Соціальна сфера

Для покращення якості обслуговування 17.03.2017

На виконання заходів щодо покращення умов проживання вразливих верств населення, згідно плану роботи Баришівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на 2017 рік, завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Палій І.В., працівники сектору соціальних інспекторів управління соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації Пчолкіна В.В., Гузь А.П.  17 березня 2017 року відвідали одиноких непрацездатних громадян сіл Садове, Лехнівка, Ярешки, Недра які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома,  з метою перевірки якості обслуговування підопічних, надання їм соціальних послуг соціальними робітниками.

Звіт про роботу соціальних робітників Богдан О.В. (с.Садове), Худоби Л.І., Сіпко Н.М., (с.Лехнівка), Зорі Н.В. (с.Ярешки), Черниш О.В. (с.Недра)  та аналіз стану обслуговування підопічних буде заслухано на черговій виробничій нараді.

 

І.І. Кутовий, директор Баришівського районного територіального центру соціального обслуговування  (надання соціальних послуг)

Засідання Міжвідомчого оперативного штабу з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей

Забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток встановлює основні засади державної політики у сфері охорони дитинства.

Особливу увагу при цьому зосереджено на оздоровленні дітей, а головним чином тих, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

16 березня 2017 року в приміщенні малого залу Баришівської районної державної адміністрації за участю виконуючого обов’язки голови адміністрації Гордієнка В.М., начальника служби у справах дітей та сім’ї, Ігнатенко Г.І., начальника фінансового управління, Лепіска Д.М., директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Борзак Л.В., радника голови районної ради, Гордієнко К.А., директора Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності, Слепенчука І.Ф., начальника санепідемслужби, Оврашка О.І., заступника головного лікаря центральної районної лікарні Волокити Л.В., виконуючої обов’язки заступника головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги, Забережної Л.В., начальника управління соціального захисту населення, Маценко Л.В., виконуючого обов’язки начальника управління Держпродспоживслужби, Горбатка А.М. та головного спеціаліста управління освіти, молоді та спорту, Нитченко О.Л. відбувся міжвідомчий оперативний штаб з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей району.

На засіданні штабу розглядалися питання:

1.     Про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей у 2016 році. Про фінансування програм оздоровлення та відпочинку дітей.

2.     Про підготовку до оздоровчої кампанії та прогнозовані показники на 2017 рік.

3.     Про результати проведення анкетування серед учнів загальноосвітніх шкілрайону про відпочинок під час зимових канікул.

Були прийняті відповідні рішення та пропозиції щодо покращення надання якісних оздоровчих та відпочинкових послуг діткам району у 2017 році. Адже, організоване оздоровлення та відпочинок забезпечує поліпшення стану здоров’я дітей, відновлення їх життєвих сил, зайнятість у канікулярний період, запобігає їх бездоглядності, дає можливість продовжити виховний процес та розвиток творчих здібностей дітей.

 

Т.С. Безпалюк, директор Баришівського районного Центру опіки дитини

Робоча зустріч 10.03.2017

Злети і падіння  виробництва в сучасних ринкових умовах - явище не поодиноке. При змінах  назви підприємства, його керівництва, проблем  у реалізації виробленої   продукції ТОВ «УЛЬТРА ЛЕЗЕР» залишається добросовісним  роботодавцем  на ринку праці. Тож в котрий раз директор Баришівського районного центру зайнятості Балан В.В. 13.03.17 відвідав дане підприємство. Робоча зустріч відбулася на рівні керівника з питань кадрової роботи Зоріною Ніною Олексіївною. В ході зустрічі директором презентовані послуги Служби зайнятості, що надаються роботодавцям та отримано замовлення на підбір претендентів на 5 вакантних посад. Слід зазначити, що дане підприємство не один рік надає перевагу по укомплектуванню вакантних місць за допомогою районного центру зайнятості.

 

 

Захист прав дітей від насильства та жорстокого поводження

За ініціативи та організації служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації в актовій залі ЦПР «Мрія» Громадською організацією «Ла Страда-Україна» проведено тренінг «Захист прав дітей від насильства та жорстокого поводження». В роботі заходу взяли участь заступники директорів з виховної роботи, соціальні педагоги, практичні психологи загальноосвітніх навчальних закладів району та фахівці з соціальної роботи.

