Служба 101, 102, 103

Проведено відпрацювання Волошинівської сільської ради

З метою попередження виникнення пожеж, травмування та загибелі людей на них, 20 жовтня рятувальниками Баришівського району спільно з представниками депутатського корпусу, засобів масової інформації та представниками адміністрації проведено пожежно-профілактичне відпрацювання Волошинівської сільської ради.

Під час заходу фахівцями здійснювався подвірний обхід. Прискіпливу увагу рятувальники звертали на систему влаштування пічного опалення у приватних помешканнях. У будинках одиноких та малозабезпечених людей похилого віку перевірили справність печей, димарів, наявність тяги тощо.

Також вручили селянам листівки з інформацією профілактичного характеру та довели сумну статистику трагічних випадків при недбалому поводженні з відкритим вогнем, під час експлуатації пічного та газового обладнання.

У доступній формі до мешканців села було доведено правила безпечної поведінки у побуті, а також вручено листівки з інформацією щодо основних причин пожеж та правил поведінки в природних екосистемах.

Рятувальники постійно проводять профілактичну роботу серед населення, але кожен повинен, у першу чергу сам, більш відповідальніше ставитись до свого здоров’я та життя.

 

Баришівський РС

 

Впродовж двох годин горіли два автомобілі

18 жовтня  о 03:40  до оперативно-диспетчерської служби Баришівського району надійшло повідомлення про загорання мікроавтобусу Mersedes Sprinter в смт Баришівка на вул. Воздвиженській. На місце виклику було направлено перше відділення 24-ДПРЧ, смт Баришівка. Завдяки злагодженим діям рятувальників пожежу було локалізовано о 03:55 та повністю ліквідовано о 04:15 .

Вже о 05:45  надійшло ще одне повідомлення про загорання автомобіля. На автодорозі Баришівка - Власівка загорівся автомобіль Volkswagen Caddy. На місце виклику було направлено перше відділення 24-ДПРЧ смт Баришівка. Пожежу було локалізовано о 05:54 та ліквідовано о 06:00. 

 

Баришівський РС

Підроблення ідентифікаційного номера двигуна

Працівниками РСЦ МВС в Київській області в черговий раз був встановлений факт підроблення номера двигуна.

Так, 13 жовтня 2017 року до територіального сервісного центру № 3242, що на Київщині, звернувся житель с. Холодівка, Тульчинського району, Вінницької області, для перереєстрації на нового власника автомобіля марки AUDIA8. Натомість в даній операції йому було відмовлено.

При перевірці наданих документів та звірці ідентифікаційних номерів агрегатів із записами в реєстраційних документах працівниками сервісного центру, спільно з фахівцем експертної служби МВС було виявлено, що ідентифікаційний номер двигуна нанесений не в заводських умовах, який підтверджується висновком експертного дослідження.

За виявленим фактом було проінформовано працівників Білоцерківського відділу поліції ГУНП в Київській області, для прийняття рішення згідно чинного законодавства.

Вкотре звертаємося до всіх автовласників: купуючи собі транспортний засіб – не гайте часу, для того, щоб з’ясувати чи немає на ньому «гріхів». Перед придбанням автівки, звертайтеся до працівників сервісних центрів МВС та фахівців експертної служби МВС для його огляду або експертного дослідження, з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в реєстраційних документах, установлення відповідності конструкції, перевірки за Єдиним державним реєстром МВС та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби.

Запам’ятайте, що особа, яка продає вам транспортний засіб і завідомо знає про зміну ідентифікаційних номерів, ніколи не погодиться надати його на експертизу, щоб не бути викритим в правопорушенні.

 

Прес-служба Регіонального сервісного центру МВС в Київській області

Стаття абітурієнтам від ДСНС

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДСНС УКРАЇНИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Запрошуємо на навчання молодь Київської області!

