Гуманітарна сфера

Стратегічна сесія з питань розвитку галузі освіти району на 2021-2027 роки

12 вересня 2019 року в приміщенні Баришівської районної державної адміністрації  відбулася Стратегічна сесія з питань розвитку галузі освіти району на 2021-2027 роки. Разом із освітянами закладів освіти району до обговорення питань  та  визначення позитивних тенденцій, основних проблем, можливостей і загроз розвитку галузі освіти активно долучилися заступник голови Баришівської районної державної адміністрації Плясецький О.В., в.о. начальника управління освіти, молоді та спорту Баришівської районної державної адміністрації Гапич С.Б., голова районної організації Профспілки працівників освіти і науки України Ворона В.І., директори, заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів освіти району.

Врахувавши всі надані пропозиції, було сформовано проект Стратегії галузі освіти району на наступні роки.

 

 

 

Управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Сортооновлення та сортозаміна — шлях до підвищення ефективності вирощування сільськогосподарських культур

Однією з основних цілей сільськогосподарського виробництва є отримання високого врожаю з високою якістю продукції. А відтак, важливу роль, окрім агротехнологічних прийомів та погодних умов, відіграє насіннєвий матеріал. Використання якісного насіння є важливим кроком до отримання дружніх сходів і в результаті високого та якісного врожаю.

При використанні високоякісного сортового насіння в виробництві протягом багатьох років погіршуються його сортові і насінневі якості в результаті механічного і біологічного засмічення, ураження хворобами і шкідниками, порушення насінницької агротехніки і умов зберігання. Урожайність сортів залежить від дії багатьох факторів, тому завданням насінництва є збереження генетичного потенціалу продуктивності, збереження сортових і врожайних якостей насіння всіх рекомендованих до вирощування сортів. Саме тому  у насінницькій роботі здійснюються два основних процеси - сортозміна і сортооновлення.

Сортозаміна – це повна заміна на виробничих посівах одного старого сорту на інший новий сорт. Як правило, нові сорти істотно перевищують старі по врожайності і інших селекційно цінних ознаках. Тому, сортозаміну необхідно проводити швидко, протягом одного, максимум двох років. При цьому скоріше і повніше використовуємо біологічні і господарські переваги нового сорту, і разом з тим позбавляємось тиску хвороб і шкідників, які супроводжували старий сорт.

 Сортооновлення – це заміна сортового насіння, низьких репродукцій, у якого погіршилися сортові і біологічні якості, на насіння того самого сорту, але вищих репродукцій.

Сортооновлення проводиться елітою, або першою репродукцією, в певні строки, прийняті науково-дослідною установою в зоні її діяльності.

Для вчасного проведення сортооновлення суб’єкту господарювання необхідно дотримуватися певних правил:

посів проводити насінням не нижче 2-ї генерації;

сортооновлення проводити насінням категорії базове (супереліта, еліта), або сертифіковане, але не нижче 1-ї генерації;

дотримуватись технології вирощування сільськогосподарських культур, особливо на насінницьких ділянках, з метою збереження сортових та посівних якостей насіння.

Зернове виробництво для нашої держави є найбільш пріоритетною та стратегічно важливою галуззю агропромислового комплексу,  а тому без підвищення ефективності системи насінництва неможливий подальший  його ефективний розвиток.

 

Головний спеціаліст відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва  управлфння фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області    Симоненко Т.В.

До уваги платників податків!

Згідно з постановою Правління Національного банку України  від 28.12.2018 №162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» (далі – Постанова №162) з 05.08.2019 номер банківського рахунку формується за стандартом IBAN  та складає 29 літерно-цифрових символів (далі – стандарт IBAN).

На виконання вимог Постанови №162, Державною казначейською службою України (далі – Казначейство) проведена робота щодо зміни реквізитів рахунків для зарахування податків, зборів, та інших платежів до державного і місцевих бюджетів відповідно до стандарту IBAN та доведення відповідних реквізитів до органів, які контролюють справляння надходжень бюджету.

Казначейство повідомляє, що рахунки для зарахування податків, зборів, та інших платежів до державного і місцевих бюджетів відповідно до стандарту IBAN будуть діяти з 01.10.2019.

Реквізити нових рахунків можна отримати у відповідних органах, що контролюють справляння надходжень бюджету, та на вебсторінках Головних управлінь Казначейства в областях та м. Києві.

Повний перелік рахунків відповідно до стандарту IBAN:

Педагогічна рада освітян

29 серпня 2019 року в приміщенні великої зали Баришівської районної державної адміністрації відбулася серпнева педагогічна рада освітян Баришівського району «Сучасна школа – територія успіху дитини» в ході якої були визначені стратегічні пріоритети розвитку освіти Баришівського району у 2019-2020 навчальному році.

В нараді взяли участь голова Баришівської районної ради Володимир Гуменюк, керівник апарату Баришівської РДА Тетяна Брилюк, голова районної організації Профспілки працівників освіти і науки Віра Ворона, в.о. начальника управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА Світлана Гапич, директори та педагогічні колективи закладів загальної середньої освіти району.

На нараді обговорили питання над якими доведеться працювати у 2019-2020 навчальному році, про впровадження Концепції нової української школи – результати першого року навчання та підготовка до нового, про формування безпечного середовища в закладах загальної середньої освіти району у новому навчальному році. Також було розглянуто питання про особливості підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти району, про пріоритетні завдання освітньої галузі району на 2019-2020 навчальний рік.

 

 

Управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Повідомлення про зміни реквізитів рахунків для зарахування податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів за стандартом IBAN

УДКСУ у Баришівському районі Київської області повідомляє, що з 05.08.2019 року набрала чинності Постанова Правління Національного банку України від 28.12.2018 № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні», згідно з якою номер банківського рахунку складатиме 29 літерно-цифрових символів.

Для зарахування податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів за стандартом IBAN(29 літерно-цифрових символів) вступають в дію з 01.10.2019.

Звертаємо увагу, що з 01.10.2019 до 31.10.2019 – діє перехідний період, згідно з яким зарахування можливе по «старих» рахунках та рахунках за стандартом IBAN, а з 01.11.2019 – у постійному режимі тільки по рахунках за стандартом IBAN.

До відома, реквізити рахунків для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів за стандартом IBAN можна отримати у органах, що контролюють справляння надходжень бюджетутамісцевих фінансових органах.

Відзначення Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Відповідно до Указу Президента України № 621/2019 від 23.08.2019 року про відзначення 29 серпня День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, сьогодні, з метою гідного вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України на Меморіалі Слави біля Пам’ятного знаку загиблим за незалежність України відбувся мітинг та покладання квітів до підніжжя пам’ятника.

У заході взяли участь перший заступник голови Баришівської райдержадміністрації В.М. Гордієнко, керівник апарату райдержадміністрації Т.О. Брилюк, голова районної ради В.А. Гуменюк, представники селищної ради, керівники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники установ і організацій району, представники громадських організацій району, волонтери, учасники АТО, учнівська молодь, представники ЗМІ, громадськість.

Зі словами вдячності до військовослужбовців, які мужньо і чесно виконували і продовжують виконувати свій обов’язок, адже вони віддали своє життя за всіх нас, за світле майбутнє нашої країни, звернувся голова Громадської організації «ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ БАРИШІВСЬКОГО РАЙОНУ" Б.В. Лозіцький, який висловив подяку і шану військовослужбовцям за їх мужність, незламність, хоробрість, висловив співчуття рідним та близьким героїв, які загинули при виконанні військового обов'язку на рідній землі та  побажав усім присутнім міцного здоров'я, родинного благополуччя, мирного неба над головою.

Благочинний церков Баришівського церковного округу протоієрей Любомир Біляк зі священнослужителями району звершив заупокійну літургію. Герої не вмирають, вони живуть прикладами честі й доблесті в серцях тих, чий дух та свободу не здолати!

