Служба 101, 102, 103

11914 ДТП зафіксовано на території Київської області

Саме така кількість автопригод зареєстровано за минулий рік, з них 1783 з потерпілими. На жаль, внаслідок яких 317 людей загинуло та 2301 – отримали травми.

Головною причиною – є порушення правил дорожнього руху, а саме:

- порушення правил маневрування (44,98%),

- недотримання безпечних дистанції та інтервалу (20,10%),

- перевищення безпечної швидкості (18,38%).

Найчастіше ДТП стають у п'ятницю, у період з 1️ 2до 1️3 години. Саме у цей час спостерігається збільшення автомобільного потоку на в’їзд та виїзд з міст.

Шановні громадяни, пам’ятайте про безпеку на дорозі! Обов'язково дотримуйтесь правил дорожнього руху та керуйте відповідально!

Баришівський РС: проведно позапланові перевірки Паришківського та Лукашівського навчально-виховних комплексів

В Баришівському районі тривають позапланові перевірки протипожежного стану закладів освіти. Так, 15 січня інспектори Баришівського районного сектору завітали з перевіркою до Паришківського та Лукашівського навчально-виховних комплексів. Під час заходів фахівці перевірили наявність та справність первинних засобів пожежогасіння, комплектацію пожежних щитів протипожежним інвентарем, утримання в належному стані евакуаційних шляхів, а також стан утримання електрогосподарства. Окрема увага в ході перевірок приділялася стану та утриманню протипожежного водопостачання, працездатності наявних систем протипожежного захисту, а також ведення необхідної документації, зокрема проведенню протипожежних інструктажів з учнями та педагогічним складом.

Рятувальники Баришівського РС нагадують правила поведінки на зимових водоймах під час святкування Водохреща

19 січня – одне з найбільших християнських свят – Хрещення Господнє або Богоявлення. У народі це свято відоме як Водохреща.

Святкуючи, варто пам’ятати про дотримання правил безпеки під час перебування поблизу водних об’єктів та безпосередньо занурення. Щоб уникнути виникнення небезпечних подій і трагічних наслідків, управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації нагадує правила безпечної поведінки:

- не треба виходити на лід без потреби;

- при виході на кригу необхідно переконатися, що вона достатньо міцна. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см;

- слід обережно спускатися з берега: лід може нещільно з'єднуватися з сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря. Не можна перевіряти товщину льоду ударом ноги, краще-палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, треба негайно повертатися на те місце, звідки прийшли;

- купання в ополонці протипоказане людям з гострими та хронічними захворюваннями;

- не можна занурюватися у воду в необладнаних для цього місцях, без присутності рятувальників і медиків;

- забороняється заходити у воду у нетверезому стані;

- не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду;

- купання треба проводити швидко. Новачкам медики рекомендують бути у воді не більше 10 секунд;

- купання дітей та перебування їх поблизу водойми повинно відбуватися лише під наглядом батьків чи інших дорослих;

- перед купанням обов’язково треба розігріти тіло, зробивши розминку;

- після занурення потрібно розтертися махровим рушником і одягти сухий одяг;

- для запобігання переохолодження необхідно випити гарячий чай.

Щоб уникнути загального переохолодження організму, не треба перебувати в ополонці більше однієї хвилини.

Фахівці Баришівського районного сектору ГУ ДСНС України у Київській області провели позапланові перевірки

На виконання доручення Прем’єр-Міністра України від 11.12.2019 № 44205/1/1-19 та вказівки ДСНС України від України від 11.12.2019 № 02-17767/261, з метою здійснення контролю за виконанням вимог Кодексу цивільного захисту України, інших законодавчих та нормативно-правових актів у сфері техногенної та пожежної безпеки в Баришівському районі та м. Березань тривають позапланові перевірки об’єктів з масовим перебуванням людей.

В період з 14 по 15 січня фахівці Баришівського районного сектору ГУ ДСНС України у Київській області провели позапланові перевірки 3 дошкільних та 3 загальноосвітніх навчальних закладів. Співробітники ДСНС ретельно інспектували наявність та справність первинних засобів пожежогасіння, комплектацію пожежних щитів протипожежним інвентарем, наявність та стан евакуаційних виходів, електрогосподарства, протипожежних джерел водопостачанням, систем протипожежного захисту.

Про законодавство в сфері насінництва та розсадництва

 Нагадуємо,що відповідно до Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Київській  області, спеціалісти відділу контролю в сфері  насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки мають право здійснювати контроль:

·       за діяльністю суб’єктів усіх форм власності і господарювання у сфері насінництва та розсадництва, які здійснюють виробництво насіння та/або садивного матеріалу для його реалізації;

·       дотриманням технології виробництва на етапах вирощування, збирання і післязбиральної обробки насіння і садивного матеріалу.

