Соціальна сфера

Засідання Комісії з питань захисту прав дитини 16.08.2017

Під головуванням виконуючого обов’язки голови адміністрації  Віталія Миколайовича Гордієнка 16 серпня 2017 року відбулося засідання Комісії з питань захисту прав дитини при Баришівській райдержадміністрації (далі – Комісія), за участю керівників управлінь, установ району, відділів та структурних підрозділів адміністрації.
На порядок денний членам Комісії були винесені наступні питання:
- про здійснення нотаріальних дій в інтересах дітей: дарування житлового будинку та земельної ділянки, квартири та нежитлового приміщення;
    - про неналежне виконання батьківських обов’язків та доцільність чи недоцільність позбавлення їх батьківських прав відносно двох дітей, члени Комісії вивчили документи та заслухали пояснення працівників соціальних служб. У результаті розгляду цього питання члени Комісії прийшли до висновку про доцільність позбавлення батьківських прав та вилучення дітей від батьків;
- про надання дозволу неповнолітній на продаж  частини нежитлової будівлі, на яку має право власності – погоджено;
- про зміну опікуна над дитиною, яка позбавлена батьківських прав, розглянуто у зв’язку із бажанням інших родичів опікуватися дитиною. Підстав щодо перепризначення опікуна – не виявлено;
- про встановлення порядку спілкування з дітьми та участі у їх вихованні надійшло два звернення. В одному випадку заявник не з’явився, а тому не було розглянуто. Інше, враховуючи побажання обох батьків, встановлено порядок побачень батька з донькою.
- про проходження реабілітації вихованця КОЦСПРД «Сезенків» та можливість його повернення в біологічну сім'ю.
Про необхідність взяття під соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та надання матеріальної допомоги доповіли спеціалісти Баришівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Начальник служби у справах дітей та сім’ї Ганна Іванівна Ігнатенко представила членам Комісії для перегляду та затвердження індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Відповідно до поданих заяв та матеріалів членами Комісії прийняті рішення та надано відповідні рекомендації.

 Майорова Т.І. – головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА

Незабутні літні пригоди

Кожного року за підтримки Міжнародної благодійної організації «На службі у дитини» та сприяння служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації діти з сімей, які потребують особливої уваги, мають можливість відпочити у християнському спортивно-туристичному таборі «Фавор» Львівської області Сколівського району (на території заповідної зони «Сколівські Бескиди»).
Цього року табір відвідало 13 дітей Баришівського району, які провели у таборі 10 різноманітних незабутніх днів. Хто ж забуде захоплююче і таке важке підняття на вершину гори Говерла (2061 м), підйом в гори на висоту 2000 м над рівнем моря на канатно-крісельній дорозі, на скелі Олекси Довбуша (Івано-Франківська область), одноденні та дводенні походи, захоплюючі ночівлі під відкритим небом та багато іншого.
Кожен день приносив нові емоції, події, сумувати за домівкою було ніколи. Діти приїхали з новими враженнями, досягненнями та навиками.

 

Безпалюк Т.С., директор Баришівського районного Центру опіки дитини

РОБИТИ ДОБРО ЛЕГКО! ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО БЛАГОДІЙНОЇ АКЦІЇ «ШКОЛА ДВЕРІ ВІДЧИНЯЄ»

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації запрошує усіх небайдужих мешканців селища та району долучитися до районної благодійної акції «Школа двері відчиняє».

Мета акції - надати посильну адресну допомогу в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону дітям із сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах (канцтовари,  шкільна та спортивна форми нова або б/у, яка стала замала; взуття, одяг, ранці та інше).

Зробімо все можливе, щоб діти пішли до школи з радістю і були забезпечені всім необхідним для навчання. 

Акція триває протягом серпня – вересня 2017 року.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами:

5-14-75 Служба у справах дітей та сім’ї

5-13-33 Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Заздалегідь вдячні за розуміння та сподіваємося на вашу допомогу.

Подорож у Світ Професій

04 серпня 2017 року Баришівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за ініціативи благодійної організації  «Міжнародний Благодійний Фонд імені Святого Андрія» (голова-Лілія Ватсон) та підтримки ТОВ «KIDSWILL» (директор-Артем Велігорський) організовано для 20 дітей з багатодітних, прийомних, сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, учасників антитерористичної операції та внутрішньопереміщених дітей Баришівського району поїздку до дитячого міста розваг «KIDSWILL» м. Київ.

