Соціальна сфера

Баришівське УСЗН інформує

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 « Про запобігання поширенню на території України  корона вірусу COVID-19», протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020 під головуванням прем'єр-міністра України Д.А.Шмигаль, у зв'язку із запровадженням карантину, управління соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації повідомляє, що отримувачі соціальних допомог, пільг, субсидій та компенсаційних виплат, які не мали змоги поновити дані виплати у березні 2020 року, зможуть це зробити у квітні з урахуванням виплати за березень місяць. 

Новорічні подарунки дітям пільгових категорій

Новий рік – це особливе, найчарівніше свято для дорослих та дітей, свято, яке об’єднує людей різного віку, національностей та віросповідання, яке дарує надію на краще майбутнє, гарний настрій, віру в диво.

Уже сяють різнобарвними вогниками новорічні ялинки-красуні, в школах та дитячих садочках відбуваються новорічні ранки, Дід Мороз та Снігуронька поспішають до дітлахів з Новорічними подарунками.

В рамках реалізації районної комплексної Програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям» на 2018 – 2020 роки  працівники служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації  привітали дітей соціально вразливих категорій Яблунівської та Семенівської територіальних громад з прийдешніми святами, побажали їм міцного здоров’я, щастя, успіхів в навчанні, гарного настрою, та вручили солодкі подарунки і канцтовари.

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА

Агенти Новорічної безпеки

За запрошенням служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації та підтримки управління освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації (транспорт та пальне), 20 дітей соціально незахищених категорій Баришівщини (діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти учасників АТО) взяли участь у Новорічному дійстві «Агенти Новорічної безпеки».

Новий рік під загрозою зриву - зла чаклунка викрала Кая, і свято може не відбутися. Герда вирушає на пошуки друга. Але як може боротися самотужки тендітна дівчинка з чаклункою та її помічниками? Звичайно ж, на допомогу приходять друзі - чарівна Фея та добре знайомі казкові герої - Дід Мороз, Снігуронька, Попелюшка, Білосніжка та семеро гномів, Кіт у чоботях, Баз та інші.

Маленькі і дорослі глядачі опинитися у дитинстві й всі разом  поринули у чудесний світ казки - світ добра, радості і щирості. Побачили справжнє казкове феєричне шоу з танцями, акробатичними номерами, веселими жартами і запальними піснями у дивовижній пригодницькій казці: «Агенти Новорічної безпеки». Щоб розвіяти злі чари, хлопчики і дівчатка подорожували казковою країною, розгадували загадки, виконували цікаві завдання і  перемогли лихих чарівників, і врятували Новий рік.

Кожна дитина поверталась додому з великим солодким подарунком. Радістю та щастям сяяли оченята малечі! Діти вірять у чудеса, бо ж бачать, як вони здійснюються!

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА

 

Про підсумки оздоровчої кампанії

14 листопада 2019 року у великій залі Баришівської райдержадміністрації відбулося пленарне засіданні позачергової сорок восьмої сесії Баришівської районної ради, яку провів голова Баришівської районної ради В.А. Гуменюк, за участю голови райдержадміністрації О.А. Левченка, заступника голови районної ради С.І. Богдана. У засіданні сесії взяли участь депутати районної ради VII скликання, керівники відділів, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації, представники ЗМІ, громадськість.

Під час пленарного засідання позачергової сесії районної ради розглянули питання «Про підсумки оздоровчої кампанії 2019 року в Баришівському районі». Начальник служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації Ганна Іванівна Ігнатенко доповіла про проведену роботу з даного напрямку. Наразі продовжується оздоровча кампанія до кінця грудня місяця. Її проведення, як зазначила Ганна Іванівна, можна охарактеризувати як злагоджену командну роботу всіх структурних підрозділів, установ, управлінь, відділів та взагалі небайдужих людей, спонсорів, котрі стоять на захисті інтересів дітей та їх права на якісне оздоровлення та змістовий відпочинок.

 Тому, не випадковим  є нагородження Служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації Почесною грамотою Київської обласної державної адміністрації за Друге місце серед райдержадміністрацій у реалізації державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей Київської області під час літньої оздоровчої кампанії у 2019 році.

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації

Стоп булінг

Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника чи однокласниці – це ознаки нездорових стосунків, які можуть призвести до цькування — регулярного, повторюваного день у день знущання. Регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди стало об’єктом уваги науковців і педагогів, починаючи з 70-х років минулого століття, й отримало спеціальну назву – булінґ.

Сьогодні ця проблема набула загрозливих масштабів. Україна – в першій десятці країн Європи за його поширеністю. Такі дані оприлюднили в Українському інституті дослідження екстремізму.Тому інформацію про булінг потрібно аналізувати, поширювати культурні традиції серед молоді та пропагувати толерантне ставлення до інших людей, незважаючи на їх вік, статус та колір шкіри та інших ознак.

 Головним спеціалістом служби у справах дітей та сім’ї Юлією Ілляш проведено лекцію-тренінг для вихованців КОЦСПРД «Сезенків» та старшокласників Сезенківського  НВК  на тему «Булінг. Безпека спілкування в інтернеті». Учасники заходу  підвищили рівень поінформованості з питань запобігання жорстокого поводження та насильства. Було сформовано уявлення про поняття: “булінг”, “кібербулінг”. Обговорювали шляхи конструктивного вирішення конфліктних ситуацій та сформували знання з правил безпечної поведінки в мережі Інтернет.

За результатами обговорення прийшли до висновку – щоб припинити булінг його треба визнати, а не уникати конфліктних питань.

 

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації

Соціальний проєкт від фінансового сайту Maanimo «Субсидії: запитай та отримай відповідь»

Напередодні опалювального сезону тисячі українців шукають інформацію про оформлення субсидії. На жаль, далеко не кожен здатний розібратися в усіх тонкощах цього складного процесу – законодавство та правила оформлення субсидій постійно змінюються, викликаючи багато питань у наших громадян.

Саме тому Фінансовий портал Maanimo створив спеціальну сторінку «Як розрахувати субсидію», на якій зібрана найактуальніша та максимально повна інформація про оформлення субсидії в України. Крім того, враховуючи попит на консультації з цього питання, ми створили систему зворотного зв’язку з працівниками редакції, який в коментарях під статтею регулярно надає детальну консультацію з кожного конкретного випадку.

Кожна ситуація в кожній родини абсолютно унікальна, тому для оформлювача субсидії особливо важливий індивідуальний підхід саме до його обставин.

Враховуючи високу завантаженість органів державної влади та постачальників комунальних послуг перед стартом опалювального сезону, можливість отримати додаткову інформацію є особливо актуальною.

Для того, щоб отримати консультацію, необхідно:

- перейти на сторінку https://maanimo.com/ua/helpful/142812-yak-rozrakhuvati-subsidiyu-v-ukrayini

- у кінці статті написати коментар зі своїм питанням

- чекати на відповідь працівників редакції порталу

Увага! Проект є соціально спрямованим та повністю безкоштовним.

Семінар – нарада начальників служб у справах дітей та сім’ї Київщини

За організаційного забезпечення служби у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністраціїз 28 по 30 жовтня на базі ДЗОВ "Зоряний", що в селі Карапиші Миронівського району, відбувся семінар-нарада для начальників служб у справах дітей та сім'ї РДА та МВК, представників ОТГ відповідальних за питання захисту конституційних прав дітей та підтримки сімей в громаді, та директорів обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.

