Соціальна сфера

Тиждень безпеки дорожнього руху

Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров'я. Незнання або невміння дотримуватися  певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а навіть життя. Як ми знаємо, що з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах міста. А це в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоров'я та життя потрібно завжди чітко дотримуватись встановлених правил дорожнього руху.

З метою ознайомлення та закріплення знань правил дорожнього руху в рамкахтижнябезпеки дорожнього руху, між учнями 6- 7 класів класними керівниками Петренко О.П. та Кобенок Н.Б.відповідно до тематики тижня було проведено захід, націленийна підвищення обізнаності та усвідомлення найгостріших проблем безпеки дорожнього руху, де учні могли не тільки почерпнути для себе щось нове, а й продемонструвати наскільки ж вони вже на сьогодні обізнані по правилах дорожнього руху.

 

Головний спеціаліст відділу освіти управління освіти, молоді та спорту О.Л. Нитченко

З відкритим серцем…

З метою захисту конституційних прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покращення їх умов проживання та сімейного затишку, а також з нагоди відзначення Дня матері та Дня сім’ї службою у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації 19 травня 2017 року було організовано та проведено районний захід для опікунів та піклувальників «Від усієї душі».

У заходівзяли участь13 опікунів, піклувальників та 4 потенційні опікуни, які перебувають на обліку Служби.

Спершу до присутніх з вітальними словами, наповненими щирої вдячності за ту добру справу, яку роблять люди, що зібралися цього дня в залі, звернулися виконуючий обов’язки голови адміністрації Віталій Миколайович Гордієнко та начальник служби у справах дітей та сім’ї адміністрації Ганна Іванівна Ігнатенко.

Приємною подією було нагородження Подякою Баришівської райдержадміністрації та подарунком піклувальника Юр Ніну Іларіонівну, жительку с. Волошинівка, за сумлінне виконання опікунських обов’язків та з нагоди святкування її 70-річчя.

Далі присутніх привітали вихованці дошкільного навчального закладу «Промінь» смт Баришівка. Своїм танцем та віршами дітки торкнулися найпотаємніших і щирістю.

Далі виступила Безпалюк Тетяна Сергіївна – директор Баришівського районного Центру опіки дитини, яка зосередила увагу присутніх на соціальному захисті дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на правах і обов’язках осіб, які беруть на себе виховання дітей цієї категорії.

Про порядок призначення та виплату державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, дала роз’яснення заступник начальника управління соціального захисту населення адміністрації – Сухенко Людмила Дмитрівна.

А головний спеціаліст управління освіти, молоді та спорту адміністрації, Нитченко Оксана Леонідівна, провела з присутніми бесіду щодо необхідності залучення до гурткової роботи діток, розвитку їх творчих здібностей, навчання, виховання та про наслідки девіантної поведінки підлітків.

Щодо оздоровлення та відпочинку дітей, наявності путівок до санаторіїв та таборів розповіли головний спеціаліст Служби Візір Ольга Сергіївна та заступник головного лікаря КЗ Центр первинної медико-санітарної допомоги» - Забережна Леся Віталіївна.

Західпройшов у форматі діалогу, в ході якого опікуни отримали відповіді на хвилюючі їх питання.

Ми щиро вдячні підприємцям нашого району, які долучилися до заходу та надали посильну допомогу: ТОВ «Торговий дім Шантіль» та ПП «Красний».

 

Т.С. Безпалюк, директор Баришівського районного Центру опіки дитини

Стань донором

Про проведення заходу до Дня пам’яті померлих від Віл \ СНІДу

Баришівським районним центром соціальних служб для сім’ї¸ дітей та молоді  було організовано та проведено до Дня пам’яті померлих від Віл\Сніду   в Баришівському міськрайонному відділі з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання  кримінальних покарань та  пробації Міністерства юстиції проведено  тренінг: “ВІЛ/СНІД - це стосується кожного. Дізнайся, що  це означає для тебе”. Толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” для дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Присутні були ознайомлені із статистичними даними поширення ВІЛ – інфекції в світі та Україні, гіпотезами походження ВІЛ- інфекції, шляхами передачі, категорією ризику інфікування, засобами профілактики, важливістю та необхідністю проходження тестування на ВІЛ. Проведено анкетування та  психологічні вправи з метою формування здорового способу життя у кожного  особисто, опрацьовано навички толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ (охоплено 12 осіб).

 Всім учасникам заходу було надано  інформаційно – профілактичну рекламну продукцію: буклети „СНІД проти тебе. Захисти себе та своїх близьких”,“Живи. Захисти своїх дітей від СНІД”, „Живи. Наркотикам – ні. Не втрачай життя”.

 

Директор центру  Л.В.Борзак

Екскурсійна поїздка

18 травня 2017 року Баришівським районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді за сприянням Баришівської РДА та Баришівської районної ради була  організована екскурсійна поїздка в м. Київ для прийомних батьків, матерів, які виховують дітей з функціональними обмеженнями, матерів та дружин, загиблих учасників АТО.