Кожна дитина на деякий час мала можливість  стати дорослою і самостійною: вибрати собі професію, влаштуватися на роботу, пройти інструктаж по техніці безпеки, заробити гроші та витратити їх на свій розсуд. Адже, KIDSWILL-це перше в Україні дитяче містечко професій, що живе власним насиченим життям. Як і в реальному світі, тут є: мерія, правоохоронні органи, суд, комунальна служба, поштове відділення і навіть власні ЗМІ. Загалом у місті 27 станцій, на яких можна не тільки засвоїти близько півсотні різних професій, а також спробувати попрацювати. Граючи у професії, діти здобували необхідні у сучасному світі навички, навчалися працювати в команді, отримали максимально повне уявлення про існуючі сучасні професії. Пройти навчання, отримати необхідні знання і тільки потім приступити до роботи-це загальна схема, за якою відбувається в Містечку знайомство з професіями.

Цей спекотливий день подарував нашій дітворі не тільки активне та веселе дозвілля, а і багато позитивних емоцій, безмежну кількість незабутніх вражень і безліч неймовірних моментів від спілкування з однолітками, що у свою чергу сприятиме розширенню кола комунікації дітей.  Поїздка в м. Київ стала чудовою нагодою відірвати малечу від сидіння вдома, іноді –від комп’ютерів і просто отримати живе спілкування та коло нових друзів. Ну і звичайно не обійшлось без традиційного обіду у Макдональдсі, кошти для якого надав наш постійний спонсор.   

 

Т.Сонич,  фахівець із соціальної роботи Центру

ДО УВАГИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ ТА ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ БАРИШІВСЬКОГО РАЙОНУ!

У зв'язку з реорганізацією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відповідно до наказу виконавчої дирекції Фонду від 25.05.2017 №288-ос, Баришівська районна виконавча дирекція Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ПРИПИНИЛА свою роботу.

Натомість розпочинає свою діяльність Бориспільське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області, яке охоплює територіально смт.Баришівку та Баришівський район.

ПРИЙМАННЯ ЗАЯВ-РОЗРАХУНКІВ від страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам приймаємо за адресами:

 смт.Баришівка, вул.Київський шлях,30

тел.. 04576 53156, 0457641646, 0457641647

м.Бориспіль , вул..Головатого ,6 кв.3

тел..04595 61019, 0459567983, 049561014

Графік роботи

понеділок - четвер з 8.30 до 17.30
п'ятниця з 8.30 до 16.15
перерва на обід з 13.00 до 13.45

.

Заяву-розрахунок просимо адресувати:

 

НАЧАЛЬНИКУ БОРИСПІЛЬСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ

УПРАВЛІННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ

СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ У

КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

БІЛИЛОВЦЮ АНДРІЮ МИХАЙЛОВИЧУ

 

 

Рядок «РЕЄСТРАЦІЙНИЙ НОМЕР СТРАХУВАЛЬНИКА» залиште чистим____________

Засідання Комісії з питань захисту прав дитини 01.08.2017

Під головуванням виконуючогообов’язкиголови адміністрації  Віталія Миколайовича Гордієнка 1 серпня2017 року відбулося засідання Комісії з питань захисту прав дитини при Баришівській райдержадміністрації (далі – Комісія), за участю керівників управлінь, установ району, відділів та структурних підрозділів адміністрації.

На порядок денний членам Комісії були винесені наступні питання:

- про здійснення нотаріальних дій в інтересах дітей: дарування житлового будинку та земельної ділянки; надання дозволу на продаж автомобіля;

- щодо надання висновку про доцільність чи недоцільність позбавлення батьківських прав, члени Комісії вивчили документи та заслухали пояснення заявника. У результаті розгляду цього питання члени Комісії не вбачають вагомих підстав надання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав;

- про надання дозволу неповнолітній на продаж  частини нежитлової будівлі, на яку має право власності – відмовлено;

- призначено піклувальника над дитиною, яка позбавлена батьківських прав;

Про результати здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та необхідність взяття під супровід інших родин, осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, доповіли спеціалісти Баришівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Начальник служби у справах дітей та сім’ї Ганна Іванівна Ігнатенко представила членам Комісії для перегляду та затвердження індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Відповідно до поданих заяв та матеріалів членами Комісії прийняті рішення та надано відповідні рекомендації.