«Як держава захищає дитину від насильства та жорстокого поводження. Функції суб’єктів соціальної роботи у попередженні насильства над дітьми, їх взаємодія. Види та форми насильства та жорстокого поводження з дитиною», презентувала Бороздіна Катерина – директор Департаменту експертизи, моніторингу та законотворчої діяльності ГО «Ла Страда-Україна». «Про ознаки сім’ї, в якій є ризики потрапляння в складні життєві обставини. Про опитування та спілкування з дитиною, яка постраждала від насильства та жорстокого поводження» провела навчання Легенька Марина – директор Департаменту правової соціальної та гуманітарної допомоги ГО «Ла Страда-Україна».

Під час тренінгу всіх присутніх  навчили, як виявити насильство або жорстоке поводження з дітьми за фізичними, психологічними та соціальними ознаками. Як діяти у разі виявлення насильства над дітьми, як говорити з батьками, до яких служб або установ звертатися. Під час практичних вправ фахівці вчилися, як відрізнити насильство від нещасного випадку.

Організатори та тренери семінару відзначили високий рівень активності учасників, здатність працювати у команді, взаємодіяти та вибудовувати ефективну комунікацію.

По закінченню тренінгу начальник служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА Ігнатенко Ганна Іванівна вручила учасникам сертифікати.

 

Головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА  Ілляш Юлія

Засідання Комісії з питань захисту прав дитини

Під головуванням виконуючого обов’язкиголови адміністрації  Віталія Миколайовича Гордієнка 10 березня 2017 року відбулося засідання Комісії з питань захисту прав дитини при Баришівській райдержадміністрації (далі – Комісія), за участю керівників управлінь, установ району, відділів та структурних підрозділів адміністрації.

На порядок денний членам Комісії були винесені наступні питання:

- про здійснення нотаріальних дій в інтересах дітей: дарування житлового будинку та земельної ділянки; надання дозволу на продаж автомобіля.

- щодо надання висновку про доцільність чи недоцільність позбавлення батьківських прав, члени Комісії вивчили документи та заслухали пояснення учасників. В одному з випадків члени Комісії не вбачають вагомих підстав надання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав.

- одному з батьків, який проживає окремо від дитини, встановлено порядок спілкування та участі у її вихованні.

- розглянуто звернення Відділу державної виконавчої служби про надання дозволів на реалізацію арештованого нерухомого майна боржників, які мають на утриманні дітей. В інтересах дітей та з метою захисту житлових прав, у наданні дозволу – відмовлено.

Про результати здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та необхідність взяття під супровід інших родин, осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, доповіли спеціалісти Баришівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Начальник служби у справах дітей та сім’ї Ганна Іванівна Ігнатенко представила членам Комісії для перегляду та затвердження індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Відповідно до поданих заяв та матеріалів членами Комісії прийняті рішення та надано відповідні рекомендації.

 

Майорова Т.І. – головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА

З початку року роботодавці поповнили базу вакансій Київської обласної служби зайнятості майже на 6,7 тисяч робочих місць

За підтримки Київської обласної державної адміністрації та завдяки співпраці базових центрів зайнятості з керівниками райдержадміністрацій та міськрад Київщини з початку 2017 року 2236 роботодавців заявили потребу у 6673 вакантних посадах. Це на 21,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

- У сфері зайнятості населення роботодавці є найважливішими партнерами для служби зайнятості, тому налагодження ефективної взаємодії з ними - один із головних пріоритетів у роботі служби зайнятості, - наголосив директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук. -Ми використовуємо широкий спектр послуг для забезпечення адресної допомоги кожному роботодавцю, виходячи з його потреб та можливостей.

Служба зайнятості пропонує роботодавцям широкий спектр різноманітних соціальних послуг, зокрема: надання послуг з добору працівників; організація професійного навчання безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреб ринку праці під конкретні замовлення роботодавців і сприяння в організації перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації працівників за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності шляхом видачі ваучера; підбір працівників на тимчасові робочі місця шляхом організації проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру; оперативне укомплектування вакансій шляхом організації проведення ярмарків та міні-ярмарків вакансій, а також різноманітні консультаційні та інформаційні послуги тощо.