Ранок цього дня, коли в Україні відзначався День вишиванки, який уже став народним святом, розпочався з привітання голови районної ради Гуменюка В. А. та виконуючого обов’язки голови Баришівської РДА  Гордієнка В.М. Після чого було  проведено розширене  засідання групи взаємопідтримки прийомних батьків  та родичів  учасників АТО з елементами духовно-психологічної реабілітації і емоційного розвантаження.

Екскурсійний тур святкового дня розпочався з оглядово тематичної екскурсії в КП «Київський метрополітен» СП «Електродепо «Харківське». Про специфіку роботи, історію і новаторство впровадження технологій в роботі людей з надвідповідальних професій розповів начальник виробничо-технічного відділу - Костин Павло Іванович. Було наголошено, що Електродепо «Харківське» побудовано з використанням сучасних технологій будівництва та енергозбереження. На території електродепо влаштовані: сучасна автономна газова котельня, відокремлені очисні споруди, поворотне коло для розвороту вагонів, блок головного виробничого корпусу та адміністративно-побутового корпусу виконані з легких металоконструкцій, на компресорній станції встановлені сучасні гвинтові компресори з великою продуктивністю.  На території електродепо розміщений вагон-музей заводський №2135, який  06 листопада 1960 року розпочав рух на Київському метрополітені, його з цікавістю відвідали екскурсанти.

За бажанням учасників групи  відвідано духовні місця м. Києва –Свято - Троїцький монастир  Китаєва пустинь, яку часто називають українським Афоном, зачаровує дивовижною красою природи, лісистими пагорбами над Дніпром в оточенні красивих озер. А також Голосіївську пустинь, де покоїться Монахиня  Аліпія, Свято-Покровський  чоловічий монастир.

Учасники заходу отримали пізнавально - духовне наснаження та бажання зустрітися знову в сімейному колі для нових подорожей та вражень.

 

Сонич Т.І.- фахівець із соціальної роботи Центру

Г Р А Ф І К проведення робочих зустрічей з профілактики та протидії правопорушенням у Баришівському районі на 2017 рік

Назва сільської ради, де проводиться робоча зустріч  та дата проведення

травень

червень

липень

серпень

вересень

жовтень

листопад

грудень

 

Яблуневе

14.06.17

 

Волошинівка Селичівка

12.07.17

 

Семенівка

09.08.17

Морозівка

Перемога

13.09.17

Веселинівка

11.10.17

Коржі

08.11.17

 

Рудницьке

Паришків

Лук’янівка

13.12.17

Масківці

Поділля

24.05.17

Лехнівка

Ярешки

21.06.17

Баришівка

Сезенків

26.07.17

Дернівка

Рудницьке

23.08.17

Недра

Садове

27.09.17

Гостролуччя

Селище

25.10.17

Бзів

22.11.17

Корніївка

Лукаші

27.12.17

 

Робочі зустрічі керівництвом Баришівської райдержадміністрації спільно з представниками правоохоронних органів здійснюються у приміщеннях сільських та селищної рад. Час проведення робочих зустрічей: з 09.00 до 12.00 годин.

Інформація про кількість відвідувачів, порушені питання і вжиті заходи передається на другий день після робочих зустрічей до відділу юридичного забезпечення та звернень громадян апарату райдержадміністрації для узагальнення.

 

Відділ юридичного забезпечення та звернень громадян апарату райдержадміністрації

1 травня діє оновлена програма житлових субсидій

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності з 1 травня 2017 року, впроваджено оновлену програму житлових субсидій.

З урахуванням прийнятих змін  управлінням  соціального захисту населення Баришівської  райдержадміністрації буде проведено перепризначення субсидій на наступний 12-ти місячний термін, з травня – на неопалювальний сезон, а з жовтня  на новий опалювальний сезон.

Насамперед хочу повідомити, що сім’ям, які вже отримували субсидію,повторно звертатися до управління соціального захисту населення та подавати документи не потрібно.

Звертаємо увагу, що заяву і декларацію про доходи необхідно повторно подавати  лише сім’ям, які

–  орендують помешкання;

–  мають зміни у складі сім’ї (наприклад: хтось прописався чи виписався);

–  звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ.

Після закінчення строку отримання субсидії управління  соціального захисту населення самостійно здійснює розрахунок субсидіїна наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.

До внесення змін субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховувалась виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, за попередній календарний рік.

Відтепер субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб без урахування податку з доходів фізичних осіб за чотири квартали, що передують місяцю, попереднього до місяця, з якого призначається субсидія. Тобто, при здійсненні розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді,  враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.

Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива  призначається виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік. 

   Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від Державної фіскальної служби у порядку, що діє зараз. Інформація про доходи пенсіонерів отримується з Пенсійного фонду України.

У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.

Відповідно до нових змін,  уразі отримання від організацій-надавачів житлово-комунальних послуг інформації про прострочену понад два місяці заборгованісті з оплати послуг,субсидія на наступний термін не призначається, про що управліннясоціального захисту населення проінформуєгромадян.

Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний термін громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія буде призначена з дати закінчення дії попередньої субсидії.

Зазначений термін може бути продовжений на підставі рішення комісії з питань призначення допомог, компенсаційних виплат та субсидій, яка створена при Баришівській районній державній адміністраціїї,  за наявності поважних причин.

З 1 травня поточного року при призначенні субсидії  не враховується  до доходу сім’ї  державна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. 