Відповідно до ст.13 ЗУ «Про насіння та садивний матеріал»  суб’єкт насінництва та розсадництвазобов’язані:

·       додержуватися технологічних і методичних вимог у сфері насінництва та розсадництва щодо збереження сортових якостей, біологічних і урожайних властивостей сорту та посівних якостей насіння і садивного матеріалу;

·       здійснювати внутрішньогосподарський контроль за виробництвом та обігом насіння і садивного матеріалу;

·       гарантувати відповідність насіння і садивного матеріалу, що підлягає реалізації, сортовим і посівним (товарним) якостям, зазначеним у сертифікатах на насіння і садивний матеріал;

·       зберігати дублікати проб насіння і садивного матеріалу (відповідно до біологічної здатності) упродовж строку дії сертифікатів на насіння або садивний матеріал;

·       вести щодо кожного сорту насінницьку документацію за встановленими формами і зберігати її протягом трьох років;

·       додержуватися встановленого законодавством у сфері насінництва та розсадництва порядку пакування, маркування, транспортування та зберігання насіння і садивного матеріалу;

·       відшкодовувати матеріальні збитки споживачу в разі реалізації йому некондиційного насіння чи садивного матеріалу;

·       додержуватися  майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин при виробництві та реалізації насіння і садивного матеріалу.

   До технологічних вимог  в сфері насінництва та розсадництва належить технологія виробництва на етапах вирощування, збирання та післязбиральної обробки насіння.

Порушення вимог законодавства у сфері насінництва та розсадництва, виявляється за результатами проведених заходів державного нагляду (контролю),якщо:

1.1 Суб’єкт господарювання використовує насіння та садивний матеріал без відповідного сертифіката.

Відповідно п. 28 «Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння  та/або садивний матеріал» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 року № 97, кожна партія насіння і садивного матеріалу для реалізації повинна супроводжуватися:

1) сертифікатами:

-         насіння— сертифікатами, що засвідчують його сортові якості, та сертифікатами, що засвідчують його посівні якості;

-         садивний матеріал — сертифікатами, що засвідчують його сортові якості, та сертифікатами, що засвідчують його товарні якості;

2) супровідними документами згідно з ДСТУ 4138-2002 “Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості”,  які видає споживачеві виробник насіння (ДСТУ 2240-93):

-         «Атестат на насіння» - на добазове та базове насіння;

-         «Свідоцтво на насіння» - на сертифіковане насіння;

-         «Свідоцтво на гібридне насіння» - на насіння першого покоління гібридів.

А також нагадуємо, що згідно ст. 17 використання для сівби/посадки насіння та /або садивний матеріалу, що не має відповідного сертифікату, забороняється.

 1.2.Суб’єкт господарювання не зберігає  протягом дії сертифіката дублікати проб насіння або садивного матеріалу

1.3. Суб’єкт господарювання не додержується порядку пакування, маркування, транспортування та зберігання насіння.

Наказ 348 від 10.07.2017  Обов’язковому пакуванню та маркуванню підлягають усі партії добазового та базового насіння незалежно від призначення, а також партії сертифікованого насіння першої генерації, призначені для реалізації.

1.4. Суб’єкт господарювання не веде і не зберігає щодо кожного сорту насінницьку документацію за встановленою формою і не зберігає її протягом трьох років

Відповідно ст.13 суб’єкти насінництва та розсадництва  зобов’язані вести щодо кожного сорту насінницьку документацію за встановленими формами і зберігати її протягом трьох років, а саме:

-         -сертифікати, що засвідчують сортові якості насіння або садивного матеріалу;

-         -сертифікати, що засвідчують посівні якості насіння або товарні якості садивн. матеріалу;

-         -протоколу випробування;

-         атестати на закуплене насіння;

-         шнурова книга обліку насіння.

1.5 Суб’єкт господарювання не здійснює внутрішньогосподарський контроль за виробництвом та обігом насіння і садивного матеріалу.

Мета внутрішньогосподарського контролю - усунення причин, які призводять до сортового засмічення, зниження якості насіння в процесі вегетації, збирання, очищення, складування, зберігання та транспортування. Внутрішньогосподарський контроль передбачає дотримання  технології виробництва насіння, а саме:

·                   вибір попередникапід насінницький посів який,  повинен виключати можливість засмічення  сортових посівів падалицею, а також накопичення шкідників та хвороб.

·                   раціональний обробіток грунту, завданням  якого є створення хорошого  фізичного стану грунту, накопичення та збереження вологи, вирівнювання поверхні поля.

·                   забезпечення рослин елементами мінерального живленнявпродовж усієї вегетації .

·                   оптимальні строки сівби, при яких  створюються сприятливі умови для проростання насіння, розвитку рослин і формування урожаю.

·                   дотриманняпросторової ізоляції  Між посівами різних репродукцій одного сорту досить залишати доріжки 0,5-0,8 м, утримувані чистими від бур’янів.

·                   длясівби використовують перевірене  насіння, що відповідає вимогам  стандарту.

·                   оптимальної норми висіву, величина якої залежить від кліматичних умов, родючості ґрунтів, попередника, удобрення, біологічних особливостей сорту, строків і способів сівби, якості насіння.

·                   захисту насінницьких посівів  від бур’янів, шкідників та хвороб.

·                   видові й сортовіпрополювання , від своєчасності та якості їх проведення значною мірою залежить сортова чистота насіння, рівень його урожайних властивостей, термін збереження сорту у виробництві.  Для одержання насіння, що відповідало б вимогам стандарту, щодо сортової чистоти, щорічно проводять польове інспектування посівів.

·                   під час  збирання  збереження якості насіння

·                   контролювати призберіганні, щоб насіння не втратило посівні якості. Для запобігання змішуванню або взаємозасмічуванню в суміжних засіках забороняється складувати насипом  насіння важковідокремлюваних культур, а також різні сорти однієї культури.

