Прес-служба КОДА

Дайджест новин Уряду за 11.06.2018

Остап Семерак: Вперше за всі роки незалежності Уряд лібералізував сферу надрокористування

Уряд ухвалив ініційований Мінприроди перший пакет змін щодо спрощення ведення бізнесу та стимулювання інвестицій у галузь надрокористування в Україні. Як зазначив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, ним передбачено внесення змін до постанов Кабінету Міністрів №594 і №615, які регулюють дану сферу.

«Вперше за всі роки незалежності ми нарешті лібералізуємо цей ринок. Для мене важливо, що зміни ухвалювалися з урахуванням екологічної складової», - пояснив Остап Семерак.

Зокрема, було продовжено перехідний період для проходження процедури ОВД, яку Україна зобов’язалася запровадити у рамках виконання Угоди про асоціацію із ЄС. Так, у разі відсутності в надрокористувача результатів оцінки впливу на довкілля (ОВД), він має до 31 грудня 2018 року внести до Єдиного реєстру відповідне повідомлення про плани здійснити таку процедуру.

«Мінприроди пішло назустріч підприємцям і надало можливість провести передбачені законом процедури ОВД без зупинки діяльності», - сказав Остап Семерак, зазначивши, що станом на сьогодні Мінприроди забезпечує проходження процедури ОВД для понад 600 суб’єктів господарювання, і надрокористувачів серед учасників ОВД – близько 30%.

Крім того, спрощено процедуру щодо надання чи продовження дії дозволів. Відтепер їх не потрібно погоджувати в Мінприроди. Це також стосується ділянок, виставлених на аукціон.

«Ми пішли назустріч бізнесу та спростили процедуру надання спеціальних дозволів на користування надрами. Водночас ми володіємо іншими інструментами, які дозволяють контролювати ситуацію у сфері надрокористування в частині охорони навколишнього природного середовища», - зазначив Остап Семерак.

Серед головних змін, запропонованих Урядом, також - скасування «апробації» при отриманні дозволу на користування нафтогазоносними надрами, запровадження із 2019 року системи електронної подачі документів для його отримання, скасування плати за продовження строку дії дозволу (для нафтогазоносних надр) та врегулювання питання щодо сплати вартості геологічної інформації (тепер виключно при наданні дозволу). Крім того, скорочено із 90 до 45 днів строк погодження облрадами пропозицій Держгеонадр щодо визначення переліку виставлених на аукціон ділянок.

«Зараз Мінприроди працює над другим пакетом законодавчих змін для лібералізації сфери надрокористування. Зокрема, ми запропонували Уряду розглянути зміни до постанови №423, які відкривають доступ до геологічної інформації. Сподіваюся, що цей важливий документ також буде розглянуто якомога швидше», - резюмував Міністр екології та природних ресурсів.

Нагадаємо, раніше Мінприроди ініціювало створення Робочої групи з питань реформування відносин у сфері надрокористування, до складу якої увійшли представники профільних міністерств, бізнесу, науковці та екологічна громадськість.

2710 кандидатів претендують на посади в територіальних управліннях ДБР

2710 кандидатів допущено до участі в конкурсі на посади до семи територіальних управлінь Державного бюро розслідувань.

Список допущених осіб затвердила на своєму засіданні конкурсна комісія №2.

На наступному засіданні комісія затверджуватиме графік проведення тестування на знання законодавства – перший етап кваліфікаційного іспиту для кандидатів.

Перелік  тестових питань розміщено на сайті.

Нагадаємо, наразі тривають конкурси на 455 посад до семи територіальних управлінь в Києві, Львові, Полтаві, Мелітополі, Хмельницькому, Краматорську, Миколаєві.

Захист чесного бізнесу – пріоритетний напрямок нашої роботи, – Глава Уряду на засіданні Комісії з виконання закону «маски-шоу стоп»

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман як голова утвореної цього року Міжвідомчої комісії з питань забезпечення дотримання правоохоронними органами прав та законних інтересів осіб готовий очолити рух щодо захисту чесного бізнесу і так само підтримати чесних правоохоронців, які сумлінно виконують свої обов’язки. Про це Глава Уряду сказав під час чергового засідання Комісії.

Він наголосив, що захист інтересів бізнесу – основа ухваленого конституційною більшістю Верховної Ради закону, який отримав «народну» назву «маски-шоу стоп». Втім положення цього закону нерідко порушують – як правоохоронці, так і самі підприємці, які працюють у тіні.

Учасники наради домовилися наступної зустрічі розглянути причини порушень, обговорити конкретні кейси, з якими стикаються підприємці. «Оцінювати роботу правоохоронців за кількістю скарг – не інформативно. 90% підприємців – не скаржаться. Треба збирати інформацію про безпосередні контакти, а заодно давати запити в ДФС, СБУ та Прокуратуру – надати кількісні показники», - запропонував Володимир Гройсман.

Він вкотре наголосив, що реакція на протиправні дії – і правоохоронців, і підприємців – буде жорсткою.

«Готовий очолити реальну боротьбу за захист чесного бізнесу. Наразі ділові асоціації готують конкретні кейси, які вимагають реакції. Вона буде жорсткою. І репутація нашої Міжвідомчої комісії має бути беззаперечною, - сказав Володимир Гройсман. - Будемо голосно говорити про реальні проблеми. Потрібно більше аналітичної інформації і чітких фокусів».

