Гуманітарна сфера

ІСТОРИЧНА ГОДИНА, ПРИУРОЧЕНА ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ «КРУТИ - ТРАГЕДІЯ, ПОДВИГ, ПАМЯТЬ» ПРОЙШЛА В БІБЛІОТЕЦІ С. ВОЛОШИНІВКА

Історична година, приурочена пам’яті Героїв Крут «Крути - трагедія, подвиг, пам'ять» пройшла в бібліотеці с. Волошинівка29 січня 2019 року. На захід прийшли учні 8-го класу Волошинівського НВК імені Руслана Лужевського разом з учителями Батечко Ольгою Володимирівною та Давиденко Світланою Іванівною. 

Бібліотекар розповіла про героїзм українських студентів-добровольців, які виступили на захист молодої, незалежної Української Народної Республіки. 29 січня 1918 року назва невеличкої станції Крути, що розташована на Чернігівщині, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність. Бій під Крутами є однією з найтрагічніших сторінок нашої історії. І не можна викреслити з пам’яті людської той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше - власне життя. Про Героїв Крут також згадується у віршах та піснях:

Ще юнаки, ще майже діти,

А навкруги і смерть, і кров

На порох стерти, перебити!-

Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,

Та рано тішитесь кати:

Коли стають до зброї діти,

Народ цей – не перемогти.

Світлана Іванівна презентувала книгу «КРУТИ», яка увіковічила пам’ять  студентів-захисників. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять юних борців за незалежність України.

 

Директор БК с. Волошинівка,Т.В.Івченко