 

Герої не вмирають! Слава Україні!

 

Відділ організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації

Річниця Ілловайського котла

 

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СПАЛЕНЕ ЛИСТЯ (РОСЛИННИХ ВІДХОДІВ)

Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків. Відповідно до статті 20 Закону України “Про охорону атмосферного повітря” не допускається спалювання промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок при додержанні вимог, встановлених законодавством про охорону атмосферного повітря.

Власники або уповноважені ними органи підприємств, установ, організацій та громадяни - суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані забезпечувати переробку, утилізацію та своєчасне вивезення відходів, які забруднюють атмосферне повітря, на підприємствах, що використовують їх як сировину, або на спеціально відведені місця чи об’єкти.

Відповідно до п.3.7.4. та 3.6.14.Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій прибудинкова територія:

·       повинна постійно утримуватися в чистоті, систематично очищатися від сміття, тари, опалого листя.

·       спалювання всіх видів відходів на території домоволодінь і в сміттєзбірниках забороняється.

Згідно з п.9.1.19 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджені наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 10.04.2006 N 105 згрібати листя з-під групи дерев і чагарників у лісопарках, парках, гідропарках, скверах, садах, за винятком ділянок загонів тощо, забороняється, тому що це призводить до винесення органічних добрив, зменшення ізоляційного шару для ґрунту, який запобігає випаровуванню ґрунтової вологи та промерзанню коріння. Листя має залишатися на зиму під деревами, а весною його можна неглибоко прикопати або з допомогою механізмів змішати з ґрунтом, що приведе до його мінералізації. Згрібати листя слід лише тоді, коли воно негативно впливає на зовнішній вигляд (партерний газон, пам'ятники і меморіальні комплекси, площі, дитячі майданчики, спортивні комплекси, головні алеї зелених насаджень, галявини, квітники тощо). На звичайних газонах листя слід згрібати тільки вздовж магістралей і паркових доріг з інтенсивним рухом у смузі завширшки 10-25 м залежно від значущості об'єктів. Спалювати листя категорично забороняється. Листя, подрібнені гілки деревини рослин і трав'янисті рештки квітково-декоративних рослин та скошених газонних трав необхідно вивозити на спеціальні полігони або на відведені площадки на підприємствах зеленого господарства для приготування компостів, садових земель та інших органічних добрив.

З метою недопущення виникнення вищезазначених негативних чинників, а також керуючись  природоохоронним законодавством, Державною  екологічною інспекцією проводяться спеціальні рейди-перевірки суб’єктів господарювання, які допустили на своїй території спалювання сухої рослинності та її залишків без відповідного дозволу.

Види відповідальності

 Самовільне спалювання сухої трави наносить шкоду навколишнім об’єктам рослинного та тваринного світу, а також навколишньому середовищу, забруднюючи атмосферу. Тож за недотримання вимог законодавства недобросовісним громадянам загрожує не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність.

 Адміністративна

 Відповідно до ст. 77-1 Кодексу України Про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-X випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При притягненні винних осіб до адміністративної відповідальності, враховуються всі обставини правопорушення та тяжкість його наслідків. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Кримінальна

  Відповідно до ст.245 Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року № 2341-III знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

 Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

 

Баришівське бюро правової допомоги смт. Баришівка, вул. Київський шлях, 19а тел. 4-18-83

Що потрібно знати про кавуни

Кавун – це своєрідний коктейль із корисних речовин та природної структурованої води. Адже він майже на 90 % складається з рідини, і не простої води, а чудодійної, котру може подарувати лише сама природа.

1.  Корисні властивості кавуна

Підтримує здоров’я плоду та імунітет.Вітамінів у кавуні порівняно небагато, за винятком одного – фолієвої кислоти (вітамін В9). Вона бере участь в кровотворенні, перешкоджає жировій інфільтризації печінки, підтримує імунну систему, сприяючи нормальному утворенню і функціонуванню білих кров’яних тілець – лейкоцитів, а також грає важливу роль при вагітності – регулює формування нервових клітин ембріона.

Виводить зайвий холестерин.Кавун багатий клітковиною, яка сприяє виведенню зайвого холестерину, одного із головних винуватців так званої хвороби старості, атеросклерозу.

Сприяє схудненню.Кавун – одна з тих страв, яка підходить для розвантажувальних днів, що зазвичай практикують для поліпшення самопочуття і схуднення (способів декілька, вони об’єднуються під назвою «кавунова дієта»).

2.  Як правильно вибрати кавун

Наші прадіди їли кавуни не сирими, а вимочували їх і варили з перцем і прянощами. Але ми звикли споживати кавуни, так би мовити, в натуральному вигляді, тому нам треба знати, як правильно вибрати цю величезну ягоду.

Медики нагадують, що їсти кавуни і дині, якими нині завалені ринки і прилавки супермаркетів, потрібно з обережністю. Відомо, що аграрії використовують мінеральні добрива, нітрати і пестициди, щоб ягоди зростали швидше. Українські кавуни починають достигати на початку серпня, і їх сезон продовжується близько місяця – аж до середини-кінця вересня.

Раніше купувати кавуни небезпечно – можна натрапити на нітратні ягоди.

Місце купівлі.Ніколи не купуйте кавуни біля доріг, на в’їзді до міста, з машин і в інших імпровізованих місцях торгівлі. Дуже високий шанс придбати неякісну продукцію.

Колір.Чим виразніший контраст кольорів, тим смачнішим і ароматнішим виявиться кавун. Теоретично кавун повинен блищати і бути без матового і воскового нальоту (це ознака нестиглості). Практично ж цією ознакою не завжди можна скористатися, тому що деякі продавці перед продажем натирають кавуни ганчіркою до дзеркального блиску.

Шкірка.Уважно огляньте плід: якщо є маленьке гниле місце з крапкою в центрі – значить , швидше за все, його шприцували. Якщо при вирощуванні кавун щедро збризкували хімікатами, він довго зберігатися не буде й на шкірці швидко з’являться кругленькі м’які плямки більш темного кольору. Шрами прикрашають смачний кавун – якщо на шкірці є сухі коричневі лінії чи сіточка – кавун стиглий, але разом з тим не беріть плоди з тріщинами, вм’ятинами та іншими «слідами насильства на кавуновому обличчі». Стиглий кавун легко подряпати нігтем – знімається верхній тонкий шар. Увага! Не варто з’їдати кавуни аж до самої шкірки, оскільки найбільше нітратів знаходиться у м’якоті біля шкірки.

Плодоніжка.Однією з головних ознак природної стиглості кавуна є плодоніжка – хвостик на верхівці. Більшість людей вважає, що «хвостик» має бути сухим. Це не зовсім так. Якщо він висох, значить, що кавун довго везли і довго зберігали. «Хвостик» має бути жовтуватим і в міру підсушеним. Якщо плодоніжку відірвали – значить, від вас щось приховують, відкладіть цей кавун в бік.

Жовта пляма.Її наявність обов’язкова. Це те місце, яким кавун дотикався до землі. Про стиглість плоду вона не говорить зовсім нічого, але за її розмірами можна передбачити смак. Якщо пляма велика (з долоню і більше), значить, кавун мерз, йому не вистачало сонця і тепла, смак буде водянистий і солодкість буде вже не та. Оптимальний діаметр «п’ятачка» - 5, максимум 10 см.

Звук.Більшість людей вважає, якщо постукати по стиглому кавуну, то звук повинен бути глухим, якщо ж кавун зелений – він «дзвенить». При постукуванні по «нітратному» кавуну створюється враження, ніби б’єте по спущеному м’ячу. Стиглий кавун повинен потріскувати, коли його стискають руками.