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до прийнятого розпорядження Баришівської райдержадміністрації про дату початку та закінчення опалювального сезону, то в опалювальний сезон  2017/2018рр. для сімей, які користуються індивідуальним опаленням, субсидія  буде нараховуватеметься  з 16 жовтня до 15 квітня.

Відтепер розмір субсидії для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних осіб буде більшою, адже соціальна норма для них збільшена майже в два рази. Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір субсидії, збільшується з 48,87 кв. м. (на одну особу)   до 75 кв. м  (на одну-дві особи).  

   Відповідно до Подоження про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива отримувачі субсидії повинні протягом місяця  повідомити управління соціального захисту населення, шляхом подання відповідних документів, про наступні зміни:

 –вскладі сім»ї;

– соціального статусу членів сім’ї ( став пенсіонером);

– придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що  перевищує 50 тисяч гривень;

– переліку одержувальних  комунальних послуг(в т.ч.в разі встановлення лічильника).

Звертаємо увагу, що у разі свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення про вищевказані зміни сума надміру перерахованої субсидії повертається за вимогою управління соціального захисту населення, безпосередньо отримувачем, а також шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії на підприємствах –надавачах житлово-комунальних послуг.        

Після закінчення опалювального сезонуневикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послугцентралізованого  постачання холодної  води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення повертається підприємствами-надавачами такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.

При цьому  частинаневикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опаленнявобсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.

Спискиосіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, подаються до 1 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами – надавачами послуг.

Управління   повідомить  зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

Звертаємо увагу, що впродовж червня-липня поточного року в засобах масової інформації з цього питання будуть надані додатковіроз»яснення.

За додатковою інформацією необхідно звертатися до управління соціального захисту населення за телефонами: 5-25-48; 5- 23-05.

 

Заступник начальника управління    Л.Д. Сухенко

Звернення організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

Звернення

організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 роцізаходів з нагоди Дня охорони праці в Українідо органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

Шановні колеги!

Відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 №685/2006, Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, визначено Днем охорони праці в Україні.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці – «Оптимізація збору та використання даних з охорони праці».

Найперспективнішою моделлю економічного зростання України є прискорення її інтеграції у світові торговельно-економічні та фінансові структури. Знайти своє достойне місце в рейтингу розвинених країн наша країна зможе лише завдяки функціонуванню системи збору реальних, вірогідних, загальновизнаних безпекових показників трудової діяльності громадян.

Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв’язання якої потрібні систематичні та всебічні зусилля. За офіційними даними, у середньому щороку на виробництві гинуть 400 осіб і 5 тис. травмуються, зокрема більш ніж 1 тис. жінок. Приблизно 500 працівників стають інвалідами.

Показово, що співвідношення показників загального травматизму і травматизму зі смертельними наслідками в Україні не відповідає закономірностям, що є у світі. Частота випадків смертельного травматизму в Україні вища і становить майже 7% від загальної кількості травмованих, водночас як у країнах Заходу вона дорівнює 0,08–0,12%. Це можна пояснити нереєструванням значної кількості виробничих травм. Істотні труднощі та перешкоди виникають під час порівняння таких статистичних даних у країнах світу. Це зумовлено відмінностями між законодавствами різних країн, їхніми правилами та системами класифікації, особливостями збору даних і підготовки статистичної документації.

Крім того, у статистиці виробничого травматизму не враховано осіб, які працювали за цивільно-правовими угодами, оскільки ці показники потрапляють у категорію випадків, не пов’язаних з виробництвом.

Необхідність об’єктивної оцінки умов праці за факторами небезпеки зумовлена в Україні законодавчою нормою, яка зобов’язує роботодавця інформувати працівників про умови праці на робочому місці, в яких вони здійснюватимуть чи здійснюють трудову діяльність, про всі небезпечні та шкідливі виробничі фактори, що реально чи потенційно можуть впливати на них і спричиняти відповідні негативні наслідки, загрожувати їхньому життю та здоров’ю.

Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу всіх аспектів травматизму й розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємств, регіонів і держави. Оптимізація та підвищення точності збору даних з використанням новітніх інформаційних систем дасть змогу чіткіше визначати пріоритети в державній політиці у сфері охорони праці, раціонально використовувати людські та матеріальні ресурси й підвищувати рівень безпеки на виробництві.

Водночас для України важливим завданням є налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці, виробничий травматизм і професійні захворювання на рівні регіонів, фондів соціального страхування та держави. Відкритість і доступність такої інформації значно підвищить ефективність використання даних та культуру профілактики й сприятиме створенню безпечних робочих місць. На цьому наголошено в Глобальній стратегії з безпеки та гігієни МОП / ILO-OSH 2003 Global Strategy on Occupational Safety and Health, яку Міжнародна організація праці ухвалила 2003 року.

Фактично в усіх країнах світу й міжнародних організаціях дослідження (аналіз) та оцінку ризиків для життя і здоров’я працівників розглядають як основний механізм профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності. Ефективне впровадження цього механізму у вітчизняну практику управління охороною праці можливе лише за наявності статистичних даних, що відображають реальний стан виробничого травматизму в Україні. Особливо це стосується використання кількісних методів оцінювання виробничого та професійного ризиків.

