Соціальна сфера

Державна підтримка одиноких матерів з 01 липня 2020 року

Управління соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації  інформує :

На виконання доручення Міністерства соціальної політики України від 13.08.2020 року № 11578/0/2-20/56 щодо соціальної підтримки одиноких матерів, які за нових умов надання допомоги з 01.07.2020 року не змогли скористатися державною допомогою на дітей одиноким матерям, управління соціального захисту населення пропонує даним сім»ям звернутися до управління за призначенням державної  соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

 

Начальник управління Людмила СУХЕНКО

Інформуємо щодо цифрового ефірного телебачення

 Інформуємощодо цифрового ефірного телебачення

Інформуємо, що на сайті Національної ради www.nrada.gov.ua  в розділі «Цифрове телерадіомовлення в Україні», розміщено інформацію щодо прийому цифрового сигналу, зокрема практичні поради громадянам для безкоштовного перегляду 32 цифрових телевізійних програм у стандарті DVB-T2, переліку каналів, розташування передавачів, інформація про цифрові передавачі та антени.

Додатково надаємо практичні поради щодо правил оптимального налаштування фіксованого прийому цифрового наземного телевізійного
мовлення (DVB-T2), а саме:

·  необхідність розташування приймальної антени з коефіцієнтом підсилення не менше 10 дБ на висоті не менше 10 м, але в будь-якому випадку над існуючими в напрямку передавача цифрового телевізійного мовлення прилеглими будівлями та домінуючими елементами рельєфу – для забезпечення прямої видимості;

·  обов’язкової орієнтації приймальних антен домогосподарств в напрямку розташування найближчого передавача цифрового телевізійного мовлення.

Аналогічна інформація також розміщена на офіційному веб-сайті
Українського державного центру радіочастот  www.ucrf.gov.uaу відповідному розділі сайта: «Консультаційний центр» -«Налаштування прийому цифрового ефірного ТБ».

У разі необхідності надання окремих практичних порад із забезпечення прийому сигналу цифрового наземного телевізійного мовлення, просимо звертатись на електронну адресу Українського державного центру радіочастот: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або по телефону +38 044 422-85-85.

Практичні поради громадянам для перегляду 32 цифрових телевізійних програм у стандарті DVB-T2

ПРИЙОМ ЦИФРОВОГО СИГНАЛУ

1. Цифрове наземне (ефірне) телевізійне мовлення в Україні здійснюється в стандарті DVB-T2.

2.Для налаштування приймачів та приймальних антен необхідно:

• мати телевізор з підтримкою стандарту DVB-T2 або спеціальну приставку цифрового наземного (ефірного) телевізійного мовлення з підтримкою стандарту DVB-T2.
В точці продажу необхідно звернутися до продавця-консультанта для попереднього налаштування нової приставки на прийом телевізійних каналів, які транслюються саме у вашій місцевості (тому бажано купувати приставку DVB-T2 в населеному пункті або районі, де ви живете). Ще одним способом налаштування приставки DVB-T2 є її налаштування із використанням антени сусідів, які вже користуються (дивляться) цифрові телевізійні програми у стандарті DVB-T2.

• Придбати приймальну антену з коефіцієнтом підсилення (зазвичай зазначається у паспорті на пристрій) не менше 10 дБ.

• Визначити візуально направленість приймальних телевізійних антен у ваших сусідів, які дивляться українські цифрові програми.

• Прикріпити приймальну антену на трубостійці на висоті не менше ніж 10 м, але для обов’язкового забезпечення прямої видимості – над прилеглими будівлями, розміщеними в напрямку передавача цифрового наземного (ефірного) телевізійного мовлення DVB-T2,  та домінуючими елементами рельєфу (насипами, деревами тощо).

Важливо! Використання активних приймальних антен з широкосмуговим підсилювачем, який встановлений на антені (типу «Польська» та подібні) неприпустиме, адже це призводить до створення радіозавад прийому цифрового телебачення для сусідніх домогосподарств.

ПЕРЕЛІК ТЕЛЕКАНАЛІВ

·  Інтер

·  Україна

·  1+1

·  НТН

·  К1

·  UA: Перший

·  ICTV

·  Ентер-фільм

·  ZOOM

·  Індиго TV

·  СТБ

·  ТЕТ

·  К2

·  Новий

·  М1

·  Прямий

·  Мега

·  Піксель TV

·  XSPORT 

·  НЛО.TV

·  2+2

·  Z.ZIK

·  Еспресо TV

·  ПЛЮСПЛЮС

·  5 канал

·  UA: Культура

·  Рада

·  Україна 24

·  Обласні філії НСТУ

·  місцеві канали

РОЗТАШУВАННЯ ПЕРЕДАВАЧІВ

 

з/п

Місце розташування передавача

Середній

радіус

покриття,

км

Цифрові пакети

Назва населеного пункту

Адреса розміщення

МХ1

МХ2

МХ3

МХ5

 

Номери телевізійних каналів

Київська область

73

Березань

 

вул. Леніна, 37

 

35

 

33

 

27

 

21

 

36

 

74

 

Біла Церква

вул. Таращанська, 196

 

30

 

56

 

58

 

57

 

59

 

75

 

Дибинці

 

Богуславський р-н, вул. Мілкий Нерубай, 4

 

40

 

48

 

30

 

60

 

53

 

76

 

Кагарлик

 

 

35

 

33

 

36

 

57

 

23

 

77

 

Київ

 

вул. Дорогожицька, 10

110

 

26

 

31

 

49

 

29

 

78

 

Володарка

 

вул. Миру, 221а

 

40

 

33

 

53

 

22

 

50

 

                 
 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЦИФРОВІ ПРИЙМАЧІ ТА АНТЕНИ

Приймати сигнал цифрового ефірного телебачення можна за допомогою цифрових приймачів стандарту DVB-T2 або телевізорів, що підтримують цей стандарт.

Інформація про антени:

www.romsat.ua

www.kvantefir.com

Інструкції до приймачів:

STRONG SRT 8203

STRONG SRT 8204

Romsat T2020

Romsat T2070

Romsat T2090

Romsat T2100

Romsat T2200

Romsat 2900HD

Romsat T2Ultra

Romsat T2mini

 Бажаємо приємного перегляду програм цифрового телевізійного мовлення!