Розмір.Справді смачний і стиглий кавун має бути середнього розміру: не менше 5 кг, трохи більший за футбольний м’яч. Вибирайте плід середніх розмірів (оптимально 5-7 кг, але не більше 15). Якщо плануєте ласувати кавунами у великій компанії - краще взяти декілька невеликих кавунчиків, ніж одного смугастого велетня кілограмів на 20.

Розрізані кавуни.Не купуйте розрізані кавуни, загорнуті в поліетиленові плівки. Плівка створює парниковий ефект, унаслідок чого відбувається ще бурхливіше розмноження хвороботворних бактерій. Не дозволяйте продавцеві вирізувати на пробу шматочок кавуна: шкірка завжди брудна, як і ніж. Мікроорганізми, потрапляючи у соковиту м’якоть, починають бурхливо розмножуватися, що призводить до кишкового захворювання.

Миття.Кавун слід обов’язково мити перед вживанням!не їжте кавун відразу ж на ринку або на вулиці.

Розрізання.Розрізати кавун потрібно чистим ножем. Стиглий плід з характерним тріском «розходиметься» під ножем, а насіння буде темно-коричневим або навіть чорним (тільки не білим).

М’якоть.В ідеалі м’якоть кавуна має бути зернистою, щільною. Колір – від рожевого до яскраво-червоного, залежить від сорту кавуна. Але якщо в м’якоті жовті прожилки, якщо вона волокниста і розпадається – такий кавун краще не їсти, не ризикуйте шлунком.

І наостанок. Не купуйте тріснутий кавун – він швидко зіпсується.

Зберігайте кавун у холодильнику. Якщо він не розрізаний, то може пролежати там до двох тижнів. А ось розрізаний краще з’їсти протягом доби.

Смакуйте диво-ягодою на здоров’я!

 

Обласний методичний кабінет НМЦ ЦЗ та БЖД Київської області

Робоча зустріч

З метою налагодження партнерських стосунків, допомоги в укомплектуванні оперативних вакансій директором Баришівської районної філії Київського ОЦЗ зайнятості Єгором Гарбузом 08 серпня 2019 року було організовано робочу зустріч з менеджером з персоналу СП ТОВ «Нива Переяславщини» Євгенією Коваленко.  Під час розмови роботодавця було ознайомлено з переліком послуг, які надає служба зайнятості, поінформовано про стан, основні тенденції та процеси на ринку праці. Роботодавець, в свою чергу, проінформував про наявність вільних робочих місць.  На даний момент підприємству потрібні трактористи, бляхар, електрик, електромонтер (робота в Баришівському районі), укладальник-пакувальник, майстер ковбасного цеху, майстер обвалки (робота в с. Переяслівське).

В ході зустрічі  було  обговорено  питання укомплектування вакансій, проведення тимчасових робіт, стажування на робочому місці та шляхи подальшої співпраці.

 

Заступник директора Баришівської районної філії Київського обласного центру зайнятості Карпенко Л.В.

 


 

ПОЗИТИВНА СТАТИСТИКА РЕЄСТРАЦІЇ НАРОДЖЕНЬ У ПОЛОГОВИХ З ПОЧАТКУ 2019 РОКУ

 

 

Засідання районної архітектурно-містобудівної ради

В приміщенні райдержадміністрації 05 серпня 2019 р. відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради Баришівського району, яка гідно чинного законодавства розглядає містобудівну  документацію та надає відповідні пропозиції та рекомендації замовникам та проектним установам, які розробили дану документацію.

Цього разу було розглянуто  детальний план території для розміщення придорожнього комплексу по вул. Гагаріна, 1-В в межах с. Бзів Баришівського району Київської області. Розробником цієї містобудівної документації є ТОВ «УКР-ГРУППРОЕКТ».Засідання ради провів головний  архітектор Баришівського району Сторчак А.І., в роботі взяли участь заступник голови райдержадміністрації Маренич Ф.В.,  члени архітектурно-містобудівної ради  –   фахівці містобудування та суміжних напрямків діяльності, а також проектувальники, замовник Бзівська сільська рада (староста Казімірова Л.І.) , інвестор – гр. Міняйло В.К. Детальний проект попередньо пройшов громадські обговорення у с. Бзів, рецензію, а також розглянутий обласними службами, щодо відповідності протипожежному, природоохоронному та санітарному законодавству.

Проектні рішення доповіли представники ТОВ «УКР-ГРУППРОЕКТ»- архітектор Золотуха І.В. та Тиква Л.М., економіст. Вони ґрунтовно розповіли про проектні рішення, планувальну структуру та забудову даних територій. Члени містобудівної ради обговорили проектні рішення та внесли до них конструктивні пропозиції та зауваження. Всі пропозиції було внесено до протоколу.

Закриваючи засідання, голова архітектурно-містобудівної ради, головний архітектор Баришівського району Сторчак Анатолій Іванович побажав усім членам містобудівної ради, проектувальникам та інвесторам подальшої плідної праці та співпраці на благо Баришівщини, а також мирного неба та достатку.

 

Семенців І.В. – головний спеціаліст відділу містобудування та архітектури

«Вікі любить пам’ятки» – допоможи ілюструвати Вікіпедію та виграй призи!

З 1 по 30 вересня 2019 року триватиме щорічний міжнародний конкурс фотографій об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки», який визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Мета проекту — зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року конкурс проходить у 30 країнах.

Українська частина проводиться увосьме, і до участі запрошуються всі охочі – і любителі, і професіонали. Конкурсний список складається з понад 87 тисяч пам’яток історико-культурної спадщини України усіх регіонів України, в тому числі Криму. За сім років конкурсу було завантажено понад 250 тисяч вільних фотографій пам’яток культури України.

Для участі у конкурсі потрібно зареєструватися у Вікісховищі — одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку/и з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 вересня по 30 вересня. Фотографії можуть бути зроблені будь-коли: як під час конкурсу, так і до нього; головне, щоб учасники подавали на конкурс лише власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам'ятки.

Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу в цілому,  авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток, та переможцями спецномінацій. Окремо відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.

Організатори конкурсу вважають, що проведення «Вікі любить пам’ятки» дає можливість поповнити репозиторій світлин пам'яток з усієї України, завдяки чому учасники та глядачі зможуть краще пізнати свій рідний край, що спонукатиме їх дбайливо ставитися до культурної спадщини своєї держави. «Вікі любить пам’ятки» привертає увагу до проблеми збереження культурної спадщини, до необхідності документування кожної пам’ятки, щоб наші нащадки мали можливість знати і бачити.

Детальніше про конкурс можна дізнатися на сайті: wlm.org.ua

З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»

Відвідування підприємств

29.07.2019р. директор Баришівської районної філії Київського обласного центру зайнятості Гарбуз Єгор Васильович з робочим візитом, в складі «Робочої групи з питань легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення Баришівської селищної ради»,  відвідав підприємства, які розташовані в межаж промислової зони Баришівської ОТГ. Під час візиту, вдалося поспілкуватися із: директором ТОВ «БЗК ХПП» Опехою Романом Юрійовичем; директором ПрАТ «Молнія» Ящинським Павлом Анатолійовичем; фінансовим директором ТОВ «Баришівказернопродукт» Старинцем Владиславом Івановичем; начальником відокремленого підрозділу ПрАТ «Укр Агро НПК» Якубовичем Ігорем Олеговичем.

Даним підприємствам було презентовано послуги, що надає служба  зайнятості роботодавцям, надано буклети та інформаційні матеріали. За результатом зустрічі отримана згода на співпрацю по підбору працівників за допомогою центру зайнятості.

