Інформація про роботу Баришівської районної філії Київського обласного центру зайнятості за 2018 рік

До державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися усі громадяни, які бажають працювати або змінити місце роботи, працевлаштуватися за сумісництвом чи у вільний від навчання час.

Послуги, пов’язані із забезпеченням зайнятості населення, передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», надаються державною службою зайнятості безкоштовно.

Видами соціальних послуг є:

·          пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних та фінансування організації оплачувальних громадських робіт для безробітних;

·          професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації та профорієнтація;

·          інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням.

Протягом  2018 року послугами служби зайнятості скористалося 644 безробітних осіб. На кінець року на обліку в центрі зайнятості перебувало  202 безробітних (жінки - 56%  та   молодь у віці до 35 років – 31,6%).

Переважна частина безробітних – жителі сільської місцевості (56%), 18% працівники сільського господарства. Протягом року, потреба підприємств у робочій силі збільшилася, що підтверджує кількість заявлених вакансій у службу зайнятості. 172 роботодавцями  подано 717 вакансій, що на 190 більше ніж за відповідний період.

Протягом року, за сприянням центру зайнятості працевлаштувалися 359 шукача роботи. Питома вага працевлаштованих становить 44%.

Середня тривалість пошуку роботи становить 138 календарних днів.

Одноразову  допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності протягом року отримав 1 безробітний (учасник АТО).

Одним з основних питань на ринку праці є формування та збереження трудового потенціалу. Основна роль тут відводиться професійному навчанню безробітних. З початку року 76 осіб з числа  безробітних  навчалися новим професіям та підвищили свою кваліфікацію за  направленням  служби  зайнятості,  майже всі вони працевлаштовані на постійну роботу. Рівень працевлаштування після закінчення навчання становить 94%.

Тимчасова зайнятість безробітних, у період пошуку  підходящої роботи, службою зайнятості забезпечується шляхом організації та проведенням оплачуваних громадських  та тимчасових  робіт. Протягом звітного періоду на  тимчасових та громадських  роботах  працювало  219 осіб.

З метою стабілізації ситуації на ринку праці, та сприяння зайнятості населення,  працівниками центру приділяється значна увага інформаційній та роз’яснювальній роботі серед безробітних та роботодавців району під час проведення семінарів, Днів інформації, Днів відкритих дверей, Ярмарок та міні-ярмарок вакансій. Щомісячно проводяться семінари за участю представника Баришівського військового комісаріату з орієнтації на службу в ЗСУ за контрактом.

Спеціалістами центру зайнятості спільно з районним відділом освіти  проводяться профорієнтаційні заходи з учнівською молоддю, такі як «Урок реального життя», «Крок у професійне майбутнє», 2 «Ярмарок професій» на якому були присутні  представники навчальних закладів м. Києва та області. Ці заходи дають можливість дітям якомога більше дізнатися про майбутню професію, ситуацію, яка складається на регіональному ринку праці і затребуваних професіях в регіоні.

В.о. директораЄ.В.Гарбуз