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 22 квітня 2020 р. № 329

Управління соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від  01 червня 2020 р. № 432  « Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 22 квітня 2020 р. № 329» внесено зміни до порядку призначення і виплати допомоги на дітей  фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, які зареєструвалися як фізичні особи-підприємці у січні - березні 2020 р.

Також надано можливість отримати допомогу фізичним особам-підприємцям із числа осіб, які отримують пенсію за віком,  або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Дана допомога виплачується фізичним особам-підприємцям, які    мають на утриманні дітей віком до 10 років та звернулись до управління соціального захисту населення за призначенням допомоги відповідно до Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного     податку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р.  № 329.

Соціальна підтримка жінок і родин ветеранів та загиблих учасників АТО/ООС Київської області.

Враховуючи виклики сьогодення, пандемію COVID-19 та її можливо катастрофічні наслідки Всеукраїнська громадська організація «Об'єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» розпочала проект «Родина героя: своїх не лишаємо!» для жінок з родин ветеранів та загиблих учасників АТО Київської області.

- Метою проекту е пом’якшення наслідків епідемії COVID-19 шляхом всебічної, адресної підтримки найбільш вразливих груп жінок ветеранської спільноти.

У рамках проекту жінки безкоштовно отримуватимуть комплексну адресну підтримку
зокрема:

-    гуманітарну;

-    психологічну, як професійну так і за принципом «рівний-рівному»;

-    юридичні та правові консультації, за потреби допомогу в оформленні документів:

-    емоційну підтримку.

Долучатимуться до онлайн заходів:
-    з розвитку хобі;

-    додаткового заробітку в умовах карантину;

-    заходів для дітей та їх дозвілля.

До реалізації Проекту в якості інформаційного партнера долучається Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації. Кожна жінка з родин ветеранів та загиблих військовослужбовців Київської області матиме можливість взяти участь у проекті і отримати вищезазначені послуги безкоштовно.

Бажаючим взяти участь у проекті прохання звернутись до управління соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації.

Соціальна підтримка українців в період карантину

Управління соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації інформує, що на період дії карантину встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211         « Про запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», який продовжено до 22 червня 2020 року управлінням проведено автоматичнийперерахунок наступних видів державних соціальних допомог: допомоги малозабезпеченим сім’ям; допомоги на дітей одиноким матерям; допомоги особам з інвалідністю з дитинства або на дітей з інвалідністю, а також особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, у випадку пропуску строку переогляду МСЕК та ЛКК про встановлення інвалідності; допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду;  тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме; щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.  Виплату даних допомог продовженно  автоматично 964 родинам  по червень місяць включно.

А також вже реалізовано ініціативу Уряду щодо виплати 1 тисячі гривень  особам з інвалідністю та громадянам, які не мають права на пенсію, а також особам, що досягли пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату,  таку виплату проведено 352 особам на суму 354,5 тис.грн.       

Постановою Кабінету Міністрів України № 247 від 25 березня 2020 року  « Про особливості надання житлових субсидій» у зв»язку з карантинними обмеженями  передбачено спрощення порядку надання житлової субсидії на наступний період усім домогосподарсвам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, без заяв громадян про призначення житлових субсидій.   Відповідно даної постанови управління соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації провело перерахунок субсидії на оплату житлово-комунальних послуг  3174 домогосподарствам району.

Також автоматично проведено нарахування пільг на житлово-комунальні послуги 3014 домогосподарсвам.

З травня 2020 року відповідно постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» від 22.04.2020 № 329 фізичні особи - підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування та належать до першої і другої груп платників єдиного податку мають змогу скористатися можливістю отримати фінансову допомогу на кожну дитину до 10 років. За декілька тижнів  за підтримкою держави звернулось 45 осіб, які виховують 26 дітей до 6 років та 29 дітей до 10 років.

Соціальні ініціативи Уряду та Президента спрямовані на підвищення соціального захисту найбільш вразливих категорій населення. І надзвичайно важливо, що в умовах коронакризи та складної економічної ситуації влада знаходить нові фінансові можливості та форми підтримки мільйонів українців.

Міністерство соціальної політики інформує, що в умовах складної економічної ситуації влада знаходить нові можливості соціальної підтримки мільйонів українців

Соціальні ініціативи Уряду та Президента спрямовані на підвищення соціального захисту найбільш вразливих категорій населення. І надзвичайно важливо, що в умовах коронакризи та складної економічної ситуації влада знаходить нові фінансові можливості та форми підтримки мільйонів українців. Соціальний блок Уряду спільно з командою Президента продовжує працювати над розробленням нових ініціатив.

Вже реалізовано ініціативу щодо виплати 1 тисячі гривень громадянам, пенсія яких менша за 5 тисяч гривень та особам з інвалідністю, здійснено доплати до пенсій людям старше 80 років, а також з 4 травня розпочато виплати проіндексованих пенсій для 8,4 млн українських пенсіонерів.

З 6 травня підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування та належать до першої і другої груп платників єдиного податку, можуть скористатися можливістю отримати фінансову допомогу на кожну дитину до 10 років. Допомога надаватиметься фізичним особам-підприємцям, які сплачували єдиний соціальний внесок у 2019 році, за зверненням одного із батьків (або опікунів) із числа ФОПів: на дітей віком до 6-ти років – 1 779 грн; на дітей віком від 6-ти до 10-ти років (включно) – 2 218 гривень.

Для зручності громадян, Міністерство соціальної політки розробило і впровадило електронний сервіс на сайті Мінсополітики, через який можна подати заяву і документи для призначення допомоги (офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики www.msp.gov.ua, розділ "е-сервіси" або за посиланням – https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua).

Також Урядом прийнято важливе рішення щодо встановлення у 2020 році розмірів грошової допомоги для компенсації вартості путівок для санаторно-курортного лікування та відпочинку людей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Компенсація вартості путівок буде здійснюватися шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам, закладам оздоровлення та відпочинку.

 

Допомога поруч

До уваги жителів району!

Управління соціального захисту населення  Баришівської районної державної адміністрації інформує, що Міністерством соціальної політики України  запроваджено  інформаційну онлайн - платформу «Допомога поруч» для надання адресної допомоги вразливим верствам населення в період карантину.