   Згідно КОДЕКСУ УКРАЇНИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ
Стаття 104-1. Порушення порядку та умов ведення насінництва та розсадництва
Виробництво, заготівля, пакування, маркування, затарювання, зберігання насіння, садивного матеріалу з метою продажу без додержання методичних і технологічних вимог або реалізація їх без документів про якість, а так само інше введення в обіг насіння, садивного матеріалу з порушенням встановленого порядку -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян — грошова сума розміром у  17 гривень, встановлена пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України, яка застосовується при посиланнях на неоподаткований мінімум доходів громадян в законах або інших нормативно-правових актах

 

Головний спеціаліст відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва   ГУ Держпродспоживслужби в Київській області  Симоненко Т.В.

Баришівський РС: проведено позапланові перевірки по дорученню Прем’єр-Міністра України

На виконання доручення Прем’єр-Міністра України від 11.12.2019 № 44205/1/1-19 та вказівки ДСНС України від України від 11.12.2019 № 02-17767/261, з метою здійснення контролю за виконанням вимог Кодексу цивільного захисту України, інших законодавчих та нормативно-правових актів у сфері техногенної та пожежної безпеки в Баришівському районі та м. Березань тривають позапланові перевірки об’єктів з масовим перебуванням людей.

Так, в період з 8 по 9 січня фахівці Баришівського районного сектору ГУ ДСНС України у Київській області провели позапланові перевірки 5 дошкільних та 1 загальноосвітнього навчального закладу. Співробітники ДСНС ретельно інспектували наявність та справність первинних засобів пожежогасіння, комплектацію пожежних щитів протипожежним інвентарем, наявність та стан евакуаційних виходів, електрогосподарства, протипожежних джерел водопостачанням, систем протипожежного захисту.

Фіктивні сертифікати відповідності

Працівники територіального сервісного центру МВС, що в місті Буча, виявили одразу три підроблені документи.

Днями до сервісного центру звернулось троє чоловіків для реєстрації транспортних засобів, ввезених з-за кордону: двох автомобілів марки VOLKSWAGEN PASSAT та автомобіля марки KIA SORENTO.

Під час опрацювання матеріалів, що мали стати підставою для реєстрації цих транспортних засобів, працівники територіального сервісного центру направили до ТОВ "ЦЕНТР АВТО" запит про підтвердження видачі сертифікатів відповідності щодо індивідуального затвердження колісних транспортних засобів. Проте з’ясувалося, що "ЦЕНТР АВТО" не видавав та не реєстрував сертифікати на ці три автівки. Така обставина вказувала на сфальшовані документи, що їх подали в ТСЦ МВС для реєстрації автомобілів.       

Зібрані матеріали та автомобілі направлені до Ірпінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області для прийняття рішення.

Наголошуємо, що відповідно до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів перша державна реєстрація транспортних засобів, що перебували в експлуатації та ввезені на митну територію України з метою вільного обігу, проводиться за умови відповідності конструкції і технічного стану даної марки (моделі) транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, обов’язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України, що підтверджується сертифікатом відповідності або свідоцтвом про визнання іноземного сертифіката, копію яких власники подають до сервісного центру МВС.

Друзі! Звертайтесь лише до офіційних органів сертифікації! Їх перелік є на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України та за цим посиланням : http://hsc.gov.ua/index/poslugi/faq/persha-reyestratsiya-tz/

Отримати консультацію з цього питання чи відповіді на інші запитання, що стосуються отримання послуг, віднесених до компетенції сервісних центрів МВС, можна за номером телефону кол-цунтру Головного сервісного центру МВС  (044) 290-19-88 та за допомогою Автоботу, який працює для вас щодня цілодобово на сторінці Facebook.

В Україні запрацювала відеофіксація практичного іспиту на право керування авто

Іспити на право керування транспортним засобом є однією з найбільш популярних послуг у сервісних центрах МВС: наприклад, у 2018 році в Україні було вперше видано 409 729 водійських посвідчень.

Процедура складення практичного іспиту на право керування стала більш прозорою: перебіг екзамену почнуть фіксувати за допомогою технічних засобів контролю, що встановлюватимуться в кожному екзаменаційному авто. Про це сьогодні, 19 грудня, повідомив заступник начальника Головного сервісного центру МВС Юрій Смольянінов.

Під час презентації відбулася демонстрація застосування відеофіксації в екзаменаційному авто.

Така можливість з’явиться в кожному регіоні країни вже з наступного вівторка 24 грудня. Навчальні автомобілі будуть оснащені камерами, які фіксуватимуть дії кандидата у водії на дорозі та ситуацію в салоні. Загалом функціонуватимуть 440 мобільних приладів.

Нововведення допоможе зменшити корупційну складову, уникнути можливих суперечностей під час складення іспиту та виявити здійснене правопорушення. У разі суперечностей кандидат у водії матиме можливість оскаржити результати іспиту.

На період тестового режиму строк зберігання вивантаженої інформації з відеореєстратору становитиме 10 діб. В цей час кандидат у водії матиме право відмовитися від фіксації процесу складення практичного іспиту. Обов’язковою фіксація іспитів стане з 2020 року, а відмова кандидата у водії від відеофіксації іспиту стане підставою для його недопуску до складення практики. Також збільшиться строк зберігання відео.

 

Отримати додаткову інформацію та проконсультуватися можна за телефоном (044) 290-19-88 або в повідомленнях на Фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС. Дізнатися новини сервісних центрів MBC – на сайті hsc.gov.ua.

