Податкова

Новини за 09.02.2018 від ГУ ДФС у Київській області

Відповідальність платників за несвоєчасну сплату єдиного внеску

Броварська ОДПІ звертає увагу фізичних осіб підприємців на те, що з 01.01.2018 року фізичні особи - підприємці, незалежно від системи оподаткування,  у т.ч. і ті, які застосовують загальну систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують доходи від цієї діяльності, а також члени фермерського господарства, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок (у 2017 році дана категорія платників сплачувала внески – один раз на рік).

У разі несвоєчасної сплати або сплати не в повному обсязі єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску.

За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення.

Крім того, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність.

Захист прав та гарантій найманих працівників гарантується державою та є обов’язковим для роботодавців всіх форм власності і господарювання. Керівники підприємств при нарахуванні заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства та не допускати порушень законодавства щодо виплати заробітної плати.

Декларацію з плати за землю необхідно подати до податкової інспекції не пізніше 20 лютого

Броварська ОДПІ нагадує платникам, що відповідно до норм Податкового Кодексу України(далі - ПКУ), платники плати за землю – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі –ці положення встановлено п. 286.2 ст.286 ПКУ.

Разом з тим, платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним – це визначено у п. 286.3 ст.286 ПКУ.

За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Фізичним особам нарахування сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ.

Звертаємо увагу платників плати за землю, що наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2017 року №9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)»внесено зміни до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16 червня 2015 року N 560 та викладено її в новій редакції.

У разі подання декларації в електронному вигляді ідентифікатор форми j0602006.

Броварська ОДПІ