Стан розроблення та оновлення містобудівної документації в Баришівському районі

Як відомо, основним документом розвитку кожного населеного пункту є генеральний план, призначений для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови його території. В Баришівському районі налічується 39 населених пунктів. Станом на 2012 рік абсолютна більшість генеральних планів наших сіл були розроблені в 1960-1980 роки, були фізично та морально застарілими. Їх ресурс давно був вичерпаний, що не давало населеним пунктам шляхів для розвитку та унеможливлювало органам місцевого самоврядування ефективно розпоряджатися своїми територіями.

Останніми роками містобудівна документація почала інтенсивно оновлюватися, розробляються нові генеральні плани. Поштовхом до цього стало прийняття в 2011 році Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», який встановив правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

В 2012-2013 роках в Баришівському районі була започаткована робота по оновленню генпланів. На сьогодні їх розроблено вже на 23 населені пункти.

Першими до розробки генпланів приступили села Перемога, Волошинівка, Борщів, Селичівка, Гостролуччя, Яблуневе, Григорівка. Розробниками генпланів для них є ДП НДПІ містобудування.

Потім до цього процесу долучились села Веселинівка та Бзів, яким ДП "УКРНДПІЦИВІЛЬБУД" розробило генплани поєднані з детальними планами.

Далі селам Лукаші, Рудницьке, Лук’янівка, Семенівка, Леляки, Морозівка, Корніївка, Хмельовик, Дубове, Паришків, Бакумівка, Сезенків, Власівка генеральні плани виконало ТОВ «УКРГРУППРОЕКТ»

І нарешті для села Поділля ГП розроблено ТОВ «Проектгенплан»

За цими  проектами стояла і стоїть копітка і відповідальна робота не тільки проектувальників, а в першу чергу, сільських голів (тепер старост), депутатів. Висловлюю велику подяку всім сільським головам, які відповідально віднеслись до питання оновлення містобудівної документації.

Нашому району є чим гордитись. Адже останніми роками за темпами розробки генеральних планів Баришівський район вийшов в лідери в Київській області. За рейтингом 2016, 2017 років посів друге місце серед 25 районів.

Інтенсивно на Баришівщині почали розроблятись і детальні плани території. В першу чергу - під квартали садибної забудови - в Перемозі, Баришівці, Волошинівці, Селичівці, Гостролуччі, Морозівці. Це дало змогу отримати земельні ділянки під забудову сотням мешканцям даних населених пунктів, а сільським радам законно і вчасно земельні питання вирішувати. Дуже важливим фактором стало відновлення роботи районної архітектурно-містобудівної ради, що інтенсифікувало містобудівну діяльність.

Завдяки розробленим останніми роками в установленому законодавством порядку детальним планам території в Баришівському районі реалізовано ряд важливих інвестиційних та інноваційних проектів. Це такі значущі бюджетоутворюючі об’єкти, як завод металоконструкцій ТОВ «МЕТАЛО ГАЛЬВА Україна» під Коржами, виробничі зони СТОВ «Старинська птахофабрика» під Веселинівкою, свинокомлекси СТОВ «Нива Переяславщини» поблизу Паришкова та Яблуневого, комплекс з переробки органічних відходів у біогаз у Бзові, логістичний комплекс ТОВ «Т.МЕТЕР Україна» в Баришівці та інші.   

Час змін, які переживає українське суспільство, стосуються і містобудівної сфери. В умовах  сучасного динамічного розвитку, зростання економіки, запиту на впровадження нових інфраструктурних проектів від нас необхідне оперативне вирішення містобудівних завдань. Адже від містобудівної діяльності залежить те, як швидко ми досягнемо стабільного росту економіки, а відтак добробуту наших громад. При розробці містобудівної документації та її реалізації важливо забезпечити комфорт всіх верст нашого населення, повинні бути вирішені екологічні, транспортні та інші соціально-важливі потреби людей.

Тому важливо органам місцевого самоврядування не знижувати темпи оновлення містобудівної документації. Адже час вимагає нового генерального плану і для Дернівки, Селища, Коржів та інших населених пунктів нашого краю. А особливо нагальним є новий генплан для Баришівки, щоб мати перспективи для інтенсивного розвитку, стати інвестиційно привабливим центром. І в той же час  необхідно розвинути наші рекреаційні ресурси. Це на часі!   

 

Сторчак А.І.- начальник відділу містобудування та архітектури Баришівської РДА

Презентація роботодавця

16 липня 2019 року за ініціативи Баришівської районної філії Київського обласного центру зайнятості організовано та проведено масовий захід для пошукачів роботи – «Презентація роботодавця» на ТОВ«Баришівська зернова компанія» (Баришівське хлібо-приймальне підприємство) за участю заступника директора Людмили Карпенко, завідувача сектору взаємодії з роботодавцями Тамари Янголь. Метою проведення заходу є надання можливості роботодавцю презентувати власне підприємство, а безробітним на власні очі ознайомитись із виробництвом, переліком продукції, яка виро

бляється, робочими місцями, які є на виробництві, соціальними гарантіями для працівників.

Заступник директора ознайомила безробітних з ситуацією на місцевому ринку праці. Завідувач сектору взаємодії з роботодавцями розповіла учасникам заходу про співпрацю роботодавця із службою зайнятості.

ТОВ «Баришівська зернова компанія» має 6 хлібо-приймальних підприємств. Директор підприємства Опеха Роман провів екскурсію та розповів про діяльність підприємства. Баришівське хлібо-приймальне підприємство має єдиний в Україні калібрувальний завод, який надає послуги по калібруванню сої та пшениці. Безробітні відвідали лабораторію, на якій проводять хімічний аналіз зерна та зерносховище.

На даний час на підприємстві працює 26 працівників, на території працює їдальня. Заробітна плата – офіційна, виплачується своєчасно. Пошукачам роботи запропоновано вакансії апаратника обробки зерна та слюсаря - ремонтника.

 

Заступник директора Баришівської районної філіїКиївського обласного центру зайнятостіКарпенко Л.В.

 

Пілотний проект шлюб за добу

Пілотний проект «Шлюб за добу» запроваджено в таких населених пунктах України: у мм. Києві, Львові, Одесі, Херсоні, Маріуполі, Сєвєродонецьку, Вінниці, Дніпрі, Луцьку, Миколаєві, Кам’янець-Подільському, Рівному, Житомирі, Харкові, Ужгороді, Чернівцях, Івано-Франківську, Сумах, Тернополі, Чернігові, Кривому Розі, Бахмуті, Запоріжжі, Білій Церкві, Борисполі, Кропивницькому, Станиці Луганській, Білгород-Дністровському, Полтаві, Кременчуці, Чугуєві, Хмельницькому, Черкасах, Хотині, Ковелі, Нововолинську, Нікополі, Кам’янському, Волновасі, Лимані, Покровську, Коростені, Мукачеві, Тячеві, Олександрії, Вознесенську, Первомайську Миколаївської області, Ізмаїлі, Дубному, Сарнах, Тростянці Сумської області, Генічеську, Новій Каховці, Каневі, Смілі, Вижниці, Володимир-Волинському, Радомишлі, Вишгороді, Трускавці, Чорноморську, Ромнах, Чорткові, Умані, Ніжині, Бердичеві, Новограді-Волинському, Калуші, Шостці, Корюківці та с. Білозір’ї Черкаського району Черкаської області,  с. Кам’яниця Ужгородського району Закарпатської області.

Одружитися за добу можна за адресами:

м. Вінниця

Комунальне підприємство «Подільський туристично-інформаційний центр», адреса:  м. Вінниця, вул. Миколи Оводова, 20.

Місця проведення:

1) Вежа Артинова, площа Європейська;

2) Прозорий офіс Вінницької міської ради, вул. Соборна, 59;

3) Набережна «Рошен».

Телефони: (0432) 50 85 85, (068) 443 06 04, (093) 603 17 19, (097) 575 45 35.

Вінницька  філія ДП «СЕТАМ», м. Вінниця, вул. Стрілецька, буд. 16А. тел. (0432) 502148, 0972302087.

