Година-спогад, приурочена Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС «А душа людська пам’ятатиме вас»

Щоб не настала ядерна зима,

Ми йшли туди, ми рятували світ!

Хоч знали всі, що далі – небуття,

І може, це останній наш політ,

Та щоб не зникло на Землі життя,

Ми йшли туди, ми рятували світ!

14 грудня 2018 року в читальній залі Баришівської районної бібліотеки для дорослих проведено годину-спогад «А душа людська пам’ятатиме вас», приурочена Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цей пам’ятний день відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

На зустріч з ліквідаторами  аварії на Чорнобильській АЕС завітали заступник голови Баришівської районної державної адміністрації Ф.В. Маренич, начальник управління соціального захисту населення Л.В. Маценко, начальник відділу культури Л.М. Бабич, голова правління благодійного фонду соціально-економічного розвитку Баришівського району «Надія», заступник голови правління Київської обласної громадської організації «Поліське земляцтво», член президії асоціації ветеранів МВС України  В.І. Безверхий,голова Баришівської районної ради ветеранів війни і праці  В.В. Лебідь, голова Баришівської районної ради РВС України  Ф.Д. Власенко.

Ведуча заходу директор Баришівської ЦБС Г.В.Пацаловська зазначила, що «завдяки самовідданості ліквідаторів, багато з яких заплатили за це своїм життям і здоров’ям, аварія була локалізована. Їхній подвиг неможливо переоцінити. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом. Ми не маємо права забути про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь».

Присутні  схилили  голови перед пам’яттю загиблих.

Зі словами вдячності до ліквідаторів звернувся заступник голови Баришівської районної державної адміністрації Ф.В. Маренич, який вручив спільні подяки  Баришівської районної державної адміністрації та Баришівської районної ради учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС В.І. Безверхому та  М.О. Марченку.

У своєму виступі Василь Іванович Безверхий  зазначив, що День ліквідатора – це ще одна можливість нагадати суспільству про чорнобильців –ліквідаторів.

Спогадами поділилися В.П. Ніцак, який у 1986 році очолював загін цивільної оборони Баришівського району, ліквідатори аварії С.Г. Кучеренко, Ф.Д. Власенко,  В.М. Дуб, П.С. Петруньок, Г.В. Сташук та потерпіла від аварії на Чорнобильській АЕС  Н.Д. Омельченко

Музичне вітання для гостей прозвучало у виконанні гурту народного аматорського хору «Жайвір» Баришівського районного будинку культури(керівник Г.В. Сташук)

Начальник управління соціального захисту населення Л.В. Маценко зазначила, що в районі проживає 1040 ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, в т.ч. 197 осіб з інвалідністю. Відповідно до законодавства України управління соціального захисту населення  Баришівської  районної державної адміністрації виплачує  в повному обсязі компенсаційні виплати ліквідаторам, а також проводить щорічно оздоровлення ліквідаторів Iкатегорії аварії на ЧАЕС.

Присутні познайомилися з книжковою виставкою «Чорнобиль, вічний біль, його героїв людство не забуде».

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Лавріненко Н.І.