Податкова

У несанкціонованій зміні інформації в автоматизованій системі «Архів електронної звітності» викрили податківців Києво-Святошинської ОДПІ

Так, співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Київській області встановлено, що без будь-яких законних підстав або вказівок керівництва податківці інспекції здійснили корегування статусу договорів про визнання електронних документів ряду підприємств, що мають ознаки фіктивності та надають послуги підприємствам реального сектору економіки з мінімізації податкових зобов’язань шляхом формування штучного податкового кредиту з ПДВ.

Враховуючи це, реєстрація податкових накладних цими підприємствами у Єдиному реєстрі податкових накладних дала змогу СГД реального сектору економіки України сформувати штучний податковий кредит з ПДВ. Це призвело до несплати до державного бюджету України податку на додану вартість у великих розмірах.

За вказаним фактом слідчим управлінням прокуратури Київської області зареєстроване кримінальне провадження.

Двом виконавцям вищенаведених протиправних дій в межах кримінального провадження повідомлено про підозру у вчиненні посадового злочину. Матеріали щодо одного з них вже скеровано до суду з обвинувальним актом.

Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Київській області здійснює оперативне супроводження вищевказаного кримінального провадження.

 

ГУ ДФС у Київській області

Новини за 17.02.2017 від ГУ ДФС у Київській області

Державі повернено 55,6 млн. гривень в результаті проведених дій оперативними підрозділами Київщини

У січні 2017 року оперативні підрозділи ГУ ДФС у Київській області на підставі зібраних матеріалів зареєстрували 8 кримінальних правопорушень, відомості про які  внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

За ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) до суду направлено 2 закінчених кримінальних провадження.

 

 

На Київщині припинено підпільне виробництво та зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв

Слідчими слідчого відділу Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області спільно з оперативними працівниками відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів ОУ ГУ ДФС у м. Києві під керівництвом Броварської місцевої прокуратури в рамках кримінального провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України виявили та припинили у смт. В. Димерка Броварського району та місті Бровари підпільне виробництво та зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв.

У результаті проведених обшуків у місцях масового виготовлення і зберігання фальсифікату з незаконного обігу вилучили більше 2181 літрів прозорої рідини з характерним запахом спирту, 929 літрів схожої на коньяк, 1370 літри фальсифікованих елітних напоїв («Джеймсон», «Фінляндія», «Олмека», «Джек Деніелс», «Курвазьє», «Квінт») та обладнання, що забезпечувало масове виробництво алкоголю (насоси, лійки, спиртометри, ароматоризатори, діжки, пусті «Бег-ін-бокси»).

На даний час слідчим відділом фінансових розслідувань Броварської ОДПІ вживаються всі заходи для спрямування в найкоротші терміни кримінальних проваджень з обвинувальним актом до суду.

В котре Броварська ОДПІ попереджає приватних підприємців та громадян про необхідність бути пильними при закупівлі алкогольних напоїв та перевірці сертифікатів якості на продукції та її походження.

 

ГУ ДФС у Київській області

 

Сплата єдиного внеску платниками «єдиннниками»

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску.

Нарахування та сплата проводиться за кожний повний або неповний відпрацьований місяць. Однак, якщо«єдинники» є пенсіонерами за віком чи інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, вони звільняються від сплати за себе сум такого внеску. Місяць, в якому підприємець набув право на пенсію за віком, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок. З місяця, що настає за датою призначення пенсії, такий платник звільняється від сплати за себе єдиного внеску. Щодо сплати єдиного податку, то призначення пенсії не буде впливати на його розмір та ставку.

Детальну консультацію платники можуть отримати в ЦОП Броварської ОДПІ за адресою: вул. Київська 286 (вікно 14), або за телефонами  (04594) 7-20-87 та 7-20-90.

 

Декларування доходів, отриманих громадянами від надання послуг репетиторства

Як визначено положеннями Податкового кодексу, платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити з таких доходів податок та військовий збір. Тобто, громадяни, які отримували у минулому 2016 році доходи не від податкових агентів, зокрема, від надання послуг репетиторства іншим громадянам, зобов’язані до 1 травня року, що настає за звітним, надати податкову декларацію в якій відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов'язання. Сума податкового зобов'язання з податку на доходи та військового збору, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним. Детальну консультацію платники можуть отримати в ЦОП Броварської ОДПІ за адресою: вул. Київська 286 (вікно 14), або за телефонами  (04594) 7-20-87 та 7-20-90.

 

Броварська ОДПІ

 

В пункті пропуску «Бориспіль» завадили спробі незаконного вивезення за межі України старожитностей

Незаконну спробу вивезення за межі митної території України предметів старовини зафіксовано працівниками Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль».

13 старовинних монет, серед яких три срібні,Німеччини, Російської імперії та СРСР 1777-1939 років карбування, а також 9 старовинних предметів побуту(4 срібних підстаканники, срібна стопка, портсигар з білого металу, металева мірна кружка та старовинний кишеньковий швейцарський годинник в робочому стані) намагався вивезти до Ізраїлю в багажі наш співвітчизник, який постійно проживає в цій країні. Для проходження митного контролю громадянин обрав спрощену систему – «зелений коридор». Саме цим чоловік заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари (в тому числі і переміщувані в супроводжуваному багажі) не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України.

На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України старовинних монет і предметів побуту громадянин не мав, до перетину «білої лінії» до інспекторів митниці не звертався та митної декларації не заповнював.

Старожитності було виявлено у багажі громадянина у відкритому поліетиленовому пакеті серед особистих речей.Зазначені старовинні монети та старовинні предмети побуту переміщувались без ознак приховування.

Складено протокол про порушення митних правил. Предмети старовини вилучено до винесення судом рішення у справі.

Довідково: своїми діями пасажир порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, яким обмежено переміщення культурних цінностей через митний кордон України відповідно до Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» від 21.09.1999 № 1068-ХІV», та Інструкції  «Про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України», затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.2002  № 258.

 

ГУ ДФС у Київській області

Новини за 15.02.2017 від ГУ ДФС у Київській області

З початку року ДФС Київщинизабезпечило надходження 1,3 млрд. грн. до зведеного бюджету

В порівнянні з попереднім рокомпоказник перевищений на 493,7 млн грн, або на 64,1%.

