Поразка, що наблизила перемогу

Минуло сто літ відтоді, як козаки Воронькова, Баришівки й Борисполя прийняли нерівний бій із більшовиками на лівому березі Трубежа, затримавши таким чином окупацію Києва на два дні. Потерпівши поразку, відважні сини українського народу під командуванням Івана Черпака все таки наблизили перемогу: уряд молодої й незалежної держави встиг урятувати і евакуювати державні установи та документацію до Вінниці й Житомира.

Значною сторінкою в історії України назвав цю подію народний депутат України П.О.Різаненко в ході проведення мітингу, що відбувся минулого понеділка (битва тривала протягом 4-5 лютого 1919 року неподалік Коржів) біля Пам’ятного знака з цієї нагоди.

Проте, незважаючи на плин часу, історія повторюється: нащадки членів Вороньківської сотні наразі стримують натиск російського агресора на Сході. Тому й варто пам’ятати основний її урок: не вірити обіцянкам марнослівного ворога, а триматися разом, що гарантуватиме вільне життя на рідній землі.

Виступ П.О. Різаненка продовжили очільники Баришівщини – голова Баришівської райдержадміністрації О.А. Левченко та голова Баришівської районної ради В.А. Гуменюк.

Доповідачі наголосили, що ті пам’ятні дві доби не дали змоги тріумфально ввійти до Києва агресору, котрий із допомогою багнетів намагався захопити владу в столиці. Адже в єдності формується народ, у боротьбі – гуртується нація, за незалежну державу точаться бої на сході України наразі. Без сумніву, що відстоюють її гідні сини України!

Те, що українська нація спроможна відстояти свою незалежність, відзначив у своєму виступі викладач історії Баришівської ЗОШ імені М. Зерова Артем Михайленко. І подвигом для нової України вже є те, що молодь не забуває важливі факти історії: битву поблизу Крут; підписання Акта злуки, що гарантував Україні соборність; подвиг членів Вороньківської сотні...

Ведуча, начальник відділу культури Баришівської райдержадміністрації Л.М. Бабич, запросила учасників заходу – очільників району О.А. Левченка й В.А. Гуменюка, заступників голови Баришівської райдержадміністрації В.М. Гордієнка, О.В. Плясецького та Ф.В. Маренича, керівника апарату Баришівської РДА Т.О. Брилюк, представників установ і громадськості, до покладання квітів. І лягли вінки, троянди й гвоздики до підніжжя Пам’ятного знака під тужливу мелодію «Пливе кача по Тисині» (запис гурту «Піккардійська терція»).

Завершився мітинг урочистою мелодією Державного Гімну «Ще не вмерла України...».

Марія Попруга, кореспондент районної газети «Баришівський вісник»

Фото Олексія Надоленка