Стан розроблення та оновлення містобудівної документації в Баришівському районі

Як відомо, основним документом розвитку кожного населеного пункту є генеральний план, призначений для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови його території. В Баришівському районі налічується 39 населених пунктів. Станом на 2012 рік абсолютна більшість генеральних планів наших сіл були розроблені в 1960-1980 роки, були фізично та морально застарілими. Їх ресурс давно був вичерпаний, що не давало населеним пунктам шляхів для розвитку та унеможливлювало органам місцевого самоврядування ефективно розпоряджатися своїми територіями.

Останніми роками містобудівна документація почала інтенсивно оновлюватися, розробляються нові генеральні плани. Поштовхом до цього стало прийняття в 2011 році Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», який встановив правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

В 2012-2013 роках в Баришівському районі була започаткована робота по оновленню генпланів. На сьогодні їх розроблено вже на 23 населені пункти.

Першими до розробки генпланів приступили села Перемога, Волошинівка, Борщів, Селичівка, Гостролуччя, Яблуневе, Григорівка. Розробниками генпланів для них є ДП НДПІ містобудування.

Потім до цього процесу долучились села Веселинівка та Бзів, яким ДП "УКРНДПІЦИВІЛЬБУД" розробило генплани поєднані з детальними планами.

Далі селам Лукаші, Рудницьке, Лук’янівка, Семенівка, Леляки, Морозівка, Корніївка, Хмельовик, Дубове, Паришків, Бакумівка, Сезенків, Власівка генеральні плани виконало ТОВ «УКРГРУППРОЕКТ»

І нарешті для села Поділля ГП розроблено ТОВ «Проектгенплан»

За цими  проектами стояла і стоїть копітка і відповідальна робота не тільки проектувальників, а в першу чергу, сільських голів (тепер старост), депутатів. Висловлюю велику подяку всім сільським головам, які відповідально віднеслись до питання оновлення містобудівної документації.

Нашому району є чим гордитись. Адже останніми роками за темпами розробки генеральних планів Баришівський район вийшов в лідери в Київській області. За рейтингом 2016, 2017 років посів друге місце серед 25 районів.

Інтенсивно на Баришівщині почали розроблятись і детальні плани території. В першу чергу - під квартали садибної забудови - в Перемозі, Баришівці, Волошинівці, Селичівці, Гостролуччі, Морозівці. Це дало змогу отримати земельні ділянки під забудову сотням мешканцям даних населених пунктів, а сільським радам законно і вчасно земельні питання вирішувати. Дуже важливим фактором стало відновлення роботи районної архітектурно-містобудівної ради, що інтенсифікувало містобудівну діяльність.

Завдяки розробленим останніми роками в установленому законодавством порядку детальним планам території в Баришівському районі реалізовано ряд важливих інвестиційних та інноваційних проектів. Це такі значущі бюджетоутворюючі об’єкти, як завод металоконструкцій ТОВ «МЕТАЛО ГАЛЬВА Україна» під Коржами, виробничі зони СТОВ «Старинська птахофабрика» під Веселинівкою, свинокомлекси СТОВ «Нива Переяславщини» поблизу Паришкова та Яблуневого, комплекс з переробки органічних відходів у біогаз у Бзові, логістичний комплекс ТОВ «Т.МЕТЕР Україна» в Баришівці та інші.

Час змін, які переживає українське суспільство, стосуються і містобудівної сфери. В умовах  сучасного динамічного розвитку, зростання економіки, запиту на впровадження нових інфраструктурних проектів від нас необхідне оперативне вирішення містобудівних завдань. Адже від містобудівної діяльності залежить те, як швидко ми досягнемо стабільного росту економіки, а відтак добробуту наших громад. При розробці містобудівної документації та її реалізації важливо забезпечити комфорт всіх верст нашого населення, повинні бути вирішені екологічні, транспортні та інші соціально-важливі потреби людей.

Тому важливо органам місцевого самоврядування не знижувати темпи оновлення містобудівної документації. Адже час вимагає нового генерального плану і для Дернівки, Селища, Коржів та інших населених пунктів нашого краю. А особливо нагальним є новий генплан для Баришівки, щоб мати перспективи для інтенсивного розвитку, стати інвестиційно привабливим центром. І в той же час  необхідно розвинути наші рекреаційні ресурси. Це на часі!

Сторчак А.І.- начальник відділу містобудування та архітектури Баришівської РДА