Позитивна динаміка також, спостерігається у надходженнях до загального фонду державного бюджету: протягом січня платниками податків забезпечено609,8млн. гривень. Темп росту до фактичного показника січня 2016 року складає 175,4відс., що на 262,1 млн. гривень більше за рівень минулого року).

У розрізі основних платежів ГУ ДФС у Київській областізабезпечено надходження до державного бюджету:

ПДВ– 432,7 млн грн, що у відповідних умовах у 2 рази (або на
216,4 млн грн) більше показника відповідного періоду м.р.;

податку на прибуток підприємств– 17 млн грн, що більше на
42,3 відс.(або на 5,1 млн грн) відповідного періоду минулого року;

податку на доходи фізичних осіб– 116,6 млн грн, що на 44,3 відс. (або на 35,8 млн грн) більше показника січня 2016 року.

військового збору– 32,4 млн грн, що на 8,4 відс. (або на 2,5 млн грн) більше показника січня 2016 року.

 

До місцевих громад Київської області додатково надійшло 227,5млн. гривень

У січні 2017 рокудо місцевих бюджетів від платників податків надійшло649,9млн. грн.з темпом росту до фактичного показника минулого року 153,9%.

У розрізі основних платежів за січень 2017 року забезпечено надходження до місцевих бюджетів:

податок з доходів фізичних осіб– надійшло 349,9 млн. грн., темп росту 144,1% до відповідного періоду минулого року (додатково надійшло 107 млн. грн.);

акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – надійшло 73,3 млн. грн., темп росту 162,5% до відповідного періоду минулого року (додатково надійшло 28,2 млн. грн.);

плата за землю- забезпечено 70,3 млн. грн., темп росту 157,9% до відповідного періоду минулого року (додатково надійшло 25,8 млн. грн.);

єдиного податку- забезпечено 126,5 млн. грн., що у 2 рази більше надходжень  січня 2016 року (додатково надійшло 63,4 млн. гривень).

У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці за січень 2017 рік сплатили 88,1 млн. грн.єдиного податку, темп росту 182,4% до відповідного періоду минулого року (додатково надійшло 39,8 млн. грн.).

 

ГУ ДФС у Київській області

 

Платники екологічного податку застосовують збільшені ставки при обрахуванні податкових зобов’язань,  що виникли з 1 січня 2017 року

З початку року, за аналітичними даними Броварської ОДПІ, до Державного бюджету надійшло 221,2 тис. грн. екологічного податку. В свою чергу, звертаємо увагу, що збільшені ставки повинні застосовуватися платниками екологічного податку при обрахуванні податкових зобов’язань, що виникли з 1 січня 2017 року за наступні об’єкти, що визначені:

пунктами243.1 - 243.4 статті 243 Кодексу, а саме: ставки податку за викиди в атмосфернеповітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення; ставки податку за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до пункту 243.1 цієї статті та на які встановлено клас небезпечності; для забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до пункту 243.1 цієї статті та на які не встановлено клас небезпечності (крім двоокису вуглецю), ставки податку застосовуються залежно від установлених орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин (сполук) в атмосферному повітрі населених пунктів; ставка податку за викиди двоокису вуглецю;

пунктами 245.1 і 245.2 статті 245 Кодексу - ставки податку за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об’єкти;

пунктами 246.1 і 246.2 статті 246 Кодексу - ставки податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах;

пунктом 247.1 статті 247 Кодексу - ставка податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

пунктом 248.1 статті 248 Кодексу - ставки податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Якщо платник Податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у Звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати Декларації відповідно до вимог Кодексу.

Лист ДФСУ від 30.01.2017 № 2060/7/99-99-12-03-04-17 «Про адміністрування у 2017 році екологічного податку».

 

Суми, зазначені в рядках 22.1 і 23.1 р. VI Податкової декларації про майновий стан і доходи, необхідно сплатити не пізніше 17 лютого2017 року

Суми податку на доходи та військового збору, зазначені в Декларації, підприємці сплачують самостійно впродовж 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання Декларації (п. 57.1 Податкового кодексу України).

Строк сплати узгоджених податкових зобов’язань по Декларації не переносять, якщо останній його день припадає на вихідний (неробочий) або святковий день. Тому зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, нараховані в рядках 22.1 і 23.1 р.VI Декларації за 2016 рік, підприємцю слід сплатити не пізніше 17 лютого 2017 року (останній день строку сплати – 19 лютого, у 2017 році припадає на неділю).

 

Броварська ОДПІ запрошує громадянзадекларувати доходи, одержані за кордоном

Іноземні доходи обов’язково треба декларувати. Отже, громадянам котрі в минулому році отримували доходи в іноземній валюті, зокрема,під час працевлаштування на сезонних роботах за кордоном,Броварська ОДПІ радить не зволікати з подачеюПодатковоїдеклараціїза 2016 рік.

Фахівці Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертають увагу, що відповідно до норм Податкового кодексу України сума іноземних доходів включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку. Визначити до сплати суму податку на доходи фізичних осіб та військового збору кожному декларанту допоможуть фахівці ДФС.  

Щоб правильно встановити суму доходів,які треба задекларувати в національній валюті, громадянин повинен перерахувати отримані іноземні доходи за валютним курсом Національного банку України, що діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Звертаємо увагу, що за підсумками 2016 року сума іноземного доходу оподатковується податком на доходи за ставкою 18%. Військовий збір розраховується фізичними особами самостійно за ставкою 1,5% об’єкта оподаткування.

У податковій декларації про майновий стан і доходи громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік та визначають податкове зобов'язання з податку на доходи та військового збору.

Сума податку на доходи та військового збору, зазначена у податковій декларації за 2016 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня   2017 року.

 

Броварська ОДПІ

 

Платник податку не звільняється від обов’язку сплати податку чи суми податкового боргу у разі порушення банком строків переказу коштів

Відповідно до Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346-ІІІ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» банк несе відповідальність за своєчасне виконання платіжних доручень клієнтів на перерахування податків, зборів (обов’язкових платежів) до бюджетів або державних цільових фондів.

Наявність податкової інформації щодо несвоєчасного виконання платіжних доручень банківською установою може слугувати підставою для проведення відповідних заходів податкового контролю органами ДФС.

