Служба 101, 102, 103

Попередження про пожежну небезпеку по Київській області на 22-25 вересня 2020 року

По району Вашої метеостанції 22-25 вересня утримається надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.

 

В.о. директора центру  Анатолій ПРОКОПЕНКО

ОПЕРАТИВНА IНФОРМАЦIЯ ПРО РIЗКЕ ЗНИЖЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ

18-19 ВЕРЕСНЯ ВНАСЛIДОК ВТОРГНЕННЯ АКТИВНОГО ПОВIТРЯ ОЧIКУЕТЬСЯ РIЗКЕ ЗНИЖЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ВНОЧI 2-8 ГРУДУСИ ТЕПЛА

19 ВЕРЕСНЯ НА ПОВЕРХНI ГРУНТУ ЗАМОРОЗКИ 0-3 ГРАДУСА ВДЕНЬ 10-18 ТЕПЛА

ПОХОЛОДАННЯ СУПРОВОДЖУВАТИМЕТЬСЯ ПОРИВАМИ ПIВНIЧНОГО ВТРУ 15-20 М/С

 

В.О.ДИРЕКТОРА ЦЕНТРУ    АНАТОЛIЙ ПРОКОПЕНКО

Попередження про пожежну небезпеку по Київській області на 15-17 вересня 2020 року

По району Вашої метеостанції 15-17 вересня надзвичайна  (5 класу) пожежна небезпека.

 

В.о. директора центру   А. Прокопенко

Попередження про пожежну небезпеку по Київській області 8-14 вересня

По району Вашої метеостанції 8-14 вересня надзвичайна  (5 класу) пожежна небезпека.

Нові правила видачі посвідчення водія мають за мету підвищити якість навчання майбутніх кермувальників

У п'ятницю, 28 серпня, в територіальному  сервісному центрі МВС селища міського типу Баришівка відбулась прес-конференція начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області Миколи ГОРБОНОСА.

Йшлося про новації у процедурі складання іспитів для отримання права керувати транспортним засобом,  у видачі посвідчення подія і про спрощення підтвердження водійського стажу.

Також під час зустрічі з представниками засобів масової інформації Микола Горбонос розповів про співпрацю РСЦ ГСЦ в Київській області з органами місцевого самоврядування, поінформував, як працюють сервісні центри Київщини в умовах карантинних обмежень та про розширені можливості для клієнтів сервісних центрів МВС,  що доступні громадянам через онлайн-сервіси.

Тож які зміни відбулися?

Міністерство внутрішніх справ України 22 травня 2020 року наказом N408 затвердило зміни щодо прийому практичного іспиту. 17 липня 2020 року наказ набрав чинності. Відтоді сервісні центри МВС приймають іспит з водіння виключно в два етапи з обов'язковою відеофіксацією процесу іспиту. І якщо раніше від відеофіксації кандидат у водії міг відмовитися, то за новими правилами, у разі незгоді з фіксацією, іспит не проводитиметься. Ще одним нововведенням запроваджені часові рамки практичного тестування. Донедавна загальна тривалість практичної частини іспиту для отримання посвідчення водія становила до 15 хвилин. Тепер екзамен має тривати щонайменше пів години, а максимально — до години: іспит на автодромі розрахований на 10 хвилин, а в міських умовах не менш ніж на 20 хвилин. Відповідно до цих вимог іспит з практичної частини істотно змінився і став ретельнішим та якіснішим.

А відтак слухачам автошкіл необхідно відповідально готуватися до іспиту з водіння і не сподіватися на щасливий випадок.  Для успішного складання іспитів на право керування транспортним засобом мінімальний теоретичний навчальний курс в автошколі становить 100 навчальних годин (по 45  хвилин), а курс із водіння повинен бути не менше 40 годин.

Як зазначив під час прес-конференції начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області Микола Горбонос, такі новації суттєво зменшать кількість водіїв з мінімальними знаннями Правил дорожнього руху та відсутністю практичних навичок з водіння, що, в цілому, дозволить знизити аварійність на дорогах України і підвищити культуру водіння.