Правила пожежної безпеки під час проведення Новорічних та Різдвяних свят

Одним із головних атрибутів новорічних та різдвяних свят є прикрашена ялинка. Водночас недотримання елементарних вимог безпеки при її встановленні є причиною виникнення надзвичайних подій, зокрема пожеж під час святкування Нового року.

Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням дотримуватися таких правил під час встановлення ялинки:

- ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;

- за відсутності в приміщенні електричного освітлення або його відключення святкування новорічної ялинки повинно проводитися тільки протягом світлового дня;

- ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;

- гірлянди та інші прикраси, які підключаються до електромережі, промислового виробництва застосовуються за умови наявності паспорта або сертифіката відповідності;

- підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань;

- у разі виявлення несправності в ілюмінації вона повинна бути терміново вимкнена;

- забороняється застосовувати для прикрашання ялинки свічки.

Пам’ятайте, що тільки дотримуючись цих правил ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині.

 

Баришівський районний сектор ГУ ДСНС України в Київській області

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

З настанням холодів і опалювального сезону йде зростання кількості пожеж.

Основними причинами виникнення пожеж є:

- порушення правил улаштування та експлуатації електрообладнання (30%);

- порушення правил влаштування та експлуатації пічного опалення (30%);

- необережне поводження з вогнем (40%).

Більшість пожеж з трагічними наслідками виникають у житловому секторі, і переважно в сільській місцевості. В основному горять будинки незаможної частини населення (пенсіонерів, інвалідів, хворих, немічних і безробітних людей). Адже вони не мають достатньо сил і засобів на виконання протипожежних заходів і живуть переважно в старих будинках, де газові прилади, пічне опалення, електрообладнання давно застаріло, що не обслуговується належним чином і не ремонтується. Як наслідок – велика кількість пожеж і загиблих на них людей реєструється в зимові місяці року, тобто тоді, коли люди починають інтенсивно використовувати прилади опалення та електрообігрівачі. Можна сказати, що причиною виникнення пожеж в житловому секторі є самі люди, які нехтують елементарними правилами безпеки. Недотримання правил експлуатації пічного опалення, куріння в ліжку, залишення дітей без нагляду, використання для обігріву приміщень саморобних або низькоякісних електрообігрівачів, перевантаження електромережі часто призводять до пожеж в побуті.

Основні причинами виникнення пожеж при експлуатації електроустановок:

- використання саморобних, несправних або неякісних обігрівачів;

- залишені без нагляду (навіть на короткий термін) електрообігрівачі;

- перевантаження електромережі, що призводить до короткого замикання;

- розміщення електрообігрівачів поблизу від легкозаймистих і горючих матеріалів;

- несправність самої електропроводки.

У зв'язку зі складним економічним становищем, люди більше стали використовувати пічне опалення. Порушення правил експлуатації пічного опалення – досить поширена причина виникнення пожеж в побуті в холодну пору року.

Основні причини виникнення пожеж при пічному опаленні:

- порушення цілісності цегляної кладки, виникнення в ній тріщин, через які назовні виходять топкові гази і можуть вилітати іскри;

- перегрів стінок печі, в цих випадках особливо небезпечно, коли поруч знаходяться горючі матеріали і предмети (меблі, білизна, одяг, дрова та ін.);

- використання для розпалювання печі горючих і легкозаймистих рідин.

 

Баришівський районний сектор ГУ ДСНС України в Київській області

Правила безпеки на льоду

У зв'язку із пониженням температурних показників та морозною погодою на водоймах України почав формуватися льодовий покрив, товщина якого є небезпечною. Прогулянки, або зимова риболовля у таких умовах є небезпечними для здоров’я та життя людей. Проте громадяни здебільшого ігнорують елементарні правила безпеки та виходять на тонку кригу, що і стає причиною трагічних наслідків. 

Якщо Ви все ж впевнені в своїх силах і готові ризикнути, візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. В жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Інакше вам доведеться з'ясовувати, наскільки добре ви умієте плавати...

Безпечним вважається лід: для одного пішохода - товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.

Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Запам'ятайте, що зимова риболовля потребує особливо суворого дотримання правил. Їх диктує багаторічний досвід не найщасливіших рибалок:

- не пробивайте поруч багато лунок;

- не збирайтеся великими групами на одному місці;

- не пробивайте лунки на переправах;

- не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;

- завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;

- тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

 

Баришівський районний сектор ГУ ДСНС України в Київській області

СТОП нелегальні засоби захисту рослин

З метою захисту посівів сільськогосподарських культур від шкідливих організмів, відповідно до запланованих посівних площ польових культур урожаю 2020 року аграрії планують придбання засобів захисту рослин. Оскільки шкідники, хвороби та бур’яни можуть значно скоротити врожайність та погіршити якість, перетворити продовольчі культури на неїстівні, крім використання ґрунтообробних машин, якісного насіння, мінеральних добрив, важливе значення має застосування високоякісних та ефективних засобів захисту рослин – пестицидів.     

Застосування пестицидів допомагає контролювати бур’яни, шкідників та хвороби, захищати та обробляти продовольчі культури на етапі росту, а також забезпечувати високу якість та лежкість (здатність до тривалого зберігання) свіжих фруктів та овочів.

Використання засобів захисту рослин в Україні регламентовано Законами України "Про пестициди і агрохімікати", "Про захист рослин" та іншими  нормативно-правовими актами.

