Соціальна сфера

Кожній дитині - родину

З 05 по 07 жовтня  прийомні батьки Тетяна Іванівна та Юрій Миколайович  Петренки з с.Лехнівка, були присутні на культурологічному, інформаційному обласному заході «Кожній дитині - родину». Зустріч відбулась в м.Буча на базі дитячого позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Променистий».Участь в заході взяли понад 70 осіб, це батьки-вихователі, прийомні батьки та одна патронатна сім’я.

Захід «Кожній дитині-родину» мав на меті не лише інформаційний характер, але й був покликаний зблизити батьків-вихователів та прийомних батьків, надихнути їх в нелегкій праці – гідному вихованню дітей, які з веління долі втратили можливість виховуватися рідними батьками. Саме тому, в ході триденної зустрічі, учасники заходу відвідали виставу «Театр у кишені, або Всі ролі зайняті» в Київському національному академічному театрі опери, взяли участь в культурно-мистецькій програмі «А ми удвох», організованою тренерами, задля можливості пригадати та відновити яскраві та незабутні події життя батьків-вихователів та прийомних батьків.

Підсумовуючи проведений захід начальник служби у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації Наталія Онопрієнко-Капустіна наголосила на важливості зустрічей даного формату для батьків-вихователів та прийомних батьків, а також запевнила, що службою у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації і надалі проводитиметься активна робота не лише щодо забезпечення сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, але й до якості їх виховання.

 

 Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА

Засідання Комісії з питань захисту прав дитини

Під головуванням виконуючогообов’язкиголови адміністрації  Віталія Миколайовича Гордієнка 5 жовтня2017 року відбулося засідання Комісії з питань захисту прав дитини при Баришівській райдержадміністрації, за участю керівників управлінь, установ району, відділів та структурних підрозділів адміністрації.

На порядок денний членам Комісії були винесені наступні питання:

- про здійснення нотаріальних дій в інтересах дітей: дарування житла та земельних ділянок;

- про надання чоловіку висновку про доцільність позбавлення батьківських прав колишньої дружини відносно двох дітей, члени Комісії вивчили документи та заслухали пояснення обох батьків. Позбавлення батьківських прав відноситься до крайньої міри відповідальності. У результаті розгляду цього питання члени Комісії прийшли до висновкупро недоцільність позбавлення батьківських прав;

- про неналежне виконання батьківських обов’язків гр.Пушнею Н.В. відносно двох малолітніх дітей. Під час розгляду цього питання були вивчені документи, заслухали інформацію від фахівців соціальної роботи ЦСССДМ про здійснення соціального супроводу та пояснення матері. У результаті прийняли рішення про тимчасове влаштування дітей до КОЦСПРД «Сезенків» для проходження реабілітації. Матері рекомендовано на час відсутності дітей пройти курс лікування від алкогольної залежності, влаштуватися на роботу та створити належні умови для проживання дітей;

- про припинення функціонування прийомної сім’ї подружжя Стельмахів у зв’язку із вибуттям вихованця;

- розглянуто звернення Баришівського районного відділу державної виконавчої служби про надання дозволу на реалізацію арештованого нерухомого майна, право користування яким мають малолітні діти – відмовлено;

- надано дозвіл прийомній мамі Яценко Н.О. для виїзду за кордон на відпочинок разом з підопічною вихованкою Любою.

Про необхідність взяття під соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та продовження терміну супроводу доповіли спеціалісти Баришівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Перегляд та затвердження індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Відповідно до поданих заяв та матеріалів членами Комісії прийняті рішення та надано відповідні рекомендації.

 

Майорова Т.І. – головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА

Засідання комісії з особливих питань поселення у відділення стаціонарного догляду

03 жовтня 2017 року під головуванням виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації В.М. Гордієнка, за участю начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Л.В. Маценко, директора Баришівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) І.І. Кутового, керівників відділів, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників установ і організацій району відбулося засідання комісії з особливих питань поселення у відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Баришівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Під час засідання розглянули питання:

1. Розгляд заяви жителя с. Хлопків про поселення на тимчасове проживання у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Баришівського районного територіального центрусоціального обслуговування (надання соціальних послуг) згідно договору про оплату за повну вартість утримання.

 2. Розгляд заяви жительки с. Веселинівка про поселення на постійне проживання у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Баришівського районного територіального центрусоціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Розглянувши подані заяви члени комісії прийняли відповідні рішення щодо поселення до відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Баришівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

 

Відділ організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації

День усиновлення

В Україні щороку 30 вересня відзначається День усиновлення.  Це свято людяності, милосердя, великодушності, яке невипадково збігається з днем християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. 