Крім того, наказом №408 передбачено, що фото- і відеофіксація практичного іспиту відбувається від початку кожного іспиту та триває безперервно аж до його закінчення. Так  врегульовано питання щодо оскарження результатів іспитів: це можна зробити протягом десяти робочих днів після його складання, використавши відеозапис як доказовий матеріал.

«Також прописано нормативно, за яких умов припиняється іспит. Зокрема, якщо особа, яка його складає, користується додатковими електронними приладами або матеріалами-підказками. А ще наказом визначено підстави для анулювання посвідчення водія. Це відбувається, якщо водій надає підроблені чи фіктивні документи або його позбавляють права керувати у період дії тимчасового посвідчення. Йдеться про посвідчення водія, що його видають на два роки. У такому випадку потрібно повторно складати іспити — і теоретичну, і практичну частини. Після цього посвідчення водія знову видають на два роки», - додав Микола Горбонос.

За його словами, деякі нововведення впивають і на викладацьку діяльність інструкторів автошкіл. Адже погані результати складених з першого або з другого разу іспитів в сервісних центрах МВС їхніми випускниками свідчитиме про прогалини в педагогічному складі навчального закладу з підготовки та перепідготовки водіїв і, як наслідок, на атестацію інструкторів. Тому така своєрідна конкуренція на ринку надання послуг автошколами залишить лише найкваліфікованіших фахівців та найрейтинговіші школи.

Змін у прийомі теоретичної частини не відбулося. Як і раніше, іспит складається з 20 запитань і з 2017 року теж проходить з відеофіксацією процесу. Допускається не більше двох помилок. У разі, якщо неправильних відповідей більше, екзамен вважається не зданим і учень приходить на повторний іспит через 5 днів на 6, не враховуючи дня здачі попереднього. До екзамену з водіння допускаються кандидати у кермувальники лише після успішного складання теорії.

Також начальник РСЦ ГСЦ МВС в Київській області нагадав, що у зв'язку із запровадженням інших часових відрізків на прийняття іспиту з водіння і карантинними обмеженнями, діє обов'язкова попередня особиста реєстрація громадян в електронній черзі на отримання послуг в сервісних центрах МВС з отримання та обміну посвідчення водія, а також реєстрації/перереєстрації транспортного засобу - для уникнення скупчення великої кількості людей в приміщеннях. У зв'язку з цим спроможність  сервісних центрів МВС з травня 2020 року суттєво знизилася і нині в деяких ТСЦ МВС Київщини спостерігаються черги на кілька днів наперед з бажаючих здати екзамени і отримати посвідчення водія.   Зареєструватися на прийом до сервісних центрів Київської області можна через спеціальний функціонал на сайті Головного сервісного центру МВС «Запис в Е-чергу» - до ТСЦ, які оснащені системою електронної черги, та у телефонному режимі – до тих центрів, де такої черги не передбачено. Онлайн-система під час заповнення спеціальної форми сама повідомить користувачу варіанти можливого запису. Також в регіональному сервісному центрі ГСЦ МВС в Київській області діє своєрідний контакт-центр, завдяки роботі якого потенційні клієнти сервісних центрів  Київщини можуть не лише записатися в онлайн-чергу на отримання послуг, а й отримати усю необхідну інформацію та вичерпну фахову консультацію і допомогу спеціалістів.

 

З вами завжди на зв’язку за номером телефону: (044) 290-37-90

БОТУЛІЗМ – ЦЕ НЕБЕЗПЕКА ЗДОРОВ'Ю

Ботулізм існує стільки, скільки і людство. Ця хвороба приносила страждання і знищувала людей у всьому світі. Спалахи епідемії ботулізму були зафіксовані практично у всіх країнах Європи.