Важливим є стимулювання роботодавців до працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця шляхом компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану особу. З початку року Київською обласною службою зайнятості таким чином працевлаштовано 58 осіб.

Компенсація ЄСВ роботодавцю передбачена і після працевлаштування інших окремих категорій населення: інвалідів, одиноких матерів, внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Київського обласного центру зайнятості за телефоном (044) 559-22-38

 

Заступник директора Баришівського РЦЗ Карпенко Л.В.

На Київщині серед зареєстрованих безробітних 46% жінок

У суспільстві існує певний стереотип, що у безробіття «жіноче обличчя». Однак аналіз сучасного ринку праці Київської області спростовує це визначення. Зокрема, з початку 2017 року серед 21 тисячі осіб, які мали статус безробітного, частка жінок становить 46 відсотків.

Серед безробітних жінок Київщини найбільша частка працювала в сфері сільського господарства, оптовій та роздрібній торгівлі, державному управлінні.

«З метою формування активної позиції жінок на ринку праці, підвищення їх обізнаності щодо прав і законних інтересів при працевлаштуванні, а також отримання інформації про послуги служби зайнятості у базових центрах зайнятості Київщини проводяться тренінги, семінари, засідання за круглим столом, презентації професій, курси навчання», - зазначив директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук.

Важливою підтримкою у період безробіття для жінок є участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру – з початку року направлення отримали майже 250 осіб.

Багато жінок вирішили самі стати підприємцями. Так, з 188 осіб, що у 2016 році отримали виплату на відкриття власної справи – 74 жінки. Вони реалізують свої вміння в сфері дизайну, надання освітніх послуг, перукарського мистецтва тощо.

Звичайно, в кожного працедавця є уявлення про ідеального кандидата на ту чи іншу посаду, і часто вони формуються на основі успішного досвіду. Якщо людина володіє навичками, знаннями, досвідом, які зазначені роботодавцем як критерії для відбору на вакантну посаду, то вона має рівні можливості у працевлаштуванні незважаючи на те, жінка це, або чоловік.

Якщо Ви хочете бути успішною, отримувати задоволення від роботи, яка відповідає Вашим професійним інтересам та уподобанням, довірте Ваше працевлаштування державній службі зайнятості

За більш детальною інформацією звертайтесь до Київського обласного центру зайнятості за телефоном (044) 559-22-38

 

Заступник директора Баришівського РЦЗ Карпенко Л.В.

Відбулося засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при Баришівській райдержадміністрації 21.02.2017

В приміщенні малого залу Баришівської райдержадміністрації під головуванням виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації Гордієка В.М.., за участю керівників організацій, установ, управлінь району та структурних підрозділів райдержадміністрації 21 лютого 2017 року відбулося засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї. З планом роботи Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї на 2017 рік ознайомила присутніх начальник служби у справах дітей та сім’ї адміністрації Ігнатенко Г.І.

На розгляд членів ради та запрошених були винесені наступні питання.

Про призначення виплат державної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебувають під опікою/піклуванням, у прийомних сім’ях або у відповідних закладах за принципом «гроші ходять за дитиною» та їх цільове використання,  доповіла начальник управління соціального захисту населення адміністрації Маценко Л.В. Її виступ доповнила директор Баришівського районного Центру опіки дитини Безпалюк Т.С.

 Про стан реалізації в районі державної політики щодо створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї та утримання за принципом родинності доповіла директор Баришівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Борзак Л.В. Виступ доповнила начальник служби у справах дітей та сім’ї адміністрації Ігнатенко Г.І. щодо ефективної діяльності в районі Комісії з питань захисту прав дитини.

Про протидію торгівлі людьми, ідентифікацію постраждалих та роботу з ними ознайомила присутніх головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї адміністрації Ілляш Ю.В.

За підсумками Координаційної ради прийнято відповідні рішення

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації

Особистий виїзний прийом громадян заступником голови Київської обласної державної адміністрації

23 лютого 2017 року з 10:00 по 13:00 год. в приміщенні малої зали Баришівської районної державної адміністрації відбудеться особистий виїзний прийом громадян заступником голови Київської обласної державної адміністрації Міщенком О.В.

 

Відділ юридичного забезпечення та звернень громадян апарату райдержадміністрації

Торгівля людьми – застереження!