Інформаційна платформа покликана допомогти тим, кому потрібна допомога. І всі небайдужі: бізнес, волонтери, благодійники, громадські організації і Уряд, місцева влада, всі разом будемо допомагати людям.

Відповідна допомога та соціальні послуги перш за все надаватимуться  одиноким, одиноко проживаючим громадянам похилого віку; одиноким, одиноко проживаючим особам з інвалідністю;  неповним сім'ям з дітьми до 14 років, у тому з дітьми з інвалідністю та іншим соціально вразливим верствам населення.

Відповідальна особа Лавровський Дмитро Іванович, телефон « гарячої» лінії Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації : + 38(095)026-21-83.

Порядок здійснення виплат державних соціальних допомог на період карантину

Верховною Радою України 30.03.2020 прийнято Закон України  № 540-IX « Про внесення змін до деяких законодавчих актів,спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», яким внесено зміни до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

На період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, Законом врегульовано питання продовження строку виплати державних соціальних допомог, особам яким вона була призначена раніше, з них:

   - допомога малозабезпеченим сім’ям без подання необхідних документів, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії зазначених заходів;

  - допомога сім’ям з дітьми протягом встановленого періоду здійснення заходів та один місяць після дати його завершення;

   - допомога особам з інвалідністю з дитинства або на дітей з інвалідністю, а також особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, у випадку пропуску строку переогляду МСЕК та ЛКК про встановлення інвалідності, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю або дитини з інвалідністю.

Слід також зазначити, що  на період дії карантину або обмежувальних заходів, та протягом 30 днів з дня його відміни:

      -   забороняється здійснення перевірок фактичного місця проживання / перебування внутрішньо переміщених осіб при призначенні (відновленні) соціальних виплат;  

   -  комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам приймають рішення про призначення (відновлення) або відмову в призначенні (відновленні) соціальних виплат, без акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї;

    -  продовжується виплата внутрішньо переміщеним особам соціальних виплат та пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування), призначених до періоду встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби.

На виконання вищезазначеного Закону Міністерствомсоціальної політикиУкраїни  розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання державної соціальної допомоги», який дасть можливість на відповідний період здійснювати  призначення, перерахунок та виплату щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;  тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме; щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

     З метою забезпечення своєчасного  призначення, перерахунку і виплати даних  видів соціальних допомог без особистого звернення громадян даний перерахунок буде проведено управлінням соціального захисту населення в автоматичному режимі.

      Телефони для довідок управління соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації :

     -  відділ звернень громадян - (04576)5-46-05;

      - відділ з питань захисту внутрішньо переміщених осіб та громадян

        потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи - (04576)5-12-39;

      - відділ персоніфікованого обліку пільгових категорій  населення  - (045676)5-31-83.

 

Сухенко Л.Д. начальник управління соціального захисту населення Баришівської рда

Баришівське УСЗН інформує

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 « Про запобігання поширенню на території України  корона вірусу COVID-19», протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020 під головуванням прем'єр-міністра України Д.А.Шмигаль, у зв'язку із запровадженням карантину, управління соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації повідомляє, що отримувачі соціальних допомог, пільг, субсидій та компенсаційних виплат, які не мали змоги поновити дані виплати у березні 2020 року, зможуть це зробити у квітні з урахуванням виплати за березень місяць. 

Новорічні подарунки дітям пільгових категорій

Новий рік – це особливе, найчарівніше свято для дорослих та дітей, свято, яке об’єднує людей різного віку, національностей та віросповідання, яке дарує надію на краще майбутнє, гарний настрій, віру в диво.

Уже сяють різнобарвними вогниками новорічні ялинки-красуні, в школах та дитячих садочках відбуваються новорічні ранки, Дід Мороз та Снігуронька поспішають до дітлахів з Новорічними подарунками.

В рамках реалізації районної комплексної Програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям» на 2018 – 2020 роки  працівники служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації  привітали дітей соціально вразливих категорій Яблунівської та Семенівської територіальних громад з прийдешніми святами, побажали їм міцного здоров’я, щастя, успіхів в навчанні, гарного настрою, та вручили солодкі подарунки і канцтовари.

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА

Агенти Новорічної безпеки

За запрошенням служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації та підтримки управління освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації (транспорт та пальне), 20 дітей соціально незахищених категорій Баришівщини (діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти учасників АТО) взяли участь у Новорічному дійстві «Агенти Новорічної безпеки».

Новий рік під загрозою зриву - зла чаклунка викрала Кая, і свято може не відбутися. Герда вирушає на пошуки друга. Але як може боротися самотужки тендітна дівчинка з чаклункою та її помічниками? Звичайно ж, на допомогу приходять друзі - чарівна Фея та добре знайомі казкові герої - Дід Мороз, Снігуронька, Попелюшка, Білосніжка та семеро гномів, Кіт у чоботях, Баз та інші.

Маленькі і дорослі глядачі опинитися у дитинстві й всі разом  поринули у чудесний світ казки - світ добра, радості і щирості. Побачили справжнє казкове феєричне шоу з танцями, акробатичними номерами, веселими жартами і запальними піснями у дивовижній пригодницькій казці: «Агенти Новорічної безпеки». Щоб розвіяти злі чари, хлопчики і дівчатка подорожували казковою країною, розгадували загадки, виконували цікаві завдання і  перемогли лихих чарівників, і врятували Новий рік.

Кожна дитина поверталась додому з великим солодким подарунком. Радістю та щастям сяяли оченята малечі! Діти вірять у чудеса, бо ж бачать, як вони здійснюються!

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА

 

Про підсумки оздоровчої кампанії

14 листопада 2019 року у великій залі Баришівської райдержадміністрації відбулося пленарне засіданні позачергової сорок восьмої сесії Баришівської районної ради, яку провів голова Баришівської районної ради В.А. Гуменюк, за участю голови райдержадміністрації О.А. Левченка, заступника голови районної ради С.І. Богдана. У засіданні сесії взяли участь депутати районної ради VII скликання, керівники відділів, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації, представники ЗМІ, громадськість.