Хвороба вражала не тільки нижчі верстви населення, які не дотримувалися банальних  правил гігієни, а й людей заможних. Це пояснювалося природою появи бактерій. Основний носій – резервуар ботулізму – організм тварин, риб, птахів і самої людини. Тому вживання в їжу неякісно приготованих продуктів відразу викликало сильне отруєння і розвиток цієї хвороби. Відомо, що  ботулізм  не  є заразним  інфекційним захворюванням.

І сьогодні, як і кілька століть тому, проблема ботулізму актуальна. Хоча медичні технології зробили величезний крок вперед – захворювання повністю описано в медичній літературі, знайдені ліки від ботулізму, але недуга знову і знову вражає цілі сім'ї, не шкодуючи ні дорослих, ні дітей,  ні навіть новонароджених.

Ботулізм — це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини, який є одним із найсильніших від усіх відомих біологічних отрут, він у 375 тисяч разів активніший від отрути гримучої змії.

Варто пам’ятати, що ботулізм має чітко виражену сезонність. Підйом захворюваності спостерігається у травні–серпні.

З початку 2020 року в Україні зареєстровано 15 випадків ботулізму, захворіли 18 людей. З них: 17 дорослих та одна дитина віком 9 років. Більшість харчової продукції, що стала причиною захворювання (у 13 постраждалих — 86,6%), була виготовлена в домашніх умовах, або невідомого походження, з фальсифікованими документами.  Дванадцятеро   захворілих вживали рибну продукцію, виготовлену в побутових умовах, чи вона була  невідомого походження. Інші випадки захворювання на ботулізм були пов’язані з вживанням м’ясних консервів та інших виробів із м’яса, овочевих та грибних консервів.

Потенційно небезпечними в захворюванні  є усі консервовані продукти, які були неякісно вимиті, недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. 

Навіть продукти, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.  

Перші симптоми захворювання з моменту вживання продукції виникають від 2 годин до 4 діб і більше. У переважній більшості випадків від 12 до 24 годин. Дуже важливо діагностувати ботулізм якомога раніше, коли ботулотоксин ще вільно циркулює у крові і може бути зв’язаний лікувальною сироваткою. Після фіксації токсину в нервовій тканині він стає недоступним для впливу лікувальних антитоксичних сироваток, тому важлива рання діагностика захворювання. Клінічна діагностика ботулізму грунтується на виявленні характерних для нього паралітичних проявів і пов’язаних з ними синдромів, зумовлених розладами зору, ковтання і дихання.

 Основні симптоми хвороби:

·  Підвищена температура

·  Сухість в роті

·  Ускладнення ковтання

·  Невиразність мови

·  Двоїння в очах

·  Помутніння.

·   Опущення повік

·  М’язова слабкість

·  Запаморочення

·  Нудота і блювання

·  Пронос

·  Здуття живота і запор

·  Ураження м’язів шиї і кінцівок

В таких випадках  слід негайно звернутися до лікаря.

Найкращий спосіб захистити своє здоров'я — утримуватися від споживання їжі, про якість якої  достеменно невідомо, хвороби можна уникнути, дотримуючись простих харчових правил: уникайте споживання в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби, м'ясних та грибних консервів, консервів домашнього приготування.

Пам’ятайте! Хворобу легше попередити, ніж її лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей.

Карпуленко Г.М., директор Баришівської  міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби

Про пожежну небезпеку

Попередження про пожежну небезпеку по Київській області 21-25 серпня надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.

 

В.о директора УкрГМЦ  Анатолій ПРОКОПЕНКО

Попередження про пожежну небезпеку по Київській області 18-20 серпня

18-20 серпня переважатиме надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.

Поради для батьків - незалишайте дітей самих

Шановні батьки

Рятуючись від сильної спеки люди відчиняють вікна, щоб створити комфортну температуру в оселі. На жаль, такий спосіб створення прохолоди є досить небезпечним, якщо у квартирі є маленькі діти.

Сумна статистика говорить, що через необачність дорослих щороку десятки дітей випадають з відкритих або погано закритих вікон. 