Довідково

Наприкінці минулого року конституційною більшістю був ухвалений урядовий законопроект «Маски-шоу стоп» про протидію тиску на бізнес, розроблений спільно Міністерством юстиції, Міністерством внутрішніх справ, Секретаріатом Кабінету Міністрів, Офісом бізнес-омбудсмена та іншими відомствами.

Ключові новації документа – неприпустимість та недійсність доказів, отриманих під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації. Так само недопустимими будуть докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника.

У березні 2018 року була створена спеціальна комісія з питань виконання вимог цього закону. До складу комісії увійшли представники передусім ділових кіл.

Володимир Кістіон у Празі зустрівся з представниками чеського бізнесу

Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон у Празі зустрівся з представниками чеського бізнесу й обговорив з ними актуальні питання інвестиційної співпраці.

Володимир Кістіон коротко поінформував чеських бізнесменів про впроваджені Урядом України рішення, які лібералізували умови роботи інвесторів.

Серед ключових він виокремив ліквідацію низки адміністративних бар’єрів, зменшення періодичності та тривалості перевірок, розширення права суб’єктів господарювання, скасування державної реєстрації іноземних інвестицій й переведення дозвільних процедур в он-лайн.

«Нами також впроваджено електронний документообіг інтелектуальних транспортних систем, технічні стандарти і регламенти ЄС, спрощено процедуру міжнародної торгівлі та транспорту, в тому числі запроваджено механізм «єдиного вікна»», - зауважив Віце-прем’єр-міністр.

Згадав Володимир Кістіон і про дві головні антикорупційні ініціативи Уряду – закон «Маски шоу стоп» та запровадження електронної системи відшкодування ПДВ.

«Україна за два роки видозмінилася, впроваджено чимало рішень для комфортної роботи бізнесу в Україні. Розуміємо, що не все ще гладко, але Уряд України всіляко готовий розвивати взаємовигідне торговельне й інвестиційне співробітництво, сприяти роботі чеського бізнесу на українській землі», - резюмував Віце-прем’єр-міністр.

За його словами, загальна інвестиційна стратегія Уряду України спрямовується на подолання технологічного відставання виробництва, розвиток сучасної інфраструктури, проведення екологізації економіки, зменшення її енергоємності та розвиток новітніх ресурсозберігаючих технологій.

Максим Соколюк: Протягом першого року безвізу ДМС оформила понад 5 мільйонів біометричних закордонних паспортів

Протягом першого року безвізу Державна міграційна служба оформила понад 5 мільйонів біометричних закордонних паспортів. Про це сьогодні, 11 червня, повідомив Голова Державної міграційної служби Максим Соколюк.

«Минув рівно рік, як громадяни України - власники біометричних паспортів отримали можливість подорожувати країнами Європейського Союзу без віз. У перші місяці дії безвізу спостерігався великий сплеск кількості бажаючих оформити біометричні закордонні паспорти, кількість документів, які оформлювалися протягом дня сягала 28 тисяч», - зазначив Голова ДМС.

Він також додав, що підвищений попит залишається і по сьогодні.

«Українська міграційна служба виконала всі заходи, які були необхідними для запровадження безвізу, але безвіз не був самоціллю реформ, які системно проводяться у сфері документування. План дій з лібералізації візового режиму ЄС для України став інструментом для проведення глибинних змін у процесах ідентифікації та документування, які спрямовані на забезпечення захисту громадян та національних інтересів України», - зауважив Максим Соколюк.

Загалом з моменту запровадження біометричних закордонних паспортів (січень 2015 року) в Україні оформлено близько 8,8 млн таких документів. При цьому протягом останніх 12 місяців оформлено понад 5 млн паспортів для виїзду за кордон, тоді як до запровадження безвізового режиму щороку оформлювалося лише близько 2 млн документів.

Володимир Кістіон: Україна та Чехія мають сприятливі передумови для активізації двосторонньої співпраці

Активний розвиток економічної співпраці з країнами ЄС, у тому числі Чехією, є пріоритетним напрямком зовнішньоекономічної політики України. Про це в ході зустрічі з Міністром промисловості і торгівлі Чеської Республіки Томашем Гінером сказав Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, стабілізація соціально-економічної ситуації в Україні та позитивна економічна динаміка, яку демонструє чеська економіка, створюють сприятливі передумови для активізації двосторонньої співпраці в торговельно-економічній та інвестиційній сферах.

Сторони відзначили збереження позитивної тенденції зростання обсягів зовнішньоторговельного обігу між країнами, який торік зріс майже на 30% та склав 1,7 млрд дол.

На їхнє переконання, існують значні перспективи для поглиблення двосторонньої співпраці як в традиційних сферах - промисловість, енергетика,  так і в високотехнологічних, інноваційних галузях.

«Крім традиційних для наших країн напрямів співпраці - автовиробництва, енергетичного та транспортного машинобудування, вважаємо доволі перспективними і спільні проекти в енергетиці», - наголосив у ході зустрічі Володимир Кістіон.

Віце-прем’єр-міністр також вважає, що Україна, зокрема, зацікавлена у вивченні досвіду Чехії у створенні системи балансування газу та електричної енергії на одному майданчику, що є винятком в Європі.

«Вбачаємо також успіх у реалізації проектів у сфері ядерної енергетики, зокрема залучення чеських фахівців до будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС, які мають великий досвід в проектуванні ядерних установок», - резюмував Володимир Кістіон.

 

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України