 Захід відбувся за участю в.о. начальника ССДС КОДА Петра Романовича Ткача, заступника директора департаменту забезпечення прав дітей та оздоровлення Мінсоцполітки України Володимира Семеновича Вовк та працівників обласної служби у справах дітей та сім'ї. Баришівщину представляли Майорова Тетяна – головний спеціаліст ССДС Баришівської РДА, Павленко Марина – начальник  ССДС Баришівської ОТГ, Кордун Вікторія – директор КОЦСПРД «Сезенків».

Приємно зазначити про отримані нагороди під час наради для начальників Служб. За високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди Дня працівника соціальної сфери України нагороджено Ганну Іванівну Ігнатенко та за Друге зайняте місце серед районних адміністрацій у сфері оздоровлення та відпочинку дітей Київської області під час літньої оздоровчої кампанії у 2019 році.

29 – 30 жовтня 2019 року в рамках реалізації проекту «Розробка і впровадження регіонального плану збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів) у Київській області» відбувся семінар-тренінг на тему: "Соціальне замовлення: від визначення потреб у соціальних послугах до оцінки їх якості".

Проект: «Розробка і впровадження регіонального плану збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів) у Київській області»

#Громададлядитини – це команда міжнародних та українських експертів, яких об’єднує мета: щоб кожна дитина мала родину та підтримку від громади.
Протягом 2017-2020 рр. на замовлення Мінсоцполітики, за підтримки Світового банку, на Київщині працює проект із реформування інтернатних закладів та розвитку системи надання соціальних послуг на основі сімейно-орієнтованого підходу.

У період з 2018 по 2020 рр. у супроводі експертів проекту трансформуватимуться перші заклади інституційного догляду дітей в області. До 2026 року всі дитячі заклади цього типу трансформуються.

Деталі за посиланнями: https://www.facebook.com/community4child/

 

Служба у справах дітей та сімї Баришівської РДА

Що робити, якщо вас вкусила собака та хто буде нести відповідальність за її дії

Випадки нападів тварин, а особливо собак, як домашніх так і безпритульних, на людей, у тому числі на дітей, завжди привертають до себе особливу увагу громадськості. Про це часто пишуть ЗМІ, блогери, ця тема активно обговорюється у соціальних мережах. У той же час неодноразово піднімаються питання, а як взагалі діяти, якщо така неприємність сталася, і хто повинен нести відповідальність за дії тварин? І якщо з домашніми тваринами, начебто все зрозуміло – за них відповідає власник, то хто відповідає за дії безпритульних тварин?

Що каже закон?

Для того, щоб розібратися у цих питаннях, визначимо спочатку, що ж являє собою така тварина у розумінні законодавства України.

Цивільний кодекс України (далі – ЦК України), стаття 180, визначає, що тварини є особливим об'єктом цивільних прав. На них поширюється правовий режим речі, крім випадків, встановлених законом. Правила поводження з тваринами встановлюються законом.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», тварини - біологічні об'єкти, що відносяться до фауни: сільськогосподарські, домашні, дикі, у тому числі домашня і дика птиця, хутрові, лабораторні, зоопаркові, циркові. В цій же статті Закону міститься визначення терміну «домашня тварина» та «безпритульна тварина».

Домашні тварини - собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні, що, як правило, не мають життєздатних диких популяцій, які складаються з особин з аналогічними морфологічними ознаками, та існують тривалий час у їх природному ареалі.

Безпритульні тварини - домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини.

Види заподіяної шкоди

У випадку спричинення тілесних ушкоджень собакою чи іншою твариною постраждалий може розраховувати на відшкодування матеріальної шкоди:

- спричиненої майну - взуття, одяг, тощо (статті 22, 1166 ЦК України);

- спричиненої здоров’ю - витрати на лікування, протезування, санаторно-курортне лікування, щеплення, тощо (статті 1195-1199 ЦК України).

Також постраждала особа може розраховувати на відшкодування моральної шкоди відповідно до статей 23, 1167-1168 ЦК України.

Хто відповідає за завдану твариною шкоду?

Відповідно до статті 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»:

- Правила утримання домашніх тварин установлюються органами місцевого самоврядування;

- Особи, які утримують домашніх тварин, мають право з'являтися з ними поза місцями їх постійного утримання (супроводжувати їх);

- Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку;

- Особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана забезпечити, зокрема, безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною.

- При супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду.

- Фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх тварин, зобов'язані дотримуватися вимог нормативно-правових актів, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин.

Відповідно до частини четвертої статті 12 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», шкода, заподіяна особі або майну фізичної особи, а також шкода, заподіяна майну юридичної особи твариною, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує.

Таким чином, за шкоду спричинену твариною відповідає її власник (особа, яка її утримує).

Однак постає питання, хто є відповідальним за шкоду завдану безпритульною твариною?

Відповідно до статті 24 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову.

Для забезпечення вилову та тимчасової ізоляції собак, котів та інших домашніх тварин органами місцевого самоврядування можуть створюватися комунальні служби або підприємства з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах відповідно до місцевих програм регулювання чисельності тварин у населених пунктах.

Вилов собак, котів та інших домашніх тварин окремими громадянами забороняється, крім випадків, коли ці тварини є небезпечними для оточуючих та проявляють агресивність, створюючи загрозу безпеці людей.

Якщо протягом двох місяців з моменту заявлення про затримання безпритульної тварини не буде виявлено її власника або він не заявить про своє право на неї, право власності на цю тварину переходить до особи, у якої вона була на утриманні та в користуванні.

У разі відмови особи, у якої безпритульна тварина була на утриманні та в користуванні, від набуття права власності на неї ця тварина переходить у власність територіальної громади, на території якої її було виявлено.

Отже, матеріальна та моральна шкода завдана безпритульною (бездоглядною) твариною має відшкодовуватися органом місцевого самоврядування на території якого таку тварину виявлено.

Дії у випадку нападу тварини

Разом із тим, слід звернути увагу на те, що факт спричинення тілесних ушкоджень домашньою чи безпритульною твариною потребує правильної фіксації.

У разі укусу твариною слід, за можливості, зафіксувати (сфотографувати чи запам’ятати) її зовнішній вигляд, звернути увагу на наявність чи відсутність в неї ошийника (бірки, інших ідентифікуючих ознак), звернути увагу на те, чи перебувала вона у супроводі власника, отримати відомості про його (її) особу.

Слід в обов’язковому порядку звернутися до правоохоронних органів із відповідною заявою з метою фіксації факту спричинення твариною тілесних ушкоджень, а також встановлення того чи має вказана тварина власника або є безпритульною. Вказані відомості будуть слугувати доказами факту спричинення тілесних ушкоджень твариною, а також дозволять визначити є ця тварина домашньою чи безпритульною.

Також необхідно пройти медичне обстеження в ході якого будуть зафіксовані характер та локалізація тілесних ушкоджень, а також отримати відповідне лікування (за необхідності). Слід фіксувати витрати на лікування та зберігати документи на придбання лікарських препаратів, які в подальшому будуть слугувати доказами розміру матеріальної шкоди спричиненої здоров’ю.

Якщо буде встановлено, що тварина є домашньою та у разі відмови її власника від добровільного відшкодування завданої матеріальної та (або) моральної шкоди вказана шкода може бути відшкодована в судовому порядку за позовом постраждалої особи.

