Гуманітарна сфера

Історична година “Небесна сотня- ви тепер святі і пам’яттю синів живе під небом України” присвячена Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні пройшла у Волошинівському НВК ім.Героя України Руслана Лужевського 22 лютого 2019 року

Небесну сотню Господи прийми

Прийми їх душі з білими крильми”  такими словами ведучі  Мацюк Валерія та Батечко Мирослава   розпочали захід, на який запрошені учні школи, вчителі, культпрацівники села. На екрані відтворені події тих трагічних днів. 20 лютого в Україні – День пам’яті  Героїв  Небенсної  Сотні.  Сотні тисяч людей стояли на Майдані під час Революції  Гідності протягом трьох місяців холодної зими, заради незалежності та свободи, за вільну людину у вільній країні. Протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнули свого піку  18-21 лютого 2014 року. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше  активістів Майдану . Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 лютого 2014 року, коли від вогнепальних поранень загинули активісти   Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур  активіста Юрія Вербицького. 104 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Героїв України, а троє  іноземців  Михайло  Жизневський, Зурай Хурція і Давид Кіпіані посмертно нагороджені  орденами  Героїв Небесної Сотні. Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури  і свій вибір – бути частиною Європи.  Кілька тисяч Героїв зробили справжній подвиг. 

Поетеса Ганна Дудка  кожному, хто загинув на Майдані, присвятила зворушливі вірші. Учні школи  розповідали про кожного з них і читали  вірші.  

Завідуюча бібліотекою  Марченко М.Г. свій виступ розпочала із слів Ліни Костенко  “На Майдані Україна зустрілася сама з собою. Брали участь у боротьбі за нову Україну не тільки  ті, хто стояв на барикадах , а й ті хто їх підтримував харчами, теплим одягом, морально”.  Перша сотня,яка відправилася на Схід України, була сформована з учасників Майдану.

Ми не забули! Ми пам’ятаємо! Слава Україні! Героям слава! такими словами завершився  захід.

 

Директор БК с.Волошинівка Т.В.Івченко