Ми зібрали базові правила, що допоможуть бути спокійними за своїх дітей, навіть коли вас немає вдома.

Ставтеся відповідально до найдорожчого!

Попередження про пожежну небезпеку по Київській області 10.08.2020

10-13 серпня надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.

Попередження про пожежну небезпеку по Київській області

8-10 серпня надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!!!

ДЛЯ ОТРИМАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ У ТСЦ№3241 ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО ЗА ПОПЕРЕДНІМ ЗАПИСОМ ЗА НОМЕРОМ ТЕЛЕФОНУ:

 

(044) 290-37-90

Спрощено підтвердження водійського стажу

Відтепер підтвердити навички керування стало простіше. Адже перелік необхідних документів розширено. Сьогодні, 17 липня,  набрав чинності наказ МВС від 22 травня 2020 року № 408. Він затверджує одразу дві нові Інструкції:

·  «Про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія», яка вдосконалює процедури видачі посвідчення водія, а також більш докладно регламентує їхнє проведення;

·  «Про використання технічних засобів контролю під час складання іспитів (у тому числі фото- та відеотехніки), збереження отриманої за допомогою них інформації та доступ до неї», яка регламентує порядок застосування технічних записів контролю.

Основні нововведення:

·  при отриманні категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE  можна підтвердити наявність навичок керування транспортними засобами  за будь-якою з категорій В, С1, С, D1 і D. Крім того, збільшується максимально допустима перерва в навичках керування — до трьох місяців;

·  підтвердити навички керування транспортним засобом можна також документом на право власності транспортного засобу іншого з подружжя, та документами, що підтверджують позику, оренду, лізинг, або тимчасовим реєстраційним талоном;

·  у разі відкриття двох і більше категорій теоретичний іспит складається один раз за екзаменаційними білетами вищої категорії;

·  іспит припиняється, якщо особа користується додатковими електронними приладами або матеріалами, підказками тощо;

·  тривалість кожного етапу проведення практичного іспиту: на майданчику — не менше 10 хв, на дорозі — не менше 20 хв, а загалом — не більше години;

·  можливе відхилення від маршруту проведення практичного іспиту, якщо на ньому подальший рух неможливий (транспортний затор, дорожні роботи, ДТП тощо);

·  фото-, відеофіксація відбувається від початку кожного іспиту та ведеться безперервно до його завершення;

·  результати іспитів протягом десяти робочих днів можна оскаржити;

·  встановлені підстави для анулювання посвідчення водія (у разі позбавлення права керування отриманого вперше, надання фіктивних документів тощо);

·  можливе виключення наявної категорії, якщо медичною довідкою вона не підтверджена. І поновлення її у разі надання нової медичної довідки, якщо придатність до керування відновлена.

Нагадуємо, що  на сайті Головного сервісного центру МВС можна ознайомитись із маршрутами для удосконалення навичок керування транспортними засобами, а також перевірити свої знання ПДР на онлайн-тренажері.

Щодо отримання чи обміну посвідчення водія звертайтеся за телефоном контакт-центру: (044) 290–19–88 або в повідомленнях на офіційній Фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС.

Період жнив – особливо пожежонебезпечний період для ранньої групи зернових культур. І відповідальність за майбутній хліб несемо ми всі, кожен громадянин нашої країни

Бережіть хліб від вогню…

Усім відомо, що пожежа сама по собі не виникає, а є наслідком чиєїсь недбалості, безпечності та безгосподарності. Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні.

Щоб виростити та зберегти врожай без втрат, які може заподіяти вогонь, потрібен суворий контроль за дотриманням протипожежних правил.

