Г. вчитель історії та правознавства Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

Засідання Комісії з питань захисту прав дитини

В новому 2017році 27січня продовжила роботу Комісія з питань захисту прав дитини при Баришівській райдержадміністрації (далі – Комісія), яка відбулася під головуванням першого заступника голови адміністрації  Віталія Миколайовича Гордієнка, за участю керівників управлінь, установ району, відділів та структурних підрозділів адміністрації.

На порядок денний членам Комісії були винесені наступні питання.

Розглянули три  звернення про здійснення нотаріальних дій в інтересах дітей: дарування земельної ділянки та придбання частки квартири.

Про функціонування прийомних сімей Баришівського району за 2016 рік та про умови виховання, навчання і проживання в них дітей доповіла присутнім головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Юлія Ілляш.

Про результати здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та необхідність взяття під супровід інших родин, доповіли спеціалісти Баришівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Начальник служби у справах дітей та сім’ї Ганна Іванівна Ігнатенко представила членам Комісії для перегляду та затвердження індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Відповідно до поданих заяв та матеріалів членами Комісії прийняті рішення та надано відповідні рекомендації.

 

Майорова Т.І. – головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА

Розміри державних допомог у 2017 році

 

Управління соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації  інформує, що Верховною Радою України прийнято Закон України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”.

1.Статтею 7 передбачено, що у 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2017 року – 1 544 гривні, з 1 травня – 1 624 гривні, з 1 грудня – 1 700 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня 2017 року – 1 355 гривень, з 1 травня – 1 426 гривень, з 1 грудня – 1 492 гривні;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2017 року – 1 689 гривень, з 1 травня – 1 777 гривень, з 1 грудня – 1 860 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня 2017 року – 1 600 гривень, з 1 травня – 1 684 гривні, з 1 грудня – 1 762 гривні;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2017 року – 1 247 гривень, з 1 травня – 1 312 гривень, з 1 грудня – 1 373 гривні.

     Враховуючи зазначене, у 2017 році розміри деяких видів державної допомоги становитимуть

 

2017

з січня

  з травня

з грудня

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

 

400

421

440,5  

Допомога при народженні дитини

41 280,0

одноразова виплата:

            10 320,0

щомісячна виплата:

860,00

 

Допомога до досягнення дитиною трирічного віку

130,0

Допомога на дітей одиноким матерям

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % ПМ для дитини відповідного віку

та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

1 355

1 426

1 492

 

максимальний

від 6 до 18 років

1 689

1 777

1 860

 

максимальний

від 18 до 23 років

1 600

1 684

1 762

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

2710

2852

2984

від 6 до 18 років

3378

3554

3720

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % ПМ для дитини відповідного віку

та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

677,5

713

746

від 6 до 18 років

844,5

888,5

930

Державна соціальна допомога на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

2 710

2 852

2 984

від 6 до 18 років

3 378

3 554

3 720

від 18 до 23 років

3 200

3 368

3 524

Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу

прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць

1 544

1 624 

1 700

 

2. Статтею 9 вищезазначеного закону установлено, що у 2017 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 85 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2017 році не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.

З огляду на зазначене, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2017 році становитимуть

 

з січня

з травня 

з грудня

для працездатних осіб(21 % ПМ для працездатних осіб)

336

353,64

370,02

для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів (100%)

1 247

1 312

1 373

для дітей віком (85%):

 

до 6 років

1 151,75

1 212,1

1 268,2

від 6 до 18 років

1 435,65

1 510,45

1 581

від 18 до 23 років (за умови навчання)

1 360

1 431,4

1 497,7

Доплата на дітей віком від:

 

0 до 13 років

250

13 до 18 років

500

 3. Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у 2017 році буде розраховуватися з урахуванням норм вищезазначеного Закону та статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2017 рік” з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” (зі змінами)

 

