Гуманітарна сфера

Історична година «100-річчю бою на Трубежі присвячено...» пройшла у бібліотеці с. Волошинівка

На Трубежі ,на грізнім рубежі

Воздравіє поставимо їм свічі:

Вони живі для нас у віковіччі

І пам'ять їхню не сточить іржі…

Борис Олійник

5 лютого 2019 року у бібліотеці с. Волошинівка пройшла історична година «Бій на Трубежі: героїзм, історія і трагедія нашого народу», яку організували та провели директор БК Івченко Т.В. та бібліотекар Марченко М.Г.

На заході були присутні учні 7 класу Волошинівського НВК ім. Руслана Лужевського з учителем Коломієць О.В. Бібліотекар ознайомила присутніх з матеріалами про подвиг Вороньківської сотні на Трубежі поблизу с. Коржі,  у складі якої були баришівчани та березанці.

5 лютого 2019 року виповнилося 100 років відтоді, як поблизу залізничного мосту через річку Трубіж, неподалік с. Коржі, відбулася видатна історична подія. Козаки Вороньківської, Баришівської і Березанської сотень взяли нерівний бій проти більшовицького війська на р. Трубіж за свою Самостійну соборну державу. Серед тих патріотів, хто вирішив ціною власного життя не допустити приходу більшовиків до Києва або затримати їх на підступах до столиці, були найкращі представники відважних жителів лівобережної Київщини. Бій на річці Трубіж і постать отамана Черпака стали легендарними.

 

Директор БК с.Волошинівка, Т.В.Івченко