 

Майорова Т.І. – головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА

 

Стань другом для дитини – сироти!

Діти – сироти та позбавлені батьківського піклування, які проживають в інтернатних закладах та центрах соціально – психологічної реабілітації є найуразливішою категорією дітей, які потребують підвищеної уваги з боку держави і не тільки… Саме ці дітки мають найбільшу потребу у батьківському піклуванні та турботі, любові та увазі. З метою залучення небайдужих людей, громадських та благодійних організацій до виховання дітей, які перебувають в інтернатних закладах в 2016 році були внесені змін до Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", якими передбачено введення нової форми опіки над дітьми  - наставництво.

Законом визначається, що наставництвом є добровільна безкоштовна діяльність наставника з надання дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, яка проживає в установі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, індивідуальної підтримки і допомоги в підготовці до самостійного життя.  Метою наставництва є: визначення та розвиток здібностей дитини, реалізації її інтересів у професійному самовизначенні, надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки, формування у дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема, щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном та коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг, ознайомлення дитини з практиками суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій, сприяння становленню дитини як відповідальної, успішної особистості, формування у дитини навичок здорового способу життя.

Хто може бути наставником для дитини? Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань виховання та соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за відповідною програмою та уклала договір про наставництво над дитиною.Наставництво не є формою фінансової допомоги, але при бажанні можна приносити дітям подарунки.Основне для такого опікуна — це час, який він може приділяти дитині та бажання побути з дитиною, навчити її чомусь новому. За бажанням та наданням відповідних довідок наставник може забирати дитину додому, в свою сім’ю на нетривалий термін.

Для нашого району питання наставництва над дітьми – сиротами, позбавленими батьківського піклування є особливо актуальним, так як в с. Сезенків знаходиться Київський обласний центр соціально – психологічної реабілітації дітей «Сезенків», в якому на даний час перебуває 42 дітей соціально – незахищених категорій, в тому числі і дітей – сиріт з усіє Київської області.

Баришівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звертається до небайдужих та соціально активних  жителів району,  якщо Ви маєте позитивний досвід виховання власних дітей, проживаєте на території району на спільній (власній чи орендованій) житловій площі, небайдужі до долі дітей, які залишилися без батьківського піклування і маєте велике бажання їм допомагати,зверніться за адресою: смт. Баришівка, вул. Богдана Хмельницького, 21 телефон для довідок 5-13-33. В Центрі Ви отримаєте більш детальну інформацію про послугу патронату та допомогу в оформленні документів.

 

Марина Павленко, начальник відділу соціальної роботи Центру

Торгівля людьми – це не міф, це реальність

Поняття "рабство" сьогодні має своє втілення – це трудова та сексуальна експлуатація, примус до жебракування як дітей, так і людей похилого віку чи інвалідів, торгівля органами, втягнення людей у злочинну діяльність тощо. Вербувальники вдосконалюють методи, за якими можна продати людину, використати її здоров’я та силу. Такі злочини довести дуже важко. Тому постраждалі від торгівлі людьми, як правило, залишаються зі своїми проблемами наодинці. Часто рідні, сім'я відвертаються від таких людей. На сьогодні в Україні існує 27 організацій, установ, які надають допомогу таким людям.

Багато людей знають про проблему торгівлі людьми - з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні, білбордів... Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним.

З метою виконання Закону України "Про протидію торгівлі людьми" та з нагоди відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, який припадає на 30 липня в великій залі Баришівської райдержадміністрації працівники служби у справах дітей та сім’ї для працівників апарату адміністрації,  структурних підрозділів адміністрації та Баришівської районної ради презентували серію соціальних роликів, покликаних привернути увагу  до проблеми торгівлі людьми. Презентація роликів  покликана не лише попередити про торгівлю людьми, а й повідомити тим, хто від неї вже постраждав, що вони можуть звернутись до відповідних організацій. Їх представники зможуть лобіювати інтереси постраждалого перед державою і домагатися виконання Конвенції Ради Європи в галузі надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми.