Державна соціальна допомога

з січня

з травня

з грудня

інвалідам з дитинства І групи  підгрупи А з надбавкою на догляд

2 561,90

2 695,40

2 821,10

інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд

1 870,50

1 968,00

2 059,50

інвалідам з дитинства ІІ групи, одиноким інвалідам з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

1 247,00

1 312,00

1 373,00

інвалідам з дитинства ІІІ групи,  одиноким інвалідам з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

1 247,00

1 312,00

1 373,00

на дітей-інвалідів

1 247,00

1 312,00

1 373,00

на дітей-інвалідів підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд

2 227,90

2 344,40

2 453,10

на дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд

1 550,40

1 631,40

1 707,10

на дітей-інвалідів підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2 561,90

2 695,40

2 821,10

на дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

1 717,40

1 806,90

1 891,10

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою

1 309,35

1 377,60

1 441,65

на дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, до 6 років з надбавкою на догляд

2 664,35

2 803,60

2 933,65

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, до 6 років з надбавкою на догляд

1 986,85

2 090,60

2 187,65

на дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2 998,35

3 154,60

3 301,65

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2 153,85

2 266,10

2 371,65

 

Інформація для роботодавців

Законом України від 21.12.2016 № 1801-VIII „Про Державний бюджет України на 2017 рік” встановлено у 2017 році мінімальну заробітну плату:

у місячному розмірі:  з 1 січня       - 3200 гривень;

у погодинному розмірі:  з 1 січня     - 19,34 гривні.

01 січня 2017 року набув чинності Закон України від 06.12.2016 № 1774-19 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”. Даним Законом внесені зміни до Закону України „Про оплату праці”:

у ст.3 частину першу і другу викладено в такій редакції:
Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах.

Законом України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов‘язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Нелегальна зайнятість з використанням праці працівників без укладення трудових угод позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як: оплачувана відпустка; оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності й пологах; виплата втраченого заробітку у зв’язку з втратою працездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи.

Головне Управління Держпраці у Київській області попереджує про збільшення фінансової відповідальності суб’єктів господарювання.

Починаючи з 01.01.2017 Законом № 1774-VIII було внесено зміни до ст. 265 Кодексу законів про працю України – збільшено фінансову відповідальність суб’єкта господарювання за:

– недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (9600 гривень);

– недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (320000 гривень);

– допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафної санкції складатиме 96000 гривень (тридцятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення), за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

– порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі розмір штрафу складатиме 9600 гривень;

– недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

– недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, штраф складатиме 32000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

 – порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим – сьомим частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України загрожує роботодавцям штрафом у розмірі 3200 гривень.

Звертаємо Вашу увагу на те, що факт накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій відповідно до статті 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення за недопущення до перевірки з питань додержання законодавства про працю та зайнятість не виключає необхідність накладення фінансових санкцій на юридичну особу або фізичну особу – підприємця.

Згідно  наказу Головного управління Держпраці у Київській області від 30.11.2016 № 2580 затверджений План проведення перевірок суб'єктів господарювання Головним управлінням Держпраці у Київській області на 2017 рік.

Затверджений календарний план проведення перевірок підприємств, установ та організацій Баришівського району з питань додержання законодавства про працю знаходиться на офіційному сайті Головного управління Держпраці у Київській області . ( kiev.dsp.gov.ua) 

 

Управління соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації

Запобігання сексуальному насильству під час конфлікту

Міністерством соціальної політики України за участю експертів міжнародних громадських організацій розпочато реалізацію компоненту «Ініціатива із запобігання сексуальному насильству під час конфлікту» проекту «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадського суспільства».

У рамках реалізації вище зазначеного заходу 18 січня 2017 року в конференц-залі готелю «Турист» Громадською організацією «Ла Страда-Україна» проведено тренінг для працівників департаментів соціального захисту населення, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей та сім’ї, поліції, працівників системи освіти та медичних працівників.

