Пам’яті Крут

Кажуть, що історія не повторюється, але деякі її події мають щось спільне. 480 рік до н. е. Грецькі поліси вели війну з персами. 300 спартанців тримали оборону. І тільки зрада грека не дала їм можливість перемогти. Всі вони загинули, захищаючи державу.

Червень 1651 рік. Страшна битва між поляками і козаками Б. Хмельницького відбулася під Берестечком на Волині. 300 запорожців цілу добу відбивалися від багатотисячного польського війська. Король обіцяв подарувати їм життя, але вони не піддалися, загинули всі до одного і не заплямували козацької честі.

29 січня 1918 року. Маленька станція Крути на Чернігівщині. І знову бій, і знову 300... І  знову в ім’я ідеї, в ім’я Батьківщини

У Рудницькому НВК відбувся захід до Дня пам’яті героїв Крут. На ньому були присутні учні 5-11 класів, працівники закладу, жителі села.  Здобувачі освіти  8 класу (кер. А. І. Поляничко) пригадали криваві події того року. У залі звучали страшні сторінки історії, учні  читали вірші. У виконанні Юлії Шульги лунали пісні.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих. Переглянули відеофільм, в якому відтворено події тих років.

Може, хтось заперечить і скаже, що не варто повертатися до трагічних сторінок історії України. Але герої живуть доти, доки ми їх пам’ятаємо. Навіть – безіменні. І смерть їх не була марною.

Завідуючий сільським клубом с. Рудницьке  В. С. Поляничко