Зустріч із Е.І.Добжанським, талановитим краєзнавцем і дослідником, автором багатьох праць і книг «Священну волю України...», присвячена 100-річчю Соборності України

22 січня 2019 року у день 100-річчя Соборності України в читальній залі Баришівської районної бібліотеки для дорослих відбулася зустріч із Е.І.Добжанським, талановитим краєзнавцем і дослідником, автором багатьох праць і книг (у ході заходу заступник голови правління Київської обласної ГО «Поліське земляцтво» В.І.Безверхий наголосив: «Скільки потрібно часу лиш для перепису їх назв? А скільки – для створення?»).

Окрім літературних видань, заслуговує на увагу ще одне хобі митця – виготовлення солом’яних виробів: дідухів; фігурок янголят; віночків, здатних підкреслити красу не одного дівочого личка, капелюшків... Ці та інші вироби затишно почувалися на імпровізованій виставці, розташованій поруч із книжковою (тематика – відповідно до дати).

Величально прозвучала пісня «Україно, будь благословенна!» у виконанні відомого в районі та за його межами коллективу «Жайвір» (автор – Микола Негода, композитор – Микола Плашкевич), проникливі слова якої: «Священну волю України нехай Господь благословля. На себе, нене, зазіхати нікому з недругів не дай» змусили піднятися учасників зібрання, аби аплодувати стоячи.

Урочистість моменту підкреслив заступник голови Баришівської райдержадміністрації О.В.Плясецький:

– Ми – представники народу, ім’я якому – українці, котрі 100 років тому усвідомили одвічну істину, що в єдності – сила. Тож будьмо єдиними на шляху, обраному нашими предками століття тому!

В унісон цим словам прозвучали роздуми, висловлені Едуардом (псевдонім – Волелюб) Івановичем Добжанським. Хоча основним пунктом заходу була презентація книги «Свято», доповідач спершу проаналізував свою діяльність у створеній спільно з однодумцями громаді «Трійця»; опісля – період, пережитий (із дружиною Галиною Миколаївною – спільно) перед тим, як оселилися в Лехнівці. Цікаві судження, переплетені з історичними фактами, тримали увагу публіки тривалий час. Бо, погодьтеся, де можна почути про те, що дата святкування Нового року визначалася владою сім разів? А про писану історію України, відображену на скелі в Карпатах майже 40 тисяч років тому?

Презентуючи книгу «Свято», Волелюб переконав присутніх у тому, що людські можливості – необмежені, тому кожен повинен прагнути до виконання своєї місії на землі.

Окрім цього, Е.І.Добжанський також наголосив, що суть видання – не енциклопедична, в його витоках – святині народу. Тому не треба жити, аби жити, а визначити мету буття, шануючи лад на землі і у Всесвіті...

Із запитаннями (твердженнями – також!) до винуватця проведення заходу звернулися краєзнавець В.С.Михайленко та художниця-аматор З.Г.Коваленко; директор Баришівського районного краєзнавчого музею Л.Я.Новоградська; настоятель Лукашівського храму Павло Лисенко від імені творчого об’єднання «Макітра» презентував пам’ятний сувенір; Подяку відділу культури Баришівської райдержадміністрації в знак творчої співпраці вручила начальник Л.М.Бабич.

Приєднався до неї й В.І.Безверхий, передавши Е.І.Добжанському Подяку Українського національного музею «Чорнобиль», центральну залу якого прикрашає дідух, виплетений руками народного умільця із соломи зернових культур, вирощених ним спільно з дружиною на лехнівській землі.

Підсумки заходу підбила його ведуча – директор Баришівської ЦБС Г.В.Пацаловська.

Н.Дунайчик,  завідуюча відділом комплектування Баришівської ЦБС