Директор департаменту профілактики, освіти та медіації Вероніка Андрєєнкова акцентувала увагу присутніх на проблемних питаннях напрямку протидії насильству. Вона наголосила на тому, що проблема насильства – не нова, однак свого піку сягнула разом з початком бойових дій на Сході країни. На разі Україна готується до ратифікації Стамбульської конвенції. Це конвенція ради Європи про «запобігання насильству стосовно жінок, та домашнього насильства». Документ є новим для України, оскільки містить таке положення як криміналізація домашнього насильства.

Представники ГО «Ла Страда – Україна» презентували для учасників тренінгу інформаційні матеріали про: «Національну гарячу лінію», «Особливості специфічних фізичних травм, які можуть виникнути внаслідок сексуального насильства», «Специфіку спілкування з жертвою насильства», «Масштаби ґендерно обумовленого насильства в Україні», «Негативний вплив стереотипів та міфів на ефективне подолання та профілактику домашнього насильства».

Під час заходу були надані кваліфіковані роз’яснення та рекомендації учасникам тренінгу.

 

Головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА  Ілляш Юлія

Районна благодійна акція «З любов’ю до дітей»

Першочергове завдання нашої держави – дбати про інтереси і права молодого покоління, створюючи можливості для нормального розвитку дітей у сучасних умовах і визначаючи шляхи подолання існуючих проблем.

Діти є і завжди будуть частиною суспільства та нашим майбутнім. А тому і приділяти їм необхідно належну увагу та турботу, намагатися зрозуміти їхні проблеми, інтереси, потреби, вміти своєчасно зробити крок назустріч сім'ям з дітьми із ознаками СЖО.

Піклуючись про соціально-незахищені категорії населення району, а саме про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з обмеженими функціональними можливостями, дітей учасників антитерористичної операції, з багатодітних та малозабезпечених сімей та родин, які переїхали з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції та для їх підтримки у грудні 2016 року відбулася районна благодійна акція «З любов’ю до дітей» за ініціативи обласної та районної служб у справах дітей та сім’ї.

У рамках проведення цієї акції надано допомогу 30-ти сім’ям із 128 дітьми, які отримали продуктові набори та солодкі новорічні подарунки, м’які іграшки.

Мрії діток збулися завдячуючи фінансовій підтримці з боку служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації, Баришівської райдержадміністрації та ТОВ «Фора» смт. Баришівка.

 

 

 

І.О. Обштат, соціальний педагог І категорії Баришівського районного Центру опіки дитини

Новорічне диво

Завершується 2016 рік, за кілька днів ми всі святкуватимемо прихід Нового року. Новий рік – це святковий стіл, прикрашена ялинка, це надії на краще майбутнє. У Новорічну ніч всі вірять в казку, діти великі мрійники, і це правильно, бо коли чогось дуже хочеш, воно обов’язково здійсниться.

Мрії 20 дітей з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, учасників АТО та внутрішньопереміщених сімей допомогли втілити спеціалісти Баришівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за сприяння благодійного фонду «Інше життя».  

Заздалегідь дітки написали листи та малюнки Діду Морозу з побажаннями та заповітними мріями. Всі малюнки були передані благодійному фонду і завдяки небайдужим людям діти отримали подарунки: це і великі розвиваючі енциклопедії, іграшкові автомобілі, конструктори, м’яч, ляльки, приладдя для малювання, самокат, роботи і звичайно солодощі. Здивовані та радісні дитячі очі світились щастям та вірою в те, що омріяне збувається.

Також запрошені діти мали змогу безкоштовно відвідати чудову новорічну виставу «Мері Поппінс повертається»  за сприяння директора ЦПР «Мрія» С. А. Головерди.

 

Баришівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Засідання групи взаємопідтримки

28 грудня  2016 року відбулося засідання групи взаємопідтримки прийомних батьків з теми «Основні закономірності розвитку дитини на різних вікових етапах. Типові помилки батьків», яке організував Баришівсьий районний центр соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді.  У роботі групи взяли участь працівники служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА та управління соціального захисту населення адміністрації.