Якщо буде встановлено, що тварина є безпритульною матеріальна та (або) моральна шкода підлягає відшкодуванню органом місцевого самоврядування в судовому порядку за позовом постраждалої особи.

 

Баришівське бюро правової допомоги

смт. Баришівка, вул. Київський шлях, 19а

тел. 4-18-83

Про проведення заходу 19.09.2019

Кожна людина у своєму житті  зіштовхується з вибором, який матиме важливий вплив  на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії. Найбільший вплив на вибір майбутньої професії дітьми, звичайно, мають батьки,  але і спеціалісти державної служби зайнятості також намагаються допомогти школярам знайти себе і правильно визначитися з обраною  професією.

Тому 19 вересня 2019 року провідним фахівцем Баришівського районного центру зайнятості Поготовкою І.М. було проведено профорієнтаційний захід  «Урок реального життя» з учнями 8 класів Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Миколи Зерова. Присутнім школярам  надана детальна інформація щодо економічної ситуації в районі, актуальності професій та спеціальностей. Також в  процесі проведення інтерактивних вправ учні були ознайомлені з поняттями «професія», «спеціальність», «галузь», «кваліфікаційні характеристики». 

Зустріч з учнями мала взаємовигідний результат, бо вчасна допомога молоді у професійному самовизначенні сьогодні допоможе уникнути багатьох негараздів у майбутньому.

 

Л.В. Карпенко, заступник директора

Рейд «Урок» триває!

З метою забезпечення конституційних прав дітей на освіту, надання дітям з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, адресної допомоги в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону, виявлення осіб шкільного віку, не охоплених навчанням на початок учбового періоду, запобігання їх бездоглядності і безпритульності в районі стартував Всеукраїнський рейд «Урок».

 Традиційно захід відбуватиметься в три етапи. Перший розпочався з другої декади серпня та тривав до 1 вересня. За період з 01.07.2019 по 16.09.2019 спеціалістами служби у справах дітей та сім’ї Баришівської РДА та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Баришівської селищної ради з метою попередження соціального сирітства, бездоглядності здійснено 30 виїздів-інспектувань до 16-ти населених пунктів Баришівського району. За їх результатами оформлено 48 актів обстеження житлово-побутових умов проживання сімей з відповідними висновками та рекомендаціями, в тому числі 31 сім’ї, які мають ознаки складних життєвих обставин. Спеціалістами Служби в першу чергу зверталася увага на умови проживання дітей, забезпеченість їх продуктами харчування, одягом, шкільним приладдям та ін.

 Мета другого етапу - (з 1 до 10 вересня) відповідними соціальними службами за повідомленням навчальних закладів виявлення дітей, які з 1 вересня не приступили до навчання у школах та професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах I-II рівня акредитації.

За результатами І-го етапу Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» 2019 року  3721 дитина шкільного віку приступила до навчання. Проте, двоє учнів із с. Хмельовик та с. Волошинівка залишились не охоплені навчанням  - одна дитина за станом здоров’я, інша - по причині неналежного виконання батьками своїх прямих обов’язків. У ході проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» соціальними службами були організовані та проведені традиційні акції: «Готуємо дітей до школи» та «Скоро до школи», під час яких 142 дитини отримали різні види допомоги у вигляді премій, канцтоварів, спортивного знаряддя та ін.

Службою у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації підготовлено та направлено листи до Баришівського відділу поліції Переяслав- Хмельницького управління Національної поліції Київської області «Про притягнення до адмінвідповідальності» 6-ох батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків відносно своїх дітей.

Третій завершальний етап триватиме упродовж вересня-жовтня. Його завданням буде повернення або влаштування дітей до навчальних закладів, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не навчались, а також притягнення до відповідальності батьків або осіб, що їх замінюють, посадових осіб за порушення прав та законних інтересів дітей.

 

Провідний спеціаліст ССДС Ю.О. Хоменко

Про забезпечення послугами відпочинку та оздоровлення соціально-незахищених категорій дітей Баришівщини

З метою належної організації і проведення оздоровчої кампанії в 2019 році, починаючи з січня, проводиться відповідна робота з даного напрямку.

У районі діє комплексна Програма підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям» на 2018-2020 роки (затверджена рішенням  Баришівської районної ради  від 22.12.2017 року № 626-25-07);

Службою у справах дітей та сім’ї розроблений  План заходів щодо організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей Баришівського району у 2019 році, запропонований склад  районного Міжвідомчого оперативного штабу з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей (розпорядження Баришівської райдержадміністрації від 02.04.2019 № 104).

Створена та діє тимчасова робоча група по нагляду за діяльністю дитячих закладів, які надають послуги з оздоровлення та відпочинку в районі, за затверджений орієнтовний план – графік перевірок підготовки та готовності закладів до оздоровчої кампанії (розпорядження Баришівської РДА від 11.04.2019 № 113).

Відбулося 2-а засідання Міжвідомчого оперативного штабу з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей  (від 07.05.2019; від 05.06.2019).

Питання  стану підготовки  до оздоровчої кампанії в районі слухалися на:

-  розширеній  онлайн- нараді з оперативних питань під головуванням голови КОДА від 09.04. 2019  «Про стан підготовки до літнього оздоровлення та відпочинку дітей »;

- засіданні селекторної онлайн - наради з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей під головуванням заступника  голови КОДА від 24.04.2019 року «Підготовка та реалізація плану заходів з оздоровлення та відпочинку дітей у літній період та стан виділення коштів з районного бюджету на оздоровлення та відпочинок дітей в літній період 2019 року»; «Підготовка дитячих оздоровчих таборів, які розташовані на території району, до оздоровчого сезону»; «Організація функціонування таборів з денним перебуванням і мовних таборів на базі загальноосвітніх навчальних закладів»; «Стан додержання вимог санітарного законодавства дитячими закладами оздоровлення та відпочинку в процесі літнього оздоровлення та відпочинку дітей»; «Про медичне забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році»; « дотримання вимог пожежної безпеки в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, а також в лісових масивах і лісопаркових зонах, в яких вони розташовані та інше.»

- засіданні круглого столу «Назустріч дітям» від 24.04.2019 року «Особливості проведення оздоровчої кампанії у 2019 році»;

- засіданні Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при Баришівській райдержадміністрації від 16.05.2019  «Про шляхи організації та проведення оздоровчої кампанії в  2019 році»;

Тимчасовою робочою групою по нагляду за діяльністю дитячих закладів Баришівського району були здійснені перевірки з підготовки та готовності закладів  ДОТ СТ «Ювілейний» та КЗ КОР «Поляна»(23.04.2019 та 20.05.2019 року).

Також, у період з 24.04.2019 по 22.05.2019 року організовано перевірку  стану підготовки та готовності пришкільних таборів та мовних таборів на базі загальноосвітніх закладів до літньої оздоровчої кампанії. 

За результатами перевірок складені акти та довідки (від 23.04.2019; від 20.05.2019) із зауваженнями і рекомендаціями, щодо належного забезпечення пожежної безпеки, санітарно-гігінісних норм, благоустрої території, якості води та харчування дітей для врахування курівництва в подальшій роботі.

На проведення оздоровчої кампанії у 2019 році витрати складають 1 921 850 грн, зокрема:

·      З районного бюджету240 600 грн., з них:.

