Презентація книжкової виставки «Китай – найдавніша країна» в Баришівській районній бібліотеці для дорослих

Китай – скарбниця історичних пам’яток, що належать одній із найстаріших цивілізацій світу: Заборонене місто, Велика китайська стіна, Теракотова армія. Усі ці всесвітньо відомі пам’ятки – гордість Китаю. Під час зустрічі прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з віце-прем’єром Державної Ради Китаю Ма Каєм голова уряду повідомив, що 2019 рік буде оголошено роком Китаю в Україні, адже економічна та культурна співпраця двох країн з кожним роком розширюється.

27 лютого завідуюча методично-бібліографічним відділом  Баришівської ЦБС Лавріненко Н.І.  в Баришівській районній бібліотеці для дорослих провела  презентаціюкнижкової виставки «Китай – найдавніша країна».  На неї завітали учні 9 класу Селищанського НВК з вчителем Нагорняк Т.О., які познайомилися з книгами про одну з найдавніших країн світу, її культуру та сьогодення.

Китайська література є однією з найдавніших класичних літератур світу, її історія налічує більше трьох тисяч років. Появу китайської літератури пов'язують з розвитком писемності, зокрема з першими цзягувень, записами пророцтв на кістках тварин та черепахових панцирах, які датуються XVIII ст. д.н. е., винаходом паперу у II ст. д.н. е., розвитком каліграфії та ксилографії.  У XII ст. було винайдено перший друкарський верстат з рухливими ієрогліфами.

На  виставці  представлені  художні  твори літератури Китаю. Серед них:

- Роман Алая «Коли курява спаде».  Алай (нар. 1959 р.) — сучасний китайський письменник тибетського походження. У романі «Коли курява спаде» (1998), який зробив Алая знаменитим і за яким знято телесеріал, досліджується психологія влади, якою вона постає на грунті тибетського життя середини XX століття. У центрі роману -- життя родини місцевого правителя. Читач знайомиться не лише зі способом життя тибетців, а й з пануючими у країні порядками, де були магічне зілля і феодальні чвари, голод і проституція, шлюби й війни, на які йшли заради захоплення земель та влади.

- Роман  Цао Сюеціна «Сон в червоному теремі» спирається на автобіографічний матеріал, це сага про «велику родину».У творі детально змальовано багато аспектів китайської традиційної культури: медицина, кухня, чайна культура, прислів'я, міфологія, конфуціанство, буддизм, даосизм, опера, музика, живопис, класична література та ін. Окрім того роман має неабияке значення для розуміння китайської поезії, адже прозові розділи переплітаються з  віршованими відступам.Роман витримав у Китаї безліч перевидань і досі залишається найпопулярнішим прозовим твором китайської літератури.

- Роман Цзян Жуна «Вовк-тотем» -- дебютний роман автора,  написаний на основі власного досвідуу 2004 році, отримав літературну премію Man Asian Literary Prize (2007) і став бестселлером, виходить мільйонними накладами і перекладений багатьма мовами світу. Цзян Жун (справжнє ім’я — Лу Цзямінь; нар. 1946 р.) — китайський письменник, що за свої політичні погляди був ув’язнений.   Події роману розгортаються в Китаїчасів «культурної революції», середина 60-х років ХХ століття. Чень Чжень, представник молодої китайської інтелігенції, потрапляє у Внутрішню Монголію — одну з найвіддаленіших і самобутніх провінцій Китаю. Хлопець оселяється в юрті старого монгола Біліґа. Від нього Чень дізнається, що з давніх-давен монголи поклонялися вовку-тотему, який, за їхніми уявленнями, символізує перемогу духу над силами стихій і дає можливість існувати в екстремальних умовах. Поживши серед холодного степу, Чень Чжень поступово відкриває для себе дивовижний, але простий світ кочовиків, побудований на протистоянні людей і вовків…

- Роман Мо Яня «Країна вина». Мо Янь -- сучасний китайський письменник, автор романів та коротких оповідань, у2012-му отримав Нобелівську премію з літератури. «Країна вина» -- сатиричний  роман сучасної китайської літератури.  Сюжет книги -- листування провінційного літератора-дилетанта Лі Їдоу, винороба за фахом, зі столичним, вінчаним лаврами номінантом на Нобелівську премію Мо Янем. Разом з оповіданнями на рецензію Лі Їдоу посилає своєму поважному наставникові вино та рисову горілку "Маотай" - у порціях, що постійно збільшуються, внаслідок чого кожна нова рецензія стає схвальнішою за попередню, хоча пише він неймовірний треш.

Книжкова виставка «Китай – найдавніша країна» діятиме в бібліотеці до кінця 2019 року.   В бібліотеках Баришівської ЦБС заплановано ряд заходів проісторичні особливості Китаю, видатних людей, цікаві факти з життя країни.

Провідний бібліотекар відділу комплектування Баришівської ЦБС Шалуненко Н.В.