ЯК ПЕРЕСЕЛЕНЦЮ ПРОГОЛОСУВАТИ НА ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА?

До 25 березня 2019 року внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть подати заяви про тимчасову зміну місця голосування за спрощеною процедурою.

Для цього потрібно:

1.   Знайти відділення* ведення Державного реєстру виборців (ДРВ), яке буде найближчим до вас на день проведення виборів, або за місцем реєстрації як ВПО (*адреси зазначені на сайті drv.gov.ua у розділі «Відділення ведення реєстру»)

2.   Взяти паспорт громадянина України (обов’язково) і довідку ВПО (бажано) й звернутися до обраного відділення ведення ДРВ.

3.   У відділення написати заяву про зміну місця голосування (Відповідно до Постанови ЦВК від 05 березня 2018 року № 129, виборці, чия виборча адреса знаходиться на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, можуть не додавати до заяви документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування).

4.   На підставі поданої заяви одразу отримати посвідчення, яке підтверджує тимчасову зміну місця голосування (Посвідчення діятиме у день проведення виборів Президента України саме на тій виборчій дільниці, яку ви обрали. У разі якщо буде оголошено другий тур виборів, цю процедуру треба буде повторити).

Згідно з нормами постанови ЦВК № 240 від 9 квітня 2014 року, спрощена процедура розповсюджується і на виборців, чия виборча адреса знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців можуть усі бажаючі за посиланням - drv.gov.ua, у розділі «Кабінет виборця».

За більш детальною інформацією та з будь-яких інших юридичних питань, звертайтеся до Баришівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Баришівка, вул. Київський шлях, 19а, (2 поверх) тел..4-18-83