Слід провести перевірку технічного стану та протипожежного забезпечення зернових комбайнів, тракторів, автомобілів, які будуть задіяні на збиранні та перевезенні хліба. Техніку необхідно забезпечити іскрогасниками на вихлопних трубах, захистити пристроями та первинними засобами пожежогасіння, передбачити розділення великих хлібних масивів на ділянки площею по 50 га, відмежувати їх проораними смугами. Поблизу хлібних ланів необхідно встановити попереджувальні знаки про заборону паління і користування відкритим вогнем, поля зернових мають бути обкошені та оборані від доріг і лісових насаджень. Необхідно забезпечити належною кількістю первинних засобів пожежогасіння зернотоки і зерносклади, відповідальним особам слід ліквідувати недоліки, що можуть призвести до пожежі.

Дотримуйтеся правил пожежної безпеки під час проведення підготовки, збирання врожаю та збереження зернових від пожеж. У народі кажуть: «Не той хліб, що в полі, а той, що в коморі».

 

Баришівський РС ГУ ДСНС України у Київській  області

 

БЕЗПЕКА НА ДИТЯЧОМУ МАЙДАНЧИКУ

Шановні батьки!

Пам'ятайте, що літні канікули для дітей - це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Звертаємо увагу на організацію відпочинку Вашої дитини  під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині. Залучайте до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому у вечірній час.

Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул для учнів

Ось і розпочинаються літні канікули. Як завжди, кожен з нас проведе їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів - все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок! 

       Рятувальники Баришівського району закликають Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:

·  Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

·  Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

·  Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

·  Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.

·  Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.

·  Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

·  Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

·  Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

·  Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

·  Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

Пам`ятка з техніки безпеки на літніх канікулах

 1. Правила дорожнього руху

•  Ходити тільки по правiй сторонi тротуару;

•  дорогу переходити не поспiшаючи;

• не можна переходити дорогу навскіс;

•  переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини  зупинитися i подивитися направо;

•  якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд  зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;

•  якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти  назустріч транспорту, що рухається.

 2. Правила електробезпеки

•  Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з  розетки за шнур;

•  категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;

•  не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під  напругою;

Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

 3. Вибухонебезпечні предмети

• До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;

• забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;

• не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;

• виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.

 4. Правила протипожежної безпеки

• Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;

• гра з вогнем — одна з причин пожежi;

• дотримуйтесь правил протипожежної безпеки під час відпочинку на природі.

 5. Правила поведiнки на водi

• Купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—25С i води — не менш нiж 18—200С;

• купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;

• забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;

• не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;

• грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;

• не забруднюйте воду та берег;

• не подавайте хибних сигналiв тривоги;

• не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.

  6. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях)

• Завжди прагнiть бути культурною людиною; 

• поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;

• поважайте старших, не будь грубим;

• не гуляйте пiзнiше 21 години;

• не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера;

• бiльше читайте художньої лiтератури.

 7. Категорично забороняється

• Ходити на територiї новобудов;

• купатися без догляду дорослих;

• розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;

• iздити на велосипедi, роликах, скейтах  на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.

  8. Суворо дотримуйтесь правил:

• дорожнього руху;

• користування газовими, електричними приладами;

• поведiнки дiтей на водi;

• протипожежної безпеки.

 

Гарного вам відпочинку!

Зі святом Конституції!

ОГОЛОШЕННЯ реквізити

Шановні відвідувачі!

У сервісних центрах МВС поступово змінюються реквізити для оплати послуг. Оновлення інформації здійснюється до 9 години ранку в день переходу на нові рахунки.

Зважаючи на те, що на підставі квитанцій, сплачених за попередніми реквізитами послуги не надаватимуться, просимо здійснювати оплату послуг саме в день звернення – за реквізитами, зазначеними на офіційному вебсайті РСЦ МВС відповідної області.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! РСЦ ГСЦ МВС в Київській області змінив реквізити о 9:00   24.06.2020 р. (середа).