Про важливість родини у житті дитини говорили класні керівники з учнями напередодні. «Кожній дитині потрібна родина» - слова, що стали ключовими під час тематичних виховних справ.

Учні молодших класів малювали щасливі родини,  які сповнені любові та тепла. Учні 2 класу створили плакат «Міцна сім’я – міцна держава».

Доброта і любов — головне, що ми повинні дарувати дітям. Адже діти — це наша надія і наше майбутнє.

 

Заступник директора з НВР  Т.О. Прокопенко

30 вересня – День усиновлення

З нагоди відзначення Дня усиновлення, яке відзначається в Україні щороку 30 вересня, головним спеціалістом служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА Майоровою Тетяною спільно з головним спеціалістом управління освіти, молоді та спорту Нитченко Оксаною та кліриком Свято-Троїцького храму с.Пасічна, ієреєм Іоанном Омельчуком  відбувся візит до Баришівської ЗОШ ім.М.Зерова.

Учнів 9 – 11 класів Тетяна Майорова ознайомила з поняттям «діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування» та про існуючі форми сімейного виховання для таких дітей. Іоан Омельчук провів бесіду стосовно планування сім’ї та відповідального батьківства. Оксанка Нитченко наголосила на важливості родини в житті дитини.

Неповнолітні слухачі приємно здивували активністю під час розмов та кількістю запитань.

Діти переглянули соціальні відео ролики на вище згадані теми та отримали інформаційні буклети та плакати.

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА 

Відбулося засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при Баришівській райдержадміністрації

В приміщенні  Баришівської райдержадміністрації під головуванням начальника служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА  Ігнатенко Г.І. за участю керівників організацій, установ, управлінь району та структурних підрозділів райдержадміністрації відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї.

На розгляд членів ради та запрошених були винесені наступні питання:

-         «Стан охоплення дітей уразливих категорій заняттями в спортивних секціях, гуртках, підліткових клубах тощо».

-         «Про проведення у 2017 році Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок».

-         «Про стан додержання законодавства у сфері охорони дитинства відносно дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку».

За підсумками Координаційної ради прийнято відповідні рішення

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації

Повчальний візит

Головним спеціалістом служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА Ілляш Ю. з кліриком Свято-Троїцького храму с.Пасічна, ієреєм Іоанном Омельчуком  відбувся візит до Перемозького навчально виховного комплексу.

Учням 7 – 11 класів Ілляш Юлія прочитала лекцію-застереження «10 міфів про торгівлю людьми», Іоан Омельчук провів бесіду стосовно насильства в сім’ї.

Діти та педагогічний колектив переглянули соціальні відео ролики на вище згадані теми та отримали інформаційні буклети та плакати.

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА 

Час відвертості: чому про насильство не можна мовчати

28 вересня 2017 року за ініціативи представників служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації була проведена семінар – нарада на тему: «Посилення взаємодії суб’єктів соціальної роботи з метою попередження випадків протиправних дій та жорстокого поводження по відношенню до дітей». На заході були присутні керівники установ та організацій, соціальні педагоги та психологи Баришівського НВК та Баришівської ЗОШ ім. М.Зерова. Кожен з учасників висловив свою думку з цього питання та висунув пропозиції щодо шляхів вирішення складної ситуації, яка склалася в районі, зокрема, випадків сексуального насильства. Крім того, наголошено на координації дій суб’єктів соціальної роботи, місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування щодо попередження насильства в сім’ї, налагодженню співпраці між ними.

 

Хоменко Ю.О., провідний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації

Впровадження інклюзивної освіти

Оздоровлення дітей у ДП «Санаторій «Україна»

25 вересня 2017 року службою у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації було безкоштовно направлено 2-х діток - мешканців Баришівського району на оздоровлення до ДП «Санаторій «Україна» смт Ворзель Київської області.

Санаторій «Україна» розташований в самому мальовничому куточку курорту Ворзель, неподалік від м. Києва. М'який клімат, чисте повітря, насичене киснем та ароматом хвої, захищеність від вітру створюють прекрасні умови для відпочинкута оздоровлення дітей.

Тому побажаємо діткам отримати якомога більше позитивних емоцій та вражень, завести нових друзів та повноцінно відпочити і оздоровитися!