На міжнародному рівні уніфікація національних систем реєстрації й повідомлення даних про безпеку та гігієну праці дасть змогу зосередити спільні зусилля на виконанні завдань, визначених у стратегії ООН Цілі сталого розвитку 2016–2030. Зокрема, завдання «Захищати трудові права і сприяти забезпеченню надійних і безпечних умов праці для всіх трудящих, включаючи трудящих-мігрантів, особливо жінок-мігрантів, та осіб, які не мають стабільної зайнятості» окреслено в Цілі 8 «Сприяння поступальному, всеохоплюючому та сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх».

 

Баришівське УСЗН

Увага! Формується група дітей на море!

Формується група дітей для відпочинку на базі «Рассейка» Татарбунарського району Одеської області в 20-тих числах червня 2017 року:

- вартість  однієї доби 250 грн.;

- зміна 14 діб вартістю 3500 грн.;

- вартість перевезення туди та в зворотному напрямку 900 грн. з особи;

- загальна вартість відпочинку разом з переїздом складає 4400,00 грн.;

- група в кількості 150 осіб та супроводжуючі.

Шукаємо також і супроводжуючих, які їдуть та проживають в таборі безкоштовно в якості вожатих.

Для організації відпочинку та дозвілля дітей на базі знаходяться спортивні майданчики, волейбольне, баскетбольне, футбольне поле, різні настільні ігри, тенісний стіл та ін.

База знаходиться біля самого моря. Особливістю бази відпочинку «Рассейка» євіддаленість бази від шумного центру і вигідне розташування біля мостика, який веде до моря. 

Проїзд комфортабельним автобусом туристичного класу з смт Баришівка і до самої бази відпочинку. Автобус обладн6аний кондиціонером, м’якими розкладними кріслами, відео та аудіо апаратурою, мікрофонами.

 

Бажаючі звертайтеся за телефоном 5-23-38 Ольга Сергіївна або

 5-15-38 Тетяна Сергіївна (служба у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації).

 

Показані фотографії дитини, яка відпочивала тут в минулому році.

 

 

Безпалюк Т.С., директор Баришівського районного Центру опіки дитини

З любов’ю до дітей…

Світлий Великдень - це християнське свято, якеприсвяченеВоскресінню Христовому. Воновважається одним із самих древніх і важливих для церкви. Святкування Великодня - найбільшарадісна подія для всіх людей, як католиків, так і православних. Він знаменує собою любов до життя, перемогу над смертю і надію на вічне існування.

З метою привітання з цим світлим святом сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, службою у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації було проведено районну благодійну акцію «З любов’ю до дітей».

В рамках акції отримали продуктові набори 35 сімей, в яких виховується більше 100-та дітей, які потребують особливої уваги та підтримки: внутрішньо переміщені, сім’ї учасників та поранених військовослужбовців антитерористичної операції, багатодітних та малозабезпечених родин.

Робота в даному напрямку триває, адже головна мета, в першу чергу, спрямована на надання допомоги і підтримки сім'ям з дітьми, для вирішення проблемних питань і створення умов для нормального розвитку і виховання кожної дитини в сім'ї, попередження соціального сирітства, збереження біологічної сім'ї для кожної дитини.

Ми щиро вдячні підприємцям нашого району, які долучилися до акції та надали посильну допомогу: Мітічу С.І., ФОП «Кальченко М.І.»,  ФОП «Цубера О.М.», ДП «Рітейл Центр», ТОВ «Баришівказернопродукт».

 

Безпалюк Т.С., директор Баришівського районного Центру опіки дитини

На рейки – від безвиході

Загальновідомо, що умови перевезення пасажирів у приміських електричках залишають бажати кращого. Про чистоту в них забули давно. Це тільки в поїздах підвищеного комфорту пасажирам їхати зручно й приємно, але вартість квитків – від двадцяти гривень залежно від кілометражу.

Якщо з брудом довкола себе під час поїздки до столиці й назад люди все-таки змирилися, то з кількістю вагонів, які виділяють на маршрути, – ні. А як дістатися до столиці? Тож 12 квітня о шостій годині ранку майже сто пасажирів, яким не вдалося втиснутися до вагонів (їх було шість замість десяти чи восьми звичних), перекрили рух залізничного транспорту в Баришівці, зокрема – й електропотягу «Яготин – Київ». Обурені люди вийшли на колії й вимагали збільшити кількість вагонів. Упродовж трьох годин вони блокували рух поїздів (приміських електричок, швидкісних електропоїздів і навіть товарних рухомих складів, що курсували до столиці) із вимогою почути представників «Укрзалізниці».

Та першими перемовини з протестувальниками провели працівники слідчо-оперативної групи Баришівськоговідділенняполіції. Результат – відкрито кримінальне провадження за фактом блокування залізничного сполучення (стаття передбачає штраф, виправні роботи і навіть обмеження волі, терміном до трьох років). Рух потягів відновили. Люди поїхали до столиці маршрутками.

В «Укрзалізниці» заявили: зменшили кількість вагонів, тому що пасажири не купують квитків і, за статистикою, їх їздить набагато менше. До речі, на заблокований потяг із Баришівки було куплено тільки 24 квитка, і ще 53 людини звернулися до каси за безкоштовними проїзними документами. А кількість мітингувальників на платформі налічувала сотню.