Разом з тим, в ситуації коли при достатній наявності грошових коштів на банківському рахунку відкритому в фінансовій установі, в якій введено тимчасову адміністрацію і рух по поточних рахунках призупинено на невизначений термін, підприємство не може ними скористатися для сплати податків і зборів, платнику податків необхідно надати контролюючому органу підтверджуючі документи, що вказані обставини щодо неперерахування податків і зборів до бюджету виникли з вини банку. Такими документами, зокрема але не виключно, можуть бути листи-звернення до адміністрації банку з проханням перерахувати податки, платіжні доручення оформлені в паперовому вигляді  тощо.

Водночас, слід зазначити, що податковий борг платника податків, який виник з вини банку, залишається за таким платником і підлягає перерахуванню ним до бюджету.

Тобто, незважаючи на причину несплати податкових зобов’язань, зокрема, у разі порушення банком строків виконання або невиконання доручень клієнтів на переказ коштів, платник податків не звільняється від обов’язку сплатити основну суму податкового зобов’язання або податкового боргу, а податковий орган, відповідно, від стягнення такого податкового боргу та/або від зарахування платежів, здійснених через установи інших банків, у передбаченій пунктом 87.9 статті 87 Податкового Кодексу черговості погашення податкових зобов’язань та податкового боргу.

 

Броварська ОДПІ

ЯКЩО ПОТРІБНА ДОПОМОГА У ЗАПОВНЕННІ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ, ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ПОДАТКОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ

Броварська ОДПІГУ ДФСу Київській областіінформує, що платник податку має право звернутися до відповідного контролюючого органу з проханням надати консультативну допомогу з питань щодо заповнення його річної податкової декларації, а контролюючий орган зобов’язаний надати безоплатні послуги за таким зверненням. Бланки податкових декларацій надаються громадянам безкоштовно.

Контакти,за якими громадяни можуть отримати консультацію щодо декларування доходів:

Броварська ОДПІ : (04594) 7-20-87 та 7-20-90;

Переяслав-Хмельницьке відділення: (04567) 5-37-86;

Баришівсько - Березанське відділення: (04576) 6-25-11;

Яготинське відділення: (04575) 5-55-38;

Згурівське відділення: (04570) 5-13-33;

Відділення у м. Славутичі: (04579) 2-73-96;

Бориспільське відділення: (04595) 6-79-93.

 

Броварська ОДПІ

В пункті пропуску «Бориспіль» затримано 3 цифрові оптичні приціли та 4 тепловізори, які незаконно Переміщували одним авіарейсом до Туреччини

Працівниками Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль» зафіксовано незаконне переміщення партій тепловізорів та оптичних прицілів, які двоє наших співвітчизників намагалися незаконно вивезти одним авіарейсом до Туреччини.

Для проходження митного контролю громадяни самостійно обрали спрощену систему «зелений коридор», та своїми діями заявили, що переміщувані ними товари (в тому числі в переміщувані в супроводжуваному багажі) не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України.

На момент проходження митного контролю належним чином оформлених митних декларацій та відповідних дозвільних документів чоловіки не мали, з приводу декларування переміщуваних ними товарів до інспекторів митниці не зверталися.

Після перетину пассажирами «білої лінії», що означає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», на запитання митників щодо наявності в них і їхньому багажі товарів, переміщення яких заборонено або обмежено, чоловіки надали заперечну відповідь.

Проте, в ручній поклажі першого пасажира (рюкзаку) було виявлено 4 прилади нічного бачення з можливістю реєстрації зображення (тепловізори) «Pulsarguantumxd50s”в комплекті.

В другому випадку в ручній поклажі іншого пасажира, також в рюкзаку, було виявлено 3 оптичні прилади нічного бачення з можливістю реєстрації  зображення (приціли) «ATN X-Sight 2 HD 5-20» в комплекті.

Складено протоколи про порушення митних правил. Прилади вилучено до винесення судом рішення у справах.

Довідково: відповідно до Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» та Постанов КМУ «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України» та «Про затвердження порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання» переміщення даних предметів через митний кордон України потребує оформлення дозвільних документів, а саме дозволу на здійснення міжнародних передач товарів подвійного використання, який оформлюється спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань державного експортного контролю.

 

ГУ ДФС у Київській області

Новини за 08.02.2017 від ГУ ДФС у Київській області

Терміни подання річної декларації до органів ДФС

Громадяни надають декларацію за звітний податковий рік до 1 травня наступного за звітним року. В такий же термін надають річну декларацію особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність – це приватні нотаріуси, адвокати, арбітражні керуючі.

В 2017 році останній день подання декларації за 2016 рік – 3 травня.

Фізичні особи – підприємці, які здійснювали у звітному році підприємницьку діяльність за «загальною» системою оподаткування надають податкову декларацію за звітний рік не пізніше 9 лютого наступного року.

Громадяни, які бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки надають річну податкову декларацію включно по 31 грудня наступного за звітним року.

Довідки за телефонами (04594) 7-20-87 та 7-20-90.

 

Особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають декларацію за 2016 рік не пізніше 3 травня 2017 року

Броварська ОДПІ нагадує, що фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами 2016 року відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України не пізніше 03 травня 2017 року та зобов’язані самостійно не пізніше 28 липня 2017 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ними податковій декларації.

Іноземці та особи без громадянства, які стали на облік у контролюючих органах як самозайняті особи, є резидентами і у річній податковій декларації поряд з доходами від провадження незалежної професійної діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Незалежна професійна діяльність – участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Особи, які мають намір провадити незалежну професійну діяльність, підлягають взяттю на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом України.

Довідки за телефонами (04594) 7-20-87 та 7-20-90.

 

Броварська ОДПІ

 

 

94 кг тютюну для кальянів з різними смаковими добавками вилучено працівниками Київської митниці ДФС В пункті пропуску «Бориспіль»

Працівниками Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль» зафіксовано найбільшу в цьому році спробу незаконного ввезення партії тютюну для кальянів. Відразу 188 пачок тютюну для кальянів (94 кг)  з порушенням митних правил намагався ввезти на територію України наш співвітчизник, який тимчасово не працює.

Чоловік для проходження митного контролю самостійно обрав спрощену систему «зелений коридор», чим засвідчив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин не надавав, з приводу декларування переміщуваних ним товарів до інспекторів митниці не звертався.

Однак після перетину пассажиром «білої лінії», що означає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», митники поцікавилися в чоловіка щодо наявності в його багажі тютюнових виробів, на що він відповів, що має у трьох своїх валізах близько 80 кг тютюну для кальянів торгової марки «Serbetli». Після перевірки цих валіз та сумки митники виявили 188 пачок тютюну для кальянів загальною вагою 94 кг.