Під час пленарного засідання позачергової сесії районної ради розглянули питання «Про підсумки оздоровчої кампанії 2019 року в Баришівському районі». Начальник служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації Ганна Іванівна Ігнатенко доповіла про проведену роботу з даного напрямку. Наразі продовжується оздоровча кампанія до кінця грудня місяця. Її проведення, як зазначила Ганна Іванівна, можна охарактеризувати як злагоджену командну роботу всіх структурних підрозділів, установ, управлінь, відділів та взагалі небайдужих людей, спонсорів, котрі стоять на захисті інтересів дітей та їх права на якісне оздоровлення та змістовий відпочинок.

 Тому, не випадковим  є нагородження Служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації Почесною грамотою Київської обласної державної адміністрації за Друге місце серед райдержадміністрацій у реалізації державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей Київської області під час літньої оздоровчої кампанії у 2019 році.

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації

Стоп булінг

Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника чи однокласниці – це ознаки нездорових стосунків, які можуть призвести до цькування — регулярного, повторюваного день у день знущання. Регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди стало об’єктом уваги науковців і педагогів, починаючи з 70-х років минулого століття, й отримало спеціальну назву – булінґ.

Сьогодні ця проблема набула загрозливих масштабів. Україна – в першій десятці країн Європи за його поширеністю. Такі дані оприлюднили в Українському інституті дослідження екстремізму.Тому інформацію про булінг потрібно аналізувати, поширювати культурні традиції серед молоді та пропагувати толерантне ставлення до інших людей, незважаючи на їх вік, статус та колір шкіри та інших ознак.

 Головним спеціалістом служби у справах дітей та сім’ї Юлією Ілляш проведено лекцію-тренінг для вихованців КОЦСПРД «Сезенків» та старшокласників Сезенківського  НВК  на тему «Булінг. Безпека спілкування в інтернеті». Учасники заходу  підвищили рівень поінформованості з питань запобігання жорстокого поводження та насильства. Було сформовано уявлення про поняття: “булінг”, “кібербулінг”. Обговорювали шляхи конструктивного вирішення конфліктних ситуацій та сформували знання з правил безпечної поведінки в мережі Інтернет.

За результатами обговорення прийшли до висновку – щоб припинити булінг його треба визнати, а не уникати конфліктних питань.

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації

Соціальний проєкт від фінансового сайту Maanimo «Субсидії: запитай та отримай відповідь»

Напередодні опалювального сезону тисячі українців шукають інформацію про оформлення субсидії. На жаль, далеко не кожен здатний розібратися в усіх тонкощах цього складного процесу – законодавство та правила оформлення субсидій постійно змінюються, викликаючи багато питань у наших громадян.

Саме тому Фінансовий портал Maanimo створив спеціальну сторінку «Як розрахувати субсидію», на якій зібрана найактуальніша та максимально повна інформація про оформлення субсидії в України. Крім того, враховуючи попит на консультації з цього питання, ми створили систему зворотного зв’язку з працівниками редакції, який в коментарях під статтею регулярно надає детальну консультацію з кожного конкретного випадку.

Кожна ситуація в кожній родини абсолютно унікальна, тому для оформлювача субсидії особливо важливий індивідуальний підхід саме до його обставин.

Враховуючи високу завантаженість органів державної влади та постачальників комунальних послуг перед стартом опалювального сезону, можливість отримати додаткову інформацію є особливо актуальною.

Для того, щоб отримати консультацію, необхідно:

- перейти на сторінку https://maanimo.com/ua/helpful/142812-yak-rozrakhuvati-subsidiyu-v-ukrayini

- у кінці статті написати коментар зі своїм питанням

- чекати на відповідь працівників редакції порталу

Увага! Проект є соціально спрямованим та повністю безкоштовним.

Семінар – нарада начальників служб у справах дітей та сім’ї Київщини

За організаційного забезпечення служби у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністраціїз 28 по 30 жовтня на базі ДЗОВ "Зоряний", що в селі Карапиші Миронівського району, відбувся семінар-нарада для начальників служб у справах дітей та сім'ї РДА та МВК, представників ОТГ відповідальних за питання захисту конституційних прав дітей та підтримки сімей в громаді, та директорів обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.

 Захід відбувся за участю в.о. начальника ССДС КОДА Петра Романовича Ткача, заступника директора департаменту забезпечення прав дітей та оздоровлення Мінсоцполітки України Володимира Семеновича Вовк та працівників обласної служби у справах дітей та сім'ї. Баришівщину представляли Майорова Тетяна – головний спеціаліст ССДС Баришівської РДА, Павленко Марина – начальник  ССДС Баришівської ОТГ, Кордун Вікторія – директор КОЦСПРД «Сезенків».

Приємно зазначити про отримані нагороди під час наради для начальників Служб. За високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди Дня працівника соціальної сфери України нагороджено Ганну Іванівну Ігнатенко та за Друге зайняте місце серед районних адміністрацій у сфері оздоровлення та відпочинку дітей Київської області під час літньої оздоровчої кампанії у 2019 році.

29 – 30 жовтня 2019 року в рамках реалізації проекту «Розробка і впровадження регіонального плану збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів) у Київській області» відбувся семінар-тренінг на тему: "Соціальне замовлення: від визначення потреб у соціальних послугах до оцінки їх якості".

Проект: «Розробка і впровадження регіонального плану збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів) у Київській області»

#Громададлядитини – це команда міжнародних та українських експертів, яких об’єднує мета: щоб кожна дитина мала родину та підтримку від громади.
Протягом 2017-2020 рр. на замовлення Мінсоцполітики, за підтримки Світового банку, на Київщині працює проект із реформування інтернатних закладів та розвитку системи надання соціальних послуг на основі сімейно-орієнтованого підходу.

У період з 2018 по 2020 рр. у супроводі експертів проекту трансформуватимуться перші заклади інституційного догляду дітей в області. До 2026 року всі дитячі заклади цього типу трансформуються.