 -215 600 грн. для забезпечення надання послуг з оздоровлення та відпочинку для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, як безоплатно так і з частковою оплатою, яка сплачується за рахунок батьків або осіб, що їх замінюють;

-  25 000 грн. – на транспортні перевезення;

·      З місцевих бюджетів823 080 грн., з них:

- для роботи 16 пришкільних та 5 мовних таборів)  –  200 200 грн.;       

- для роботи 2-х пришкільних та 1-го мовного таборів (с. Яблуневе; с. Семенівка)  -  27 720 грн.

 - на оплату путівок (с. Семенівка) - 62 000 грн;

 - на оплату путівок (Баришівська ОТГ.) – 533 160 грн.

·      Позабюджетні кошти  –858 170 грн.

Всього на території Баришівського району згідно статистичних даних проживає  3446 дітей віком 7-17 років.

З них 3064 осіб відносяться до соціально-незахищених категорій, які підлягають першочерговому охопленню оздоровчими послугами та організованими формами відпочинку.

Планом передбачено забезпечити цими послугами 2206 дітей, що становить 72% від кількості дітей пільгової категорії зокрема, оздоровленням - 612 осіб (20 %), відпочинком – 1594 осіб (52%).

    Станом на 02.09.2019з числа дітей пільгових категорій оздоровилося та відпочило 1400 осіб, (46%), з них охоплено:

- якісним оздоровленням – 196 осіб (6.4%);

- відпочинком – 1204 осіб (39%).

Відповідно у цей період у минулому році  охоплено -  1802 осіб (50 %), з них:

- якісним оздоровленням – 197 осіб (5,5%);

- відпочинком –1605 осіб (44,5%).

Путівки від служби у справах дітей та сімї Київської ОДА у 2019 році  отримало 47 дітей, з них: 42 – безкоштовні; 1 – 20%; 3 – 30% 1 – 50%.

Заклади, що надавали послуги з оздоровлення та відпочинку:

- ДПУ «МДЦ «Артек», Пуща- Водиця, 14 лінія – 6 осіб;

- ДП УДЦ  «Молода Гвардія»,  м. Одеса             – 8 осіб;

- ДОТ «Зачарована долина», Закарпаття             – 4 осіб;

- ДЗОВ «Зоряний», с. Карапиші                           – 10 осіб

- ДОЦ «Дніпро», смт Козин                                  – 7 осіб;

- Санаторій «Україночка», смт Ворзель              – 3 осіб;

- ДЗОВ «Рассвет», смт Сергіївка                          – 9 осіб.

 

За путівками Міністерства охорони здоров’я у 2019 році санаторно-курортне лікування отримало 164 мешканців району:

- Обласний санаторій «Поляна»

 

– 120 осіб

-Санаторії  МОЗ:

·      ДОС «Кичеєво»

·      ДОС «Затока», «Хаджибей»

·      Санаторій«Джерело» - 9 осіб

 

 

– 44  особи:

- 25осіб;

- 10осіб;

- 9 осіб;

 

За результатами анкетування у 2019 році, завдяки батькам 191 дитина  добре відпочила та оздоровилася під час зимових канікул (3 особи - оздоровлено; 188 осіб - отримали відпочинкові послуги). У минулому році цей показник був значно більшим - 348 дітей  (11 осіб - оздоровлено; 337 осіб – отримали відпочинкові послуги).

740 дітейБаришівського району з 27.05.2019 по 13.06.20-19 року відпочивали у пришкільних таборах та мовних таборах на базі загальноосвітніх навчальних закладів .У минулому році  пришкільні табори відвідували 766 дітей.

За ініціативи працівників ССДС Баришівської РДА протягом червня-липня були сформовані 2 групи  дітей в загальній кількості 53 особи та направлені на 14-денний відпочинок на курорт «Рассейка» до Татарбунарського р-ну Одеської області.

Традиційно 12 обдарованих діток відпочили в м. Пуллах (Німеччина) з - 27.06.2019 по 11.07.2019 року.

За сприяння директора Київського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Сезенків» Кордун В.В.  8 вихованців закладу з Баришівського району  отримали оздоровчі послуги з 02.06.2019 по 16.06.2019 року  на базі Християнського табору «Джерело надії», м. Переяслав-Хмельницький.

Приємно відзначити, що окремі наставники-тренери не розлучаються зі своїми вихованцями і підчас літньої пори. Так, з 01.08.2019 по 09.08.2019 року,  20 дівчаток-волейболисток ДЮСШ, під керівництвом Глушко Валентини Миколаївни та за сприяння і фінансової підтримки  директора ТОВ «УБА агросвіт» Орел О. І. в сумі 15 000 грн., мали можливість насолоджуватися змістовним відпочинком та організованим дозвіллям в м.  Яремче.

 За  підпримки Баришівської селищної ради  ОТГ 70 дітей відпочили на курорті «Рассейка» Татарбунарського р-ну Одеської області, 62 дітей в ДЗСТ «Чайка» смт Лазурне Херсонської області та 12 борців в оздоровчому закладі «Три Товстяки» смт Кирилівка Запорізької області.

За сприяння групи компаній «Нива Переяславщини» 22 діток Баришівського району повноцінно оздоровилися у таборі «GreenPark», шо в смт Сергіївка Одеської області.

 

Г.І. Ігнатенко, начальник служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації

ПІЛЬГИ ДЛЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Інвалід (від лат. іnvalidus - безсилий, хворий). Відповідно до Декларації про права інвалідів (ООН, 1975 р.) інвалід - це будь-яка особа, що не може самостійно забезпечити повністю або частково потреби нормальної особистісного та (або) соціального життя в силу недоліку, будь то вродженого чи ні, його (або її) фізичних або розумових можливостей.

Пільги - це встановлені законодавством або іншими нормативними актами переваги,що надаються особі(або групі осіб) порівняно з іншими громадянами.

Право на державну соціальну допомогу та забезпечення нею дітей з інвалідністю

Право на державну соціальну допомогу мають особи з інвалідністю з дитинства і діти з інвалідністю віком до 18 років.

Організовує роботу щодо призначення та виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, з питань сім’ї та дітей.

Порядок та умови визначення потреб, а також їх забезпечення у зв’язку з інвалідністю

Відповідно до статті 5 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" порядок та умови визначення потреб у зв'язку з інвалідністю встановлюються на підставі висновку медико-соціальної експертизи та з врахуванням здібностей до професійної і побутової діяльності особи з інвалідністю. Види і обсяги необхідного соціального захисту особи з інвалідністю надаються у вигляді індивідуальної програми медичної, соціально-трудової реабілітації і адаптації.
Індивідуальна програма реабілітації є обов'язковою для виконання державними органами, підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями.
Забезпечення державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів відбувається згідно затвердженого "Переліку медичних показань, що дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів віком до 16 років" наказом МОЗ України, Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством фінансів України за № 454/471/516 від 08.11.2001.

Розмір державної соціальної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

·       особам з інвалідністю з дитинства I групи - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

·       особам з інвалідністю з дитинства II групи - 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

·       особам з інвалідністю з дитинства III групи - 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

·       на дітей з інвалідністю віком до 18 років - 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Прожитковий мінімум визначається відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" та щорічно затверджується Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України і періодично переглядається відповідно до зростання індексу споживчих цін разом з уточненням показників Державного бюджету України.
Розміри державної соціальної допомоги підвищуються у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму.

