Податкова

Новини за 17.07.2017 від ГУ ДФС у Київській області

З1 липня  2017 року діє повноцінний режим системи автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації у ЄРПН.

З 1 квітня 2017 року запроваджено систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН (далі – СМ КОР).

Тобто реєстрація податкової накладної /розрахунку коригування у ЄРПН може бути зупинена у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступенів ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації у  ЄРПН.

Такі критерії визначені наказом Мінфіну України від 13.06.2017 т№567.

З 01 липня  2017 року запроваджено повноцінний режим СМ КОР.

Якщо квитанція про реєстрацію/відмову/зупинення ПН/РК не надходить, документ вважається зареєстрованим у ЄРПН.

У разі, якщо за результатами моніторингу визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає умовам, визначеним п.6. Критеріїв, затверджених наказом №567, реєстрація такої податкової накладної /розрахунку коригування зупиняється.

У разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН, платник має право подати на розгляд Комісії ДФС України інформацію за встановленою формою (додаток до Критеріїв, затверджених наказом №567 – Таблицю даних платника податків) щодо:

- видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);

- кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються  (отримуються) платником податку;

- кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі постачаються (виготовляються)  та/або придбаваються платником податку.

Інформація за встановленою формою подається платником податку в електронному вигляді засобами електронного зв’язку.

Порядок дії СМ КОР визначено п.201.16 ст.201, п.57 розд. ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України, п.3,4,6 наказу Мінфіну України від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступенів ризиків, достатніх для зупинення податкової накладної/розрахунку коригування реєстрації у  Єдиному реєстрі податкових накладних, та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування».

 

Броварська ОДПІ