Деталі за посиланнями: https://www.facebook.com/community4child/

 

Служба у справах дітей та сімї Баришівської РДА

Що робити, якщо вас вкусила собака та хто буде нести відповідальність за її дії

Випадки нападів тварин, а особливо собак, як домашніх так і безпритульних, на людей, у тому числі на дітей, завжди привертають до себе особливу увагу громадськості. Про це часто пишуть ЗМІ, блогери, ця тема активно обговорюється у соціальних мережах. У той же час неодноразово піднімаються питання, а як взагалі діяти, якщо така неприємність сталася, і хто повинен нести відповідальність за дії тварин? І якщо з домашніми тваринами, начебто все зрозуміло – за них відповідає власник, то хто відповідає за дії безпритульних тварин?

Що каже закон?

Для того, щоб розібратися у цих питаннях, визначимо спочатку, що ж являє собою така тварина у розумінні законодавства України.

Цивільний кодекс України (далі – ЦК України), стаття 180, визначає, що тварини є особливим об'єктом цивільних прав. На них поширюється правовий режим речі, крім випадків, встановлених законом. Правила поводження з тваринами встановлюються законом.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», тварини - біологічні об'єкти, що відносяться до фауни: сільськогосподарські, домашні, дикі, у тому числі домашня і дика птиця, хутрові, лабораторні, зоопаркові, циркові. В цій же статті Закону міститься визначення терміну «домашня тварина» та «безпритульна тварина».

Домашні тварини - собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні, що, як правило, не мають життєздатних диких популяцій, які складаються з особин з аналогічними морфологічними ознаками, та існують тривалий час у їх природному ареалі.

Безпритульні тварини - домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини.

Види заподіяної шкоди

У випадку спричинення тілесних ушкоджень собакою чи іншою твариною постраждалий може розраховувати на відшкодування матеріальної шкоди:

- спричиненої майну - взуття, одяг, тощо (статті 22, 1166 ЦК України);

- спричиненої здоров’ю - витрати на лікування, протезування, санаторно-курортне лікування, щеплення, тощо (статті 1195-1199 ЦК України).

Також постраждала особа може розраховувати на відшкодування моральної шкоди відповідно до статей 23, 1167-1168 ЦК України.

Хто відповідає за завдану твариною шкоду?

Відповідно до статті 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»:

- Правила утримання домашніх тварин установлюються органами місцевого самоврядування;

- Особи, які утримують домашніх тварин, мають право з'являтися з ними поза місцями їх постійного утримання (супроводжувати їх);

- Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку;

- Особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана забезпечити, зокрема, безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною.

- При супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду.

- Фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх тварин, зобов'язані дотримуватися вимог нормативно-правових актів, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин.

Відповідно до частини четвертої статті 12 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», шкода, заподіяна особі або майну фізичної особи, а також шкода, заподіяна майну юридичної особи твариною, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує.

Таким чином, за шкоду спричинену твариною відповідає її власник (особа, яка її утримує).

Однак постає питання, хто є відповідальним за шкоду завдану безпритульною твариною?

Відповідно до статті 24 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову.

Для забезпечення вилову та тимчасової ізоляції собак, котів та інших домашніх тварин органами місцевого самоврядування можуть створюватися комунальні служби або підприємства з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах відповідно до місцевих програм регулювання чисельності тварин у населених пунктах.

Вилов собак, котів та інших домашніх тварин окремими громадянами забороняється, крім випадків, коли ці тварини є небезпечними для оточуючих та проявляють агресивність, створюючи загрозу безпеці людей.

Якщо протягом двох місяців з моменту заявлення про затримання безпритульної тварини не буде виявлено її власника або він не заявить про своє право на неї, право власності на цю тварину переходить до особи, у якої вона була на утриманні та в користуванні.

У разі відмови особи, у якої безпритульна тварина була на утриманні та в користуванні, від набуття права власності на неї ця тварина переходить у власність територіальної громади, на території якої її було виявлено.

Отже, матеріальна та моральна шкода завдана безпритульною (бездоглядною) твариною має відшкодовуватися органом місцевого самоврядування на території якого таку тварину виявлено.

Дії у випадку нападу тварини

Разом із тим, слід звернути увагу на те, що факт спричинення тілесних ушкоджень домашньою чи безпритульною твариною потребує правильної фіксації.

У разі укусу твариною слід, за можливості, зафіксувати (сфотографувати чи запам’ятати) її зовнішній вигляд, звернути увагу на наявність чи відсутність в неї ошийника (бірки, інших ідентифікуючих ознак), звернути увагу на те, чи перебувала вона у супроводі власника, отримати відомості про його (її) особу.

Слід в обов’язковому порядку звернутися до правоохоронних органів із відповідною заявою з метою фіксації факту спричинення твариною тілесних ушкоджень, а також встановлення того чи має вказана тварина власника або є безпритульною. Вказані відомості будуть слугувати доказами факту спричинення тілесних ушкоджень твариною, а також дозволять визначити є ця тварина домашньою чи безпритульною.

Також необхідно пройти медичне обстеження в ході якого будуть зафіксовані характер та локалізація тілесних ушкоджень, а також отримати відповідне лікування (за необхідності). Слід фіксувати витрати на лікування та зберігати документи на придбання лікарських препаратів, які в подальшому будуть слугувати доказами розміру матеріальної шкоди спричиненої здоров’ю.

Якщо буде встановлено, що тварина є домашньою та у разі відмови її власника від добровільного відшкодування завданої матеріальної та (або) моральної шкоди вказана шкода може бути відшкодована в судовому порядку за позовом постраждалої особи.

Якщо буде встановлено, що тварина є безпритульною матеріальна та (або) моральна шкода підлягає відшкодуванню органом місцевого самоврядування в судовому порядку за позовом постраждалої особи.

 

Баришівське бюро правової допомоги

смт. Баришівка, вул. Київський шлях, 19а

тел. 4-18-83

Про проведення заходу 19.09.2019

Кожна людина у своєму житті  зіштовхується з вибором, який матиме важливий вплив  на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії. Найбільший вплив на вибір майбутньої професії дітьми, звичайно, мають батьки,  але і спеціалісти державної служби зайнятості також намагаються допомогти школярам знайти себе і правильно визначитися з обраною  професією.

