Зустріч з воїнами-афганцями «Афганські події хвилюють серця» пройшла в бібліотеці-філіалі с. Гостролуччя

Минають дні, ідуть роки.

Життя листки перегортає.

А біль Афгану - навіки,

в душі чомусь не замовкає.

15 лютого 2019 року у бібліотеці-філіалі с. Гостролуччя Баришівської ЦБС, з нагоди 30-річчя виведення військ колишнього Радянського Союзу з Афганістану проведена зустріч  учнів 8-11 класів Гостролуцького НВК (кл. керівники В.В.Зікій та Л,П.Дудка) з земляками, воїнами-афганцями Сергієм Івановичем Богданом та Володимиром Петровичем Демченком «Афганські події хвилюють серця». Сергій Іванович працює заступником голови Баришівської  районної  ради, Володимир Петрович – трактористом компанії «Агро-С».

Тридцять років тому сотні сімей, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько - узбецький кордон. Більше 160 тисяч українців брали участь у бойових діях в Афганістані, з них майже 2,5 тисячі - загиблих.

Молоде покоління повинно знати про страшні події безглуздої афганської війни і пам'ятати, що серед  нас живуть люди, які в 20 років стали  учасниками воєнних подій.  Ми пишаємось їхньою мужністю, героїзмом, подвигом.

З хвилюванням і сльозами на очах слухали учні розповіді Сергія Івановича Богдана та Володимира Петровича Демченка про важку війну в чужій країні.  Особливо їх  вразило, як на вузькій афганській дорозі,їдучи на БТР, зустрілися два односельці, впізнали одне одного, але навіть привітатися в них не було можливості.

З цікавістю учні розглядали  листи з далекого Афганістану. Серед них лист Сергія Івановича, написаний на обгортці з чаю, не було паперу. А  боєць знав, з яким нетерпінням чекають дома звісточки про сина, адже матері вимолювали повернення своїх дітей до дому.

З гордістю за земляка знайомилися учні з листом-подякою батькам  С.І.Богдана за виховання сина.

Темі афганської війни присвячені твори письменників, композиторів, художників. Зняті художні і документальні фільми. Присутні переглянули мультимедійну презентацію  про юність  обпалену  війною і жарким афганським сонцем. Та війна давно закінчилася, але біль втрат - це живий  біль на все життя.

Зав. бібліотекою-філіалом с. Гостролуччя, Кириленко В.І.