Чи варто нагадувати, що відповідно до митного законодавства громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування із розрахунку на 1 особу – 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.

Складено протокол про порушення митних правил і вилучено до винесення судом рішення у справах 188 пачок тютюну для кальяну по 500 г в кожній пачці торгової марки «Serbetli» загальною вагою 94 кг.

Всього протягом минулого року працівниками Київської митниці ДФС складено 13 протоколів про порушення митних правил, де фігурували тютюн та тютюнові вироби.

 

ГУ ДФС у Київській області

Внаслідок вжитих заходів працівниками Броварської ОДПІ протягом 2016 року податковий борг було скорочено на 20,4 млн.гривень

Протягом 2016 року працівниками Броварської ОДПІ для забезпечення скорочення (ліквідації) та недопущення зростання сум податкового боргу, сформовано та направлено боржникам 4154 податкові вимоги та описано майна в податкову заставу на суму 10,3 млн.гривень.

Що стосується основних змін в порядку погашення податкового боргу в 2017 році то тут, слід зазначити наступне:

підвищено мінімум суми податкового боргу при якій платнику податків направляється податкова вимога та описується майно в податкову заставу – борг повинен перевищувати шістдесят неоподатковуваних мінімумів громадян (1020 грн.);

внесено зміни до процедури розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань чи податкового боргу, зокрема, запроваджено формування та ведення реєстру заяв про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу, який щодня оновлюється на сайті ДФС.

змінено процедуру стягнення готівки та коштів боржників у банках, а саме: у разі якщо податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов’язання та/або пені, визначних платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків та/або коштів з рахунків такого платника у банках здійснюється за рішенням керівника ( його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду, за умови якщо такий податковий борг перевищує 5 мільйонів гривень та не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку його сплати, та відсутні зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов’язань.

 

Броварська ОДПІ

На Київській митниці ДФС зафіксовано незаконну спробу переміщення медичних препаратів

800 упаковок, 451 блістер, ампули, флакони та шприци з медичними препаратами невідомого виробника намагався незаконно ввезти на територію України громадянин Туреччини в пункті пропуску «Бориспіль»

Близько 20 найменувань препаратів «GONAL», «MENOPUR», «ALKERAN», «EXJADE», «CYCLO-PROGYNOVA», «DOSTINEX», «MERIONAL», «EBIXA» тощо невідомого виробника для лікування жіночого безпліддя, гормональні препарати для лікування клімактеричних розладів, для проведення допоміжних репродуктивних технологій, для лікування хвороби Альцгеймера, множинної мієломи, перевантаження залізом, стимулятор росту фолікул та інші переміщував громадянин Туреччини, який прилетів до України, обравши для проходження митного контролю спрощену систему «зелений коридор».

Препарати були виявлені під час проведення вибіркового митного контролю багажу після перетину громадянином Туреччини „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин Туреччини не надав, з приводу декларування до інспекторів митниці не звертався. Дозвільних документів на переміщувані ним препарати  не мав.

За протоколом про порушення митних правил вилучено 27 найменувань лікарських засобів.

Складено протокол про порушення митних правил. Медичні препарати вилучено до винесення судом рішення у справі.

Довідково: ввезення лікарських засобів відповідно до Закону України „Про лікарські  засоби” № 123/96-ВР від 04.04.1996р. зі змінами та доповненнями, без відповідних сертифікатів заборонено. Порядок ввезення громадянами лікарських засобів, а також їх обсяги визначено Постановою КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування”.

 

ГУ ДФС у Київській області

У 2016 році понад 35, 5 мільйонів гривень податку на нерухоме майно надійшло до місцевих скарбниць від платників податків Броварської ОДПІ

Починаючи з січня 2017 року, гранична ставка податку на нерухомість становить 1,5% за 1 кв. метр, що на 1,5 % менше в порівняні з 2016 роком.

Ставки податку на поточний рік встановлюються рішеннями місцевих рад. Збережено норму за якою власники житлової нерухомості, загальна площа якої, перевищує 300 кв. метрів ( для квартири) та/або 500 квадратних метрів  (для будинку), платитимуть додатково 25 000 гривень на рік за кожен із вказаних об’єктів  житлової нерухомості (його частку).

Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII«Про внесення змін до Податкового Кодексу країни та деяких податкових актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році»  установлено, що з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік, встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, застосовуються з коефіцієнтом 0,5.

В 2017 році доповнено перелік пільговиків:

- об’єктами  нежитлової нерухомості  державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими та внесені до реєстру неприбуткових установ та організацій;

- об’єктами  нежитлової нерухомості  державних та комунальних центрів олімпійської підготовки;

- об’єктами нежитлової нерухомості баз олімпійської та параолімпійської підготовки;

- об’єктами  нежитлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять або більше дітей.

В 2017 році пільги зі сплати податку на нерухомість для фізичних осіб залишаються на рівні минулого року, база оподаткування об’єктів житлової нерухомості зменшується:

1. для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

2. для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

3. для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток     (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), на 180 кв. метрів.

Звертаємо увагу, що вищезазначені пільги  не застосовуються до:

1. об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, наведених в попередніх підпунктах;

2. якщо за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів (для квартири) та/або 500 кв. метрів (для будинку), сума податку, розрахована для об’єктів житлової нерухомості такі як квартира/квартири незалежно від їх кількості загальна площа яких 60 кв. метрів, та сума податку, обчислена для житлових будинків незалежно від їх кількості площею 120 кв. метрів, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з суб’єктів житлової нерухомості, збільшується на 25000 грн. на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

3. об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

 

Броварська ОДПІ

Новини за 01.02.2017 від ГУ ДФС у Київській області

Виконай свій конституційний обов’язок – задекларуй доходи

З метою інформування широкого кола громадськості Броварська ОДПІ повідомляє, що з 1 січня 2017 року розпочалась кампанія декларування громадянами своїх доходів, отриманих у 2016 році.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2016 році, слід подати до 1 травня. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017 року. Декларація подається громадянами до органів державної фіскальної служби за місцем їх реєстрації.

Водночас, з 01 січня 2017 року змінено форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), яку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Зміни у формі декларації здійснено для зручності та скорочення часу, що витрачається платниками податків на заповнення декларації, а також з урахуванням змін до податкового законодавства.