Місце проведення державної реєстрації шлюбів:

1. Вінницька філія ДП «СЕТАМ», м. Вінниця, вул. Стрілецька, буд. 16А. тел. (0432) 502148, 0972302087.

м. Луцьк

Державний історико-культурний заповідник у м. Луцьку (Луцький замок), адреса:   Волинська обл., м. Луцьк, вул. Драгоманова, 23, вул. Кафедральна, 1, тел. (0332) 71 44 37, 72 34 32, електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Комунальне підприємство «Луцькреклама»  Луцької міської ради, адреса: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 35, тел. (0332) 72 82 92, 77 78 88, електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Волинський академічний обласний Український музично-драматичний театр імені   Т.Г. Шевченка, адреса: Волинська обл., м. Луцьк, Театральний майдан, 1, тел. (0332) 72 34 32, (050) 861 64 01, електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Комунальне підприємство «Інформаційно-аналітичний центр «ВОЛИНЬЕНЕРГОСОФТ», адреса: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Винниченка, 67, тел.(0332) 78 35 95, 78 52 25, електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

м. Ковель

Ковельське комунальне підприємство «Добробут», адреса: Волинська обл.,     м. Ковель, вул. Грушевського, 106 а, тел. (03352) 5 93 63, (066) 752 77 36.

м. Нововолинськ

Комунальний заклад «Нововолинський міський палац культури Нововолинської міської ради Волинської області», адреса: Волинська обл.,  м. Нововолинськ, бульвар Шевченка, 6,  тел. (03344) 3 21 45.

м. Володимир-Волинський

Комунальне підприємство «Інформаційно-розрахунковий центр» Володимир-Волинської міської ради, адреса: Волинська обл., м. Володимир-Волинський,вул. Устилузька, 17, тел. (03342) 3 49 59.

м. Дніпро

Міський комунальний заклад культури «Вокально-хореографічний ансамбль «Юність Дніпра» Дніпропетровської міської ради, адреса: м. Дніпро, вул. Титова, 18, тел. (056) 736 44 62, 722 22 91.

Комунальне підприємство «Будинок юстиції» Дніпропетровської обласної ради,  адреса: м. Дніпро, вул. Старокозацька, 52, тел. (056) 778 02 48.

Комунальне підприємство «Дніпропетровський будинок органної та камерної музики» Дніпропетровської обласної ради, адреса: м. Дніпро, просп. Сергія Нігояна, 66,  тел. (067) 998 62 52.

Комунальне підприємство «Щасливе місто», адреса: м. Дніпро, просп. Дмитра Яворницького, 22, торгово-офісний комплекс «Атріум», тел. (0800) 30 08 58, (066) 884 58 58.

м. Кривий Ріг

Комунальне підприємство «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка», адреса: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, просп. Поштовий, 23, тел. (0564) 92 32 98, (068) 337 91 56.

м. Нікополь

Комунальний заклад «Нікопольський палац урочистих подій», адреса: Дніпропетровська обл., м. Нікополь, просп. Трубників, 25, тел. (05662) 68 67 99,      68 72 82.

м. Кам’янське

Комунальний заклад «Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського» Кам’янської міської ради, адреса: Дніпропетровська обл., м. Кам’янське, вул. Миколи Лисенка, 24, тел. (068) 712 00 71.

м. Маріуполь

Комунальна установа «Палац культури «Молодіжний», адреса: Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Харлампієвська, 17/25, тел. (0629) 33 50 77, (0629) 33 23 23, (0629) 37 21 21.

м. Бахмут

Комунальне підприємство «Бахмутське бюро технічної інвентаризації», адреса: Донецька обл., м. Бахмут, вул. Незалежності, 73, тел. (06274) 2 19 28, (06274) 4 52 60,  (06274) 4 63 19.

м. Волноваха

Міське комунальне підприємство «Міськкомунгосп», адреса: Донецька обл., м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБР,14, тел. (062) 444 59 27

м. Лиман

Комунальне підприємство «Лиманська СЄЗ», адреса: Донецька обл.,  м. Лиман,  пров. Бригадний, 6, тел. (06261) 2 62 07, 2 67 66, 6 29 78.

м. Покровськ

Комунальний заклад «Покровська міська централізована бібліотечна система», адреса: Донецька обл., м. Покровськ, вул. Європейська, 22, тел. (06239)     2 02 20, 2 13 09.

м. Житомир

Комунальне підприємство «Центр державної реєстрації» Садківської сільської ради, адреса: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 16 а, тел. (093) 25 55 303,       (096) 503 82 29.

м. Коростень

Комунальне підприємство «Коростенський міський палац культури  ім. Тараса Шевченка», Житомирська обл., м. Коростень, вул. Грушевського, 3, тел. (067) 772 76 34, (04142) 4 33 47.

м. Радомишль

Комунальне підприємство «Центр державної реєстрації» Вишевицької сільської ради, адреса: Житомирська область, м. Радомишль, вул. Плетенецька, 15, тел. (097) 622 17 30.

м. Бердичів

Комунальне підприємство «»Центр державної реєстрації» Садківської сільської ради, адреса: Житомирська область, м. Бердичів, вул. Руська, 4, тел. (067) 931 23 37.

м. Новоград-Волинський

Комунальне підприємство «»Центр державної реєстрації» Садківської сільської ради, адреса: Житомирська область, м. Новоград-Волинский, вул. Шевченка, 6, тел. (067) 931 23 37.

м. Ужгород

Закарпатський музей народної архітектури та побуту, адреса: Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Капітульна, 33а, тел. (0312) 61 72 33, 61 63 55, 61 74 07;   e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Закарпатський академічний обласний театр ляльок, адреса: Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Театральна, 8, тел.(03122) 63 05 67, факс: (03122) 3 30 49,  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Закарпатська обласна філармонія, адреса: Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Театральна, 10, тел. (03122) 61 33 22, факс: (03122) 61 33 22, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

м. Мукачево

Комунальна організація «Мукачівський історичний музей», адреса: Закарпатська обл.,   м. Мукачево, вул. Замкова гора,  б/н, тел. (03131) 3 22 79, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

м. Тячів

Тячівський міський комунальний заклад «Спортивні арени», адреса: Закарпатська обл., м. Тячів, вул. Вайди, 15, тел.(03134) 3 30 47, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

с. Кам’яниця Ужгородського району Закарпатської області

Державне комунальне підприємство «Комунальне господарство», адреса: Закарпатська обл., Ужгородський район, с. Кам`яниця, вул. Ужанська, 105, тел. (03122) 73 15 44, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

м. Запоріжжя

Позашкільний навчальний заклад «Комунарський районний центр молоді та школярів» Запорізької міської ради, адреса: м. Запоріжжя, вул. Ситова, 17 а, тел. (097) 821 52 02.

Комунальне підприємство «Центр надання послуг», адреса: м. Запоріжжя, вул. Сергія Серікова, 30, тел. (067) 612 32 24.

Комунальний заклад «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради, адреса: м. Запоріжжя, просп. Соборний, 183, тел. (061) 236 88 88, (097)112 27 76.

Комунальний заклад «Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В.Г. Магара» Запорізької обласної ради, адреса:   м. Запоріжжя, просп. Соборний, 41, тел. (066) 780 04 27.

Комунальний заклад «Палац культури «Хортицький», адреса: м. Запоріжжя, просп. Інженера Преображенського, 15, тел. (067) 425 58 33.

Філія державного підприємства «Центр оцінки та інформації», адреса: м. Запоріжжя, вул. Запорізька, 2, тел. (097) 604 48 14

м. Івано-Франківськ

Комунальне підприємство «Центр розвитку міста та рекреації», адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 4 а, тел. (0342) 54 15 10.

Івано-Франківська філія комунальне підприємство «Департамент державної реєстрації», адреса: м. Івано-Франківськ, Площа Ринок, 14, тел. (050) 928 61 10.