Організація роботи групи взаємопідтримки для прийомних батьків  сприяє вирішенню низки актуальних питань, пов’язаних із вихованням дітей у сім’ях, наданням ефективної та оперативної підтримки батькам. Під час засідання прийомні батьки ділились певним позитивним досвідом з виховання прийомних дітей. Нині в  районі функціонує 5 прийомних сімей  де загалом виховуються 11 прийомних дітей. Зазвичай, при появі тих чи інших проблем батьки самостійно справляються з їх вирішенням, проте саме завдяки участі у засіданні групи взаємопідтримки  прийомні батьки набувають нові навички та вміння у вихованні дітей, навчаються поліпшувати стосунки з дітьми, підвищують впевненість у собі. Обмін досвідом, взаємна емоційна підтримка, цілеспрямовані консультації з окремих питань сприяють позитивним змінам у функціонуванні сімей.

Під час роботи проаналізували ефективність функціонування п’яти прийомних сімей району; кількість та результати розгляду звернень прийомних батьків до управління соціального захисту населення щодо надання прийомним сім’ям субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Під час засідання виникали запитання,які потребують вирішення і які будуть розглядатися в наступному році. В кінці засідання учасники групи взаємопідтримки привітали один одного з наступаючим Новим роком та побажали миру,добра,благополуччя та здійснення мрій.

 

Баришівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Здійснення дитячих мрій!!!

22 грудня 2016 року 25 дітей з багатодітних сімей, сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, внутрішньопереміщених родин та учасників АТО відвідали Новорічну виставу в Національному історико – архітектурному музеї «Київська фортеця» за сприянням Баришівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Міжнародного благодійного фонду «Інше життя». Дід Мороз із Снігуронькою провели для дітей розважальну святкову програму з конкурсами, іграми та цікавими завданнями. Діти з задоволенням малювали символ нового року червоного Півня, грали в сніжки, розповідали вірші та співали пісень. Також був проведений майстер – клас по виготовленню  святкових пташок щастя, якими вони потім прикрашали новорічну ялинку та загадували свої найзаповітніші бажання.Всі діти отримали святковий настрій та найголовніше повірили в новорічне диво, адже, під ялинкою кожну дитину чекав подарунок від Діда Мороза та Снігуроньки.

Організатори свята частували дітей солодощами, печивом та соками. По закінченню розважальних заходів дітям провели цікаву та змістовну екскурсію музеєм «Київська фортеця».

На Новорічні свята усім дітям хочеться вірити в чарівну казку, вони радісно очікують виконання бажання та здійснення свої святкових мрій. Міжнародний благодійний фонд допоміг здійснити мрії 16 дітям соціально – незахищених категорій та надав омріяні  подарунки, які діти зобразили на малюнках та в листах до Діда Мороза.

 

М. В. Павленко, начальник відділу  соціальної роботи Центру

Новорічна чудесна мить

Ось і наступив казковий новорічний час. До нас прийшов Святий Миколай, якого завжди так чекають і дорослі і дітлахи. Всі очікують дивовижних чудес, подарунків, чогось загадкового та несподівано-приємного…

З нетерпінням хочеться якнайшвидше нарядити ялинку, прикрасити помешкання та, звичайно ж, зробити комусь приємний подарунок.

Саме такий подарунок для дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, зробили працівники Служби у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації. Саме за їх сприянням та підтримки 19 та 20 грудня 2016 року  службою у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації було організовано дві поїздки на новорічні вистави, які відбулися у приміщенні Київської ОДА, для 110-ти дітей соціально-незахищених категорій Баришівського району, з яких 28 – діти, які перебувають у Київському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Сезенків»  с. Сезенків Баришівського району.  

Перед виставою дітлахів розважали аніматори, з якими малеча танцювала біля ялинки; бажаючі мали змогу прийняти участь у  різноманітних конкурсах та майстер-класах, де робили справжнє диво власними руками: ляльки-мотанки, ліплення з глини, розфарбовування новорічних іграшок, печива, виготовлення листівок та багато іншого.