Тому 19 вересня 2019 року провідним фахівцем Баришівського районного центру зайнятості Поготовкою І.М. було проведено профорієнтаційний захід  «Урок реального життя» з учнями 8 класів Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Миколи Зерова. Присутнім школярам  надана детальна інформація щодо економічної ситуації в районі, актуальності професій та спеціальностей. Також в  процесі проведення інтерактивних вправ учні були ознайомлені з поняттями «професія», «спеціальність», «галузь», «кваліфікаційні характеристики». 

Зустріч з учнями мала взаємовигідний результат, бо вчасна допомога молоді у професійному самовизначенні сьогодні допоможе уникнути багатьох негараздів у майбутньому.

 

Л.В. Карпенко, заступник директора

Рейд «Урок» триває!

З метою забезпечення конституційних прав дітей на освіту, надання дітям з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, адресної допомоги в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону, виявлення осіб шкільного віку, не охоплених навчанням на початок учбового періоду, запобігання їх бездоглядності і безпритульності в районі стартував Всеукраїнський рейд «Урок».

 Традиційно захід відбуватиметься в три етапи. Перший розпочався з другої декади серпня та тривав до 1 вересня. За період з 01.07.2019 по 16.09.2019 спеціалістами служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Баришівської селищної ради з метою попередження соціального сирітства, бездоглядності здійснено 30 виїздів-інспектувань до 16-ти населених пунктів Баришівського району. За їх результатами оформлено 48 актів обстеження житлово-побутових умов проживання сімей з відповідними висновками та рекомендаціями, в тому числі 31 сім’ї, які мають ознаки складних життєвих обставин. Спеціалістами Служби в першу чергу зверталася увага на умови проживання дітей, забезпеченість їх продуктами харчування, одягом, шкільним приладдям та ін.

 Мета другого етапу - (з 1 до 10 вересня) відповідними соціальними службами за повідомленням навчальних закладів виявлення дітей, які з 1 вересня не приступили до навчання у школах та професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах I-II рівня акредитації.

За результатами І-го етапу Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» 2019 року  3721 дитина шкільного віку приступила до навчання. Проте, двоє учнів із с. Хмельовик та с. Волошинівка залишились не охоплені навчанням  - одна дитина за станом здоров’я, інша - по причині неналежного виконання батьками своїх прямих обов’язків. У ході проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» соціальними службами були організовані та проведені традиційні акції: «Готуємо дітей до школи» та «Скоро до школи», під час яких 142 дитини отримали різні види допомоги у вигляді премій, канцтоварів, спортивного знаряддя та ін.

Службою у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації підготовлено та направлено листи до Баришівського відділу поліції Переяслав- Хмельницького управління Національної поліції Київської області «Про притягнення до адмінвідповідальності» 6-ох батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків відносно своїх дітей.

Третій завершальний етап триватиме упродовж вересня-жовтня. Його завданням буде повернення або влаштування дітей до навчальних закладів, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не навчались, а також притягнення до відповідальності батьків або осіб, що їх замінюють, посадових осіб за порушення прав та законних інтересів дітей.

 

Провідний спеціаліст ССДС Ю.О. Хоменко

Про забезпечення послугами відпочинку та оздоровлення соціально-незахищених категорій дітей Баришівщини

З метою належної організації і проведення оздоровчої кампанії в 2019 році, починаючи з січня, проводиться відповідна робота з даного напрямку.

У районі діє комплексна Програма підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям» на 2018-2020 роки (затверджена рішенням  Баришівської районної ради  від 22.12.2017 року № 626-25-07);

Службою у справах дітей та сім’ї розроблений  План заходів щодо організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей Баришівського району у 2019 році, запропонований склад  районного Міжвідомчого оперативного штабу з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей (розпорядження Баришівської райдержадміністрації від 02.04.2019 № 104).

Створена та діє тимчасова робоча група по нагляду за діяльністю дитячих закладів, які надають послуги з оздоровлення та відпочинку в районі, за затверджений орієнтовний план – графік перевірок підготовки та готовності закладів до оздоровчої кампанії (розпорядження Баришівської РДА від 11.04.2019 № 113).

Відбулося 2-а засідання Міжвідомчого оперативного штабу з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей  (від 07.05.2019; від 05.06.2019).

Питання  стану підготовки  до оздоровчої кампанії в районі слухалися на:

-  розширеній  онлайн- нараді з оперативних питань під головуванням голови КОДА від 09.04. 2019  «Про стан підготовки до літнього оздоровлення та відпочинку дітей »;

- засіданні селекторної онлайн - наради з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей під головуванням заступника  голови КОДА від 24.04.2019 року «Підготовка та реалізація плану заходів з оздоровлення та відпочинку дітей у літній період та стан виділення коштів з районного бюджету на оздоровлення та відпочинок дітей в літній період 2019 року»; «Підготовка дитячих оздоровчих таборів, які розташовані на території району, до оздоровчого сезону»; «Організація функціонування таборів з денним перебуванням і мовних таборів на базі загальноосвітніх навчальних закладів»; «Стан додержання вимог санітарного законодавства дитячими закладами оздоровлення та відпочинку в процесі літнього оздоровлення та відпочинку дітей»; «Про медичне забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році»; « дотримання вимог пожежної безпеки в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, а також в лісових масивах і лісопаркових зонах, в яких вони розташовані та інше.»

- засіданні круглого столу «Назустріч дітям» від 24.04.2019 року «Особливості проведення оздоровчої кампанії у 2019 році»;

- засіданні Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при Баришівській райдержадміністрації від 16.05.2019  «Про шляхи організації та проведення оздоровчої кампанії в  2019 році»;

Тимчасовою робочою групою по нагляду за діяльністю дитячих закладів Баришівського району були здійснені перевірки з підготовки та готовності закладів  ДОТ СТ «Ювілейний» та КЗ КОР «Поляна»(23.04.2019 та 20.05.2019 року).

Також, у період з 24.04.2019 по 22.05.2019 року організовано перевірку  стану підготовки та готовності пришкільних таборів та мовних таборів на базі загальноосвітніх закладів до літньої оздоровчої кампанії. 

За результатами перевірок складені акти та довідки (від 23.04.2019; від 20.05.2019) із зауваженнями і рекомендаціями, щодо належного забезпечення пожежної безпеки, санітарно-гігінісних норм, благоустрої території, якості води та харчування дітей для врахування курівництва в подальшій роботі.