Отримувач: Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Київській області (філія ГСЦ МВС)

Код ЄДРПОУ: 43611818

Рахунок: UA518201720355119002001159037 (для отримання адміністративних послуг)

Рахунок: UA558201720313211001201159037 (для отримання послуг «Інші»)

Банк: Держказначейська служба України, м. Київ

МФО: 820172

Є платником ПДВ

Повернення коштів, що не були використані, здійснюється за письмовою заявою платника на адресу надавача послуг, вказаній у квитанції на оплату.

Також до заяви необхідно додати оригінал квитанції, що підтверджує сплату коштів, копію паспорта, реквізити банківської установи для зарахування коштів (наказ МФУ № 787).

Оновлені реквізити інших  регіональних сервісних центрів ГСЦ МВС (філій ГСЦ МВС) дивіться на сайті у розділі «ПОСЛУГИ», підрозділі «Реквізити для оплати», або за посиланням:

http://kyivobl.hsc.gov.ua/poslugi/rekviziti-dlya-oplati/

Батьки, ви можете уявити, що втратили свою дитину?

Батьки, ви можете уявити, що втратили свою дитину?

Хтось подумає: що за дурниці! Як таке можна писати!

А ЯК ЩЕ ПРИВЕРНУТИ ВАШУ УВАГУ ДО ПРОБЛЕМ НЕХТУВАННЯ БАТЬКІВСЬКОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ???

Коли просто через поради, рекомендації та виважені фото до багатьох з вас не можливо "достукатися"?

Можливо до вас достукається голос матері, 12-річний хлопчик якої потонув на очах друга, який як не намагався та не зміг врятувати товариша і сам ледь не потонув, а мати ще досі ходить по березі і кличе сина, відмовляючись повірити в його смерть?

Чи зрозумієте всю загрозу ситуації через розпач батька, 17-річний син якого стрибнувши в став з дамби так і не винирнув?

А може вас примусить замислитися розпач бабусі, на очах якої потонув 9-річний онук?

Чи відчуття батьків, які не дочекалися з лісу свого сина?

На що ВИ сподіваєтеся, коли відпускаєте дітей до лісу?

На що ВИ сподіваєтеся, коли відпускаєте дітей самих купатися у водоймах?

Ви відмовляєтеся вірити, що щось подібне може статися у вашій родині.

І не треба розповідати що "немає часу з ними ходити, в мене робота/ городи/ справи", "зі мною ніхто в дитинстві не ходив", "він (вона) добре плаває/ знає ліс", "він/ вона ж не сама туди іде, а з друзями, раптом що - допоможуть".

БАТЬКИ - ВИ!

НЕ ПЕРЕКЛАДАЙТЕ СВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НА КОГОСЬ!

Якщо сьогодні ви дозволили дитині без супроводу дорослого піти до річки - ви добровільно погоджуєтеся на ризик, що дитина може не повернутися!

Впевненість у можливостях дитини створює оманливе відчуття безпеки!

Ви цим заспокоюєте себе, але це аж ніяк не впливає на непередбачувані обставини, що можуть трапитися.

Дитина може не знати / забути про течію, про небезпечне дно, не врахувати, що в лісі набагато швидше темніє, ВИ МАЄТЕ БУТИ ПОРУЧ! Аби вчасно зупинити, застерегти!

Коли ви відпочиваєте на природі разом з дітьми ваше завдання #1 - слідкувати за ними! А вже потім гриби, ягоди, друзі, власний відпочинок...

ОБИРАЙТЕ ПРАВИЛЬНІ ПРІОРИТЕТИ! Запитайте в матері/батька чиї діти втопилися, щоб вони віддали, чим пожертвували, аби їх синів можна було повернути? Запитайте у батьків, що вони пережили, коли вночі шукали в лісі свою дитину?

ЧИ ВАМ БРАКУЄ ГОСТРИХ ВІДЧУТТІВ? СХАМЕНІТЬСЯ! РОЗЗИРНІТЬСЯ НАВКОЛО! Ніхто не оберігатиме ваших дітей так, як мали б це зробити ви! І не буде потім кого звинувачувати окрім себе!