Кількість додатків до декларації зменшено з чотирьох до двох. У зв’язку із запровадженням ставки податку у розмірі 18 відсотків замість 15/20 відсотків, скасовано додаток до декларації, який передбачав здійснення перерахунку податку на доходи фізичних осіб при отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, у випадках передбачених п.п. «є» п. 176.1  Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Отже, тепер платники податків за результатами річного декларування не повинні проводити перерахунок податку на доходи фізичних осіб та заповнювати окремий додаток.

Також для зручності громадян скасовано додаток до декларації, в якому здійснювався розрахунок податкових зобов’язань з отриманих іноземних доходів. Тепер сума отриманих іноземних доходів (перерахованих у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів), відповідні податкові зобов’язання, інформація щодо країни походження доходу та назви валюти відображається в декларації без заповнення окремого додатку.

Отже, на сьогодні у додатках до декларації платник здійснює розрахунок податкових зобов’язань лише за доходами, база оподаткування яких розраховується з урахуванням понесених витрат; а саме: при визначенні інвестиційного прибутку (додаток Ф1) та при розрахунку  податкових зобов’язань самозайнятими особами (додаток Ф2).

Крім того, для зручності платників податків у відповідних рядках декларації (додатків до неї) зазначені ставки податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Також, громадяни, які отримали доходи від продажу (обміну) об’єктів рухомого та нерухомого майна, які згідно з Кодексом не підлягають оподаткуванню, при заповненні декларації такі доходи відображають у окремому рядку.

В Броварській ОДПІ, створені належні умови для участі громадян в кампанії декларування своїх доходів. Подати декларацію про майновий стан і доходи можна особисто або через уповноважену на це особу; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації можна отримати в Центрі обслуговування платників Броварської ОДПІ за адресою: м. Бровари, вул. Київська буд.286, вікно 14 або за телефонами (04594) 7-20-87 та (04594) 7-20-90.

«Шановні платники податків! Не зволікайте та не марнуйте часу! Виконайте свій конституційний обов’язок - декларуйте свої доходи та звітуйте вчасно!»

 

Використання платниками своїх прав при подачі декларації за 2016 рік

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою (з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання) або засобами електронного зв’язку (з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання).

Платники податків, які бажають скористатися правом на податкову знижку, мають право подати декларації та включити до податкової знижки такі фактично здійснені ним протягом 2016 звітного податкового року витрати:

- проценти по іпотечному кредиту;

- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

- кошти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти

- сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків ;

- оплату допоміжних репродуктивних технологій та вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини;

- кошти за переобладнання транспортного засобу з використанням біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

- сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла.

 

Податковий календар на лютий 2017

Для своєчасного подання звітності до Державної фіскальної служби України та сплати податків і зборів до бюджету України пропонуємо ознайомитись з Податковим календарем на лютий 2017 року

 

Дата

Останній день сплати податку, збору (платежу)

Останній день подання звітності

09.02.2017

єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) за 2016 рік (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»
(далі – Закон № 2464))

 

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за січень 2017 року (п. 3 розд. I Порядку заповнення форми звіту № 1-РС, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 10.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» (далі – Наказ № 49));

- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за січень 2017 року (п. 3 розд. I Порядку заповнення форми звіту
№ 2-РС, затвердженого Наказом № 49);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за січень 2017 року (п. 3 розд. I Порядку заповнення форми звіту
№ 3-РС, затвердженого Наказом № 49);

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за січень 2017 року (п. 6 розд. I Порядку заповнення форми звіту № 1-ОА, затвердженого Наказом № 49);

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за січень 2017 року (п. 8 розд. I Порядку заповнення форми звіту № 1-ОТ, затвердженого Наказом № 49);

- звіт про суми податкових пільг за IV квартал 2016 року (п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233 «Про затвердження Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг»);

- податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2016 рік платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 та п. 137.4 ст. 137 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс));

- розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності (державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями), за 2016 рік (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу; п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2010 року № 138 «Про затвердження Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями (далі – Постанова № 138));

- розрахунку податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності, за 2016 рік платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу);

- розрахунку податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7, за 2016 рік платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу);

- фінансової звітності за 2016 рік до органів ДФС платниками податку на прибуток, у яких звітний період дорівнює календарному кварталу (п. 46.2 ст. 46 Кодексу, п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від  28 лютого 2000 року№ 419«Про затвердження Порядку подання фінансової звітності»);

- декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України, у т. ч. спільному підприємству з іноземними інвестиціями, і знаходяться за її межами, за IV квартал 2016 рік(п. 3 наказу Міністерства фінансів України від 25.12.1995 № 207 «Про затвердження форми Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами»);

- податкової декларації з податку на додану вартість за IV квартал 2016 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 та п. 202.2 ст. 202 Кодексу);

- заяви про вибір квартального звітного (податкового) періоду з податку на додану вартість у 2017 році (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 та п. 202.2 ст. 202 Кодексу);

- податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за IV квартал 2016 року (форма № 1ДФ) (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 та п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 Кодексу);

- податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, за 2016 рік (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 та п. 177.11 ст. 177 Кодексу);

- податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за 2016 рік платниками, віднесеними до 3 групи (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 та п. 296.3 ст. 296 Кодексу);

- податкової декларації платника єдиного податку – юридичної особи за 2016 рік платниками, віднесеними до 3 групи (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 та п. 296.3 ст. 296 Кодексу);

- податкової декларації екологічного податку за IV квартал 2016 року (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 та п. 250.2 ст. 250 Кодексу);

- податкової декларації з рентної плати за IV квартал 2016 року з розрахунком:

рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводної сировини (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49, п. 253.6 ст. 253 та п. 257.1 ст. 257 Кодексу);

рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49, п. 253.6 ст. 253 та п. 257.1 ст. 257 Кодексу);

рентної плати за спеціальне використання води (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49, п.п. 255.11.16 п. 255.11 ст. 255 та п. 257.1 ст. 257 Кодексу);

рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за IV квартал 2016 року (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49, п. 256.12 ст. 256 та п. 257.1 ст. 257 Кодексу);

- податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за 2016 рік(п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 та п. 2681.5 ст. 268 Кодексу);

- податкової декларації туристичного збору за 2016 рік(п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 та п. 268.7 ст. 268 Кодексу);

- звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (додаток Д5) фізичними особами - підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування,за 2016 рік (п. 2 розд. III наказу Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»
(далі – Наказ № 435))

15.02.2017

 

- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1) за січень 2017 року (п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі - Закон № 265/95-ВР));

- довідки про використані розрахункові книжки за січень 2017 року (п. 7 ст. 3 Закону
№ 265/95-ВР)

17.02.2017

- податку на прибуток підприємства за IV квартал 2016 року(п. 57.1 ст. 57 Кодексу);

- частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за IV квартал 2016 року(п. 2 Постанови № 138 та п. 57.1 ст. 57 Кодексу);

- податку на додану вартість за IV квартал 2016 року(п. 57.1 ст. 57 Кодексу);

- екологічного податку за IV квартал 2016 року (п. 57.1 ст.57 Кодексу);

- рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводної сировини за IV квартал 2016 року (п. 57.1 ст. 57 Кодексу);

- рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, за IV квартал 2016 року (п. 57.1 ст. 57 Кодексу);

- рентної плати за спеціальне використання води за IV квартал 2016 року (п. 57.1 ст. 57 Кодексу);

- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за IV квартал 2016 року (п. 57.1 ст. 57 Кодексу);

- збору за місця для паркування транспортних засобів за IV квартал 2016 року(п. 57.1 ст.57 та п. 2681.5ст. 2681Кодексу);

- туристичного збору за IV квартал 2016 року (п. 57.1 ст. 57 та п.п. 268.7.1 п. 268.7 ст. 268 Кодексу);

- єдиного податку з сум доходів, що оподатковуються за ставкою 15 % та задекларовані в IV кварталі 2016 року платниками єдиного податку 1та 2 групи (п. 295.7 ст. 295 Кодексу);

- єдиного податку за IV квартал 2016 року платниками – юридичними та фізичними особами, віднесеними до 3групи(п. 295.3 ст. 295 Кодексу);

- податкових зобов’язань, визначених у податковий декларації про майновий стан і доходи фізичними особами – підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування за результатами 2016 року (п. 168.4 ст. 168 Кодексу)  

 

20.02.2017

- авансового внеску з єдиного податку за лютий 2017 року платниками єдиного податку 1та 2 групи  (п. 295.1 ст. 295 Кодексу);

- єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень 2017 року, крім гірничих підприємств (абзац перший частини восьмої ст. 9 Закону № 2464; п.п. 6 п. 3 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Наказ № 449))

 

- податкової декларації з єдиного податку на 2017 рік та розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва за 2016 рік для набуття абопідтвердження статусу платника податку 4 групи(п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу);

- податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2017 рік (п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Кодексу);

- податкової декларації з транспортного податку на 2017 рік(п.п. 267.6.4 п. 267.6 ст. 267 Кодексу);

- податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2017 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю(п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та п. 203.1 ст. 203 Кодексу);

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) на 2017 рік (п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та п. 286.3 ст. 286 Кодексу);

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за січень2017 року уразі неподання податкової декларації на2017 рік (п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та п. 286.3 ст. 286 Кодексу);

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органівдоходів і зборів(форма № Д4 (місячна)) за січень 2017 року(п. 1 розд. III Наказу № 435);

- податкової декларації з рентної плати за січень 2017 рокуз розрахунком:

рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України (п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та ст. 257 Кодексу);

- декларації акцизного податку за січень 2017 року(п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та п. 223.2 ст. 223 Кодексу)*

 

*Увага! Суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм Кодексу, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п’яти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації (п.п. 222.1.2 п. 222.1 ст. 222 Кодексу)

28.02.2017

єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за січень 2017 року (абзац перший частини восьмої ст. 9 Закону № 2464; п.п. 6 п. 3 розд. IV Наказу № 449)

 

 

 

Завжди раді допомогти.

Отримуйте відповіді у режимі on-lineза тел.:

0-800-501-007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно),

 (044) 454-16-13 (за тарифами ВАТ Укртелеком)

з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі),

Еmail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (цілодобово),

 Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс: http://zir.sfs.gov.ua

Антикорупційний сервіс ДФС«Пульс»за тел.:

(044) 284-00-07 (цілодобово).

 

Броварська ОДПІ

 

Від суб’єктів господарювання Броварської ОДПІ протягом 2016 року надійшло до бюджету 251 млн. грн. акцизного податку

Саме на таку суму поповнилися місцеві бюджети територіальних громад  за рахунок надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Необхідно зазначити, що даний показник, за 2016 рік, майже на 45 % перевищує надходження за аналогічний період  2015 року.  

Щодо сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів у 2017 році, необхідно зазначити, що законом України від 20 грудня 2016 року № 1791-V-III «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» скасовано акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пальним  та, водночас, Законом України від 20 грудня 2016 року № 1789- VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» передбачено зарахування акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування пропорційно до частки нарахувань за даними декларацій сум акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального за 2016 рік на відповідній території.

 

Броварська ОДПІ

У 2017 році основна ставка ПДФО та військового збору не зміниться

В свою чергу починаючи з 01 січня 2017 року не підлягають оподаткуванню:

сума сплачених роботодавцем за свій рахунок пенсійних внесків у межах недержавного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів   ( страхових внесків, премій), у т. ч. за договорами добровільного медичного страхування не більше 8000 грн. на місяць;

дохід отриманий, як додаткове благо у вигляді основної суми боргу платника податку, прощеної (анульованої) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, не більше 800 грн. на рік;

вартість подарунків ( а також, призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 800 грн. на місяць;

при продажу власної продукції тваринництва груп  з 1-5,15,16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не оподатковуються, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 160000 гривень;

Щодо податкової знижки за навчання, то до витрат, які дозволені для отримання такої знижки у 2017 році відноситься сума коштів, сплачених платниками податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних закладів. Обмеження, щодо суми витрат скасовано.

 

Броварська ОДПІ

Порядок сплати єдиного соціального внеску в 2017 році

Протягом 2016 року платниками Броварської ОДПІ  задекларовано та сплачено 1419,4 млн. грн.  єдиного соціальноговнеску, доведені індикативні показники надходжень виконані на 104,6 відсотків. Переважна більшість надходжень єдиного внеску забезпечена за рахунок добровільної сплати самостійно задекларованих сум сумлінними платниками податків. Разом з цим, за рахунок  контрольно-перевірочної роботи проведеної працівниками Броварської ОДПІ протягом 2016 року,   донараховано єдиного внеску в сумі 3,2 млн. грн., з них вже сплачено 628,3 тис. гривень.