Державна соціальна допомога встановлюється в новому розмірі з дня набрання чинності законом про збільшення розміру прожиткового мінімуму.

Державні гарантії та пільга

Держава гарантує особам з інвалідністю дошкільне виховання, здобуття освіти на рівні, що відповідає їх здібностям і можливостям.
Дошкільне виховання, навчання осіб з інвалідністю здійснюється в загальних або спеціальних дошкільних та навчальних закладах.

Професійна підготовка або перепідготовка осіб з інвалідністю здійснюється з урахуванням медичних показань і протипоказань для наступної трудової діяльності. Вибір форм і методів професійної підготовки провадиться згідно з висновками медико-соціальної експертизи.

При навчанні, професійній підготовці або перепідготовці осіб з інвалідністю поряд із загальними допускається застосування альтернативних форм навчання.

Обдаровані діти з інвалідністю мають право на безплатне навчання музики, образотворчого, художньо-прикладного мистецтва у загальних навчальних закладах або спеціальних позашкільних навчальних закладах.
Навчальні заклади надають освітні послуги особам з інвалідністю нарівні з іншими громадянами, у тому числі шляхом створення належного кадрового, матеріально-технічного забезпечення та забезпечення розумного пристосування, що враховує індивідуальні потреби особи з інвалідністю.
Для реалізації права на вищу освіту та професійно-технічну освіту особами з інвалідністю вищі навчальні заклади та професійно-технічні заклади створюють їм необхідні умови для здобуття відповідної освіти.
Прийом на навчання до вищих навчальних закладів осіб з інвалідністю проводиться на конкурсній основі відповідно до умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти і науки.

Спеціальні умови для здобуття вищої освіти за державним замовленням і за рахунок цільових пільгових державних кредитів надаються:

·       особам з інвалідністю, які не спроможні відвідувати навчальний заклад (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення);

·       особам, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

·       особам з інвалідністю I, II групи і дітям з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю.

Прийом до професійно-технічного навчального закладу проводиться шляхом конкурсного відбору вступників на навчання.

У разі складення вступних іспитів з позитивним результатом до професійно-технічних навчальних закладів поза конкурсом зараховуються діти з інвалідністю та особи з інвалідністю, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю.

Під час навчання зазначеним категоріям громадян стипендія (у разі призначення) та пенсія (державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю) виплачуються у повному розмірі.
Особи з інвалідністю та сім'ї, в яких є діти з інвалідністю, мають переважне право на поліпшення житлових умов в порядку,передбаченому чинним законодавством.
У разі невідповідності житла особи з інвалідністю вимогам, визначеним висновком медико-соціальної експертизи, і неможливості його пристосування до потреб особи з інвалідністю може провадитись заміна жилої площі.

Діти з інвалідністю з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у сім'ях піклувальників, прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, державних або інших соціальних установах, після досягнення повноліття мають право на позачергове одержання житла і матеріальну допомогу на його упорядження у разі, якщо за висновком медико-соціальної експертизи вони можуть здійснювати самообслуговування і вести самостійний спосіб життя.
Особи з інвалідністю першої та другої груп мають право на позачергове і пільгове встановлення квартирних телефонів за рахунок видатків, що здійснюються з місцевих бюджетів і враховуються під час визначення обсягу міжбюджетних трансфертів.

Порядок і умови встановлення телефонів особам з інвалідністю визначаються Кабінетом Міністрів України з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю.
Особам з інвалідністю першої, другої груп і сім'ям, у складі яких є двоє або більше осіб з інвалідністю, оплата послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів за почасовим (похвилинним, посекундним) обліком їх тривалості встановлюється тільки за їх згодою.
Особам з інвалідністю першої, другої груп по зору надається право безплатного користування радіотрансляційною точкою.

Особам з інвалідністю і дітям з інвалідністю надаються безоплатно або на пільгових умовах на підставі індивідуальної програми реабілітації послуги із соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби реабілітації (засоби для пересування, протезні вироби,сурдотехнічні засоби, мобільні телефони для письмового спілкування тощо), вироби медичного призначення (індивідуальні пристрої,протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо), а також автомобілі, крісла колісні з електроприводом - за наявності відповідного медичного висновку.

Діти з інвалідністю мають право на безплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування.
Діти з інвалідністю за наявності медичних показань мають право на безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками.
Особи з інвалідністю I та II групи, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) за наявності посвідчення чи довідки, зазначених у цьому Законі, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду-також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.

Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю першої групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю або дитину з інвалідністю), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.
Пільгове перевезення осіб з інвалідністю здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності та підпорядкування відповідно до Закону України "Про транспорт".

 

Баришівське бюро правової допомоги

смт. Баришівка, вул. Київський шлях, 19а

тел. 4-18-83

Засідання Комісії з питань захисту прав дитини при Баришівській райдержадміністрації

30 серпня 2019 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації В.М. Гордієнка, за участю начальника служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації Г.І. Ігнатенко, начальників відділів, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників установ і організацій району відбулося засідання Комісії з питань захисту прав дитини при Баришівській райдержадміністрації, роботу якої координує служба у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації.

На розгляд членів Комісії з питань захисту прав дитини були винесені  питання соціально-правового характеру дітей. За результатами засідання комісії були прийняті відповідні рішення в найкращих інтересах дітей.

 

Відділ організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації

Захист житлових прав

26 червня 2019 року Уряд ухвалив постанову за № 616, яка містить нову редакцію постанови № 877 «Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа».

У Баришівській районній державній адміністрації під головуванням виконуючого обов’язки голови адміністрації Гордієнка В.М. та заступником комісії, начальником служби у справах дітей та сім’ї Ігнатенко Г.І. відбулося перше засідання комісії  з питань проведення проектних, будівельно-ремонтних робіт, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

На засіданні розглянули три пропозиції подані управлінням соціального захисту населення. Були запрошені дві особи з числа  дітей, позбавлених батьківського піклування та одна дитина, позбавлена батьківського піклування що перебувають на квартирному обліку. Присутніми було лише двоє заявників, які ознайомлені з порядком та умовами придбання житла за рахунок субвенції або виплати грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей з метою придбання житла для зазначеної категорії осіб.

В термін до 15 серпня 2019 року місцева комісія  формує потребу у придбанні житла або виплати грошової компенсації та подає свої пропозиції на розгляд обласної комісії.

 

Служба у справах дітей та сім’ї  Баришівської РДА

Міні-ярмарок вакансій

07 серпня 2019 року у Баришівській районній філії Київського ОЦЗ було проведено міні-ярмарок вакансій за участю представників патрульної поліції м. Бориспіль. Старший інспектор групи зв’язків з громадкістю батальйону патрульної поліції в м. Бориспіль Олександр Ронський та інспектор цієї групи Анна Бикова ознайомили безробітних  з основними обов’язками та функціями патрульних. Це – патрулювання трас міжнародного значення, забезпечення громадського порядку, виїзд на виклики за номером 102, оформлення протоколів.

Також ознайомили з вимогами для бажаючих вступити на службу (громадянство України, вік від 20 років, повна загальна освіта, фізична витривалість, стресостійкість, відсутність судимості). Є можливість отримати водійське посвідчення, вступити на навчання до навчальних закладів МВС.

Представники роботодавця відповіли на  питання присутніх. Троє безробітних виявили бажання заповнити анкети.