Тому коли бачите поради як убезпечити дітей від загрозливих ситуацій - ЧИТАЙТЕ ТА ЗАПАМ'ЯТОВУЙТЕ, МОЖЛИВО САМЕ ЦЕ ВРЯТУЄ ЖИТТЯ ВАШІЙ ДИТИНІ ЗАВТРА!

 

Баришівський РС ГУ ДСНС України у Київській області

Сказ – гостре вірусне захворювання

Сказ –  гостре вірусне захворювання, що є одним з найбільш поширених в Україні природно-осередкових захворювань ссавців і складає важливу медико-ветеринарну проблему. Хвороба  характеризується надзвичайно високою агресивністю, ураженням центральної нервової системи, нападами крайнього нервового збудження і розвитком паралічів. На сказ хворіє людина. Щорічно значна кількість громадян підлягають вимушеним щепленням через укуси тваринам. Економічні збитки через необхідність вакцинації тварин у неблагополучних зонах щодо цієї інфекції досить суттєві.

Епізоотологічною особливістю сказу є періодична повторюваність епізоотіїсезонність та циклічність. Збудниками сказу можуть бути (лисиці, єнотовидні собаки, вовки, куниці та ін.) Провідну роль в епізоотичному процесі відіграють лисиці, які є носіями збудника та забезпечують постійну його циркуляцію в природі. Зазвичай протягом року спостерігається 2 піки захворюваності, що пов’язані з біологією лисиць – основного резервуару збудника рабічної інфекції. Перший припадає на січень-лютий-березень, що співпадає з гоном лисиць,  другий  –  на осінньо-зимовий період, коли популяція лисиць поповнюється молодими особинами.

Однією з найважливіших екологічних та епідеміологічних особливостей сказу природного типу є простежувана синантропізація лисиць та активна адаптація цього виду тварин до зміненого людиною екологічного середовища. Лисиці водяться не тільки в дикій природі, але й в культурних ландшафтах, на околицях міст. Наближення місць мешкання лисиць до населених пунктів спричиняє контакти з собаками. В таких умовах зростає можливість передачі вірусу, в тому числі й до людини.

Щороку спостерігається захворюваність одних і тих же видів тварин з незначними відхиленнями.

Враховуючи кількість захворюваності домашніх тварин, особливо котів і собак, можна відзначити 2 типи рабічної інфекції: природновогнищевий, осередки якого формуються за рахунок диких тварин та антропоургічний, що підтримується домашніми тваринами.

Собаки та коти являються потенційним джерелом та переносником інфекції в населені пункти і тваринницькі об’єкти. Особливо слід врахувати епізоотичну роль котів, які мають схильність до бродяжництва та спільні з лисицями місця здобування корму.

Висока захворюваність диких тварин збільшує ризик захворюваності серед домашніх продуктивних тварин, а особливо ВРХ. Так як ці тварини є стадними, то лише одна хвора сказом лисиця, зустрівшись зі стадом під час випасу, може інфікувати декілька голів.

Рабічна інфекція у дикій фауні залишається серйозною проблемою. Лабораторні дослідження на сказ лисиць та інших диких м’ясоїдних проводяться при діагностичних відстрілах, а також при інцидентних випадках.

Необхідно взяти до уваги, що тільки частина хворих сказом диких тварин надходить для дослідження, тому реальна їх інфікованість може бути значно вищою, ніж визначено лабораторно.

 

Баришівський РС ГУ ДСНС України уКиївській області

 

Літо - сезон збору ягід, грибів, лікарських трав, сінокісних робіт, мандрівок лісами і горами

Літо - сезон збору ягід, грибів, лікарських трав, сінокісних робіт, мандрівок лісами і горами. Саме в цей період частішають випадки укусів людей зміями. Вибираючись до лісу, лугу, в гори варто пам’ятати, що це їх територія, де ми є ненадовго гостями. Незважаючи на те, що на Україні статистика рідко фіксує летальні випадки від укусу змій, радимо вам бути вкрай обережними і уважними, взувати щільне взуття та одягати одяг із цупкої тканини, перш ніж ступати у траву чи чагарник – пошарудіти там довгою палицею.