Броварська ОДПІ нагадує,  що з 01.01.2017 змінено порядок обчислення та сплати єдиного внеску, зокрема,  для фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, (крім фізичних осіб - підприємців віднесених до першої групи платників єдиного податку, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність)  сума єдиного внеску не можебути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) -для таких осіб мінімальна сума єдиного внеску з 01 січня 2017 року складає - 704 грн. (3200 грн.  х 22 відсотки).

Для фізичних осіб - підприємців віднесених до першої групи платників єдиного податку відповідно до підпункту 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового Кодексу України, мінімальна сума єдиного внеску у 2017 році складає  - 352 грн. (3200грн. х 0,5 х 22 відсотки). Водночас, страховий стаж таким особам буде зараховуватись пропорційно сплаченому єдиному внеску.

У свою чергу, з 01.01.2017 фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи - підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, відповідно до положень  частини четвертої статті 4 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI  у редакції Закону від 06.12.2016 № 1774-VIII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.  Зазначена норма не застосовуєтьсядо осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Консультацію щодо порядку нарахування та сплати єдиного внеску в 2017 році платники податків можуть отримати ЦОП Броварської ОДПІ за адресою: м. Бровари вул. Київська 286, або за телефоном (04594) 6-61-55.

 

Броварська ОДПІ

Новини за 25.01.2017 від ГУ ДФС у Київській області

Реєстрація неприбуткових організацій триває

Відповідно до Постанови КМУ від 13 липня 2016 року №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру», Броварська  ОДПІ повідомляє, що станом на 23 січня 2017 року включено до нового реєстру 27 неприбуткових  установ.

Серед яких 4 - бюджетні установи, 1– садівничі та гаражні кооперативи,  19 - громадські об’єднання.

Однак, 10 платникам відмовлено у набутті статусу неприбутковості, в зв’язку з невідповідністю установчих документів нормам чинного законодавства.

Броварська ОДПІ нагадує, що неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами п.133.4 статті 133 податкового кодексу України, після 1 липня 2017 року, виключаються контролюючим органом з реєстру неприбуткових установ та організацій.

 

Співробітниками оперативного управління припинено діяльність «конвертаційного центру»

У 2016 році співробітниками оперативного управління здійснено низку заходів щодо боротьби з правопорушеннями у сфері оподаткування, митній і бюджетній сферах, а також правопорушеннями, пов’язаними з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом. А саме, припинено діяльність «конвертаційного центру», який надавав послуги по мінімізації податків підприємствам реального сектору економіки по м. Києву  та Київській області, також встановлено підприємства – користувачі послуг зазначеного «конвертаційного центру». Крім того, працівниками оперативного управління протягом минулого року виявлено 5 фактів незаконної заяви на відшкодування ПДВ на загальну суму 53,4 млн. грн., виявлено 4 факти незаконного формування податкового кредиту з ПДВ, виявлено та внесено в базу «Суб’єкти фіктивного підприємництва»  57 суб’єктів підприємницької діяльності  з ознаками фіктивності, виявлено схеми ухилення від сплати податків фізичними особами, які мають значний дохід, встановлено фізичну особу підприємця, з рахунків якої знімалась проконвертована готівка.

За матеріалами оперативного управління Броварської ОДПІ до Єдиного реєстру досудових розслідування внесено відомості та розпочато  3 кримінальних провадження щодо учасників державних закупівель.

 

Броварська ОДПІ

Новини за 16.01.2017 від ГУ ДФС у Київській області

Загальний товарообіг Київської митниці ДФС у 2016 році по вартості склав майже 7 млрд.дол. США

 Порівняно з 2015 роком, товарообіг 2016 року збільшився на 41,7%. Зокрема, «Імпорт» становив 6,7 млрд.дол. США і в порівнянні з попереднім роком  зріс на 45,7%. При цьому,  «Експорт» зменшився на 22 % та  становив 220,5 млн. дол. США. 

Київською митницею ДФС у 2016 році  оформлено 2,8 млн. тонн вантажів, із них: 1,8 млн. тонн імпортних вантажів та понад 1млн. тонн  експортних.

Зовнішньоекономічні операції проводилися з торговельними партнерами із 164 країн світу.

У географічному розрізі найбільше товарів (за вартістю) в Київську область надійшло з країн Європейського співтовариства (42,6% від загальних обсягів  імпорту), зокрема, з Німеччини (12%), Франції (9,5%) та Польщі (3,5%).  Водночас, частка російських товарів становила 4,9% від загальної вартості імпортованих товарів та в порівнянні з 2015 роком зменшилася на 4,4 відсоткові пункти.

Експорт товарів здійснювався здебільшого до країн Співдружності незалежних держав (СНД). Найбільше товарів (за вартістю) експортувалося до Російської Федерації 67,9% та  Республіки Білорусь – 12%. Частка експорту до країн Європейського Союзу становить 8,2%, що на 4 відсоткові пункти більше попереднього року.

 

У територіальних органах ГУ ДФС у Київській області перебуває на обліку майже 164 тисячі платників податків

В порівнянні з 2015 роком кількість суб’єктів підприємницької діяльності Київщини  зросла  більше ніж на 5 тисяч осіб. Ріст до попередньогороку склав 3,3 %. На обліку знаходиться близько 65,3 тисячі юридичних осіб і майже 98,7 тисяч фізичних осіб.

З початку року територіальними органами ГУ ДФС у Київській області зареєстровано 17,2 тисяч новостворених суб’єктів господарської діяльності, що майже на 4 тисячі більше ніж у 2015 році.

Кількість суб’єктів господарювання, що припинила свою діяльність у 2016 році складає 12,4 тисячі, що на 1,4 тисячі більше попереднього року. З них 681 юридична особа та 11,7 тисячі фізичних осіб.

Платниками податку на додану вартість протягом 2016 року зареєстровано майже 15,9 тисячі суб’єктів господарювання,з них майже 15 тисяч юридичних осіб та 984 фізичні особи.Їх кількість виросла в порівнянні з 2015 роком на 17 %.

Станом на 01.01.2017 року платниками єдиного соціального внеску зареєстровано майже 189 тисяч платників, з них майже 63,1 тисячі юридичних осіб та 125,8 тисячі фізичних осіб. Кількість платників до попереднього року зросла майже на 7,5 %.