ЯК ПРОТИДІЯТИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ Й НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ЗЛОЧИНІВ

30 липня– Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Торгівля людьми є третім (після торгівлі зброєю та наркотиками) за прибутковістю злочином. На превеликий жаль, торгівля людьми не втрачає актуальності і в ХХІ столітті.

Це фактично використання людини – її експлуатація з метою наживи та власного збагачення.

Міжнародна торгівля людьми залишається гострою соціальною проблемою багатьох країн світу. Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. З 1991 року понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми (за даними дослідження МОМ), що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Торгівля людьми є занадто прибутковим нелегальним бізнесом. Тому вербувальники вигадують все нові та нові способи з метою експлуатації людини длявласного збагачення, наживи.

В нашій країні останнім часом спостерігається тенденція втягнення українців в торгівлю людьми саме шляхом використання сучасних технологій. Якщо до 1991 року (Незалежності України) торгівля людьми вважалася, лише як торгівля з метою сексуальної експлуатації жінок, то наразі постраждалими є як чоловіки, жінки так і діти.

Знайте, що для працевлаштування за кордоном на законній основі Ви повинні мати:

·  Дійсний закордонний паспорт;

·  Відповідну робочу візу;

·  Трудову угоду із закордонним роботодавцем;

·  Дозвіл на роботу в країні призначення.

Запам’ятайте, що:

·  Трудова діяльність за туристичною, діловою (бізнес) або гостьовою візою є порушенням закону!

·  Зазвичай неможливо оформити робочу візу через посередників. Перш ніж погоджуватися на посередництво при оформленні візи, уточніть у відповідному консульстві, чи справді це можливо та яка вартість цієї послуги!

·  Як правило, виїхати за кордон за туристичною чи гостьовою візою і вже за кордоном переоформити її на робочу неможливо. Не вірте тим, хто Вам таке обіцяє!

У жодному разі не погоджуйтеся надавати фальшиві документи або неправдиву інформацію під час інтерв’ю зі співробітниками консульства.
    Потурбуйтеся про власну безпеку перед виїздом за кордон:

·  Дізнайтеся про візу, яка Вам потрібна, зателефонувавши до консульського відділу при посольстві країни, до якої збираєтесь їхати або перевіривши інформацію на їхній веб-сторінці;

·  Переконайтеся, що працевлаштування на запропоновану Вам посаду буде законним. Працюючи нелегально, Ви порушуєте закон. Для законного працевлаштування за кордоном необхідно мати дозвіл на роботу, відповідну візу, трудовий контракт;

·  З’ясуйте, чи має фірма, що займається Вашим працевлаштуванням, відповідну ліцензію, зателефонувавши до  Державної служби зайнятості України за телефоном 044 287 25 95 (пн-чт, з 17:00 до 18:00) або перевіривши «Перелiк фiрм, якi отримали лiцензiю на працевлаштування за кордоном» на веб-сторінці Державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua;

·  Плануючи участь у молодіжних програмах Au-Pair або Work and Travel, перевірте легітимність діяльності агенції-посередника.

·  Уважно читайте трудовий договір (контракт). Підписуйте лише документи, складені зрозумілою для Вас мовою;

·  Повідомте своїх родичів  або близьких про деталі поїздки, залишіть їм детальну інформацію про закордонного роботодавця, а також копію свого паспорту та інших документів, пов’язаних із Вашою поїздкою;

·  Заздалегідь знайдіть та візьміть із собою контактну інформацію посольства або консульства України та інших організацій, що надають допомогу мігрантам у країні, до якої збираєтесь.
  Під час подорожі та перебуваючи за кордоном:

·  Довіряйте свої документи лише уповноваженим посадовим особам (працівникам прикордонних служб, поліції тощо). Ні в якому разі не залишайте свій паспорт у якості застави та не віддавайте його роботодавцям «для реєстрації» або з інших причин;

·  Зареєструйтеся в українському посольстві/консульстві в країні, де Ви плануєте залишатися довше ніж три місяці;

·  Зберігайте копії всіх важливих документів (віза, закордонний паспорт, національний паспорт, страховий поліс, контракт, запрошення тощо) у безпечному місці окремо від оригіналів;

·  Підтримуйте постійний контакт із родичами та близькими, повідомляйте їм про зміну місця роботи або проживання.

З огляду на зростаючі ризики торгівлі людьми в межах України не забувайте подбати про власну безпеку і при працевлаштуванні на батьківщині. Перевіряйте законність діяльності посередників та працедавця, уважно читайте трудову угоду та обов’язково залишайте детальну інформацію родичам та знайомим.

Тож, якщоВи потрапили у скрутну ситуацію за кордоном, можете звернутися до:

·  Посольств/консульських установ України за кордоном;

·  Державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам, які опинилися у скрутному становищі, і зокрема постраждалим від торгівлі людьми;

·  Місцевих правоохоронних органів;

·  Організацій української діаспори;

·  Інших організації та установ (наприклад, релігійних).

Якщо Вас позбавили документів, консульська установа має докласти зусиль для встановлення Вашої особи та якнайшвидшого повернення до України. Наявність у Вас копії закордонного паспорта значно пришвидшить цей процес.

В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання. Контакти в регіонах України можна знайти на веб-сторінці Міністерства соціальної політики України www.msp.gov.ua.

Крім того, особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій,які працюють по всій Україні. Зателефонувавши на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, можна отримати контактну інформацію обласних громадських організацій.

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні), 527 (безкоштовно з номерів мобільних операторів України)

 

Баришівське бюро правової допомоги

смт. Баришівка, вул. Київський шлях, 19а

тел. 4-18-83

Міні-ярмарок вакансій

Однією з дієвих форм співпраці з роботодавцями щодо пошуку претендентів на вільні робочі місця є проведення міні-ярмарок вакансій.

З метою підбору майбутніх працівників до центру зайнятості звернулася начальник відділу кадрів ТОВ «Метало Гальва Україна». 24 липня 2019 року на замовлення роботодавців було проведено міні-ярмарку.

Представник підприємства Юрій Бондар розповів про діяльність підприємства. Це сучасне підприємство по виробництву металоконструкцій різної складності з їх подальшим антикорозійним покриттям. Також проінформував  про перспективи його розвитку. Дане підприємство постійно розвивається, удосконалюється і розширюється. На даний час на підприємстві працює 240 працівників. Найближчим часом (орієнтовно у вересні) планується відкриття нового цеху. Буде створено близько 50 нових робочих місць.

Представник відділу кадрів ознайомила присутніх з наявними вакансіями на даний час та на перспективу, розповіла про умови праці, заробітну плату, соцпакет. Є новий комфортабельний гуртожиток.. Підприємство забезпечує працівників безкоштовним харчуванням, спецодягом, засобами індивідуального захисту. Також забезпечує доставку працівників корпоративним транспортом до місця роботи з м. Києва та різних населених пунктів Баришівського р-ну.

Наприкінці заходу безробітні ставили запитання представникам роботодавця, на що отримували вичерпні відповіді, також мали змогу особисто поспілкуватись з представниками роботодавців. Всім пошукачам роботи було надано інформаційні матеріали.

Захід відвідали близько 40 безробітних осіб. Деякі з них домовилися про зустріч безпосередньо на підприємстві, щоб ознайомитись з умовами праці.

 

Заступник директора Баришівської районної філії Київського обласного центру зайнятості Карпенко Л.В.