Розпочався захід з вітального слова начальника служби у  справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації Андріяша Сергія Петровича. Вітаючи присутніх, Серій Петрович побажав дітям чудових подарунків, приємного настрою, нових перемог та, звичайно ж, здійснення мрій і сподівань.

У залі панували радість та захоплення; сотні дитячих очей уважно стежили за перебігом подій на сцені. З превеликим задоволенням дітки танцювали, співали, розгадували загадки, хлопали в долоні, переживали за казкових героїв. Адже, на виставі були присутні такі відомі їм персонажі мультфільмів та казок.

Не залишилися дітлахи і без солодких подарунків, який кожен отримав  після вистави.

 

Т.С. Безпалюк, директор Баришівського районного Центру опіки дитини

Список «гарячих ліній»

Список «гарячих ліній»

з питань надання житлових субсидій

 органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Київської області

Район/місто

Номер «гарячої лінії»

Відповідальна особа

1

Баришівський

(04576) 5-23-05                (04576) 5-25-48

Бикова І. О.

2

Білоцерківський

(04563) 9-09-42

Дяченко І. Д.

3

Богуславський

(04561) 5-16-64

Савченко Я. І.

4

Бориспільський

(04595) 5-13-13

Маршевська С. М.

5

Бородянський

(04577) 5-14-91

Черняк Г.М.

6

Броварський

(04594) 7-20-62        (04594) 5-45-47

Опенько Ю. А.

7

Васильківський

(04570) 2-49-12

Зверова Т.М.

8

Вишгородський

(04596) 5-26-34                 (04596) 5-44-75

Заблоцька Г. Я.,

 Амєліна І. Б.

9

Володарський

(04569) 5-17-08

Вітенко Н.С.

10

Згурівський

(04570) 5-15-42

Воробей М.Г.

11

Іванківський

(04591) 5-36-93

Макаренко Н. М.

12

Кагарлицький

(04573) 5-41-02

Коробенко Н. О.

13

К-Святошинський

450-04-87

Чепкевич О. Г.

14

Макарівський

(04578) 5-25-86

Желобецька Н. П.

15

Миронівський

(04574) 5-26-38

Микитенко М. Б.

16

Обухівський

(095) 944-34-80

Леванда В. В.

17

П.Хмельницький

(04567) 5-28-96

Метельська Т. І.

18

Поліський

(04592) 5-16-23

Мишко Л. В.

19

Рокитнянський

(04562) 5-15-49

Ігнатьєва Т.М.

20

Сквирський

(067) 923-10-16             (04568) 5-34-70

Приймаченко І.С.

21

Ставищенський

(04564) 5-18-33

Михальчук Ж.Г.

22

Таращанський

(04566) 4-25-30

Штельмах В.Г.

23

Тетіївський

(04560) 5-12-06

Лавренюк Л.М.

24

Фастівський

(04565) 5-40-41

Любченко О.М.

25

Яготинський

(04575) 5-61-27

Омельчук Т.В.,

 Куроп’ятник Л.В.

26

м. Березань

( 04576) 6-29-03

Кавун О.Л.

27

м. Біла Церква

(04563) 5-33-25            (04563) 5-85-34

Кіліхевич Г. В.,

Ляшенко Л. П.

28

м. Бориспіль

(04595) 5-47-04

Лавренюк Т. М.

29

м. Бровари

(04594) 4-61-73 

 (04594) 6-29-37

Горова Л. С.,

Цикалевич Т. А.

30

м. Буча

(04597) 4-99-01

Дядюра Т.І.

31

м. Васильків

(04571) 6-29-61

Косяк Л.Ю.

32

м. Ірпінь

(04597) 6-27-85

Пилипенко Н. М.

33

м. Обухів

(04572) 6-42-20 

(04572) 5-02-46

Бублик Л. П.,

Левченко С. П.

34

м. П-Хмельницький

(04567) 5-18-70

Іванюк І.В.

35

м. Славутич

(04579) 3-01-12

Мартиненко С. М.