Присутні на заході прослухали лекцію «Торгівля людьми – це не міф, це реальність». Ніхто не має імунітету проти ризику потрапити до рук торгівців людьми. Торгівля людьми - актуальна тема, яка не має права бути знеціненою, адже стосується кожного. Один із найпоширеніших міфів про торгівлю людьми "ЦЕ НЕ МОЖЕ ТРАПИТИСЯ ЗІ МНОЮ" – зазначила організатор презентації, головний спеціаліст Служби Юлія Ілляш, - помилкова позиція, яка може привести до потрапляння в біду. Будь-який злочин краще попередити, ніж потім мати справу з його наслідками, тому важливою є інформаційно-освітня складова.

 

Сужба у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації

Зупинимо торгівлю людьми разом

 

Зупинимо дитяче жебракування разом

 

Станьте патронатними вихователями

Законом України від 26.01.2016 року № 936-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми” запроваджено нову форму тимчасового сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – патронатну сім’ю.  

Що таке патронат?

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Яка мета патронату над дитиною?

Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Що це дасть для дитини?

Безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

Що це дасть батькам дитини?

Можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини.

Що це дасть для України?

Утвердить сімейні цінності, забезпечить умови для деінституалізації дітей, які через складні життєві обставини  не можуть проживати у власних родинах.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – особа, яка на професійній основі здійснює догляд, виховання і  розвиток дитини/дітей, влаштованої/них в її сім’ю.

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який:

- має досвід виховання дитини;

- відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні; 

- не має судимості;

- стан здоров’я якого дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

- зібрав відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;

- пройшов навчання та отримав довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.

Діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат?

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

– новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

– підкинуті, знайдені діти;

– безпритульні діти;

– діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров‘ю;

– діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

– діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;

– діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;

– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Одночасно під патронат в одну сім’ю влаштовуються виключно діти, які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.

Діти якого віку можуть бути влаштовані під патронат?

До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші 14 років, влаштовуються за їхньої власної згоди та згоди патронатних вихователів.

Який термін перебування дитини в патронатній сім’ї?

Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Які основні завдання патронатних вихователів?

– забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування; в патронатній сім’ї;

– соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації; дитини;

– створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини;

– підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Які обов’язки патронатних вихователів?

- забезпечувати надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у сім’ї патронатного вихователя, піклуватися про її моральний і фізичний стан, нести відповідальність за життя та здоров’я;

- створювати належні умови для проживання, навчання, фізичного та духовного розвитку дитини відповідно до її віку, потреб та індивідуальних особливостей;

- представляти у межах своїх повноважень інтереси дитини у відповідних установах та організаціях;

-  використовувати у повному обсязі та за призначенням соціальну допомогу на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя для забезпечення її повноцінного харчування, утримання, виховання, навчання та розвитку відповідно до потреб;

-  забезпечувати доступ дитини до соціальних, освітніх і медичних послуг, організовувати проведення медичного обстеження, у разі потреби — надання невідкладної медичної допомоги;

- дотримуватися конфіденційності стосовно інформації про дитину та її сім’ю

Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

Патронатні вихователі отримують оплату (грошову винагороду) за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості.

 

За додатковою інформацією звертайтеся до служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації.

смт Баришівка, пл. Миру, 1

тел/факс (04576) 5-14-75

 

Служба у справах дітей та сім'ї Баришівської РДА

Торгівля людьми – застереження!

У 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних націй було проголошено 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми та зазначено, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які постраждали від торгівлі людьми, а також заохочувати людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

12 липня  2017 року в великій залі Баришівської райдержадміністрації  за організаційного забезпечення служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА для працівників відділу культури адміністрації,  бібліотекарів та завідувачів сільських клубів  відбувся тренінг на тему: «Протидія торгівлі людьми – застереження!» (тренер – головний спеціаліст ССДС Баришівської РДА Ілляш Ю.).

В межах тренінгу особлива увага приділялась визначенню сутності торгівлі людьми, сучасним тенденціям щодо цієї проблеми.