Серед безлічі вищих навчальних закладів, які існують на території нашої Держави, є такі, що готують майбутніх фахівців рятувальної справи це Національний університет цивільного захисту України (м. Харків), Львівський державний університет безпеки життєдіяльності та Черкаський інститут пожежної безпеки, які готують висококваліфікованих фахівців рятувальної справи за освітньо – кваліфікаційними рівнями «магістр», «спеціаліст», «бакалавр», «молодший спеціаліст».

Вступ до ВНЗ ДСНС України здійснюється за конкурсом на підставі результатів зовнішнього незалежного оцінювання знань кандидатів на навчання та вступних випробувань з фізичної підготовки.

Майбутні рятівники повинні бути здоровими, мати добру фізичну підготовку та знання з профільних предметів: математика, фізика, українська мова та література.

При успішному проходженні конкурсу кандидати зараховуються до навчального закладу як курсанти на денну форму навчання за рахунок державного бюджету. З терміном навчання: 4 роки за освітньо – кваліфікаційним рівнем «бакалавр», 5 років за освітньо – кваліфікаційним рівнем «спеціаліст». Курсанти забезпечуються форменим одягом встановленого зразка, безкоштовним житлом та харчуванням. Випускникам ВНЗ ДСНС України присвоюються спеціальні звання лейтенант служби цивільного захисту та забезпечується 100 % працевлаштування.

Отже, запрошуємо всіх бажаючих на вступ у наші навчальні заклади. Також запрошуємо громадян віком до 35 років на заміщення посад рядового та молодшого начальницького складу в пожежно – рятувальних підрозділах.

Якщо Вас зацікавила наша професія, за більш детальною інформацією Ви можете звертатися до управління персоналу Головного управління ДСНС України у Київській області за телефонами: (044)417-71-89, Баришівський РС (045)765-15-61 (на навчання).

 

Олександр Бондаренко

Проведено відпрацювання населених пунктів

З метою попередження виникнення пожеж, травмування та загибелі людей на них, 09 жовтня рятувальниками Баришівського району спільно з представниками депутатського корпусу, засобів масової інформації та представниками адміністрації проведено пожежно-профілактичні відпрацювання Морозівської та Масківецької сільських рад.

Під час заходу фахівцями здійснювався подвірний обхід. Прискіпливу увагу рятувальники звертали на систему влаштування пічного опалення у приватних помешканнях. У будинках одиноких та малозабезпечених людей похилого віку перевірили справність печей, димарів, наявність тяги тощо.

Також вручили селянам листівки з інформацією профілактичного характеру та довели сумну статистику трагічних випадків при недбалому поводженні з відкритим вогнем, під час експлуатації пічного та газового обладнання.

У доступній формі до мешканців сіл було доведено правила безпечної поведінки у побуті, дотримання вимог безпеки під час відпочинку на природі, а також вручено листівки з інформацією щодо основних причин пожеж та правил поведінки під час перебування в природних екосистемах.

Рятувальники постійно проводять профілактичну роботу серед населення, але кожен повинен, у першу чергу сам, більш відповідальніше ставитись до свого здоров’я та життя.

Олександр Бондаренко

Змагання ПО ГДЗС

06 жовтня о 09 год.00 хв.на базі 24-ї державної пожежно-рятувальної частини смт Баришівка 6 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області відбулись зональні змагання

Цей захід проводиться щорічно і вже став доброю традицією. Метою проведення змагань, насамперед, є підвищення рівня готовності до дій за призначенням та покращення професійної майстерності особового складу караулів, перевірка фактичного рівня теоретичних знань та практичних навичок газодимозахисників області, адже саме на них покладена найважливіше завдання – рятування людей та евакуація майна на пожежі, розвідка та гасіння пожеж, забезпечення безпечних умов роботи для інших підрозділів, які прибувають на допомогу.

