Податкова

Новини за 13.07.2017 від ГУ ДФС у Київській області

Щодо функціонування системи електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ

Броварська ОДПІ нагадує платникам, що з квітня 2017 року запроваджено систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН (СМ КОР).

Новий механізм, який дозволяє автоматично аналізувати податкову накладну на наявність ризиків, запроваджено Податковим кодексом України для підвищення ефективності боротьби з ухиленням від оподаткування.

СМ КОР здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за визначеною формою, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо по кожному виду економічної діяльності. У разі, якщо за результатами моніторингу визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає визначеним критеріям, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

 ДФС буде розглядати пакети документів, що надаватимуться суб’єктами декларування з так званими «відбитими» податковими накладними для прийняття остаточного рішення щодо приймання такої накладної або доведення до суб’єкта господарювання причин її не прийняття.

СМ КОР дає можливість зупиняти випадки безпідставної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, у разі коли постачальник фактично не здійснює господарську операцію, а реєструє накладні виключно з метою надання покупцю необгрунтованої податкової вигоди у вигляді неправомірного сформованого кредиту з ПДВ.

СМ КОР побудована таким чином, щоб превентивно реагувати на зловживання недобросовісних платників податків - не лише бачити потенційні порушення, а й унеможливити безпідставне формування податкового кредиту навіть до моменту подання податкової декларації з ПДВ, вже на стадії реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Функціонування системи електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ сприятиме детінізації економіки, створенню рівних конкурентних умов діяльності для суб’єктів господарювання, збільшенню надходжень до бюджету.

 

До уваги платників ПДВ!!!

У разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань(далі- ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних(далі- Реєстр) відповідно до пункту 201.16 ст.201 Податкового Кодексу України(далі-Кодекс), платник податків має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій ПН/РК пояснення та/або копії документів достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої  ПН/РК в Реєстрі.

Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601(далі – Повідомлення).

Повідомлення формується по кожній ПН/РК реєстрацію яких зупинено. До повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF(розмір кожного додатка не повинен перевищувати 2 Мгб). Повідомлення може бути сформоване та надіслане через особистий кабінет платника електронного сервісу «Електронний кабінет платника»(режим «Ведення звітності») або платник податків самостійно може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату(стандарту).

 

До відома платників податків!

11.07.2017 набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 10 липня 2017 року № 61 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410»
(далі – Постанова № 61), яка внесла зміни до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» (далі – Постанова № 410).

Нагадаємо, що постановою Нацбанку № 410, зокрема, встановлено заборону дострокового погашення кредитів і позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів. Цим же документом було визначено ряд винятків із такої заборони.

Змінами, передбаченими постановою Нацбанку № 61, розширено наявні винятки на дострокове погашення кредитів, залучених у нерезидентів:

- по-перше, банки зможуть раніше строку погашати такі кредити;

- по-друге, бізнес зможе достроково погашати кредити у випадку, коли акціонером такого позичальника або нерезидента-кредитора є міжнародна фінансова організація;

- по-третє, резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення кредитів за умови, що нерезидентом-кредитором є банк.

З оновленими текстом Постанови № 410, Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

 

Броварська ОДПІ