м. Калуш

Калуське комунальне підприємство «Міський парк культури і відпочинку  ім. Івана Франка», адреса: Івано-Франківська область, м. Калуш, вул. Чорновола, 20, тел. (066) 711 91 03.

м. Біла Церква

Комунальна установа «Будинок урочистих подій», адреса: Київська обл.,  м. Біла Церква,  вул. Ярослава Мудрого, 22, тел. (04563) 5 30 58.

м. Бориспіль

Державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», адреса: Київська обл., Бориспільський р-н, с. Гора, вул. Бориспіль-7,  тел. (093) 202 01 10,    E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

м. Вишгород

Фонд комунального майна Вишгородського району, адреса: Київська обл.,  м. Вишгород, просп. Шевченка, 8, тел. (04596) 5 49 39, 2 20 75.

м. Кропивницький

Кіровоградська обласна філармонія, адреса: Кіровоградська обл.,  м. Кропивницький, вул. Кавалерійська, 8, тел. (0522) 24 12 06, 22 47 96.

Кіровоградський обласний художній музей, адреса: Кіровоградська обл.,  м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 60, тел. (0522) 24 56 81.

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей», місце проведення державної реєстрації шлюбу: Кіровоградська обл., м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 40, тел. (0522) 32 06 25, 24 19 62

м. Олександрія

Комунальний заклад «Палац урочистих подій», адреса: Кіровоградська обл., м. Олександрія, просп. Соборний, 50, тел. (05235) 7 37 09.

м. Сєвєродонецьк

Комунальне підприємство «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ БЮРО ТЕХНІЧНОЇ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ».

Місця проведення:

Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, буд. 52 а;

Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Федоренка, 10.

Телефони: (050) 911 82 15, (095) 683 24 12, (095) 748 95 99.

Східна міжрегіональна філія державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «ІНФОРМ-РЕСУРСИ», адреса: Луганська обл.,  м. Сєвєродонецьк, вул. Партизанська, 12, тел. (095) 556 00 99, (095) 443 69 53;     (095) 748 95 99.

смт Станиця Луганська

Комунальне підприємство «СТАНИЧНО-ЛУГАНСЬКЕ РАЙОННЕ БЮРО ТЕХНІЧНОЇ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ», адреса: Луганська обл., Станично-Луганський район, смт. Станиця Луганська,  вул. Москва Донбас, буд. 34, тел. (066) 300 61 68, (095) 748 95 99.

м. Львів

Музей народної архітектури та побуту у м. Львові імені Климентія Шептицького управління культури Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, адреса: м. Львів, вул. Чернеча гора, 1, тел. (067) 253 25 75.

Державне підприємство «АРЕНА ЛЬВІВ», адреса: м. Львів, вул. Стрийська, 199,   тел. (067) 370 33 38.

Державне підприємство Міжнародний аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького, адреса: м. Львів, вул. Любінська, 168, тел. (032) 229 80 73.

Телефони для консультацій: (032) 235 80 44, (032) 235 78 51, (032) 270 56 94, (032) 276 64 83, (032)222 67 15, (032) 237 35 19.

м. Трускавець

Комунальне підприємство «Трускавецький інформаційно-курортний центр» Трускавецької міської ради, адреса: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Бориславська, 1, тел. (03247) 5 42 34, (096) 447 16 50.

м. Миколаїв

Комунальна установа «Миколаївський міський палац культури та урочистих подій», адреса: м. Миколаїв, вул. Спаська, 44, тел. (0512) 37 28 24, 37 28 23.

Комунальний заклад культури «Миколаївський обласний краєзнавчий музей», адреса: м. Миколаїв, вул. Набережна, 29, тел. (0512) 37 02 19, 37 70 38.

Державне підприємство «Центр обслуговування громадян», адреса: м. Миколаїв,вул. Спаська, 45/1, тел. (068) 837 00 37.

Комунальне підприємство «Миколаївський обласний центр реєстрації».

Місця проведення:

м. Миколаїв, вул. Фалеєвська, 14/1, тел. (063) 108 39 33;

м. Миколаїв, вул. Лягіна, 23 а, тел. (0512) 47 76 92.

м. Вознесенськ

Комунальний заклад «Міський будинок культури», адреса: Миколаївська обл.,  м. Вознесенськ, вул. Одеська, 22, тел. (0513) 44 53 65, (066) 647 65 30.

м. Первомайськ

Комунальна установа «Первомайський міський дитячо-юнацький центр національного відродження», адреса: Миколаївська обл., м. Первомайськ, вул. Грушевського, 10,  тел. (0516) 14 30 69.

м. Одеса

Державне підприємство «Центр обслуговування громадян».

Місця проведення:

м. Одеса, вул. Катерининська, 27/1, тел. (048) 737 60 00, (067) 147 35 15;

м. Одеса, вул. Рішельєвська, 32, тел. (048) 737 60 00.

Комунальне підприємство «Право», адреса: м. Одеса, площа Думська, 1, тел. (098) 461 66 90.

Комунальне підприємство «Департамент державної реєстрації»,

Місця проведення:

м. Одеса, вул. Інглезі, 5, тел. (097) 82 33 180;

м. Одеса, просп. Шевченка, 29 а, офіс 14, тел. (097) 823 31 80.

Комунальне підприємство «Агенція державної реєстрації», адреса: м. Одеса, просп. Шевченка, 4 д, тел. (048) 770 81 81, (063) 125 12 47.

Державне підприємство «СЕТАМ», адреса: м. Одеса, вул. Троїцька, 34, тел. (066) 073 08 64.

Комунальне підприємство «Центр державної реєстрації Хлібодарської селищної ради», адреса: м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 15, тел. (048) 797 20 40, 797 20 42.

Комунальне підприємство Новоселівської сільської ради «Регіональне бюро державної реєстрації», адреса: м. Одеса, вул. Маразлієвська, 1/20, тел. (068) 785 85 58.

Комунальне підприємство «Центр державної реєстрації» Садківської сільської ради», адреса: м. Одеса, просп. Гагаріна, 12 а, тел. (048) 703 03 66

м. Білгород -Дністровський

Державне підприємство «Центр обслуговування громадян», адреса: Одеська обл.,  м. Білгород-Дністровський, вул. Першотравнева, 75/3, тел. (067) 558 28 37.

м. Ізмаїл

Комунальна установа «Обласний центр національних культур», адреса: Одеська обл.,  м. Ізмаїл, вул. Телеграфна, 47/49, тел. (04841) 2 11 73.

Державне підприємство «Центр обслуговування громадян», адреса: Одеська обл., м. Ізмаїл, просп. Суворова, 2, тел. (067) 558 28 37.

м. Чорноморськ

Комунальне підприємство «Департамент державної реєстрації», адреса: Одеська обл., м. Чорноморськ, вул. Данченка, 3 б, тел. (093) 205 59 55.

Комунальне підприємство «Центр державної реєстрації Хлібодарської селищної ради», адреса: Одеська обл., м. Чорноморськ, просп. Миру, 30, тел. (048) 797 20 40, (048) 979 20 42.

Комунальне підприємство Новоселівської сільської ради «Регіональне бюро державної реєстрації», місце проведення державної реєстрації шлюбу: Одеська обл., м. Чорноморськ, вул. Шевченка, 7 а, тел. (068) 785 85 58

м. Полтава

Полтавський міський будинок культури

Місця проведення:

м. Полтава, майдан Незалежності, 5 (Полтавський міський Будинок культури);

м. Полтава, Соборний майдан, 3 (Музей-садиба І. Котляревського).

Тел. (05322)  52 07 33, 52 14 91.

Полтавська державна аграрна академія, адреса: м. Полтава, вул. Григорія Сковороди, 1/3,  тел. (0532) 50 02 73.