Державна реєстрація народження дитини

Що потрібно зробити після народження дитини?

Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня пологів зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.

Заявниками можуть бути як батьки дитини, так й інші особи. Присутність обох батьків є обов’язковою, якщо батьки мають різні прізвища.

Державна реєстрація проводиться з одночасним визначенням походження дитини та присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові.

Як визначається походження дитини?

Походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.

Походження дитини від батька визначається на підставі свідоцтва про шлюб, якщо на час народження дитини мати перебувала з ним у шлюбі.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, походження дитини від батька визначається за письмовою заявою матері та батька дитини про визнання батьківства або за рішенням суду.

При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків або відповідного рішення суду, запис про батька провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Які документи потрібні для реєстрації народження?

Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження (усною або письмовою) для проведення державної реєстрації народження дитини подається:

-          паспорт заявника, якщо заявниками є не батьки;

-          документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров'я;

-         паспорти батьків або одного з них;

-         документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб абоспільна заява матері та батька дитини, або заява матері);

-         за відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії, підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

Як визначитися з ім’ям, прізвищем та по батькові дитини?

При державній реєстрації народження дитині присвоюється прізвище, ім’я та по батькові, які індивідуалізують особу, виділяють її з-поміж інших.

Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати й батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище. Спір між батьками щодо прізвища дитини може вирішуватися органом опіки або судом.

Ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає зі звичаю національної меншини, до якої належать мати або батько. Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки або судом.

По батькові присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них. На прохання батьків по батькові може також утворюватися згідно з національними традиціями або не присвоюватися взагалі.

Якщо батьківство дитини не визнано, по батькові визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

Де працює послуга з прийому документів для реєстрації у пологових?

З метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг, в усіх регіонах України надається послуга щодо прийому документів для державної реєстрації народження та видачі відповідного свідоцтва безпосередньо в пологових будинках. Загалом у 477 медичних установах. За 2016-2017 роки цією послугою скористалися 238 166 громадян.

Інформація про пологові будинки, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини, розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції (https://minjust.gov.ua).

Чи є покарання для батьків, які несвоєчасно зареєстрували дитину?

Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в державних органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн).

Порядок та підстави звернення до поліції за фактами вчинення кримінальних правопорушень

Будь який громадянин України має законне право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, у тому числі й до Національної поліції та до її структурних підрозділів, відповідно до Закону України "Про звернення громадян".

 Порядок звернення до Національної поліції України за фактами вчинення кримінальних правопорушень

 Злочин – це суспільно небезпечне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб’єктом злочину (стаття 11 Кримінального кодексу України).

 В ситуації, коли необхідна невідкладна допомога працівників поліції, необхідно:

1.   зателефонувати за номером "102" до оператора Call-центру Національної поліції (безкоштовним зі стаціонарних та мобільних телефонів);

2.   у момент виклику чітко, розбірливо повідомити своє прізвище, ім'я та по-батькові, місце перебування (адресу) та причину виклику наряду поліції. У ході повідомлення причини виклику, необхідно детально описати події, а саме протиправні дії - кримінальне правопорушення, які стались;

3.   якщо особа не може назвати точну адресу, необхідно детально описати місце її перебування, а саме назвати орієнтири, наприклад назви магазинів, підприємств чи державних установ, які знаходяться поряд тощо.

4.   дзвінок буде прийнято та зареєстровано оператором Call-центру телефонної лінії "102" Національної поліції і на виклик буде направлено групу реагування патрульної поліції (ГРПП )найближчого відділення поліції.

 Анонімні заяви та повідомлення не реєструються, тому у разі відмови назвати себе, існує ризик, що на повідомлення не буде невідкладної реакції.

 Дії після прибуття працівників поліції за викликом:

-       Працівник чергової частини відділення поліції, до якого надійшла заява громадянина від оператора Call-центру телефонної лінії "102" направляє на виклик ГРПП, яка після прибуття на місце виклику повинна за наявності на місці події осіб, які потребують медичної допомоги, викликати екстрену медичну допомогу, до прибуття якої вживати невідкладні дії, спрямовані на врятування та збереження життя людини у заявника обставини вчиненого кримінального правопорушення, а у разі встановлення факту вчинення кримінального правопорушення, забезпечити охорону місця події до прибуття Слідчо-оперативної групи (СОП) (підпункт 2 пункту 1 розділу IX Інструкції).

-       Увага! Орієнтовний час прибуття наряду поліції на місце події з моменту призначення наряду для реагування на правопорушення або подію (з урахуванням середньої швидкості руху автомобіля 40 - 50 км/год) складає:

-       1) у межах міста:

-       до 7 хвилин - при перебуванні наряду в зоні оперативного реагування;

-       до 10 хвилин - у разі якщо задіяно наряд з іншої (сусідньої) зони обслуговування;

-       2) у сільській місцевості:

-       до 20 хвилин - при перебуванні наряду в зоні оперативного реагування;

-       до 40 хвилин - у разі якщо задіяно наряд з іншої дільниці (пункт 2 розділу IX Інструкції).

-       Після прибуття на місце події СОП особа повинна детально відповісти на запитання слідчого або іншого працівника слідчо - оперативної групи. Особа може відмовитися від надання інформації. Проведення опитування неповнолітніх допускається тільки за участю батьків (одного з них), іншого законного представника або педагога (частина друга статті 33 Закону України "Про національну поліцію").

 Після цього, слідчий або інший працівник поліції Вас опитає та заповнить Пояснення, у якому Вам більш детально необхідно описати усі подробиці вчиненого кримінального правопорушення, прочитати його та поставити свій підпис, прізвище, ім'я та по-батькові, а також дату.
Крім цього, на місці події слідчий, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення проводить огляд місця, місцевості, речей та відповідно до вимог ч. 1 ст. 237 Кримінального процесуального кодексу України складає

 

процесуальний документ «Протокол огляду».

 У разі, якщо проводиться огляд житла чи іншого володіння особи, Ви повинні надати письмовий дозвіл слідчому на проведення зазначеного огляду. Після цього слідчий, відповідно до вимог ч. 2 ст. 237 Кримінального процесуального кодексу України складає процесуальний документ - «Протокол огляду». 

 Крім цього, потерпілий, відповідно до вимог ч. 3 ст. 237 Кримінального процесуального кодексу України має право приймати участь у проведенні огляду та запрошувати свого захисника або законного представника бути присутнім під час проведення огляду.

 Після складання слідчим «Протоколу огляду», Вам необхідно його прочитати, і у разі, якщо у Вас немає заяв, то підписати. Якщо Ви маєте заяву, Ви про неї повідомляєте слідчого*, який у відповідності до вимог ч. 4 ст. 237 Кримінального процесуального кодексу України заносить її до протоколу.

 Заява повинна бути по суті, наприклад: «слідчий допустив граматичну помилку в ПІБ, адресі, описі вилученого майна, не вказав повністю вилучене майно та подібне. Заява на кшталт «мені не подобається формулювання тексту протоколу – НЕ ЯВЛЯЄТЬСЯ ЗАЯВОЮ ПО СУТІ». Стаття 237 «Огляд» Кримінального процесуального кодексу України:

1.   З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

2.   Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

3.   Для участі в огляді може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, законний представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів.

4.   Особи, у присутності яких здійснюється огляд, при проведенні цієї слідчої (розшукової) дії мають право робити заяви, що підлягають занесенню до протоколу огляду.