14 лютого 2017 року для педагогічного колективу та учнів старших класів Селищанського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок» працівниками служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації була проведена тематична зустріч, під час якої висвітлювались актуальні питання: «Протидія торгівлі людьми» та «Здоровий спосіб життя».

Здається досить дивним, повідомила головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Ілляш Ю.В., що сьогодні, в XXIстолітті, ми змушені говорити про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному   часі. На превеликий жаль, і зараз, мільйони людей у світі перебувають у рабстві. Люди перетворюються на «товар», який можна продавати і купувати, використовувати як завгодно, а потім викидати як непотріб. Тому торгівля людьми вважається сучасною формою рабства, і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом. Україна є лідером Східної Європи за кількістю постраждалих.

В цікавій та доступній формі учасники були  ознайомлені з таким поняттям, як «торгівля людьми». Ніхто не залишився байдужим до цієї теми після перегляду фільму «Торгівля дітьми…».

Крім почутої інформації учні також отримали буклети «Якщо ви постраждали від злочину торгівля людьми», «Для закоханих. Плануй своє життя». Приємно те, що не усвідомлюючи в повному обсязі проблемні питання які обговорювались, діти з цікавістю сприймали почуту інформацію, були активними, задавали  різноманітні питання по темі.

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації

Профілактична акція «Молодь обирає безпеку…»

14 лютого молодь, закохані та подружні пари святкують День Святого Валентина. У цей день вітають один одного листівками, роблять приємні подарунки та несподівані романтичні сюрпризи.  А ввечері, зазвичай після вживання алкогольних напоїв, молоді люди прагнуть залишитись наодинці….Дуже часто наслідками такого необачного святкування стає небажана вагітність, інфекції, що передаються статевим шляхом, а в подальшому порушення репродуктивної системи.

Саме з метою формування правил безпечної сексуальної поведінки працівники Баришівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели профілактичну акцію «Молодь обирає безпеку!!!». Акція проходила в сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах, державних установах, біля закладів відпочинку, навчальних закладів, на стадіоні «Прогрес»,  в центральному парку та інших багатолюдних місцях смт. Баришівки, в с. Дернівка та Гостролуччя.

Всім учасникам акції надавалась інформація щодо безпечних та ефективних методів планування сім’ї, запобігання інфекцій, що передаються статевим шляхом та формування сімейних цінностей. Молоді люди отримали профілактичні буклети «Для закоханих. Плануй своє життя», індивідуальні засоби контрацепції та жіночі календарики, всього в акції взяло участь близько 100 осіб.

 

Марина Павленко, начальник відділу соціальної роботи Центру

Про участь у проекті соціального згуртування

Представництво міжнародної організації з міграції (МОМ) реалізує проекти, направлені на підтримку  внутрішньо переміщених осіб   ( ВПО ). Проект „Сприяння відбудові та сталому розв”язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні ”, що фінансується Європейським Союзом, буде тривати з січня 2017 року до липня 2018 року.

Основна мета проекту полягає у задоволенні потреб ВПО у відновленні інтеграції та сприянні соціальній стабілізації і зміцненню довіри. Основними завданнями проекту є:

-         підтримка громад, що приймають ВПО та зменшення напруги у громадах;

-         сприяння примиренню,зміцненню довіри та соціальної згуртованості в громадах на пост конфліктних територіях ;

-         розширення засобів існування для ВПО;

-         зміцнення потенціалу українських урядових установ для розвитку системи реєстрації ВПО.

Міжнародною організації з міграції оголошено конкурс для громадян, зацікавлених в участі  у проекті соціального згуртування, з метою покращення взаємодії між членами громад та ВПО. Проект соціального згуртування запланований до впровадження  у 12 областях України, а саме у 35 громадах цих областях . Однією  із попередньо обраних областей є Київська область. У кожній громаді МОМ проводитиме тренінги з розвитку громад, після яких громада буде реалізовувати проект . У всіх громадах МОМ буде забезпечувати рівноцінну  участь  приймаючої  громади  та ВПО,  чоловіків і жінок, залучення

різних членів громади, включаючи національні меншини і соціально уразливі групи населення. Детальна інформація щодо конкурсу знаходиться на офіційному веб- сайті міжнародної організації з міграції : http.//www.iom.org.ua/

У разі виникнення будь-яких додаткових запитань необхідно  звертатись до контактної особи  від МОМ Анни Єрьоміної (тел. 044-568-50-15, адреса електронної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

 

Начальник управління Л.В. Маценко

Про новий порядок організації санаторно-курортного лікування у 2017 році для громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії та дітей-інвалідів, інвалідність, яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою

Управління соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації повідомляє, що з 1 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно якої затверджений Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі-Порядок).