На проведення оздоровчої кампанії у 2019 році витрати складають 1 921 850 грн, зокрема:

·      З районного бюджету240 600 грн., з них:.

 -215 600 грн. для забезпечення надання послуг з оздоровлення та відпочинку для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, як безоплатно так і з частковою оплатою, яка сплачується за рахунок батьків або осіб, що їх замінюють;

-  25 000 грн. – на транспортні перевезення;

·      З місцевих бюджетів823 080 грн., з них:

- для роботи 16 пришкільних та 5 мовних таборів)  –  200 200 грн.;       

- для роботи 2-х пришкільних та 1-го мовного таборів (с. Яблуневе; с. Семенівка)  -  27 720 грн.

 - на оплату путівок (с. Семенівка) - 62 000 грн;

 - на оплату путівок (Баришівська ОТГ.) – 533 160 грн.

·      Позабюджетні кошти  –858 170 грн.

Всього на території Баришівського району згідно статистичних даних проживає  3446 дітей віком 7-17 років.

З них 3064 осіб відносяться до соціально-незахищених категорій, які підлягають першочерговому охопленню оздоровчими послугами та організованими формами відпочинку.

Планом передбачено забезпечити цими послугами 2206 дітей, що становить 72% від кількості дітей пільгової категорії зокрема, оздоровленням - 612 осіб (20 %), відпочинком – 1594 осіб (52%).

    Станом на 02.09.2019з числа дітей пільгових категорій оздоровилося та відпочило 1400 осіб, (46%), з них охоплено:

- якісним оздоровленням – 196 осіб (6.4%);

- відпочинком – 1204 осіб (39%).

Відповідно у цей період у минулому році  охоплено -  1802 осіб (50 %), з них:

- якісним оздоровленням – 197 осіб (5,5%);

- відпочинком –1605 осіб (44,5%).

Путівки від служби у справах дітей та сімї Київської ОДА у 2019 році  отримало 47 дітей, з них: 42 – безкоштовні; 1 – 20%; 3 – 30% 1 – 50%.

Заклади, що надавали послуги з оздоровлення та відпочинку:

- ДПУ «МДЦ «Артек», Пуща- Водиця, 14 лінія – 6 осіб;

- ДП УДЦ  «Молода Гвардія»,  м. Одеса             – 8 осіб;

- ДОТ «Зачарована долина», Закарпаття             – 4 осіб;

- ДЗОВ «Зоряний», с. Карапиші                           – 10 осіб

- ДОЦ «Дніпро», смт Козин                                  – 7 осіб;

- Санаторій «Україночка», смт Ворзель              – 3 осіб;

- ДЗОВ «Рассвет», смт Сергіївка                          – 9 осіб.

 

За путівками Міністерства охорони здоров’я у 2019 році санаторно-курортне лікування отримало 164 мешканців району:

- Обласний санаторій «Поляна»

 

– 120 осіб

-Санаторії  МОЗ:

·      ДОС «Кичеєво»

·      ДОС «Затока», «Хаджибей»

·      Санаторій«Джерело» - 9 осіб

 

 

– 44  особи:

- 25осіб;

- 10осіб;

- 9 осіб;

 

За результатами анкетування у 2019 році, завдяки батькам 191 дитина  добре відпочила та оздоровилася під час зимових канікул (3 особи - оздоровлено; 188 осіб - отримали відпочинкові послуги). У минулому році цей показник був значно більшим - 348 дітей  (11 осіб - оздоровлено; 337 осіб – отримали відпочинкові послуги).

740 дітейБаришівського району з 27.05.2019 по 13.06.20-19 року відпочивали у пришкільних таборах та мовних таборах на базі загальноосвітніх навчальних закладів .У минулому році  пришкільні табори відвідували 766 дітей.

За ініціативи працівників ССДС Баришівської РДА протягом червня-липня були сформовані 2 групи  дітей в загальній кількості 53 особи та направлені на 14-денний відпочинок на курорт «Рассейка» до Татарбунарського р-ну Одеської області.

Традиційно 12 обдарованих діток відпочили в м. Пуллах (Німеччина) з - 27.06.2019 по 11.07.2019 року.

За сприяння директора Київського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Сезенків» Кордун В.В.  8 вихованців закладу з Баришівського району  отримали оздоровчі послуги з 02.06.2019 по 16.06.2019 року  на базі Християнського табору «Джерело надії», м. Переяслав-Хмельницький.

Приємно відзначити, що окремі наставники-тренери не розлучаються зі своїми вихованцями і підчас літньої пори. Так, з 01.08.2019 по 09.08.2019 року,  20 дівчаток-волейболисток ДЮСШ, під керівництвом Глушко Валентини Миколаївни та за сприяння і фінансової підтримки  директора ТОВ «УБА агросвіт» Орел О. І. в сумі 15 000 грн., мали можливість насолоджуватися змістовним відпочинком та організованим дозвіллям в м.  Яремче.

 За  підпримки Баришівської селищної ради  ОТГ 70 дітей відпочили на курорті «Рассейка» Татарбунарського р-ну Одеської області, 62 дітей в ДЗСТ «Чайка» смт Лазурне Херсонської області та 12 борців в оздоровчому закладі «Три Товстяки» смт Кирилівка Запорізької області.

За сприяння групи компаній «Нива Переяславщини» 22 діток Баришівського району повноцінно оздоровилися у таборі «GreenPark», шо в смт Сергіївка Одеської області.

 

Г.І. Ігнатенко, начальник служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації

ПІЛЬГИ ДЛЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Інвалід (від лат. іnvalidus - безсилий, хворий). Відповідно до Декларації про права інвалідів (ООН, 1975 р.) інвалід - це будь-яка особа, що не може самостійно забезпечити повністю або частково потреби нормальної особистісного та (або) соціального життя в силу недоліку, будь то вродженого чи ні, його (або її) фізичних або розумових можливостей.

Пільги - це встановлені законодавством або іншими нормативними актами переваги,що надаються особі(або групі осіб) порівняно з іншими громадянами.

Право на державну соціальну допомогу та забезпечення нею дітей з інвалідністю

Право на державну соціальну допомогу мають особи з інвалідністю з дитинства і діти з інвалідністю віком до 18 років.

