УВАГА ! ПЕРОРАЛЬНА ІМУНІЗАЦІЯ!!

Баришівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує, що на території  Баришівського району  в період вересня – жовтня 2020 року буде проведено планову осінню кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу за допомогою авіатранспорту.

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, при якій уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини.

Епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Розповсюдження принад (розміром із сірникову коробку), які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу, буде здійснюватися авіатранспортом в лісових та сільськогосподарських угіддях району.

Попереджуємо, що ні в якому випадку не можна чіпати брикети та не переносити з місця.

У разі погіршення погодних умов, терміни вакцинації можуть переноситись.