18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар

У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180014 осіб), а також відзначають  його як День боротьби за права кримськотатарського народу.

Жахливий, нелюдський акт депортації призвів до незліченних жертв.

Протягом кількох днів цілий народ було позбавлено Батьківщини.

В ешелонах смерті, в місцях спецпоселень загинули тисячі безневинних людей. Тому надзвичайно важливо в цей день не забувати про трагічні сторінки нашої історії. Ми поділяємо біль кримськотатарського народу, низько схиляємо голови перед усіма загиблими і вшановуємо пам'ять про невинні жертви страхітливої депортації. Десятиліття  кримськотатарський  народ вів сміливу і наполегливу боротьбу з радянським режимом за повернення на рідну землю. Україна з часу проголошення незалежності взяла на себе повну відповідальність за долю всіх своїх громадян, включно з тими, що повертаються на її територію з місць депортації.

Сьогодні обов’язок України не залишити своїх громадян – кримських татар напризволяще і зробити все від нас залежне, щоб кримськотатарський народ міг вільно жити в демократичній Українській державі, де цінують і поважають права усіх її мешканців, незалежно від національності та віросповідання.