м. Кременчук

Центр культури, спорту та дозвілля «Нафтохімік» ПАТ «Укртатнафта», адреса: Полтавська обл., м. Кременчук, просп. Лесі Українки, 33,  тел. (0536) 76 81 84.

м. Рівне

Комунальний заклад «Міський будинок культури» Рівненської міської ради, адреса: м. Рівне, вул. Соборна, 3 д, тел. (096) 745 82 92, (066) 171 34 56.

м. Дубно

Комунальний заклад «Державний  історико-культурний заповідник м. Дубно», адреса: Рівненська обл., м. Дубно, вул. Замкова,7 а, тел. (03656) 4 35 68,  4 12 30, 4 33 73, (096) 575 25 52, (03656) 4 24 01.

м. Сарни

Комунальне підприємство готель "Случ" Сарненської міської ради, адреса: Рівненська обл., м. Сарни, вул. Соборна, 1, тел. (066) 446 36 29, (03655) 3 51 56, (03655) 3 29 62.

м. Суми

Комунальний заклад Сумської обласної ради – Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв, адреса: м. Суми, вул. Петропавлівська, 49, тел. (0542) 22 27 31.

м. Тростянець

Комунальний заклад Тростянецької міської ради «Тростянецький краєзнавчий музей», адреса: Сумська обл., м. Тростянець, вул. Миру, 16 а,  тел. (05458) 5 30 08.

м. Ромни

Комунальна організація «Відділ культури виконавчого комітету міської ради», адреса: Сумська обл., м. Ромни, бульв. Шевченка, 6, тел. (05448) 5 16 34.

м. Шостка

Комунальний заклад Шосткинської міської ради «Шосткинський центр культури та дозвілля», адреса: Сумська обл., м. Шостка, вул. Леніна, 13, тел. (05449) 6 25 69.

м. Тернопіль

Комунальне підприємство «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» Тернопільської міської ради, адреса: м. Тернопіль, вул. Гайова, 54.

Місце проведення:

Український Дім «Перемога», бульвар Тараса Шевченка, 27, тел. (096) 789 04 36.

м. Чортків

Комунальне підприємство «Чортків дім», адреса: Тернопільська обл., м. Чортків, вул. Сонячна, 7, тел. (03552) 2 08 94, (096) 919 27 00.

м. Харків

Комунальне підприємство «Щасливе місто»

місця проведення державної реєстрації шлюбу:

1.  м. Харків, вул. Чернишевська, 61;

2.  м. Харків, вул. Сумська, 10;

3.  м. Харків, просп. Тракторобудівників, 144»

Телефони: (057) 766 06 49, (096) 648 58 58, (063) 350 58 58,         (050) 382 58 58, 0800 300 858 (телефонні дзвінки безкоштовні з усіх мобільних та стаціонарних телефонних номерів)

Обласне комунальне підприємство Харківської обласної ради «Знахідка», адреса: м. Харків, вул. Чернишевська, 51, тел. (057) 705 13 31.

м. Кам’янець-Подільський

Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник, адреса: Хмельницька обл., м. Кам’янець-Подільський, вул. Польський ринок, 18.

Місця проведення:

1) Галерея мистецтв, вул. П’ятницька, 11;

2) Кам’янець-Подільський туристично-інформаційний центр, вул. Польський ринок, 18;

3) Міська Ратуша, вул. Польський ринок, 1;

4) Стара Фортеця, вул. Замкова, 1.

Телефони: (03849) 9 13 64, (067) 670 12 68, (03849) 7 40 58.

м. Херсон

Комунальний заклад Херсонської обласної ради «Палац молоді і студентів», адреса: м. Херсон, пл. Т.Г. Шевченка, 1, тел. (0552) 51 16 20.

Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр  ім. М. Куліша, адреса: м. Херсон, вул. Театральна, 7, тел. (0552) 49 22 30.

Комунальне підприємство «Парки Херсона» Херсонської міської ради, адреса: м. Херсон, вул. Пилипа Орлика, 21/29, тел. (066)140 88 08.

м. Генічеськ

Комунальне підприємство «Міська кіномережа», адреса: Херсонська обл.,  м. Генічеськ,  вул. Центральна, 3, тел. (096) 723 72 44.

м. Нова Каховка

Комунальне підприємство «Міський кінотеатр «Юність», адреса: Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Першотравнева, 25, тел. (066) 945 34 66.

Комунальне підприємство «Агенція регіонального розвитку» Новокаховської міської ради», адреса: Херсонська обл., м. Нова Каховка, просп. Дніпровський, 23, тел. (050) 486 78 77.

м. Хмельницький

Хмельницька дитяча школа мистецтв

Місця проведення:

Дитяча школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, вул. Проскурівська, 67;

Музей-студія фотомистецтва, вул. Проскурівська, 56;

Хмельницька міська рада, вул. Гагаріна, 3;

Хмельницька дитяча школа мистецтв, вул. Гагаріна, 3а.

Телефони: (0382) 70 28 46, (067) 445 11 04, електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

м. Черкаси

Комунальне підприємство «Центральний стадіон» Черкаської міської ради, адреса: м. Черкаси, вул. Смілянська, 78, тел. (0472) 37 14 68, 45 21 93.

м. Канів

Комунальне підприємство «АВТО-РІКА» Канівської міської ради, адреса: Черкаська обл., м. Канів, вул. 206 Дивізії, 1, тел. (04736) 3 42 20.

м. Сміла

Комунальна установа «Смілянський міський будинок культури» Смілянської міської ради, адреса: Черкаська обл., м. Сміла, вул. Соборна, 100, тел. (04733) 2 09 96.

м. Умань

Комунальна організація «Уманський краєзнавчий музей», адреса: Черкаська обл., м. Умань, вул. Кизила Андрія, 2, тел. (04744) 3 75 11, 3 34 46, 3 64 14.

с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області

Комунальна організація (установа, заклад) «Центр культури та дозвілля» Білозірської сільської ради Черкаського району, адреса: Черкаська область, Черкаський район, с. Білозір’я, вул. Незалежності, 243, тел. (0472) 30 13 22.

 м. Чернівці

Комунальна бюджетна установа «Палац урочистих подій м. Чернівці», адреса: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 29, тел. (0372) 52 65 33.

 м. Хотин

 Комунальне підприємство «Хотинблагоустрій Хотинської міської ради», адреса: Чернівецька обл., м. Хотин,  вул. О. Кобилянської, 15 в,  тел. (03731) 22 12 61, 22 15 66.

м. Вижниця

Комунальне унітарне підприємство «Комунальник» Вижницької міської ради Чернівецької області, адреса: Чернівецька обл., м. Вижниця,  вул. Івасюка, 5,  тел. (03730) 2 12 38.

м. Чернігів

Комунальне підприємство «Міський Палац культури імені В’ячеслава Радченка» Чернігівської міської ради, адреса: м. Чернігів, вул. І. Мазепи, 23, тел. (0462) 970 837,  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

м. Ніжин

Комунальне підприємство «Служба Єдиного Замовника» Ніжинської міської ради, адреса: Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. Небесної Сотні, 14, тел. (04631) 7 19 30.

 м. Корюківка

Комунальне підприємство «Благоустрій» Корюківської міської ради, адреса: Чернігівська обл., Корюківський р-н, м. Корюківка, вул. Галини Костюк, 16, тел. (099) 798 68 00, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

м. Київ

Комунальне підприємство Київської обласної ради «Готово».

Місця проведення державної реєстрації шлюбу:

1) м. Київ, пл. Лесі Українки, 1;

2) м. Київ, вул. Велика Васильківська, 55;

Телефон: (050) 943 44 44; (096) 056 44 44; (Viber; WhatsApp; Telegram);

0 800 300 803.

