Година скорботи «Бабин Яр: дорога смерті», приурочена День пам’яті жертв Голокосту

Це Голокост – всього одне лиш слово,

Та його сенс – пекучий болі жар,

Вбивали всіх!.. старого і малого,

До Дня пам'яті жертв Голокосту 28 січня 2019 року працівниками Баришівської районної бібліотеки для дітей спільно з М.М.Милашич, бібліотекарем Баришівського НВК в приміщенні Баришівського НВК з учнями 9-Б класу, класний керівник Т.Ю.Шевченко проведено годину скорботи «Бабин Яр: дорога смерті».

Ведучі заходу – О.І.Биба, завідуюча бібліотекою та Ю.А.Гранько, провідний бібліотекар  назвала історичні факти, які увійшли в історію, як трагедія ХХ століття та передали всю глибину трагізму приречених на смерть людей.  Діти дізналися що  означає це вбивче слово – Голокост, згадали і про євреїв, які були розстріляні в Баришівці. А ще діти дізналися про Праведників світу – людей, які в ті часи допомагали євреям. Усіх їх об’єднували людяність і мужність, прагнення, попри фашистський терор, зберегти найкращі моральні якості людини. Праведники світу отримують медаль і Почесну грамоту, а їхні імена увічнюють в Яд Вашемі на Горі Пам’яті в Єрусалимі у  Національному меморіалі Катастрофи та Героїзму.

Діти  переглянули відеоролики: «Голокост - спогади очевидців», «Тітка дивом витягла нас із натовпу», «Ми не думали, що йдемо на розстріл», «Як українка в роки Голокосту відважилася  …», в яких  коротко  розповідається про Голокост, переглянули принесені документальні фотографії тих часів, ознайомилися з принесеними книгами.

З болем, сумом і жалем подумки підсумували  - такого жаху не повинно  повторитися!

О.Вовк, провідний бібліограф райбібліотеки для дітей