 

На Київщині виявили черговий фактнезаконної реалізації дизельного пального

Працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Київській області, в рамках проведення спецоперації «Акциз – 2017»встановленогромадянина «Б», який  здійснював незаконну реалізацію дизельного палива на територіїм. Бровари без свідоцтва про державну реєстрацію, реєстратора розрахункових операцій та інших дозвільних документів.

За результатами проведених заходів виявлено та вилучено 8,4 тис. літрів дизельного пального орієнтовною вартістю 179,5 тис. гривень. Вилучені товарно-матеріальні цінності передані на відповідальне зберігання. 

У відношенні громадянина «Б» складено протокол про адміністративне правопорушення. Матеріали перевірки направлено до суду для прийняття рішення згідно чинного законодавства.

 

На Київщиніприпинено незаконне виробництво  фальсифікованої алкогольноїпродукції

Працівниками оперативного та слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області спільно із співробітниками прокуратури Київської області, в рамках проведення спецоперації «Акциз – 2017», на території смт. Рокитневиявлено та припиненонезаконне виробництво  фальсифікованої алкогольноїпродукції

З незаконного обігу вилучені товарно-матеріальні цінності на 1,1 млн. грн., із них підакцизних товарів на 884 тис. гривень, а саме: 500 шт. «бег-ін-бокс» об’ємом 10 літрів із написом «ПШЕНИЧНА» - 5 тис. літрів  орієнтованою вартістю 700 тис. гривень; 1 тис.літрів готової продукції з характерним запахом спирту орієнтованою вартістю 140 тис. гривень; 400 літрів прозорої рідини з характерним запахом спирту (спирт) орієнтованою вартістю 44 тис. гривень; обладнання, що забезпечує масове виробництво алкогольних напоїв (шланги, насоси, лійки, спиртометри, бочки, пусті «бег-ін-бокс») орієнтованою вартістю 238 тис. гривень.

Вилучені товарно-матеріальні цінності передані на відповідальне зберігання. Досудове розслідування триває.

 

Київською митницею ДФС у грудні забезпечено перерахування до Державного бюджету України 3,8 млрд. гривень

Забезпечено зростання надходжень митних податків в порівнянні з листопадом  на 230,7  млн.грн. (+ 6,4%), в порівнянні з груднем 2015 року на  291,8  млн.грн. (+ 8,3%).

Значну частину перерахованих до бюджету митних платежів  (37%) сплачено при здійсненні митного оформлення таких товарів як: «автомобілі легкові», сплачено митних податків на 822,6 млн. грн. (питома вага сплачених податків 21,2%); «засоби захисту рослин»  – 212,1 млн. грн. (5,5%); «телефонні апарати» - 154,5 млн. грн. (4,0%); «лікарські засоби» - 152,1 млн. грн. (3,9%); «машини автоматичного оброблення інформації» - 92,3 млн. грн. (2,4%).

 

У грудні на Київській митниці ДФС оформлена 31 тисяча митних декларацій

В електронному вигляді подано 91 %  митних декларацій.

Серед загальної кількості декларацій більшість складають імпортні – їх оформлено понад 24 тисячі, експортних – майже 6 тисяч, а також понад тисячу транзитних.

Загальні обсяги експортно-імпортних вантажів у грудні становили 317,6 тис. тонн., транзитних вантажів – 1,45 тис. тонн.

Середній час митного оформлення однієї митної декларації у грудні склав 2 години 21 хвилина.

 

На Київській митниці ДФС у 2016 році оформлено 321,6 тисяч митних декларацій

В електронному вигляді подано 92%  митних декларацій протягом року.

Серед загальної кількості декларацій більшість складають імпортні – їх оформлено понад 237 тисяч, експортних – майже 74 тисячі, а також більше 10 тисяч транзитних.

Загальні обсяги експортно-імпортних вантажів становили 3,6 млн. тонн, транзитних вантажів – 8,1 тис. тонн.

Середній час оформлення однієї митної декларації у 2016 році склав 2 години 6 хвилин.

 

У 2016 році Київська митниця ДФС забезпечила майже 38 млрд. грн. надходжень до державного бюджету

До державного бюджету надійшло на 19,2% більше попереднього року. Додатково бюджет отримав 6,1 млрд. гривень. Виконання показників становить 104,2%. Випередження – 1,5 млрд. гривень.

Основними бюджетоформуючими товарами, митне оформлення яких здійснювалося в 2016 році в зоні діяльності Київської митниці були: «автомобілі легкові» - сплачено митних податків на 8,8 млрд.грн., що становить 23,2% від загальної суми сплачених митних податків; «засоби захисту рослин» - 2,5 млрд. грн. (6,5%); «лікарські засоби» - 1 млрд. 448,8 млн. грн.(3,8%); «телефонні апарати» - 1,2 млрд. грн.(3,1%); «трактори» - 455,7 млн. грн.(1,2%).

 

ГУ ДФС у Київській області

ГУ ДФС у Київській області в 2016 році забезпечені надходження до зведеного бюджету країни в сумі понад 15 млрд. гривень

В порівнянні з попереднім роком показник перевищений на 27,4 %, що складає 3,2 млрд. гривень.

До загального фонду державного бюджету зібрано 7,2 млрд. гривень. Темп росту до фактичного показника 2015 року складає 108,5 %. Додатково надійшло 566,2 млн. гривень.

Місцеві бюджети Київщини отримали від платників 7,9 млрд. гривень. Темп росту до фактичного показника попереднього року - 151,5 %. Додаткові надходження склали 2,7 млрд. гривень.

 

ГУ ДФС у Київській області

На Київщині виявлена незаконна реалізація дизельного пального

Працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Київській області, в ході спецоперації «Акциз – 2017», у с. Требухів Броварського району Київської області встановлено факт незаконної реалізації дизельного пального.

Реалізацію дизельного палива здійснював громадянин «К» без свідоцтва про державну реєстрацію, реєстратора розрахункових операцій та інших дозвільних документів.

За результатами проведених заходів виявлено та вилучено13,5 тис. літрів дизельного пального орієнтовною вартістю 288,9 тис. грн., які передані на відповідальне зберігання.

У відношенні громадянина«К» складено протокол про адміністративне правопорушення. Матеріали перевірки направлено до суду для прийняття рішення згідно чинного законодавства.

 

ГУ ДФС у Київській області