Забезпечення путівками буде проводитися шляхом надання грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам за надання послуг із санаторно-курортного лікування.

За бажанням, громадяни можуть здійснювати доплату за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

Відповідно до Порядку, громадяни, віднесені до 1 категорії та батьки дітей-інвалідів, інвалідність, яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, (які до 15.10.2016 року подали заяви на санаторно-курортне лікування) у 2017 році мають право самостійного вибору санаторного закладу.

Для цього громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи потрібно обрати заклад, в якому вони хочуть здійснити санаторно-курортне лікування, згідно до профілю захворювання, вказаного в  довідці за формою 070/о.

Після надання обраними закладами  підтвердження про наявність у нього ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики за відповідним профілем захворювання, підтвердження про готовність укласти договір,  інформації про умови проживання, харчування, перелік процедур та вартість путівки, управління соціального захисту населення доводить зазначену інформацію до постраждалих громадян та повідомляє їм про обсяг коштів, необхідний для проведення доплати (у разі недостатності суми грошової допомоги) за надання додаткових послуг із санаторно-курортного лікування.

У разі згоди постраждалої особи на зазначені умови санаторно-курортного оздоровлення укладається трьохсторонній договір між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення в трьох примірниках. Усі примірники договору, підписані управлінням соціального захисту населення та громадянином, віднесеним до категорії 1, батьками дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, і скріплені печаткою управління соціального захисту населення, передаються зазначеним особам для подальшої передачі санаторно-курортному закладу.

Термін оздоровлення громадян 1 категорії складає 18 днів,  дітей –інвалідів, інвалідність, яких пов”язана з Чорнобильською катастрофою - 21 день.

Після оздоровлення постраждалі громадяни подають управлінню соціального захисту населення зворотний талон путівки або інший документ, який підтверджує проходження лікування в закладі за профілем захворювання, за яким видано довідку для одержання путівки, для оформлення акту приймання-передачі послуг згідно з умовами договору та перерахування грошової допомоги для компенсації вартості путівки санаторно-курортному закладу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 р. № 1029 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2017 році» передбачено, що розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно — курортним закладам для санаторно-курортного лікування постраждалих осіб становить:

— для осіб, віднесених до категорії 1 – 5 250 гривень;

— для дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 10 840 гривень (з супроводжуючою особою).

Крім права самостійного вибору санаторно-курортного закладу новим порядком передбачено введення окремого обліку постраждалих громадян, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість путівки на санаторно-курортне лікування. Вказана норма набере чинності з 1 січня 2018 року.

Для отримання більш детальної інформації необхідно звернутись до управління соціального захисту населення за адресою: смт Баришівка,вул. Київський шлях, буд. 36, каб. 2, тел. 5-12-39.

     

Начальник  управління  Л.В. Маценко

Співпраця прийомних батьків району з соціальними партнерами

За ініціативи начальника служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації Ігнатенко Ганни Іванівни в присутності першого заступника голови адміністрації Гордієнка Віталія Миколайовича 02 лютого 2017 року в малій залі відбувся семінар - навчання для  прийомних батьків «Співпраця прийомних батьків району з соціальними партнерами щодо реалізації конституційних прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Відбувся семінар у форматі діалогу, в ході якого присутні отримали відповіді на хвилюючі їх питання. Всі мали можливість поспілкуватися із представниками держустанов, розповісти їм реальні випадки із життя своїх вихованців, поділились власним життєвим досвідом виховання.