Участь у змаганнях взяли  рятувальники з 21, 23, 24, 26, 27 ДПРЧ області.. 
Найкращою ланкою у чотирьох видах змагань, яка витратила найменше часу на виконання вправ, стала ланка з 24-ї державної пожежно-рятувальної частини смт Баришівка. 

 

Олександр Бондаренко

Історія створення ГДЗС

Бурхливий (швидкий) розвиток науки і техніки, розширення технологічних процесів, різький зріст використання в будівництві і сучасному виробництві надзвичайно небезпечних речовин та матеріалів, особливо полімерних і синтетичних, тенденція до збільшення кількості поверхів і площ будівель з кожним роком значно ускладнюють роботу ПРП з рятування людей, евакуації майна та гасіння пожеж.

Ліквідація НС, як її окремого випадку –пожежі, пов’язана з роботою ліквідаторів в середовищі,яке загрожує життю людини (дим, токсичні речовини, небезпечні випромінювання та ін.). Тому ще з поча-тку ХХ-го сторіччя перед державою(колишнього СРСР) стала проблема, як же захистити органи дихання та зору працівників пожежної охорони від шкі-дливого впливупродуктів горіння і токсичних речовин.

Вперше цим питанням почали займатись працівники пожежної охорони, ленінградські ентузіасти Дегтярьов, Селіцький, Юськін. Вони розробили перший захисний апарат в СРСР і завдяки їм 1-го травня 1933 року було створено перше відділення газодимозахисників та введено до складу Ленінградського гарнізону пожежної охорони. Робота зі створення перших вітчизняних апаратів на стисненому повітрі проводилась науково-дослідним інститутом пожежної охорони (м. Москва) спільно з науково

-дослідним ін-ститутом гірничорятувальної справи (м. Донецьк). Серійне виробництво апаратів було організовано на луганському підприємстві ВАТ“Гірничоря-тувальної техніки “Горизонт”. В останній час для цихапаратів розроблені касети з композитних балонів. Це дозволило підвищити час захисної дії та зменшити масу апарата. Такі апарати можнавіднести до нового покоління, оскільки вони мають значно вищийкоефіцієнт захисту за рахунок викорис-тання постійного збитковоготиску під лицьовою частиною, а також покращенні ергономічні     характеристики.

На сучасному етапі нашого життя газодимозахисна служба (ГДЗС) в Україні, як і в інших державах світу дуже активно включилася в оперативну роботу. Так із застосуванням ланок ГДЗС за останні роки в Україні в середньому гаситься (ліквідується) близько 15 % пожеж, з них в 26 % випадків

працює 2 або більше ланок ГДЗС.Газодимозахисна служба є однією з головних у комплексі спеціальних служб ДСНС України і призначена для забезпечення ведення оперативних дій підрозділів служби цивільного захисту в непридатному для дихання се-редовищі при рятуван ні людей, гасінні пожеж і ліквідації наслідків аварій.

 

Олександр Бондаренко

Увага! Попередження про посилення швидкості вітру до критеріїв стихійного явища!

За даними Укргідрометцентру, протягом 6 жовтня у Києві, Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Полтавській та Дніпропетровській областях посилення швидкості вітру 19-24 м/с, у Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Харківській, Луганській та Донецькій областях 15-20 м/с.

ДСНС закликає громадян бути обережними у зв’язку з ускладненням погодних умов!

Новий сервіс МВС: відтепер Довідку про відсутність судимості можна замовити онлайн

Від сьогодні довідку про відсутність судимості можна замовити онлайн - безкоштовно, 24/7. Така довідка видається Департаментом інформаційних технологій МВС та сервісними центрами МВС.

Довідка потрібна для: оформлення на роботу, оформлення візи при виїзді за кордон, участі у тендері, здійснення усиновлень та встановлення опіки, оформлення громадянства, поновлення документів, отримання дозволу на володіння зброєю тощо.

“Щороку громадяни подають близько 800 000 запитів на отримання довідки. Ця послуга завжди була пов’язана з бюрократією та корупцією. Новий сервіс ліквідує ці проблеми та максимально спростить отримання послуги для громадян. Відтепер працює зручний сервіс - можна замовити довідку в онлайн-режимі у “2 кліки” та отримати електронне інформування про готовність документу” – зазначив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. 

Запуск послуги Міністерством внутрішніх справ України відбувався спільно з  Державним агентством з питань електронного урядування України за підтримки програми EGAP, що фінансується Швейцарською Конфедерацією і виконується Фондом Східна Європа.

Щоб замовити Довідку онлайн, необхідно: 

- зайти на сайт mvs.gov.ua або hsc.gov.ua;

- зареєструватися через ЕЦП* або BankID;  

- заповнити форму, вказавши зручний СЦ МВС;  

- отримати повідомлення про готовність документу або перевірити    статус готовності довідки онлайн;

- забрати довідку в обраному сервісному центрі МВС.

Довідка про відсутність судимості також необхідна всім учасникам     державних тендерів. Тепер більше 200 тисяч учасників системи закупівель Prozorro, які щороку звертаються за Довідкою, зможуть і замовити, і подати довідку онлайн, cкориставшись ЕЦП (електронним цифровим підписом*).

Нагадуємо, що сервісні центри МВС України видають довідку про відсутність судимості з 1 лютого 2017 року. Це нововведення значно розширило географію надання послуги та спростило сервіс для громадян. 

Проконсультуватися щодо послуг сервісних центрів МВС можна за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на поширені питання та корисну інформацію шукайте на сайті hsc.gov.ua.

Територіальний сервісний центр 3241

Проведено відпрацювання населених пунктів

З метою вжиття додаткових профілактичних заходів щодо запобігання виникненню пожеж та загибелі людей на них, залучення громадськості до проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи та надання практичної допомоги населенню з питань забезпечення пожежної безпеки в побуті 21 вересня працівниками Баришівського РС ГУ ДСНС України у Київській області спільно з депутатами сільської ради та засобами масової інформації проведено комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання Бзівської та Дернівської сільських рад.

У ході проведення заходу рейдовою групою здійснювався подвірний обхід неблагополучних, багатодітних сімей, людей похилого віку.

Всім селянам доводились правила пожежної безпеки у побуті, правила безпечної поведінки при відпочинку в природних екосистемах та при виявленні вибухонебезпечних предметів.

До того ж, у сільській раді було проведено засідання представників місцевої влади, на якому ініційовано розгляд питання щодо запобігання загибелі та травмування людей під час виникнення різного роду надзвичайних ситуацій чи подій.

 

Олександр Бондаренко

Професія пожежника – це фах для сильних і відважних людей, які не лише через професійний обов'язок, але і за покликом серця завжди готові прийти на допомогу, ризикуючи власним життям

20-го вересня 2017 року учні 1-А Баришівського НВК разом зі своїм вчителем Михалко Валентиною Василівною відвідали 24-ту Державну пожежно-рятувальну частину смт Баришівки.

Рятувальники з великим захопленням розповідали учням про свою професію: «Пожежник має бути завжди напоготові. Дзвінок до пожежної частини, сигнал "Тривога" - і ось вже потрібно стрибати в машину та поспішати туди, де бушує полум'я. Час з моменту відправлення машин до прибуття на місце надзвичайної події у середньому становить 5 хвилин.»

 Дітям продемонстрували збір і виїзд по тривозі. Потім розповіли про пожежно-рятувальну техніку, яку використовують для гасіння пожеж. Дітям  продемонстрували пожежно-технічне обладнання пожежних автомобілів і пояснили, як його використовують рятувальники під час дій за призначенням. Було проведено гасіння умовної пожежі з подачею ствола першої допомоги пожежником включеним в апарат на стисненому повітрі, показано в роботі рятувальну соломинку,  гідравлічний інструмент рятувального автомобіля, продемонстровано в’язання подвійної рятувальної петлі з одяганням на потерпілого для спуску його з  висоти.

В ході проведення заходу рятувальники  вкотре нагадали дітлахам про правила пожежної безпеки,  про те, що сірники - не іграшка, і що при неправильному поводженні з вогнем наслідки можуть бути дуже серйозними.

Професію пожежних сміливо можна віднести до розряду найнебезпечніших у світі. Нерідко ці люди самі стають жертвами вогню, з яким приїхали боротися. Це благородна професія. Вона вимагає не тільки вміння лазити по висувній драбині, користуватися протигазом, рухатися в густому диму, але найважче – це в кожну мить бути готовим ризикувати своїм життям заради порятунку життя постраждалої у вогні людини.

Зі слів учня Дмитра Юра : « Я  в майбутньому хочу освоїти професію пожежника. Так що вважаю, що професія пожежника одна з найважливіших на землі!»

Росте хороша зміна!

 

Головний спеціаліст відділу освіти, управління освіти,молоді та спорту   О.Л.Нитченко

Баришівський РС: проведено акцію "Запобігти! Врятувати! Допомогти!"

20 вересня в 24-ій Державній пожежно-рятувальній частині смт Баришівка пройшла громадська акція "Запобігти! Врятувати! Допомогти!". В гості до рятувальників завітали учні 1-А класу Баришівського НВК. Головним завданням акції стало ознайомлення дітей з основними правилами пожежної безпеки, роз’яснення питань безпечної життєдіяльності, популяризація професії рятувальника.

Рятувальники провели показовий виступ із залученням пожежно-рятувального автомобіля та спеціальної техніки. Продемонстрували дії під час виникнення різних надзвичайних ситуацій. Діти змогли проявити себе у ролі справжніх рятувальників, позмагатись між собою на швидкість одягання спеціальної форми пожежника-рятувальника. Працівники ДСНС звернули увагу дійтей на основні правила безпечної поведінки вдома при користуванні електричними та газовими приладами, застерегли школярів від небезпечних ігор із сірниками й запальничками. Дітлахи дізналися від рятувальників про заходи безпеки у разі знаходження вибухонебезпечних або схожих на них підозрілих предметів. Їм розповіли, як правильно викликати Службу порятунку, які є номери телефонів екстрених служб, що робити у разі виявлення загоряння і як поводитися при знаходженні вибухонебезпечного предмета. Діти брали активну участь в опитуванні.

Під час проведення громадської акції "Запобігти. Врятувати. Допомогти" школярі змогли дізнатись від фахівців Державної служби з питань надзвичайних ситуацій багато корисної інформації та навчились правильно реагувати на виникнення надзвичайних ситуацій. Вони зауважували: нелегка професія рятувальника є надзвичайно необхідною для забезпечення безпеки громадян, збереження національного багатства та довкілля.

 

Баришівський районний сектор ГУ ДСНС України в Київській області

Баришівський РС: рятувальники завітали до дітлахів

19 вересня рятувальники завітали до вихованців Київського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей "Сезенків". На початку заходу було проведено навчальну евакуацію з приміщень закладу. Потім рятувальники наочно показали дітям, на яких автомобілях вони виїжджають на пожежі та яким обладнанням користуються під час ліквідації пожеж, надання допомоги населенню. Рятувальники не тільки розповіли дітям про свої будні, а й навчили їх правил безпеки у побуті, на природі та при виявленні вибухонебезпечних предметів. Діти також мали змогу відчути себе справжніми рятувальниками, посидівши за кермом пожежного автомобіля і примірявши захисний одяг пожежного. 

Варто зазначити, що такі заходи мають неабияке виховне значення, оскільки підвищують інтерес дітей до питань безпечної життєдіяльності та дають змогу пригадати правила безпеки.

 

Баришівський районний сектор ГУ ДСНС України в Київській області

Сервісні центри МВС вперше опублікували усі питання тестів з ПДР

Від сьогодні кожен охочий може безперешкодно підготуватися до складання теоретичного іспиту з ПДР для отримання посвідчення водія у сервісних центрах МВС. На сайті Головного сервісного центру МВС оприлюднили нові питання тестів з варіантами відповідей, усі їх можна завантажити безкоштовно за посиланням: http://hsc.gov.ua/index/avtoshkoli/ekzamenatsijny-pitannya/

Окрім того, на сайті працює безкоштовний онлайн-тест 24/7 http://pdr.hsc.gov.ua/test-pdd/uk/, за допомогою якого кожен водій може перевірити власні знання. Він повністю відповідає реальним умовам складання теоретичного іспиту: триває 20 хвилин та складається з 20 питань, котрі система для кожного нового тесту генерує рандомно. Кількість спроб пройти тест є необмеженою.

«Новий сервіс викликав бум зацікавлення тисяч людей: за 2 місяці на сайті зареєструвалося 40 425 громадян. Загальна кількість спроб скласти тест – 926 519, з них успішна кількість спроб – 251 668. Нові питання тестів з ПДР та вільний доступ до них – важливий перший крок у площині змін процесу складання іспиту для отримання посвідчення водія. Другим стане запровадження фото- та відеофіксації практичної частини складання іспитів», – зазначив начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Нагадаємо, нові тести презентували та запустили 1 липня 2017 року. Оновлення теоретичної частини стало одним з важливих кроків впровадження якісних стандартів складання іспитів для отримання посвідчень водія. Тепер питання категоризовані, актуалізовані, сформульовані просто та логічно, не мають двох правильних відповідей, супроводжуються зрозумілими ілюстраціями.  

Дізнатися, як отримати водійське посвідчення вперше, а також знайти інструкції щодо найпопулярніших послуг сервісних центрів МВС можна на сайті hsc.gov.ua. За консультаціями та додатковою інформацією щодо роботи сервісних центрів МВС можна звертатися за телефоном (044) 290-18-99 або на офіційну сторінку Головного сервісного центру МВС у Facebook.

 

Територіальний сервісний центр 3241

Баришівський РС: проведено акцію "Запобігти! Врятувати! Допомогти!"

14 вересня 2017 року в 24-й Державній пожежно-рятувальній частині смт Баришівка пройшла громадська акція "Запобігти! Врятувати! Допомогти!". Щоб побільше дізнатися про одну з найскладніших і найнебезпечніших професій до рятувальників завітали учні Баришівського НВК.

Такі акції проводяться для того, щоб діти змогли дізнатися про нелегку, але дуже почесну працю рятувальників. Спочатку дітям продемонстрували збір і виїзд по тривозі. Потім розповіли про пожежно-рятувальну техніку, яку використовують для гасіння пожеж. Дітям  продемонстрували пожежно-технічне обладнання пожежних автомобілів і пояснили, як його використовують рятувальники під час дій за призначенням. Було проведено гасіння умовної пожежі з подачею ствола першої допомоги пожежником включеним в апарат на стисненому повітрі, показано в роботі рятувальну соломинку, гідравлічний інструмент рятувального автомобіля, продемонстровано в’язання подвійної рятувальної петлі з одяганням на потерпілого для спуску його з  висоти.

В ході проведення заходу рятувальники  вкотре нагадали дітлахам про правила пожежної безпеки,  про те, що сірники - не іграшка, і що при неправильному поводженні з вогнем наслідки можуть бути дуже серйозними.

Такі заходи є найважливішою складовою у процесі навчання дітей основам безпеки життєдіяльності. Чим раніше починається подібна виховна робота, тим менша ймовірність того, що ці діти в майбутньому стануть винуватцями пожеж. Живе спілкування з рятувальниками викликає у дітей великий емоційний відгук, а яскраві враження від подібних заходів залишаються в пам'яті на довгі роки.