36

м. Ржищів

(04573) 2-14-40

Іщенко Н. В.

37

м. Фастів

(04565) 5-15-02         (04565) 6-25-00

Поліщук О. М.,

Прокопець С. М.

 

П’ять міфів про нову «мінімалку»

Ініціатива щодо підвищення з 1 січня 2017 року мінімальної зарплати до 3200 грн має стати першим кроком у масштабній урядовій реформі оплати праці. Ідея підвищення соціальної захищеності працюючого населення не має нічого спільного із численними міфами, що їх продукують опоненти. Ми зібрали головні міфи про підвищення МЗП і готові аргументовано довести їх безпідставність.

Міф 1. Підвищення МЗП є передчасним

Підвищення МЗП повністю відповідає економічним реаліям. Так, у січні 2014 року співвідношення мінімальної зарплати і фактичного прожиткового мінімуму становило 88,5%. У грудні цього року – 48,7%. Індекс споживчих цін протягом трьох років зріс утричі, а розмір мінімальної зарплати — лише на 30%. Згідно з розрахунками експертів, щоб повернути купівельну спроможність громадян до рівня грудня 2013 року, мінімальна зарплата має становити 2442 гривні. Рішення про підвищення МЗП також враховує співвідношення мінімальної зарплати та її середній розмір. Якщо у січні 2014 р. співвідношення мінімальної та середньої заробітних плат становило 38,7 %, то у травні 2016 р. – 29,1 % (за рекомендаціями Міжнародної організації праці таке співвідношення має становити не менше 50 %, в країнах ЄС – 60 %). Усе це призвело до того, що рівень оплати праці в нашій країні — один із найнижчих у Європі. Підвищення МЗП має не тільки наблизити Україну до європейських стандартів в оплаті праці, а й почати поступове відновлення купівельної спроможності населення.

Міф 2. Підвищення МЗП призведе до «зрівнялівки» в оплаті праці

У разі зростання мінімальної зарплати одночасно пропонується підвищити розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду єдиної тарифної сітки до 1600 гривень. Тобто до розміру затвердженого прожиткового мінімуму. Відтак посадовий оклад працівника першого розряду з першого січня 2016 року (відносно грудня 2015року) зросте на 44%. Відповідно зростуть і посадові оклади працівників бюджетної сфери в середньому на 50 відсотків. Для цього в проекті Державного бюджету на наступний рік додатково передбачено 40 мільярдів гривень. Отже, середня заробітна плата дільничного лікаря терапевта вищої категорії, віднесеного до 13 розряду єдиної тарифної сітки, становитиме 4940 гривень. Посадові оклади вчителів із нового року мають намір підвищити у тарифній сітці на два тарифні розряди. Так, вчитель вищої категорії буде віднесений до 14 розряду і отримуватиме майже 5266 гривень, а вчитель без категорії — 3960 гривень.

Відповідно до останніх даних Державної служби статистики України, у вересні 2016 року серед 7,5 млн працівників 38,3% відсотка або 2,9 млн отримували заробітну плату до 3000 гривень. Ще 8,4 відсотка або 628 тис. працівників отримують заробітну плату у розмірі від 3000,01 грн до 3500 гривень. Серед 1,3 млн працівників галузі освіти 45,1% або 603 тис. отримують заробітну плату у розмірі до 3000 гривень. Ще 10,2% або 136 тис. —  у розмірі від 3000,01 грн до 3500 гривень. Серед 818 тис. працівників галузі охорони здоров’я 55,1% або 451 тис. працівників отримують заробітну плату у розмірі до 3000 гривень. Ще 11,9% або 97 тис. - у розмірі від 3000,01 грн до 3500 гривень. 