Усі пестициди, що реалізовуються в Україні згідно з чинним законодавством, проходять обов’язкову державну реєстрацію, в ході якої їх перевіряють на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівням екологічної безпеки та включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів», а продукція у дрібній розфасовці має бути в списку препаратів, дозволених для роздрібного продажу населенню.Державний реєстр пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україніопубліковано на офіційному сайті Міністерства енергетики та захисту довкілля України -https://menr.gov.ua/content/derzhavniy-reestr-pesticidiv-i-agrohimikativ-dozvolenih-do-vikoristannya-v-ukraini-dopovnennya-z-01012017-zgidno-vimog-postanovi-kabinetu-ministriv-ukraini-vid-21112007--1328.html.

Засоби захисту рослин умовно можна поділити на три групи:  оригінальні препарати, що виробляються компаніями - оригінаторами, генерики – це непатентовані препарати,  що є відтворенням оригінального препарату, на який закінчився термін патентного захисту та фальсифікати - свідомо підроблена продукція, під назвами відомих препаратівмає приховані властивості, невідомі хімічні сполуки.Токсичні домішки невивчених препаратів потрапляють у довкілля, накопичуються у поверхневих та підземних водах і на довгі роки залишаються у ґрунті, впливаючи на майбутні врожаї та здоров’я людини!

   Згідно чинного законодавства фальсифіковані пестициди - продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, та/або продукція, на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.

Отже, враховуючи збільшення на ринку попиту та пропозиції засобів захисту рослин на що необхідно звернути увагу споживачу щоб уникнути придбання  неякісних ( фальсифікованих ) препаратів, та не наражати своє здоров’я, урожай та довкілля на небезпеку.

Основні види підробок:  

    - продаж генериків під назвою оригінальних препаратів;

    - нелегальне фасування оригінальних продуктів (роздрібні засоби захисту рослин не розфасовуються в медичну тару у вигляді медичних ампул, пігулок, шприців тощо);

    - відсутність діючої речовини в імітації препаративної форми;

    - зниження вмісту діючої речовини.

Наслідки, які може спричинити застосування фальсифікованих  пестицидів: часткова або повна втрата врожаю; накопичення залишків небезпечних речовин у харчових продуктах, що загрожує здоров’ю споживачів; погіршення родючості ґрунтів; шкода здоров’ю  аграрія  під час внесення препарату; суттєві матеріальні збитки; вроджені каліцтва; відсутність ефекту бажаної дії від підроблених гербіцидів, інсектицидів та фунгіцидів; забруднення навколишнього середовища, поверхневих та ґрунтових вод та ін.

Шляхи захисту від фальсифікату:

1.   Купуйте пестициди  лише в спеціалізованих магазинах  по продажу засобів захисту рослин в офіційних дистриб’юторів.

2.    Звертайте особливу увагу на наявність захисних елементів на упаковці:  голограма, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці тощо. Оригінальну голограму неможливо зняти з упаковки неушкодженою.

3.   Тарна етикетка повинна міцно кріпитися до упаковки.

4.    Інформація на етикетці має бути надрукована українською мовою, із зазначенням назви постачальника та його адреси в Україні, діючої речовини, назви препарату, номера партії,  ваги або об’єму, дати виготовлення, терміну придатності, найменування фірми-виробника, його адреси, регламенту застосування та розміщення QR– кодів.

5.    Дата виробництва тари (каністри), що зазначена на дні упаковки, не може бути пізнішою за дату виробництва вмісту каністри (тобто самої речовини).

Більш розгорнуто питання фальсифікованих  пестицидів та наслідків їх використання висвітлено на сайті Держпродспоживслужби України - http://www.consumer.gov.ua/ContentPages/Materiali_Kampanii/238/

Використання завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів є порушенням законодавства про пестициди і агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Головний сервісний центр МВС налагоджує співпрацю з автошколами

Керівництвом Головного сервісного центру МВС була ініційована та проведена всеукраїнська нарада з представниками автошкіл.  Її головною метою стало обговорення проблемних питань, що виникли в діяльності закладів, які здійснюють підготовку та перепідготовку водіїв транспортних засобів. Зокрема, пов’язаних з нещодавніми змінами в Положенні про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, і Порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, передбачених постановою КМУ від 03.04.2019 №320. Захід такого масштабу і формату відбувся вперше.

Зустріч відбулась 28 листопада у стінах  Головного сервісного центру МВС під головуванням начальника ГСЦ МВС Олександра Князюка та заступника начальника ГСЦ МВС Юрія Смольянінова. Модератором обговорення став керівник управління організації реєстраційно-екзаменаційної роботи та взаємодії із суб’єктами господарювання Денис Фурманюк.  Юридичні тонкощі змін роз’яснювала заступник начальника РСЦ МВС в Полтавській області Ірина Пархоменко.

Щоб захід був максимально конструктивним, йому передував попередній збір актуальних питань від автошкіл. Під час самої наради для зручності діалогу між сторонами та ширшого охоплення роз’ясненням, додатково була організована відеотрансляція з регіональними сервісними центрами МВС, до якої долучились  представники автошкіл на місцях.

Майже п’ять годин, впродовж яких тривали дискусії, представники автошкіл отримали вичерпні та фахові відповіді представників ГСЦ МВС. Це були питання щодо акредитації закладів, підстави для призупинення дії сертифікатів, атестація спеціалістів автошкіл, впровадження електронного журналу з інформацією про теоретичну та практичну підготовку водіїв транспортних засобів.