5.   При проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов’язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.

6.   Слідчий, прокурор має право заборонити будь-якій особі залишити місце огляду до його закінчення та вчинювати будь-які дії, що заважають проведенню огляду. Невиконання цих вимог тягне за собою передбачену законом відповідальність.

7.   При огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

 В подальшому працівник поліції або слідчий повідомить Вас про дату та час, коли Вам необхідно буде прибути до відділення поліції.

Як подати письмову заяву до відділення поліції?

 У разі, якщо Вам стало відомо про вчинене кримінальне правопорушення, або ж ви є свідком вчиненого кримінального правопорушення, або ж потерпілим, але Ви не звертались з будь-якої причини до оператора Call - центру телефонної лінії «102» Національної поліції України, Ви маєте право написати письмову заяву про вчинене кримінальне правопорушення до найближчого відділення Національної поліції України за місцем вчинення кримінального правопорушення, за місцем Вашої реєстрації чи проживання та подати її до органу поліції ОСОБИСТО або ж направити РЕКОМЕНДОВАНИМ ЛИСТОМ.

 Прибувши до відділення поліції Вам необхідно звернутись до Чергової частини та повідомити чергового про те, що Ви маєте намір написати заяву про вчинене кримінальне правопорушення.

 Відповідно до п. 3 ч. 1 розділу 2 Інструкції «Про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події» відповідно до Наказу Національної поліції України від 06.11.2015 № 1377 передбачено: При особистому зверненні заявника до органу поліції із заявою чи повідомленням про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію уповноважений працівник чергової частини або інша службова особа в кімнаті для приймання громадян цілодобово оформляють протоколи усних заяв і відразу реєструють заяви в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.

 Відповідно до п. 1 ч. 2 розділу 2 Інструкції «Про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події» відповідно до Наказу Національної поліції України від 06.11.2015 № 1377 передбачено: Уповноважений працівник чергової частини органу поліції, отримавши заяву (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію, відразу реєструє її (його) в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події та направляє на місце події слідчо-оперативну групу чи групу реагування. 

 Відповідно до п. 1 ч. 6 розділу 2 Інструкції «Про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події» відповідно до Наказу Національної поліції України від 06.11.2015 № 1377 передбачено:Заяви або повідомлення фізичних або юридичних осіб про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію можуть бути усними або письмовими. Усні заяви про вчинення кримінального правопорушення заносяться до протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується, який підписують заявник та посадова особа, яка прийняла заяву.
Особа, яка подає заяву чи повідомляє про кримінальне правопорушення, під підпис попереджається про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, передбачену статтею 383 Кримінального кодексу України, крім випадків надходження заяви або повідомлення поштою чи зв’язком іншого виду

 Відповідно до ч. 1, ч. 6 та ч. 8 розділу 3 Інструкції «Про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події» відповідно до Наказу Національної поліції України від 06.11.2015 № 1377 передбачено: Заяви і повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події реєструються цілодобово в чергових частинах органів поліції уповноваженими працівниками відразу після їх надходження, вносяться до журналу Єдиного обліку заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення, що вчинені або готуються. У разі якщо письмова заява, повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення надійшли до відділу, відділення поліції при особистому зверненні заявника, водночас з його реєстрацією в журналі ЄО в черговій частині відділу, відділення поліції уповноважений працівник чергової частини оформляє талон-повідомлення, корінець якого в подальшому надає заявнику.
 Датою подання заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події до органів поліції вважається дата реєстрації такої заяви чи повідомлення в журналі ЄО органу поліції. Талон складається з двох частин:

·       талону-корінця, у якому вказуються дані про заявника, короткий зміст заяви;

·       талону-повідомлення з відомостями про особу, яка прийняла повідомлення, та орган внутрішніх справ., який вручається заявнику.

 Отримання талону-повідомлення необхідно засвідчити підписом на талоні-корінці, який залишається в черговій частині органу внутрішніх справ.

 

Баришівське бюро правової допомоги

смт. Баришівка, вул. Київський шлях, 19а

тел. 4-18-83

Порядок державної реєстрації смерті

Місце державної реєстрації смерті.

 Державна реєстрація смерті за заявою, поданою у строки, визначені частиною другою статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», та до закінчення одного року з дня настання смерті, проводиться за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання. Державна реєстрація смерті проводиться за місцем проживання заявника у разі: якщо заява надійшла після закінчення одного року з дня настання смерті; встановлення у судовому порядку факту смерті; звернення для реєстрації смерті особи, оголошеної судом померлою. У разі настання смерті в дорозі (у поїзді, на судні, в літаку тощо) державна реєстрація смерті може бути проведена в найближчому органі державної реєстрації актів цивільного стану. Державна реєстрація смерті осіб, що померли в слідчих ізоляторах або установах виконання покарань, у яких ці особи трималися або відбували покарання, провадиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання до взяття під варту або засудження осіб чи за місцезнаходженням установи.

Терміни державної реєстрації смерті.

 Заява про державну реєстрацію смерті подається не пізніше трьох днів з дня настання смерті або виявлення трупа, а в разі якщо неможливо одержати документ закладу охорони здоров’я або судово-медичної установи, - не пізніше п’яти днів.

Особи, що мають право подати документи на державну реєстрацію смерті.

 Державна реєстрація смерті проводиться за заявою родичів померлого, представників органу опіки та піклування, працівників житлово-експлуатаційних організацій, адміністрації закладу охорони здоров’я, де настала смерть, та інших осіб.

Документи, необхідні для державної реєстрації смерті.

 Особа, яка звернулась щодо державної реєстрації смерті, повинна пред’явити на своє посвідчення паспорт або паспортний документ. Відсутність зазначеного документа не є підставою для відмови в державної реєстрації смерті.

Підставою для державної реєстрації смерті є:

- лікарське свідоцтво про смерть форми N106/о, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.08.2006 N545, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за N1150/13024; 

- фельдшерська довідка про смерть форми N106-1/о, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.08.2006 N545, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за N1150/13024; 

- лікарське свідоцтво про перинатальну смерть форми N106-2/о, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.08.2006 N545, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за N1150/13024;

- рішення суду про оголошення особи померлою;

- рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час;

- повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України, у разі державної реєстрації смерті осіб, репресованих за рішенням несудових та судових органів; 

- повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятору, надіслане разом з лікарським свідоцтвом про смерть.

Якщо померлий мав паспорт або паспортний документ, а також військово-облікові та пільгові документи, то орган державної реєстрації актів цивільного стану, який реєструє смерть, вилучає їх і в цих документах проставляє відповідний штамп про смерть власника. Непередача зазначених документів померлих не є перешкодою для державної реєстрації смерті.

Державна реєстрація смерті іноземців та осіб без громадянства.

 Державна реєстрація смерті іноземців та осіб без громадянства провадиться на загальних підставах із дотриманням вимог чинного законодавства України. Про державну реєстрацію смерті іноземця відділ державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації Головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі на підставі повідомлення відділу державної реєстрації актів цивільного стану, яким зареєстровано смерть, невідкладно інформує Міністерство закордонних справ України.

Документи, що видаються після державної реєстрації смерті.

 Після проведення державної реєстрації смерті видається свідоцтво про смерть та витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або відповідна довідка на поховання, у разі державної реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради.