Година пам’яті, приурочена подвигу Героїв Крут «Вічно живі у пам’яті народній» пройшла у Баришівській центральній районній бібліотеці для дорослих

29 січня - День пам’яті героїв Крут.Український народ щороку вшановує   пам’ять молодих  борців за  волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця  битва  стала  символом  героїзму  та  відданості  Українській  державі  й  національній  ідеї,  а  її  дата - 29  січня  1918 року - Днем  національної трагедії.

29 січня 2019 року в читальному залі Баришівської центральної районної  бібліотеки  для  дорослих  відбулася  година пам’яті  «Вічно живі у пам’яті народній», щоб прославити честь і героїзм українців, яка жертовно загинули у боях під Крутами  у 1918 році та в бою на річці Трубіж 4-5 лютого 1919 року. На неї завітали учні 8-А  класу Баришівської ЗОШ № 2 імені М. Зерова з вчителем історії Садовою Галиною  Григорівною.

Провідний  бібліотекар  Черватюк С.А.  доступно та  цікаво розповіла присутнім   про бій під Крутами, наголосивши  на  тому,  що  29  січня 1918 року - це не лише  день  скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української  нації. Жертовності  та  героїзму  Крут  забувати  не  можна. Вона окремо зупинилася на героїчній історії нашого Баришівського району, згадала бій на річці Трубіж та  презентувала інфокейс «Українська  революція 1917-1921 років на Баришівщині».

Вчитель історії Садова Г.Г. наголосила, що про цей бій ми дізналися від краєзнавців з Бориспільського району, ще багато недослідженого і невивченого. Вшанували  пам’ять  полеглих  Героїв  хвилиною  мовчання.

Присутні переглянули  відеоролик «Ніколи  не  плач(Сергій  Василюк). А також  ознайомилися  з  книжковою  виставкою  «Незабутня  трагедія  під  Крутами».

Провідний бібліотекар Баришівської районної бібліотеки для дорослих, Марченко Р.В.