Створення такої платформи для діалогу допомогло всім учасникам наради знайти єдине професійне бачення застосування нормативної бази, пов’язаної з підготовкою водіїв транспортних засобів.

Сервісні центри МВС налаштовані й надалі налагоджувати співпрацю з закладами, що здійснюють підготовку, перепідготовку водіїв, та відкриті для ідей з вдосконалення роботи автошкіл.

Загубив посвідчення водія? Замов нове онлайн

Замінити посвідчення водія чи відновити його у випадку втрати стане набагато легше. Незабаром громадянин зможе замовити ці послуги, не виходячи з дому – достатньо мати власний електронний кабінет водія.

Відповідні зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами було внесено постановою Кабінету Міністрів України  від 15.11.2019 № 946, яка сьогодні набула чинності. Вони дозволять громадянину обміняти посвідчення водія та отримати його після втрати чи викрадення, скориставшись послугою через електронний кабінет водія або Єдиний державний портал адміністративних послуг.

В електронному кабінеті водія громадянин зможе замовити:

·  обмін посвідчення водія в разі заміни особистих даних особи;

·  отримання посвідчення водія замість утраченого або викраденого;

·  отримання посвідчення нового зразка.

Звертаємо увагу, що перелічені послуги будуть доступні онлайн для власників посвідчень водія, у яких фотокартка не старше двох років. Проєкт реалізується у партнерстві Головного сервісного центру МВС і Міністерства цифрової трансформації та за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Фонду Східна Європа.

Алгоритм отримання послуги:

·  після авторизації в електронному кабінеті водія особа подає заяву в електронній формі;

·  до заяви громадянин додає електронні копії документів, що підтверджують зміну персональних даних (за потреби), і чинної медичної довідки форми 083/о;

·  заява підписується кваліфікованим електронним підписом (КЕП) особи.

У випадку успішної перевірки поданої заяви та документів за всіма передбаченими державними реєстрами та базами громадянин отримує відповідне сповіщення. Відмовлення в наданні послуги можливе з низки причин, що передбачені постановою.

Отримати посвідчення водія громадянин зможе позачергово в територіальному сервісному центрі МВС, зазначеному в його електронній заяві.

Стежте за нововведеннями реформи на сайті Головного сервісного центру МВС. За консультаціями звертайтеся на офіційну сторінку в Facebook або за телефоном (044) 290-19-88.

Довідка: Електронний кабінет водія (ЕКВ) – це онлайн-сервіс, який надає всю актуальну інформацію про ваші транспортні засоби, а також можливість скористатися деякими послугами сервісних центрів МВС онлайн. Він запрацював у грудні 2018 року. Авторизуватись в ЕКВ можна за допомогою КЕП, BankID або MobileID. Користувачі ЕКВ можуть дізнатися інформацію про власні посвідчення водія та транспортні засоби, перевірити історію штрафів та сплатити їх. Також в ЕКВ можна зареєструватися в електронній черзі на отримання послуг у сервісних центрах МВС, замовити безкоштовну чи платну послугу перевірки транспортного засобу за його VIN-кодом та індивідуальний номерний знак.

Спливає термін дії посвідчень водія на 2 роки. Що робити?

Сервісні центри МВС у листопаді 2017 року почали видавати кандидатам у водії, які закінчили автошколу, посвідчення водія терміном дії 2 роки. Відповідні зміни були передбачені постановою КМУ від 10 листопада 2017 року №885.

З моменту, коли зміни почали діяти, посвідчення водія вперше отримали понад 750 000 осіб. Для значної кількості з них наблизився період обміну свого посвідчення на таке, що дійсне протягом 30 років.

Проте, обмін першого посвідчення водія можливий виключно після закінчення строку його дії, а не раніше.

Обмін такого посвідчення можна здійснити в будь-якому сервісному центрі МВС, надавши адміністратору наступний пакет документів:

·       паспорт;

·       копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

·       медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом (форма 083/о);

·       наявне посвідчення водія.

Важливо зазначити, що відповідно до пункту 251 постанови КМУ від 8 травня 1993 року № 340 обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, проводиться без складення іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та невчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України.

У разі, якщо такі порушення були, громадянин обмінює своє посвідчення водія на постійне лише після складення практичного та теоретичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається.  Поновлення права керування транспортними засобами в такому випадку здійснюється після підготовки у навчальному закладі та після успішного складення теоретичного і практичного іспитів у СЦ МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

У разі виникнення будь-яких запитань з приводу отримання або обміну посвідчення водія можна звертатись за телефоном всеукраїнського контакт-центру (044)290-19-88 або надіславши звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

ПОРЯДОК ДІЙ ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО АБО ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТА

У разі виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмета слід додержуватися наступної послідовності дій:

·Негайно припинити будь які зайві дії поруч з виявленим предметом, зупинити всі роботи, вимкнути обладнання та техніку.

·Звернути увагу оточуючих людей на небезпеку та ініціювати їх відведення на максимально безпечну відстань, але не менше ніж 100 м. При цьому слід зберігати спокій та рівновагу, намагатися не провокувати паніку. У разі необхідності надати допомогу у залишенні небезпечної зони літнім людям, дітям та інвалідам.