Загалом же близько 60% пасажирів на цьому напрямку – пільговики. До 2016 року компенсація за вартість їхніх квитків закладалася в Державний бюджет, проте відтепер ці видатки переклали на місцевий. Так, від Баришівської районної державної адміністрації за 2016 рік «Укрзалізниця» вимагає 1,2 мільйона гривень. Виконувач обов’язків голови РДА Віталій Гордієнко пояснює, що таких грошей в районному бюджеті немає, як і немає відповідного механізму розрахунку кількості пасажирів-пільговиків і розміру відшкодування їх перевезення. Тим паче, у районної влади немає обов’язку компенсувати вартість квитків для пільговиків – це, за словами посадовця, не є захищеною статтею бюджету.  Найкращим виходом із цієї ситуації мала б бути монетизація пільг, але це питання має вирішуватись на законодавчому рівні.

Наступне засідання Баришівської районної ради заплановане на 11 травня, на яке запросять представників транспортної компанії, аби ті розповіли, як рахують пільговиків, як відокремлюють мешканців Баришівського району і, звісно, як розділені пільговики по категоріях.

Та ясно одне: допоки «Укрзалізниця» не змінить ситуацію в сфері пасажирських перевезень, зокрема не збільшить кількість вагонів електропотягів на приміських рейсах, не виключені подальші блокування залізничних колій.

 

Інф. «БВ»

Лекторій для батьків

13 квітня 2017 року Баришівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було ініційовано проведення лекторію для батьків  «Державна соціально – правова допомога сім’ям з дітьми. Відповідальне батьківство як умова гармонійного розвитку дітей в сім’ї.» В лекторії взяло участь 25 батьків з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, внутрішньопереміщених осіб та учасників АТО.

Під час заходу розглядались вкрай важливі питання, що стосуються отримання соціально – правової допомоги сім’ям, які перебувають в складних життєвих обставинах, сімейного виховання, підвищення рівня відповідального батьківства, попередження жорстокого поводження з дітьми та насильства в сім’ї. Лекторій розпочала директор Центру Л. В. Борзак, яка розповідала присутнім про можливість отримання соціальних послуг в Центрі, важливість проведення оцінки потреб та визначення шляхів ефективної роботи для покращення функціонування сімей. Також ознайомила всіх з умовами призначення та порядком нарахування державних соціальних допомог сім’ям з дітьми та надала контактні телефони соціальних установ району.

Провідний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Ю. О. Хоменко наголосила на обов’язках батьків по відношенню до неповнолітніх дітей та визначила основних 10 кроків, щоб стати кращими батьками.  Івасенко Л. Л. – спеціаліст ювенальної превенції Баришівського відділення поліції звернула увагу батьків на адміністративну та кримінальну відповідальністю за невиконання батьківських прав. Деркач Н. М. – головний спеціаліст Управління освіти, молоді та спорту підняла питання, яке дуже гостро постали в даний час – відвідування учнями навчальних занять, пропуски уроків дітьми без поважних причин з дозволу та без дозволу батьків, розповіла про забезпечення конституційного права дітей на здобуття повної загальної середньої освіти та правову відповідальність за порушення права на отримання освіти дітьми.

Начальник відділу соціальної роботи Центру М. В. Павленко шляхом практичних вправ та завдань опрацювала з батьками методи ненасильницького виховання дітей в сім’ї, застосування покарань та заохочень, врахування індивідуальних та вікових особливостей психо- фізичного розвитку та вміння встановлювати контакт, знаходити спільну мову з дітьми. По завершенню присутні переглянули відеоматеріали та соціальні ролики «Я сюди більше ніколи не повернусь», «Діти бачать – діти повторюють», «Зупинемо домашнє насильство» та отримали інформаційні буклети «Дитинство без насильства!».

 

Баришівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Пропозиції щодо зміни періодів максимального навантаження енергосистеми України

В Об’єднаній енергетичній системі (ОЕС)України зберігається негативна тенденція щодо значної нерівномірності добового графіка споживання електричної енергії особливо в осінньо-зимовий період. Конфігурація добового графіка електроспоживання в цілому по Україні характеризується піком навантаження в години вечірнього максимуму ОЕС України, провалом навантаження в години нічної зони доби та майже рівномірним споживанням електричної енергії протягом годин ранкового максимуму та напів пікової зони.

При цьому нерівномірність добового графіка навантаження ОЕС України становить від 4500 МВТ у літній період до 6500 МВт у зимовий.

В ринкових умовах регулювання добового графіка споживання електричної енергії є найбільш ефективним при застосуванні економічних методів управління, одним із яких є система тарифів, диференційованих за періодами часу.

Застосування такого методу управління попитомна електричну енергію забезпечується за умови використання потенційних можливостей споживачів щодо зниження споживаної потужності.

При цьому особливо важливим з точки зору регулювання графіка споживання електричної енергії є визначення початку періодів пікової зони для забезпечення максимального зниження навантаження цих споживачів під час зростання навантаження комунально-побутових споживачів.

На виконання постанови НКРЕ від 20.12.2001 №1241 (із змінами) ДП «НЕК «Укренерго» за погодженням з НКРЕКП встановлює межі періодів за годинами доби (нічного, напівпікового та пікового) для кожного сезону року для розрахунків споживачів за електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу.Межі тарифних зон на 2017 рік встановлені факсограмою ДП «НЕК «Укренерго» від 08.12.2016 №03/03/13844.

Слід зазначити, що основною метою використання диференційованих за періодами часу тарифів є упередження негативного впливу збільшення обсягів споживання електричної потужності, особливо в години вечірнього максимум енергосистеми України.

Так, відповідно до аналізупроведеного Держенергонаглядом споживання електричної потужності в ОЕС України за годинами доби в робочі дні грудня 2014-2016рр. встановлено, що суміщений максимум навантаження по ОЕС Українив грудні припадає на 17 годину. У той же час,вечірній періодпікової зони для тризонних тарифів,  диференційованих за періодами часу, починається з 17 години. Тобто споживачі, що розраховуються за цимитарифами, о 17 годині тільки починають здійснювати управління електроспоживанням, а саме: знижувати споживання електричної потужності.

Таким чином, втрачається можливість упередження негативного впливу цих споживачів на графік електроспоживання ОЕС України, а саме в годину суміщеного максимуму навантаження о 17 годині.

Необхідно зазначити, постановою НКРЕКП від 15.12.2016 № 2239 затверджено періоди максимального навантаження енергосистеми України для оптового ринку електричної енергії України в робочі дні грудня 2017 року на вечірні години встановлені з 16:00 до 20:00.

Враховуючи викладене,з метою гармонізації тарифних періодів у грудні для зниження піка навантаження ОЕС України,постає нагальна потреба перенесеннядля тризонних тарифів, диференційованих за періодами часу,межі періодів пікової зони вечірнього періоду з 17 по 21 годину на період з 16 по 20 годину, для сезону з листопада по лютий.

Слід наголосити, що зазначені зміни не порушують вимоги постанови НКРЕ від 20.12.2001 №1241 в частині тривалості годин пікової, на пів пікової та нічної зон доби.

Такі незначні коригування в системі використання диференційованих за періодами часу тарифів дозволить без залучення фінансових ресурсівзменшитивикористання маневрових потужностей ТЕС, під час проходження вечірнього періоду максимального навантаження ОЕС України, що особливо важливо в умовах недостатнього забезпечення теплових електростанцій вугіллям антрацитової групи.

 

До уваги батьків!

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації  інформує про те, що курорт «Рассейка» (Турбази «Аист» та «Кристал) Одеської області, що на березі Чорного моря, буде надавати оздоровчі та відпочинкові послуги  влітку  2017 року та оголошує набір  групи дітей в кількості 150 осіб:

- орієнтовна дата заїзду  з 20 червня 2017 року;

- зміна 14 діб вартістю 3500 грн.;

- термін перебування – 14 діб;

- вартість  однієї доби 250 грн.;

- вартість перевезення туди та в зворотному напрямку 900 грн. з особи;

- 9 супроводжуючих (проживання супроводжуючих безкоштовне);

- фінансування  за рахунок  батьківських  коштів та за кошти селищної та сільських рад, як з частковою оплатою,  так і  за можливості в повному обсязі;

- термін подання заяв до 15 травня 2017 року.

Звертатися до служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації.

 Телефон для довідок 5-23-38. Електронна адреса Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

О.Візір – головний спеціаліст ССДС

На захисті прав дитини…

В усіх країнах світу існує така категорія населення, яка потребує особливої уваги, - це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. В нашій країні складне соціально-економічне становище значної кількості населення, послаблення виховної функції сім’ї загострили проблеми дитячої бездоглядності й безпритульності.

Одним із пріоритетних напрямків влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є опіка (піклування), основна мета якої - це турбота про дітей, створення для них сприятливих умов життя та виховання в сім'ї.

Основним завданням служби у справах дітей та сім’ї є здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування.

Саме тому з метою контролю за цільовим використанням державної соціальної допомоги, перевірки умов проживання дітей 06 квітня 2017 року працівниками Баришівського районного Центру опіки дитини було здійснено соціальні інспектування 4-ох сімей опікунів, піклувальників, які проживають в смт Баришівка, та в яких виховується 8-ро підопічних.

В ході інспектувань з кожним опікуном проведено бесіди, надано відповідні консультації та роз’яснено їх права та обов’язки.

 

Безпалюк Т.С., директор Баришівського районного Центру опіки дитини

Призначення житлових субсидій в неопалювальний період

В умовах підвищення цін і тарифів на житлово – комунальні послуги практично єдиним механізмом підтримки населення при оплаті послуг є державна Програма житлових субсидій. 

Можна по різному відноситися до субсидій, однак, безперечним є те, що без тієї роботи, яку на сьогодні виконуює управління соціального захисту населення в напрямку призначення житлових субсидій, більше 50 відсотків сімей Баришівського району не змогли б своєчасно сплатити за житлово-комунальні послуги. 

На сьогодні субсидію в районі отримує 7401 сім’я. Обсяг фінансування житлових субсидій у 2016 році склав майже  66,9 млн. грн., що в 3,6 разів більше порівняно з 2015 роком.  За три місяці 2017 року сума нарахованих житлових субсидій склала 46,4 млн.грн.

Незважаючи на те, що спрощений порядок призначення житлових субсидій діє ще з травня 2015 року, кількість звернень за одержанням субсидій від мешканців району практично не зменшується. Так за 1 квартал 2017 року  388 сімей вперше звернулось за призначенням субсидій. 

Середній розмір субсидії по району за 2016 рік  склав 1688 грн., тобто сім'я сплачує за фактично спожиті житлово-комунальні послуги суму за мінусом розміру призначеної субсидії. При цьому розмір субсидії напряму залежить від рівня доходу сім'ї. 

Відповідно до розпорядження Баришівської районної державної адміністрації від 31 березня 2017 року за № 115 завершений з 1 квітня 2017 року опалювальний сезон в населених пунктах Баришівського району. Тому і отримувачам субсидій потрібно знати як буде надаватись субсидія на літній період.

Насамперед хочу повідомити, що всім отримувачам субсидії з  квітня  буде обов’язково проведений перерахунок раніше призначеної субсидії ( без звернення громадян), про що  на протязі квітня - травня користувачі субсидії дізнаються із повідомлень про надання субсидії. Заявникам, у яких термін дії субсидії закінчився у квітні, з травня буде призначено новий розмір субсидії, при цьому звертатись до управління з заявою не потрібно, призначення проходитиме в автоматичному режимі.

Однак, для того, щоб провести розрахунок та призначити субсидію, необхідно зібрати інформацію від: 

 - усіх підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами; 

 - Державної фіскальної служби – щодо отриманих доходів; 

 - Пенсійного фонду України - щодо суми пенсійних виплат. 

 Збір необхідної інформації є об'ємним та кропітким процесом. Важливо щоб дані, які були зазначені в заяві та декларації та дані, які надходять на запити управління соціального захисту населення співпадали, лише після цього управління  зможе опрацювати документи та прийняти рішення про призначення субсидії. Рішення про призначення субсидії приймається протягом 10 днів після надходження необхідної інформації та її співпадання з даними, поданими в заяві та декларації. 

Відповідно до Положення про порядок  призначення  та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, на заявників покладена відповідальність обов’язково протягом місяця у письмовому вигляді повідомляти управління соціального захисту населення про зміни:

-в  складі сім’ї;

-джерел доходу;

-переліку одержуваних житлово-комунальних послуг (в т.ч. в разі встановлення лічильників);

-придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис.грн.

Окрім того державними інспекторами управління  проводиться верифікація доходів отримувачів субсидій. Подана заявниками інформація перевіряється та аналізується. В разі виявлення фактів подання громадянами недостовірної інформації, надання субсидії припиняється та робиться перерахунок раніше призначеної субсидії.  Накладання шрафів чи  інших стягнень законодавством  не передбачено. Так по району виявлено 23 особи, які подали недостовірні дані при оформленні житлової субсидії, що призвело до завищеного розміру  призначеної субсидії на загальну суму 206,7 тис. грн. На даний час до державного бюджету вже повернуто громадянами 87,5 % надлишково нарахованої субсидії.  Після повернення  громадянами надміру отриманих коштів, субсидія може бути знову призначена за заявою власника чи уповноваженої на те особи.

Розуміючи важливість забезпечення виконання Програми житлових субсидій саме для населення району, з боку управління  соціального захисту населення вживаються необхідні заходи з метою призначення субсидій у найкоротші терміни.

 

Начальник управління  Л.В.Маценко

Старт оздоровчої кампанії

Весна - це прекрасна пора, коли все оживає та наповнюється новими силами після довгої, виснажливої зими, і це саме той час, щоб поновити власні сили. В зв’язку з цим служба ц справах дітей та сімї традиційно розпочала оздоровчий сезон. Наразі за путівками ССДС КОДА оздоровлено 17 діток.

Нещодавно група дітей , в кількості 10-ти осіб оздоровилася в дитячому оздоровчому  таборі «Зоряний» Миронівського району на тематичній зміні  «Як стати успішним бізнесменом». Там їх чекали непрості квести, цікаві ігрові програми, два бізнесові тренінги, майстер класи, розвиваючі настільні ігри. Урочисте закриття зміни діти відзначили тим, що востаннє демонстрували  свої номери та переглядали спільні фото.

З 23.03.2017 по 12.04.2017 року 4 діток знаходяться на оздоровленні у ДП «УДС «Артек». Юні артеківці на протязі всієї зміни матимуть  можливість брати участь  у різних змаганнях, майстер класах, спортивних забавах, гуртках за інтересами, збагачувати та поглиблювати свої знання в освітньому  та культурно-художньому центрах.

Із 02 квітня 2017 року відбувся заїзд до дитячого оздоровчого центру «Дніпро» (смт. Козин, Обухівського району). Наразі  там проходить  щорічний  обласний  фестиваль творчості дітей з обмеженими  фізичними можливостями. У рамках фестивалю проходитимуть виставки творчих робіт образотворчого мистецтва, вишивки, в’язання; екскурсії до краєзнавчих музеїв; огляди досягнень у творчих майстернях з майстрами різних видів мистецтв; концерти, конкурси, вікторини, колективні творчі ігри, пізнавально-розважальні програми.

В період з 09.04.2017 по 29.04.2017 року на відпочинок та оздоровлення  від’їде  група діток до УДЦ  «Молода Гвардія», що на Чорному морі.

 

О. Візір – головний спеціаліст ССДС

Інформаційна бесіда зі школярами Селичівського НВК Баришівського району «Біля небезпечної межі»

Життя – це безцінний дар, який людина отримує при народженні. Проте, як вона розпорядиться цим даром, залежить від неї самої. Життя можна витратити на різні задоволення, на те, щоб отримати якомога більше приємних вражень і насолод. Але таке життя – порожнє життя. У кращому разі від нього можуть залишитись приємні спогади, які, проте, є малою втіхою у хворобах та стражданнях, якими доводиться розплачуватися за багато «радощів» життя. Саме до таких «радощів» відносяться: наркоманія, алкоголізм і тютюнопаління. Це проблеми світового масштабу, які виникають саме серед підлітків та молоді.

Кожна людина, не зважаючи на свою стать повинна знати, що таке ризик та безпечна поведінка. Бути здоровим – значить бути життєрадісним, з надією зустрічати новий день, відчувати себе по-справжньому щасливим. для цього необхідно зробити правильний вибір, щоб жити цікаво, самому реалізуватися в житті, займатися спортом, вміти організувати своє дозвілля та відмовитися від шкідливих звичок.

Саме цій тематиці була присвячена інформаційна бесіда для учнів Селичівського НВК, яка відбулася 3 квітня в приміщенні школи. Бесіду провели соціальний педагог Селичівського НВК С.А. Головко та сільський бібліотекар Н.В. Глушко. Вони розповідали про шкідливий вплив на організм людини куріння, алкоголізму, наркоманії та застерігали учнів від цих шкідливих звичок. Діти мали змогу подивитись відео про те, як все виглядає насправді і наскільки це страшно і небезпечно для життя. Також, була оформлена і презентована виставка «Шкідливі звички – шлях у безодню», яка буде діяти у школі протягом тижня.

Ми сподіваємось, що всі наведені факти вплинуть на вибір і поведінку дітей в майбутньому.

 

Завідуюча клубу с. Селичівка Л.А. Антипенко

Для покращення якості обслуговування 17.03.2017

На виконання заходів щодо покращення умов проживання вразливих верств населення, згідно плану роботи Баришівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на 2017 рік, завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Палій І.В., працівники сектору соціальних інспекторів управління соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації Пчолкіна В.В., Гузь А.П.  17 березня 2017 року відвідали одиноких непрацездатних громадян сіл Садове, Лехнівка, Ярешки, Недра які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома,  з метою перевірки якості обслуговування підопічних, надання їм соціальних послуг соціальними робітниками.

Звіт про роботу соціальних робітників Богдан О.В. (с.Садове), Худоби Л.І., Сіпко Н.М., (с.Лехнівка), Зорі Н.В. (с.Ярешки), Черниш О.В. (с.Недра)  та аналіз стану обслуговування підопічних буде заслухано на черговій виробничій нараді.

 

І.І. Кутовий, директор Баришівського районного територіального центру соціального обслуговування  (надання соціальних послуг)

Засідання Міжвідомчого оперативного штабу з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей

Забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток встановлює основні засади державної політики у сфері охорони дитинства.

Особливу увагу при цьому зосереджено на оздоровленні дітей, а головним чином тих, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

16 березня 2017 року в приміщенні малого залу Баришівської районної державної адміністрації за участю виконуючого обов’язки голови адміністрації Гордієнка В.М., начальника служби у справах дітей та сім’ї, Ігнатенко Г.І., начальника фінансового управління, Лепіска Д.М., директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Борзак Л.В., радника голови районної ради, Гордієнко К.А., директора Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності, Слепенчука І.Ф., начальника санепідемслужби, Оврашка О.І., заступника головного лікаря центральної районної лікарні Волокити Л.В., виконуючої обов’язки заступника головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги, Забережної Л.В., начальника управління соціального захисту населення, Маценко Л.В., виконуючого обов’язки начальника управління Держпродспоживслужби, Горбатка А.М. та головного спеціаліста управління освіти, молоді та спорту, Нитченко О.Л. відбувся міжвідомчий оперативний штаб з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей району.

На засіданні штабу розглядалися питання:

1.     Про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей у 2016 році. Про фінансування програм оздоровлення та відпочинку дітей.

2.     Про підготовку до оздоровчої кампанії та прогнозовані показники на 2017 рік.

3.     Про результати проведення анкетування серед учнів загальноосвітніх шкілрайону про відпочинок під час зимових канікул.

Були прийняті відповідні рішення та пропозиції щодо покращення надання якісних оздоровчих та відпочинкових послуг діткам району у 2017 році. Адже, організоване оздоровлення та відпочинок забезпечує поліпшення стану здоров’я дітей, відновлення їх життєвих сил, зайнятість у канікулярний період, запобігає їх бездоглядності, дає можливість продовжити виховний процес та розвиток творчих здібностей дітей.

 

Т.С. Безпалюк, директор Баришівського районного Центру опіки дитини