Організовує роботу щодо призначення та виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, з питань сім’ї та дітей.

Порядок та умови визначення потреб, а також їх забезпечення у зв’язку з інвалідністю

Відповідно до статті 5 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" порядок та умови визначення потреб у зв'язку з інвалідністю встановлюються на підставі висновку медико-соціальної експертизи та з врахуванням здібностей до професійної і побутової діяльності особи з інвалідністю. Види і обсяги необхідного соціального захисту особи з інвалідністю надаються у вигляді індивідуальної програми медичної, соціально-трудової реабілітації і адаптації.
Індивідуальна програма реабілітації є обов'язковою для виконання державними органами, підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями.
Забезпечення державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів відбувається згідно затвердженого "Переліку медичних показань, що дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів віком до 16 років" наказом МОЗ України, Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством фінансів України за № 454/471/516 від 08.11.2001.

Розмір державної соціальної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

·       особам з інвалідністю з дитинства I групи - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

·       особам з інвалідністю з дитинства II групи - 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

·       особам з інвалідністю з дитинства III групи - 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

·       на дітей з інвалідністю віком до 18 років - 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Прожитковий мінімум визначається відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" та щорічно затверджується Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України і періодично переглядається відповідно до зростання індексу споживчих цін разом з уточненням показників Державного бюджету України.
Розміри державної соціальної допомоги підвищуються у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму.

Державна соціальна допомога встановлюється в новому розмірі з дня набрання чинності законом про збільшення розміру прожиткового мінімуму.

Державні гарантії та пільга

Держава гарантує особам з інвалідністю дошкільне виховання, здобуття освіти на рівні, що відповідає їх здібностям і можливостям.
Дошкільне виховання, навчання осіб з інвалідністю здійснюється в загальних або спеціальних дошкільних та навчальних закладах.

Професійна підготовка або перепідготовка осіб з інвалідністю здійснюється з урахуванням медичних показань і протипоказань для наступної трудової діяльності. Вибір форм і методів професійної підготовки провадиться згідно з висновками медико-соціальної експертизи.

При навчанні, професійній підготовці або перепідготовці осіб з інвалідністю поряд із загальними допускається застосування альтернативних форм навчання.

Обдаровані діти з інвалідністю мають право на безплатне навчання музики, образотворчого, художньо-прикладного мистецтва у загальних навчальних закладах або спеціальних позашкільних навчальних закладах.
Навчальні заклади надають освітні послуги особам з інвалідністю нарівні з іншими громадянами, у тому числі шляхом створення належного кадрового, матеріально-технічного забезпечення та забезпечення розумного пристосування, що враховує індивідуальні потреби особи з інвалідністю.
Для реалізації права на вищу освіту та професійно-технічну освіту особами з інвалідністю вищі навчальні заклади та професійно-технічні заклади створюють їм необхідні умови для здобуття відповідної освіти.
Прийом на навчання до вищих навчальних закладів осіб з інвалідністю проводиться на конкурсній основі відповідно до умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти і науки.

Спеціальні умови для здобуття вищої освіти за державним замовленням і за рахунок цільових пільгових державних кредитів надаються:

·       особам з інвалідністю, які не спроможні відвідувати навчальний заклад (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення);

·       особам, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

·       особам з інвалідністю I, II групи і дітям з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю.

Прийом до професійно-технічного навчального закладу проводиться шляхом конкурсного відбору вступників на навчання.

У разі складення вступних іспитів з позитивним результатом до професійно-технічних навчальних закладів поза конкурсом зараховуються діти з інвалідністю та особи з інвалідністю, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю.

Під час навчання зазначеним категоріям громадян стипендія (у разі призначення) та пенсія (державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю) виплачуються у повному розмірі.
Особи з інвалідністю та сім'ї, в яких є діти з інвалідністю, мають переважне право на поліпшення житлових умов в порядку,передбаченому чинним законодавством.
У разі невідповідності житла особи з інвалідністю вимогам, визначеним висновком медико-соціальної експертизи, і неможливості його пристосування до потреб особи з інвалідністю може провадитись заміна жилої площі.

Діти з інвалідністю з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у сім'ях піклувальників, прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, державних або інших соціальних установах, після досягнення повноліття мають право на позачергове одержання житла і матеріальну допомогу на його упорядження у разі, якщо за висновком медико-соціальної експертизи вони можуть здійснювати самообслуговування і вести самостійний спосіб життя.
Особи з інвалідністю першої та другої груп мають право на позачергове і пільгове встановлення квартирних телефонів за рахунок видатків, що здійснюються з місцевих бюджетів і враховуються під час визначення обсягу міжбюджетних трансфертів.

Порядок і умови встановлення телефонів особам з інвалідністю визначаються Кабінетом Міністрів України з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю.
Особам з інвалідністю першої, другої груп і сім'ям, у складі яких є двоє або більше осіб з інвалідністю, оплата послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів за почасовим (похвилинним, посекундним) обліком їх тривалості встановлюється тільки за їх згодою.
Особам з інвалідністю першої, другої груп по зору надається право безплатного користування радіотрансляційною точкою.

Особам з інвалідністю і дітям з інвалідністю надаються безоплатно або на пільгових умовах на підставі індивідуальної програми реабілітації послуги із соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби реабілітації (засоби для пересування, протезні вироби,сурдотехнічні засоби, мобільні телефони для письмового спілкування тощо), вироби медичного призначення (індивідуальні пристрої,протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо), а також автомобілі, крісла колісні з електроприводом - за наявності відповідного медичного висновку.

Діти з інвалідністю мають право на безплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування.
Діти з інвалідністю за наявності медичних показань мають право на безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками.
Особи з інвалідністю I та II групи, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) за наявності посвідчення чи довідки, зазначених у цьому Законі, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду-також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.

Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю першої групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю або дитину з інвалідністю), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.
Пільгове перевезення осіб з інвалідністю здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності та підпорядкування відповідно до Закону України "Про транспорт".

 

Баришівське бюро правової допомоги

смт. Баришівка, вул. Київський шлях, 19а

тел. 4-18-83