·Терміново повідомити про знахідку представників правоохоронних органів та аварійні служби за телефонами 101, 102 та дати максимально- детальний опис виявленого предмету і ситуації що склалася.

·За можливості, позначити місце виявлення предмету за допомогою підручних засобів.

·До прибуття спеціальних служб вжити заходів для обмеження доступу людей до небезпечної зони. При цьому необхідно залучати представників комунальних служб, служб охорони установ та підприємств, які знаходяться поруч.

·Запам'ятати та, за можливості, зафіксувати обставини виявлення предмета, час виявлення, місце розташування, його зовнішній вигляд, характерні ознаки. Звернути увагу на осіб які можуть бути причетні до залишення виявленого предмету, запам'ятати їх прикмети. Для надійної фіксації важливої інформації доцільно застосовувати засоби фотографування за їх наявності.

·Обов'язково дочекатися в безпечному місці прибуття представників спеціальних вибухотехнічних або піротехнічних служб та особисто передати фахівцям наявну інформацію стосовно предмету.

УВАГА! КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

·Торкатися вибухонебезпечного або підозрілого предмета, зрушувати його з місця, проводити будь які маніпуляції з ним.

·Будь яким чином впливати на предмет, піддавати його механічному, термічному, акустичному, світловому або іншому впливу.

·Самостійно відкривати та перевіряти підозрілі сумки, коробки, валізи. oНамагатись самостійно знешкоджувати вибухонебезпечний предмет.

·Використовувати поруч з предметом відкритий вогонь, палити, використовувати електронагрівальні прилади.

·Користуватися поруч з предметом засобами радіозв'язку, мобільними телефонами та іншими приладами що передають радіосигнали.

 

Навчання з ліквідації умовної пожежі в квартирі

З метою відпрацювання злагоджених дій під час організації гасіння пожеж та проведення рятувальних робіт 15 листопада  в 24 ДПРЧ смт Баришівка рятувальниками було проведено навчання з ліквідації умовної пожежі в квартирі.

За легендою навчань загоряння виниклов квартирі на другому поверсі. Прибувши на місце події рятувальники в апаратах захисту органів дихання провели розвідку в квартирі в ході якого було  виявлено  потерпілого.

Врятувавши потерпілого рятувальники продовжили гасіння умовної пожежі на двох напрямках в складі ланки ГДЗС у середині квартири та зовні через вікно.

Завдяки злагодженим діям вогнеборців умовну пожежу вдалося швидко локалізувати та ліквідувати.

Рятувальники зазначають, що проведення даних тренувань є надзвичайно важливим, оскільки від злагоджених дій рятувальників під час пожежі залежить не лише збереження матеріальних цінностей, а найголовніше — життя і здоров’я людей.

Алкоокуляри виховують тверезих водіїв

Сервісні центри МВС  Київщини долучились до Всеукраїнського проєкту «Випробуй у безпеці». У рамках осіннього Тижня безпеки дорожнього рухущо триває в нашій країні з 11 по 17 листопада, за підтримки та активної участі Всеукраїнського Об’єднання Автошкілми передали  окуляри DrunkBustersGoggles, що імітують стан алкогольного сп’яніння, представникам автошкіл та інших навчальних закладів Київщини,які дають спеціальну освіту кандидатам у водії, для використання цих окулярів під час проведення теоретичних занять. Першими випробували «п’яні» окуляри учні Вишгородського міжшкільного навчально-виробничого комбінату, де і відбулись їх презентація, тренінг та вручення наборів.

«Загалом Регіональний сервісний центр МВС в Київській області передав навчальним закладам регіону 9 спеціальних комплектів, до яких входять: окуляри DrunkBustersGoggles, конспекти лекцій, анкети для зворотнього зв’язку із слухачами, відео-тренінг, набір вправ з використанням спеціальних інструментів та вініловий килимок, розроблений для виконання нескладних завдань» — розповіла під час презентації окулярів Світлана Полин, головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю РСЦ МВС в Київській області.

Сумна статистика свідчить, що, попри суттєві штрафи і смертельну небезпеку, автомобілісти інколи ризикують сідати за кермо на підпитку. За даними Патрульної поліції в Київській області, за 10 місяців нинішнього року на Київщині сталося 9 тисяч 539 ДТП, в яких загинула 251 особа. Серед причин аварії на третьому місці (307 випадків) – керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

«Варто пам’ятати, що окуляри, які ми надаємо в безоплатне користування автошколам Київської області, впливають лише на очі. Тобто на рецептори, які є основними під час керування. Проте, у нетверезої людини страждає мозкова діяльність, відповідно і координація рухів. А відтак і ризик створення аварійної ситуації п’яним водієм зростає в  рази. Тому основна мета цього просвітницького проєкту — підвищити культуру поведінки на дорогах області, виробити чітке усвідомлення небезпеки керування транспортним засобом у стані сп’яніння і сформувати нове покоління водіїв, для яких керування автотранспортом у нетверезому стані буде неприйнятним», — зазначив голова Всеукраїнського об’єднання автошкіл Ілля Щербина.