Заступник начальника Пенсійного фонду України у Баришівському районі Київської області по призначенню пенсій Волочко Світлана Володимирівна ознайомила учасників семінару щодо призначення та виплату пенсій прийомним батькам. Про призначення та виплату державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування доповіла заступник начальника управління соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації Сухенко Людмила Дмитрівна. З окремими аспектами з питань захисту інтересів та прав дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях ознайомив начальник юридичного відділу апарату адміністрації Братко Ігор Володимирович. Про цивільно-правову відповідальність прийомних батьків за неповнолітніх дітей попередила старший інспектор ювенальної превенції Баришівського відділення поліції Івасенко Людмила Леонідівна. Цікавою була бесіда  про поведінку дитини, ймовірні мотиви та поради щодо профілактики директора Баришівського районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Борзак Лариси Василівни. Отримавши інформацію присутні на семінарі активно прийняли участь у вправі «Розшифровка дитячої поведінки». Після перегляду фільму «Очима дитини»  всі мали змогу оцінити проблеми дитини в період адаптації, коли вона потрапляє в нову сім’ю.

 Піднімались питання про оздоровлення та відпочинок прийомних дітей в 2017 році. Усиновлення як пріоритетна форма сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про відкриття ощадних рахунків.

«Ця зустріч – це  налагодження тісної співпраці прийомних батьків нашого району з представниками державних установ, до яких їм необхідно звертатися: управління освіти адміністрації, Пенсійним фондом України, управлінням соціального захисту населення, центральною районною лікарнею, поліцією».  “Подібні зустрічі плануємо продовжувати. Адже питання дітей-сиріт знаходиться на постійному контролі влади, а наше головне завдання – створити максимально комфортні умови перебування для дітей цієї категорії у їх нових родинах” – зазначила Ганна Іванівна.

По завершенню заходу всі отримали інформаційно-просвітницькі матеріали.

 

Головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації Юлія Ілляш

Голокост – катастрофа єврейського народу

Голокост – це загибель значної частини єврейського населення Європи (близько 6 мільйонів чоловік) внаслідок організованого знищення євреїв нацистами та їх поплічниками у Німеччині та на захоплених нею територіях у 1933 – 1945 роках.

Символом Голокосту  в Україні став Бабин Яр. 29 вересня тут за один день було знищено 33711 євреїв. Далі протягом 103 тижнів окупанти щовівторка і щоп'ятниці здійснювали у Бабиному Яру розстріли людей різних національностей, переважно євреїв (загалом 150 тис. осіб).

27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, запроваджений рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. У Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського відбувся виховний захід «Голокост– катастрофа єврейського народу», де учні ознайомилися зі страшними фактами та цифрами в історії. У бібліотеці закладу оформлена виставка літератури "Безсмертна сила людського духу". На закінчення переглянули відеофільм «Крик чорнозему».

Ми повинні навчати дітей зберігати пам'ять про минуле України, турбуватися про гідне європейське виховання майбутніх поколінь українців.

 

Костенко В Г. вчитель історії та правознавства Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

Засідання Комісії з питань захисту прав дитини

В новому 2017році 27січня продовжила роботу Комісія з питань захисту прав дитини при Баришівській райдержадміністрації (далі – Комісія), яка відбулася під головуванням першого заступника голови адміністрації  Віталія Миколайовича Гордієнка, за участю керівників управлінь, установ району, відділів та структурних підрозділів адміністрації.

На порядок денний членам Комісії були винесені наступні питання.

Розглянули три  звернення про здійснення нотаріальних дій в інтересах дітей: дарування земельної ділянки та придбання частки квартири.

Про функціонування прийомних сімей Баришівського району за 2016 рік та про умови виховання, навчання і проживання в них дітей доповіла присутнім головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Юлія Ілляш.

Про результати здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та необхідність взяття під супровід інших родин, доповіли спеціалісти Баришівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Начальник служби у справах дітей та сім’ї Ганна Іванівна Ігнатенко представила членам Комісії для перегляду та затвердження індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Відповідно до поданих заяв та матеріалів членами Комісії прийняті рішення та надано відповідні рекомендації.

 

Майорова Т.І. – головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА

Розміри державних допомог у 2017 році

 

Управління соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації  інформує, що Верховною Радою України прийнято Закон України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”.

1.Статтею 7 передбачено, що у 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2017 року – 1 544 гривні, з 1 травня – 1 624 гривні, з 1 грудня – 1 700 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня 2017 року – 1 355 гривень, з 1 травня – 1 426 гривень, з 1 грудня – 1 492 гривні;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2017 року – 1 689 гривень, з 1 травня – 1 777 гривень, з 1 грудня – 1 860 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня 2017 року – 1 600 гривень, з 1 травня – 1 684 гривні, з 1 грудня – 1 762 гривні;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2017 року – 1 247 гривень, з 1 травня – 1 312 гривень, з 1 грудня – 1 373 гривні.

     Враховуючи зазначене, у 2017 році розміри деяких видів державної допомоги становитимуть

 

2017

з січня

  з травня

з грудня

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

 

400

421

440,5  

Допомога при народженні дитини

41 280,0

одноразова виплата:

            10 320,0

щомісячна виплата:

860,00

 

Допомога до досягнення дитиною трирічного віку

130,0

Допомога на дітей одиноким матерям

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % ПМ для дитини відповідного віку

та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

1 355

1 426

1 492

 

максимальний

від 6 до 18 років

1 689

1 777

1 860

 

максимальний

від 18 до 23 років

1 600

1 684

1 762

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

2710

2852

2984

від 6 до 18 років

3378

3554

3720

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % ПМ для дитини відповідного віку

та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

677,5

713

746

від 6 до 18 років

844,5

888,5

930

Державна соціальна допомога на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

2 710

2 852

2 984

від 6 до 18 років

3 378

3 554

3 720

від 18 до 23 років

3 200

3 368

3 524

Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу

прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць

1 544

1 624 

1 700

 

2. Статтею 9 вищезазначеного закону установлено, що у 2017 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 85 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2017 році не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.

З огляду на зазначене, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2017 році становитимуть

 

з січня

з травня 

з грудня

для працездатних осіб(21 % ПМ для працездатних осіб)

336

353,64

370,02

для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів (100%)

1 247

1 312

1 373

для дітей віком (85%):

 

до 6 років

1 151,75

1 212,1

1 268,2

від 6 до 18 років

1 435,65

1 510,45

1 581

від 18 до 23 років (за умови навчання)

1 360

1 431,4

1 497,7

Доплата на дітей віком від:

 

0 до 13 років

250

13 до 18 років

500

 3. Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у 2017 році буде розраховуватися з урахуванням норм вищезазначеного Закону та статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2017 рік” з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” (зі змінами)

 

Державна соціальна допомога

з січня

з травня

з грудня

інвалідам з дитинства І групи  підгрупи А з надбавкою на догляд

2 561,90

2 695,40

2 821,10

інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд

1 870,50

1 968,00

2 059,50

інвалідам з дитинства ІІ групи, одиноким інвалідам з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

1 247,00

1 312,00

1 373,00

інвалідам з дитинства ІІІ групи,  одиноким інвалідам з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

1 247,00

1 312,00

1 373,00

на дітей-інвалідів

1 247,00

1 312,00

1 373,00

на дітей-інвалідів підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд

2 227,90

2 344,40

2 453,10

на дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд

1 550,40

1 631,40

1 707,10

на дітей-інвалідів підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2 561,90

2 695,40

2 821,10

на дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

1 717,40

1 806,90

1 891,10

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою

1 309,35

1 377,60

1 441,65

на дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, до 6 років з надбавкою на догляд

2 664,35

2 803,60

2 933,65

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, до 6 років з надбавкою на догляд

1 986,85

2 090,60

2 187,65

на дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2 998,35

3 154,60

3 301,65

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2 153,85

2 266,10

2 371,65

 

Інформація для роботодавців

Законом України від 21.12.2016 № 1801-VIII „Про Державний бюджет України на 2017 рік” встановлено у 2017 році мінімальну заробітну плату:

у місячному розмірі:  з 1 січня       - 3200 гривень;

у погодинному розмірі:  з 1 січня     - 19,34 гривні.

01 січня 2017 року набув чинності Закон України від 06.12.2016 № 1774-19 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”. Даним Законом внесені зміни до Закону України „Про оплату праці”:

у ст.3 частину першу і другу викладено в такій редакції:
Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах.

Законом України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов‘язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Нелегальна зайнятість з використанням праці працівників без укладення трудових угод позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як: оплачувана відпустка; оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності й пологах; виплата втраченого заробітку у зв’язку з втратою працездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи.

Головне Управління Держпраці у Київській області попереджує про збільшення фінансової відповідальності суб’єктів господарювання.

Починаючи з 01.01.2017 Законом № 1774-VIII було внесено зміни до ст. 265 Кодексу законів про працю України – збільшено фінансову відповідальність суб’єкта господарювання за:

– недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (9600 гривень);

– недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (320000 гривень);

– допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафної санкції складатиме 96000 гривень (тридцятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення), за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

– порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі розмір штрафу складатиме 9600 гривень;

– недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

– недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, штраф складатиме 32000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

 – порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим – сьомим частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України загрожує роботодавцям штрафом у розмірі 3200 гривень.

Звертаємо Вашу увагу на те, що факт накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій відповідно до статті 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення за недопущення до перевірки з питань додержання законодавства про працю та зайнятість не виключає необхідність накладення фінансових санкцій на юридичну особу або фізичну особу – підприємця.

Згідно  наказу Головного управління Держпраці у Київській області від 30.11.2016 № 2580 затверджений План проведення перевірок суб'єктів господарювання Головним управлінням Держпраці у Київській області на 2017 рік.

Затверджений календарний план проведення перевірок підприємств, установ та організацій Баришівського району з питань додержання законодавства про працю знаходиться на офіційному сайті Головного управління Держпраці у Київській області . ( kiev.dsp.gov.ua) 

 

Управління соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації

Запобігання сексуальному насильству під час конфлікту

Міністерством соціальної політики України за участю експертів міжнародних громадських організацій розпочато реалізацію компоненту «Ініціатива із запобігання сексуальному насильству під час конфлікту» проекту «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадського суспільства».

У рамках реалізації вище зазначеного заходу 18 січня 2017 року в конференц-залі готелю «Турист» Громадською організацією «Ла Страда-Україна» проведено тренінг для працівників департаментів соціального захисту населення, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей та сім’ї, поліції, працівників системи освіти та медичних працівників.

Директор департаменту профілактики, освіти та медіації Вероніка Андрєєнкова акцентувала увагу присутніх на проблемних питаннях напрямку протидії насильству. Вона наголосила на тому, що проблема насильства – не нова, однак свого піку сягнула разом з початком бойових дій на Сході країни. На разі Україна готується до ратифікації Стамбульської конвенції. Це конвенція ради Європи про «запобігання насильству стосовно жінок, та домашнього насильства». Документ є новим для України, оскільки містить таке положення як криміналізація домашнього насильства.

Представники ГО «Ла Страда – Україна» презентували для учасників тренінгу інформаційні матеріали про: «Національну гарячу лінію», «Особливості специфічних фізичних травм, які можуть виникнути внаслідок сексуального насильства», «Специфіку спілкування з жертвою насильства», «Масштаби ґендерно обумовленого насильства в Україні», «Негативний вплив стереотипів та міфів на ефективне подолання та профілактику домашнього насильства».

Під час заходу були надані кваліфіковані роз’яснення та рекомендації учасникам тренінгу.

 

Головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА  Ілляш Юлія

Районна благодійна акція «З любов’ю до дітей»

Першочергове завдання нашої держави – дбати про інтереси і права молодого покоління, створюючи можливості для нормального розвитку дітей у сучасних умовах і визначаючи шляхи подолання існуючих проблем.

Діти є і завжди будуть частиною суспільства та нашим майбутнім. А тому і приділяти їм необхідно належну увагу та турботу, намагатися зрозуміти їхні проблеми, інтереси, потреби, вміти своєчасно зробити крок назустріч сім'ям з дітьми із ознаками СЖО.

Піклуючись про соціально-незахищені категорії населення району, а саме про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з обмеженими функціональними можливостями, дітей учасників антитерористичної операції, з багатодітних та малозабезпечених сімей та родин, які переїхали з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції та для їх підтримки у грудні 2016 року відбулася районна благодійна акція «З любов’ю до дітей» за ініціативи обласної та районної служб у справах дітей та сім’ї.

У рамках проведення цієї акції надано допомогу 30-ти сім’ям із 128 дітьми, які отримали продуктові набори та солодкі новорічні подарунки, м’які іграшки.

Мрії діток збулися завдячуючи фінансовій підтримці з боку служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації, Баришівської райдержадміністрації та ТОВ «Фора» смт. Баришівка.

 

 

 

І.О. Обштат, соціальний педагог І категорії Баришівського районного Центру опіки дитини