Міф 3. Підвищення МЗП призведе до розкручування інфляції

Згідно з розрахунками фахівців НБУ, підвищення МЗП до 3200 грн не призведе до виходу інфляції за межі запланованого показника - 8% плюс-мінус 2 процентні пункти. Натомість середня номінальна зарплата в 2017 році зросте приблизно на 23%. Особливо високими темпами середня зарплата зросте для низькооплачуваних працівників. Тобто доходи громадян зростатимуть швидше за ціни. Як наслідок, зросте споживання — переважно продовольчих товарів. При цьому ефект на платіжний баланс, а отже, на валютний ринок буде мінімальний, оскільки додаткові доходи будуть спрямовані переважно на товари внутрішнього виробництва.

Міф 4: Підвищення МЗП звузить коло отримувачів субсидії на оплату комунальних послуг

Зростання мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 гривень не вплине на розмір субсидії, призначеної в опалювальному сезоні 2016-2017 років. Для розрахунку розміру субсидій у цьому опалювальному сезоні враховуються доходи за минулий (2015)  рік. Корекція розміру субсидій з урахуванням підвищення заробітних плат буде проводитися вже в наступному опалювальному сезоні.

Міф 5: Після підвищення МЗП збільшиться податкове навантаження «спрощенців»

За нині діючими правилами розмір ставки єдиного податку для «спрощенців» 1 і 2 груп дійсно прив’язаний до мінімальної зарплати. Але Уряд подбав про збереження малого бізнесу і запропонував скасувати таку прив’язку. У наступному році розмір ставки єдиного податку для платників єдиного податку 1 групи (з річним доходом до 300 тис грн.) буде розраховуватись, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, тобто з 1600 грн.

 

УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЇ КИЇВСЬКОЇ ОДА

Запрошення на благодійний концерт

Підтримай бійців АТО!

"Патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, узнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується. Патріотизм як діяльна спрямованість свідомості, волі, почуттів, як єдність думки і діла дуже складно пов'язаний з освіченістю, етичною, естетичною, емоційною культурою, світоглядною стійкістю, творчою працею», - так говорив видатний педагог В. О. Сухомлинський.

Учні Баришівських навчальних закладів, не залишаються байдужими вони пишуть  листи воїнам, які захищають територіальну цілісність нашої держави і відправляють їх на Схід. Організовують благодійні ярмарки.

З метою військово-патріотичного виховання учнівської молоді спільно із управлінням освіти, молоді та спорту Баришівсаької РДА ініціюють зустрічі з бійцями-земляками, які повернулися з АТО.

Учні  обдаровують бiйців сувенiрами, листами, теплими шкарпетками. Вручають  державнi прапори, кожен з яких пiдписують власноруч з побажаннями перемоги та миру.
Разом з захисниками співають гiмн України та зачаровано слухають про буднi солдата, специфiку служби в АТО.
Активно підтримують учнів і їх батьки, і педагогічні колективи.

Герої,знайте - баришiвчани моляться i пiклуються за вас! Повертайтесь живими й здоровими!

А ми, в свою чергу продовжуємо акцію «Київщина-захисникам України» приєднуйтесь!

Сьогодні свої посилки підготували та привезли:

-учні Паришківського НВК на чолі з директором Фещенко Ларисою Василівною;

-учні Волошинівського НВК ім.Р.Лужевського на чолі з директором Прядка Любов Тихонівною;

-учні Морозівського НВК на чолі з директором Ільєнко Анатолієм Михайловичем;

-педагогічний колектив МНВК на чолі з директором Гончар Володимиром Івановичем;

-учні Ярешківського НВК на чолі з директором Тимошенко Ларисою Андріївною;

-вихованці ДНЗ «Чебурашка» на чолі з завідуючою Макарчук Клавдією Петрівною;

-учні Бзівського НВК на чолі з в.о.директора Луценко Тамарою Іванівною;

- вихованці ДНЗ «Ялинка» на чолі з завідуючою Вовк Раїсою Михайлівною;

- учні Лехнівської ЗОШ I-III ст. на чолі з директором Петренко Ольгою Дмитрівною;

-учні Лукашівського НВК на чолі з директором Руденко Олександром Петровичем.

 

Головний спеціаліст відділу освіти  управління освіти, молоді та спорту   О.Л. Нитченко