Симптоми отруєння. Зміїна отрута містить багато активних речовин, зокрема ферментів, які викликають порушення судинної й клітинної проникності, внутрішньо-судинне згортання крові.

На місці укусу змії видні дві ранки від її отруйних зубів. Дуже швидко настає місцева больова реакція, швидко розповсюджу­ється набряк, можливе утворення великих крововиливів. При по­траплянні отрути в кров загальна реакція нерідко проявляється одразу, в інших випадках дія розпочинається через 30 - 60 хв: за­паморочення, сонливість, головний біль, нудота, блювання, кро­вотеча із слизових оболонок, частий пульс, колапс, інколи збу­дження й судоми. Смертельні випадки реєструються дуже рідко.

Перша допомога при укусі змії

При наданні першої допомоги при укусах отруйних змій треба відійти від ряду хибних уявлень:

Розрізи шкіри на місці укусу змії для провокації кровотечі не будуть сприяти видаленню отрути, а небезпека розвитку вторин­ної інфекції стає реальною, також під час невмілого розрізання шкіри можна ушкодити сухожилля, що призведе до інвалідності;

Накладання джгутів, «закруток» із підручних засобів посилює відтік отрути в лімфатичну систему і тому не виключає її систем­ного розповсюдження, а безконтрольне застосування артеріального джгута (закрутки) може призвести до розвитку тяжкого ішемічного ушкодження кінцівки.

Припікання місця укусу неефективне, тому що довжина от­руйних зубів змії інколи більше сантиметра. При цьому отрута проникає в тканини, і поверхневе припікання нездатне її зруйну­вати. А на місці припікання утворюється струп, під яким почина­ється нагноєння.

У першу чергу необхідно постраждалого покласти так, щоб голова була опущена нижче рівня тулуба для попередження ортостатичних порушень мозкового кровообігу.

Потім треба приступити до відсмоктування отрути з рани, пам'ятаючи про можливу небезпеку орального отруєння зоотокси-ном. Наявність у ротовій порожнині тріщин, каріозних зубів й ран слизової оболонки не є протипоказанням для відсмоктування отрути. Справа в тому, що дія будь-якої отрути залежить від того, яка доза приходиться на кілограм маси тіла. А кількість отрути, яка може при відсмоктуванні потрапити до організму людини, яка надає допомогу, настільки мала, що не може причинити шко­ди. Тільки відсмоктану рідину треба випльовувати.

Енергійне відсмоктування протя­гом перших 5—7 хв після укусу дозволяє видалити до 40% змії­ної отрути, а через 15—20 хв — тільки 10%.

Людині, яку вкусила змія, пити спиртні напої категорично за­бороняється. Алкоголь не являється протиотрутою, як вважають деякі, а навпаки, утруднює виведення отрути з організму, поси­лює її дію.

Чинники, які сприяють збільшенню ураження при укусах от­руйних змій:

·  вік постраждалого, маса тіла і загальний стан — токсичні ефекти укусу більш виражені у дітей і людей, зляканих зустріччю зі змією;

·  місце локалізації укусу і його глибина: укуси у кінцівки менш небезпечні, ніж укуси в голову і тулуб;

·  доза отрути залежить від розміру змії, тривалості подраз­нення змії, стану отруйних зубів, стану отруйних залоз до моменту укусу (повні чи порожні);

·  фізичне навантаження, швидка ходьба, біг (особливо одразу після укусу) прискорюють системне потрапляння зоотоксину зпервинного депо; 

·  присутність бактерій, особливо аеробів, у роті змій і на шкі­рі постраждалого забезпечують швидке інфікування нежиттєздатних тканин у місці укусу.

 

Рятувальники Баришівського району звертаються до громадян бути уважними та обережними під час відпочинку в лісі.