Перегляд навчального та документального відеоматеріалу спонукав до активного обговорення та дискусій з приводу шляхів потрапляння в ситуацію торгівлілюдьми та визначення категорій осіб, що становлять групу ризику щодо торгівлі людьми. Кожен із присутніх мав можливість пересвідчитись, що від торгівлі людьми можуть постраждати не тільки неосвічені та малозабезпечені особи, а практично кожен/кожна, зокрема і представники студентства.

Учасники тренінгу дійшли єдиної думки щодо необхідності підвищення рівня обізнаності жителів  Баришівському районі з питань запобігання торгівлі людьми з метою зниження ризику потрапляння у ситуацію торгівлі людьми під час працевлаштування, поїздки на навчання, подорожей за кордон, заключення шлюбу з іноземцем та інших випадках.

 Під час розгляду національного механізму взаємодії суб’єктів протидії торгівлі людьми особлива увага була звернена на роль громадських організацій у попередженні торгівлі людьми, зокрема функціонування «гарячих ліній» при Міжнародній організації міграції та Міжнародному жіночому правозахисному центру "Ла Страда-Україна".

 Крім того, учасники тренінгу ознайомились з основними формами та методами соціальної профілактики торгівлі людьми, отримали методичні матеріали, буклети та плакати.

Тренінг пройшов досить цікаво, інтенсивно та позитивно, проте це не завершення роботи в цьому напряму, а лише початок.

 

Головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації Ілляш Юлія

Проведено міжвідомчий оперативний штаб з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей

Одним із пріоритетних напрямків реалізації політики стосовно дітей в Україні, є забезпечення дітей якісними оздоровчими та відпочинковими послугами.

11 липня 2017 року в приміщенні центру позашкільної роботи «Мрія» за головуванням виконуючого обов’язки голови Баришівської райдержадміністрації, Гордієнка Віталія Миколайовича, за участю начальника служби у справах дітей та сім’ї, Ігнатенко Ганни Іванівни, начальника центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Борзак Лариси Василівни, начальника управління соціального захисту населення, Маценко Людмили Володимирівни, начальника управління освіти, молоді та спорту, Коцюрбія Володимира Вікторовича, директора Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності, Слепенчука Івана Федоровича, директора ЦПР «Мрія», Головерди Сергія Анатолійовича, відбувся міжвідомчий оперативний штаб з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей Баришівського району.

У ході засідання було проведено підсумки оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, протягом І півріччя 2017 року; було розглянуто планові завдання до кінця року; також про забезпечення фінансування Програм оздоровлення та відпочинку дітей району з місцевих бюджетів на 2017 рік та їх цільове використання.

 

Безпалюк Т.С., директор Баришівського районного Центру опіки дитини

Порядок санаторно-курортного оздоровлення пільгової категорії громадян району

04 липня 2017 року в приміщенні управління соціального захисту населення  проведено засідання „Круглого столу”   з представниками громадських організацій АТО, Союз Чорнобиль, районної ради ветеранів щодо нового Порядку санаторно-курортного оздоровлення пільгових категорій громадян, які затверджені постановами Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 №354 ”Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та від 01.03.2017 № 110 „ Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками,та внесенням змін до порядку затверджених постановами Кабінету Міністрів України від  22 лютого 2006р.№187 і від 31 березня 2015р. № 200.

 

Начальник управління   Л.В.Маценко

Захисти права дитини

20 червня 2017 року Баришівським  районним центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді спільно з  Баришівською районною радою та службою у справах дітей  та сім»ї за сприяння МБО «Партнерство «Кожній дитині» проведено семінар  з проблеми «Послуга патронату в системі захисту дітей та підтримки сімей з дітьми в громаді».  В заході  взяли  участь в.о. голови Баришівської РДА Гордієнко В.М.,  сільські голови, секретарі селищної, сільських рад, працівники центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді, служби в справах дітей, та сім»ї, начальник управління соціального захисту населення, представники управління освіти, медицини,  директор  Центру зайнятості, представники   районної газети «Баришівський вісник» та  голова громадської ради, громадськості.

Відкрила  семінар - навчання керуюча справами Баришівської районної ради Нестерова Ольга Михайлівна, яка акцентувала увагу на актуальності заходу, державній підтримці послуги та розвитку патронату над дітьми в громадах району. Стрига Лариса Іванівна, менеджер проектів МБО «Партнерство «Кожній дитині» розкрила суть та завдання послуги патронату як складової системи захисту дітей та підтримки вразливих сімей з дітьми, розглянула  законодавче та нормативно правове підґрунтя даної послуги, представила обсяг повноважень патронатного вихователя, його права, обов»язки, обговорила алгоритм надання послуги влаштованим під патронат дітям. Під час семінару учасники та організатори узгодили готовність Баришівського району до запровадження послуги патронату та роль громади в цьому процесі.      

Учасники семінару усвідомили, що  питання запровадження послуги патронату в Баришівському районі є актуальним та необхідним. Тому, що як у свій час говорила Мати Тереза: «Те, що ми робимо, це тільки краплинка води в океані бідності, але ця краплинка води має величезну силу-вона змінює океан».

 

Баришівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

УРЯД ОБІЦЯВ – УРЯД ВИКОНАВ. Енергоощадні субсидіанти отримають грошову винагороду від держави

Восени 2016-го Уряд обіцяв українцям грошову компенсацію за ведення в опалювальний сезон розумного енергоспоживання. Свою обіцянку Уряду Володимира Гройсмана виконав – найближчим часом енергоощадні субсидіанти отримають грошову винагороду від держави. Кабінет міністрів України 26 квітня 2017 року прийняв рішення провести цьогоріч монетизацію частини зекономлених субсидій.

Урядовий проект монетизації зекономлених субсидій, ініційований Прем’єр-міністром України В.Гройсманом, передбачає грошову виплату енергоощадним родинам – еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

Це небагато, але це те, що може дозволити собі Державний бюджет на даний момент. В майбутньому, коли економіка України запрацює на повну, Уряд зможе запропонувати українцям більші грошові стимули економити дорогі енергоносії й глобальніший проект монетизації субсидій.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

 

ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ: ЩО ЗМІНИЛОСЯ?

З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій.

На основі змін, у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення. 

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ

Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія.

Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м.  до 75 кв. м.

НОВОВВЕДЕННЯ НА КОРИСТЬ ТИХ, ХТО ПРОЖИВАЄ У САДОВОМУ БУДИНКУ

Багато людей не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше такі люди не могли претендувати на субсидію, позаяк не мали там офіційної реєстрації.

З травня 2017-го за рішенням Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соцзахисту, такі сім’ї зможуть оформлювати субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

ЗМІНИ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

КОМУ ПОВТОРНО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:

-         орендують помешкання

-         мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався

-         хочуть отримати субсидію на тверде паливо

ПРО ЩО ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ФАХІВЦІВ СОЦЗАХИСТУ?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни:

-         складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався

-         соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером

-         про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень

-         набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

"Інспектування соціально-вразливих сімей"

З метою попередження дитячої безпритульності та бездоглядностіпредставниками служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації здійснено відвідування сімей внутрішньо переміщених осіб та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Крім того, відвідали і 6-ро дітей, які перебувають під опікою в с. Яблуневе та с. Григорівка. Під час інспектування з батьками та опікунами/піклувальниками були проведені профілактичні бесіди щодо належного виконання ними опікунських обов’язків, перевірено наявність у дітей одягу, взуття, медикаментів і продуктів харчування та інше.

 

Обштат Ірина Олександрівна, соціальний педагог Центру опіки дитини

Подаруй сукню випускниці дитбудинку

В мережі запустили соціальний флешмоб "Подаруй вечірню сукню випускниці з дитячого будинку"до якого залюбки приєдналися працівники управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА, вчителі навчальних закладів району та небайдужі Баришівчани.

Інформація про проект:творча група "Виключно звичайні" створила соціальний проект "VIPускники". Вони попросили українських дизайнерів подарувати хоча б одну свою сукню випускникам двох київських інтернатів та двох дитячих будинків. Дизайнери погодились і створили образи для тридцятьох випускників – хлопців та дівчат. Їм творці проекту зробили своєрідний випускний 22 травня. Школярі вийшли на подіум разом з професійними моделями. Кожен дизайнер, який взяв участь у проекті, показав на подіумі колекцію з 5 луків, але основою були саме дефіле випускників."У дитбудинках може взагалі не бути випускного через відсутність грошей. Тому ми вирішили зорганізувати їм таке свято, - розповідає керівниця проекту Наталя Терещенко.- Було також багато подарунків. Вбрання, в якому вони вийшли, залишилося  їм". На цьому творці проекту вирішили не зупинятися і запустили соціальний флешмоб "Подаруй вечірню сукню випускниці з дитячого будинку"."У кожної з нас є в шафі одна чи дві вечірні/коктейльні сукні, які ми вже вдягали кілька разів і більше не вдягнемо, бо їх вже всі бачили. Ми пропонуємо звільнити місце в шафі для нової краси, а ваші сукні віддати випускницям із дитячих будинків і цим влаштувати їм свято.Адже дівчатам в дитячих будинках та інтернатах немає що вдягати на випускний вечір, окрім джинсів та однієї сукні, що передається із покоління в покоління в дитбудинку", - розповідають засновники флешмобу. Усі сукні будуть передані у дитячі будинки. Список закладів залежав від кількості зібраних суконь."Якщо зберемо сто суконь – їх вистачить на всю Київську область", - додає Наталя Терещенко.Якщо буде більше – сукні поїдуть і в інші регіони.

Головний спеціаліст управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА Оксана Леонідівна Нитченко збирала сукні та передавала їх координатору проекту Наталії Терещенко .

Хочеться щиро подякувати Лесі Михайлівні Щербак (заступник директора з виховної роботи, вчитель англійської мови Баришівської ЗОШ I-III ступенів ім.М.Зерова ) та Анні Миколаївні Маслівець (приватний підприємець), які підтримують та активно приймають участь в усіх проектах управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА, саме їхні сукні і потрапили до проекту "Подаруй вечірню сукню випускниці з дитячого будинку".

Та на цьому для жителів Баришівського району проект не закінчився, активні вчителі Баришівської ЗОШ I-III ступенів ім.М.Зерова принесли до управління не одну красиву сукню. Порадившись з колективом Баришівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді випускні сукні будуть передані в сім’ї Баришівського району, які також потребують допомоги і звичайно в яких є випускниці, бо кожна сукня є дійсно гарною та унікальною.

Шановні Баришівчанки, якщо ви маєте бажання приєднатися та подарувати сукню звертайтеся до Нитченко Оксани Леонідівни головного спеціаліста управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА.

Адже кожна дівчина збираючись відправитися на випускний бал, природно бажає виглядати на цьому святі просто чудово та казково! У Вас ще є час втілити чиюсь мрію до 27 червня!

 

Головний спеціаліст відділу освіти управління освіти, молоді та спорту  О.Л. Нитченко

Свято Дня захисту дітей

В рамках святкування Дня захисту дітей Баришівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено благодійну безпрограшну дитячу лотерею «Веселка», під час якої діти мали змогу виграти чудові м’які іграшка, альбоми, різноманітні ігри та забавки. Виручені кошти будуть використанні для підтримки сімей з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах.

 Також для діток було організовано майстер – клас «Квіти дитинства», близько 60 учасників самостійно вчились виготовляти солодкі квіти з цукерок та кольорового гофрованого паперу.

Особливу увагу привернула виставка дитячих робіт талановитих дітей, які мають функціональні обмеження Олександра Федорченко (14 років) та Олександри Куриленко (6 років). Діти виставили власноруч виготовлені вишивані нитками муліне краватки, рушники, метелики, декоративно – прикладні роботи на дереві, з паперу, декупаж та флористику.

 

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Тиждень безпеки дорожнього руху

Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров'я. Незнання або невміння дотримуватися  певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а навіть життя. Як ми знаємо, що з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах міста. А це в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоров'я та життя потрібно завжди чітко дотримуватись встановлених правил дорожнього руху.

З метою ознайомлення та закріплення знань правил дорожнього руху в рамкахтижнябезпеки дорожнього руху, між учнями 6- 7 класів класними керівниками Петренко О.П. та Кобенок Н.Б.відповідно до тематики тижня було проведено захід, націленийна підвищення обізнаності та усвідомлення найгостріших проблем безпеки дорожнього руху, де учні могли не тільки почерпнути для себе щось нове, а й продемонструвати наскільки ж вони вже на сьогодні обізнані по правилах дорожнього руху.

 

Головний спеціаліст відділу освіти управління освіти, молоді та спорту О.Л. Нитченко