Аби відчути у навчальному класі, наскільки підступним може бути в дорозі легкий ступінь сп’яніння, присутні на тренінгу учні, викладачі і журналісти, мали можливість протестувати DrunkBusters за допомогою спеціальних вправ: одягнувши окуляри, вони долали перешкоди, писали SMS-повідомлення друзям, намагалися відкрити маленький замок ключем, кидали м’ячі у кошик, збирали розсипаний дріб’язок…Не схибити і впевнено втриматись на ногах не зміг майже ніхто, адже дійсність була надто викривлена спеціальною оптикою. Долаючи пряму та хвилясту лінії на спеціальному килимку, майбутні водії ділилися враженнями та своїми відчуттями від ефекту алкоокулярів.

«В очах — розмитість, а в голові — сильна дезорієнтація. Здається, що тіло не твоє. Після того, як зняли окуляри, цей «алкогольний» ефект ще деякий час тримається. Зрозуміли, що за кермо не сядемо п’яними», — в один голос запевняли журналістів юні учасники тренінгу.

 

На кілька хвилин перетворились на водіїв «під мухою» і представники територіальних сервісних центрів РСЦ МВС в Київській області, котрі проводитимуть такі тренінги під час другого етапу просвітницької акції «Випробуй у безпеці», та керівники підрозділів, які навчають кандидатів у кермувальники.

«Навіть подолати пряму лінію складно. Що вже казати про складніші завдання! Ці окуляри імітують значне алкогольне сп’яніння, тому реакція дуже сповільнена, втрата реальності в просторі, зорове сприйняття пригнічене. Неймовірний ефект.  Це дуже добре, що сервісні центри МВС Київщини долучились до цієї профілактичної акції, проводять просвітницьку роботу і таким чином намагаються вберегти молодь від нещасних випадків на дорозі», – розповів директор Вишгородського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Микола Федірко.

Для популяризації тверезого способу життя подібні до DrunkBustersGoggles засоби використовують у понад 60 країнах світу. Відтепер алкоокуляри, що рятуватимуть життя майбутнім учасникам дорожнього руху, випробовуватимуть і в автошколах Київської області.

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Під час осінньо-зимового опалювального сезону, часу, коли здійснюється інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів, небезпека виникнення пожеж набирає загрозливих масштабів.

Основним причинами пожеж залишаються порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі, необережне поводження з вогнем осіб в нетверезому стані.

Трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються вдома одні, без нагляду дорослих в закритих квартирах, будинках, де топляться печі або ввімкнені в електромережу електропобутові прилади. З настанням холодів виникають пожежі у підвалах багатоповерхових будинків, жертвами яких стають особи без певного місця проживання і діти. Небезпечні такі пожежі виділенням великої кількості диму, що проникає в під’їзди та квартири, загрожуючи життю його мешканців.

Не можна нехтувати правилами пожежної безпеки, думати, що зі мною цього не станеться і мене пожежа не торкнеться.

Тому, щоб уникнути трагедії слід дотримуватися таких правил:

- не використовуйте саморобні електронагрівачі;

- не експлуатуйте печі що мають тріщини;

- не використовуйте для обігріву приміщень газові плити;

- не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу-він пересохне і спалахне;

- не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади;

- не слід палити груби і печі з незакритою топкою;

- не захаращуйте підвали сміттям, вхідні двері зачиняйте на надійні замки;

Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі – допоможе зберегти життя.

 

Випробуй у безпеці

У вівторок, 12 листопада, відбудеться передача окулярів DrunkBustersGoggles, що імітують стан алкогольного сп’яніння, представникам автошкіл Київщини та навчальних закладів, які мають у своїй освітній програмі напрямок підготовки майбутніх водіїв автотранспортних засобів.

Презентація окулярів, тренінг для учнів й усіх учасників заходу «Випробуй у безпеці» та передача Регіональним сервісним центром МВС в Київській області окулярів і супутніх матеріалів до них у безоплатне користування автошколам і навчальним закладам відбудеться в рамках Тижня безпеки дорожнього руху, що триватиме в Україні з 11 по 17 листопада.

Ваша інформаційнапідтримка цього заходу сприятиме активнішому залученню громадськості до розв’язання проблеми недотримання водіями правил дорожнього руху.За даними звіту ВООЗ, щороку в світі внаслідок дорожньо-транспортних пригод гине мільйон 350 тисяч осіб та близько 50-ти мільйонів травмуються. Дорожньо-транспортний травматизм в середньому є восьмим у переліку причин смертності та  головною причиною смертності молоді у віці 15-29 років. За 10 місяців нинішнього року на Київщині сталося 9 тисяч 539 ДТП, в яких загинула 251 особа. Серед причин аварії  на третьому місці (307 випадків) – керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

Тому основна мета проєкту - підвищити культуру водіння і сформувати нове покоління водіїв, для яких керування автотранспортом у нетверезому стані  є  неприйнятним.

В рамках освітнього заходу РСЦ МВС в Київській області передасть матеріальну базу для проведення занять із слухачами автошкіл та учнями навчальних закладів:

-       Окуляри Drunk Busters Goggles

-       Конспект лекцій

-       Анкети

-       Відео-тренінг

-       Набір вправ з використанням спеціальних інструментів

-       Вініловий килимок (спеціально розроблений для вправ)

Початок заходу: о 12:00

Місце проведення: Київська область,м. Вишгород, вул. Шкільна, 29, (комунальний заклад Вишгородської районної ради «Вишгородський міжшкільний навчально-виробничий комбінат»)

 

Контакти:067-918-71-36, (044) 290-37-90, ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Полин Світлана Миколаївна, головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю Регіонального сервісного центру МВС в Київській області.