Державне підприємство «Центр оцінки та інформації», адреса: м. Київ,вул. Євгена Сверстюка, буд. 15, тел. (044) 517 02 45.

Філія 1 комунального підприємства «Щасливе місто»    

місця проведення державної реєстрації шлюбу:

·      м. Київ, вул. Костянтина Заслонова, 16;

·      м. Київ, вул. Шовковична, 17;

·      м. Київ, пл. Спортивна, 1а, 8 поверх бізнес-центру «Гулівер», тел. (044) 224 57 65;

·      м. Київ, просп. Миколи Бажана, 1е;

·      м. Київ, просп. Степана Бандери, 23;

·      м. Київ, пл. Перемоги, 3.

Телефони: (050) 753 58 58 (Viber,WhatsApp); (073) 753 58 58; 0 800 300 858 (телефонні дзвінки безкоштовні з усіх мобільних та стаціонарних номерів)

Комунальне підприємство «Центр правової допомоги та реєстрації»

місця проведення державної реєстрації шлюбу:

·      м. Київ, бул. Праці, 5;

·      м. Київ, Оболонська набережна, 1, корпус 3, приміщення 207.

Телефон: (096) 258 59 09 (Viber), (097) 605 98 21 (Viber)

website: skywedding.com.ua».

Державне підприємство «СЕТАМ», м. Київ, вул. Басейна, 2 а, тел. (066) 852 53 42.

Комунальний позашкільний навчальний заклад «Перші київські державні курси іноземних мов», адреса: м. Київ, вул. Кожум’яцька, 16 в, тел. (093) 364 69 69, (096) 364 69 69.

ПОВІДОМЛЕННЯ про результати розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації

03 липня 2019 року в приміщенні Баришівської районної державної адміністрації Київської області відбувся розгляд пропозицій громадськості до матеріалів розробки детального плану території під будівництво свинокомплексу № 11 у  межах Гостролуцької сільської ради Баришівського району Київської області (за межами населеного пункту), наданих під час проведення громадських слухань адвокатським об’єднанням «ЕКОБЕЗПЕКА».

Згідно з пропозиціями  було узгоджено проектні рішення детального плану території між Замовником – Баришівською райдержадміністрацією і розробником містобудівної документації – ТОВ «Центр архітектурного проектування та ландшафтного дизайну».

Звіт по врахуванню пропозицій громадськості під час розробки  детального плану території під будівництво свинокомплексу № 11 у межах Гостролуцької сільської ради  Баришівського району Київської області (за межами населеного пункту) знаходиться за посиланням

Звіт по врахуванню пропозицій громадськості під час розробки детального плану території під будівництво свинокомплексу № 11 у межах Гостролуцької сільської ради Баришівського району Київської області

АКТ ПОЛЬОВОГО ОЦІНЮВАННЯ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ВИДАЧІ СЕРТИФІКАТА, ЩО ЗАСВІДЧУЄ СОРТОВІ ЯКОСТІ НАСІННЯ

Польове оцінювання - один із найважливіших заходів сортового контролю Сортовий контроль - комплекс заходів із визначення сортових якостей насіння, садивного матеріалу або маточних насаджень багаторічних рослин. Визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу здійснюється шляхом польового оцінювання, ділянкового та лабораторного сортового контролю на відповідність сорту морфологічним ознакам, визначеним при його реєстрації. Зокрема, польове оцінювання - оцінювання стану та сортових якостей насіннєвих посівів, багаторічних насаджень, насіння і садивного матеріалу.

Необхідно нагадати, що процедуру проведення сертифікації, в тому числі сортової, установлює «Порядок проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 р. №97. Згідно з пунктом 10 цього Порядку суб’єкт насінництва та розсадництва подає до органу із сертифікації або його підрозділу за місцезнаходженням посіву заявку на визначення сортових якостей насіння за формою згідно з додатком 1, для сільськогосподарських рослин - не пізніше 20 робочих днів до закінчення граничного терміна проведення польового оцінювання посіву.

На сьогодні органом із сортової сертифікації є уповноважений Мінагрополітики орган з оцінки відповідності, що належить до сфери його управління - ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції». До заявки на визначення сортових якостей насіння обов’язково додаються документи, що підтверджують право на використання сорту рослин (патент та/або свідоцтво про державну реєстрацію сорту рослин, та/або ліцензійний договір про використання сорту рослин); копії сертифікатів, виданих на насіння попередньої генерації під час послідовного розмноження; схема розміщення поля (полів) посіву з прив’язкою до місцевості; для гібридів - інформація про співвідношення чоловічих і жіночих рослин, визначене власником майнового права інтелектуальної власності на поширення сорту.

У ході попереднього польового оцінювання насінницьких посівів м’якої і твердої пшениці, ячменю, жита, тритикале, вівса, рису, проса та гречки уточнюються відомості, представлені виробниками насіння при поданні заявок. При перевірці документів на висіяне насіння (сертифікатів, атестатів, свідоцтв та ін.) представлені дані звіряють з даними, зазначеними на етикетках від паковань (мішків, контейнерів) відповідних партій. При цьому звертають увагу на походження насіння та законність його отримання. Кожен заявлений посів обстежують у натурі для підтвердження ідентичності сорту, перевіряють дотримання вимог технології виробництва насіння (попередники, межі посіву, просторова ізоляція, розмежування і т.д.), а також ступінь засміченості посіву бур’янами (карантинними, важковідокремлюваними, злісними), важковідокремлюваними (за очищення насіння) культурами, ураженості хворобами і пошкодженості шкідниками. Ідентифікуючи сорт безпосередньо у полі за комплексом сортовирізняльних ознак, що проявляються у період колосіння (викидання волоті) – цвітіння,  порівнюючи їх з офіційним описом сорту. Результати попереднього польового оцінювання та виявлені у ході його можливі недоліки аудитории із сертифікації відображають у акті попереднього польового оцінювання, в якому роблять (за необхідності) припис із зазначенням терміну усунення наявних недоліків.

Якщо зауваження аудитора із сертифікації враховано та вчасно здійснено всі необхідні заходи, посів вважається придатним для остаточного інспектування. Період проведення остаточного польового інспектування для пшениці, жита, тритикале, ячменю, вівса, рису - кінець воскової - початок повної стиглості зерна, для проса - поява забарвлення квіткових плівок, для гречки - побуріння нижніх плодів.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області звертає увагу виробників насіння та садивного матеріалу на необхідність проведення польового оцінювання під час заходів сортового контролю.

Згідно зі статтею 15 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» насіння і садивний матеріал вводяться в обіг лише після їх сертифікації. Однією з умов видачі сертифікатів є відповідність насіння або садивного матеріалу за сортовими або товарними якостями вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва.

Відповідно до затверджених методик передбачені попередні та остаточні польові оцінювання. За результатами польового оцінювання аудитор із сертифікації складає акт польового оцінювання, на підставі якого орган із сертифікації або його підрозділ оформляє сертифікат, що засвідчує сортові якості насіння.

Рекомендуємо детально ознайомитися з формою сертифікату, що засвідчує сортові якості насіння, звернувши особливу увагу на розділ «ГАРАНТІЙНЕ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ», де передбачено: «Збереження сортових якостей насіння від збирання врожаю до сівби (реалізації) гарантую». Скріпивши печаткою гарантійне зобов’язання, суб’єкт насінництва та розсадництва гарантує збереження сортових якостей від збирання врожаю до сівби. Перед сівбою насіння власного врожаю необхідно очистити, сформувати партії насіння, упакувати та маркувати етикетками сірого кольору (для не остаточно сертифікованого насіння) відповідно до вимог «Порядку маркування та пакування партій насіння і форми етикетки», затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.07.2017 №348.

Необхідно звернути увагу, що строк дії сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння або садивного матеріалу, є необмеженим.

     

Головний спеціаліст відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва Управління

фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Симоненко Т.В