Гуманітарна сфера

Районний семінар-практикум вчителів географії

23 жовтня у Морозівському НВК ім. Д.Поповича відбувся районний семінар-практикум «Компетентнісний підхід  у шкільній природничій освіті як основний напрям її модернізації. Формування компетентності продуктивної творчої діяльності учнів в системі природничої освіти». Вчителі географії Баришівщини обговорили питання використання та можливостей інтерактивної дошки на уроках природничих дисциплін та організації навчально-дослідницької роботи учнів з метою формування природничої компетентності під час поглибленого та профільного вивчення географії.

Методист Кушнір Галина Дмитрівна акцентувала увагу присутніх на тому, що інформаційна доступність диктує нові вимоги до викладання. Сьогодні вчитель повинен не стільки надавати знання в готовому вигляді, скільки прищеплювати інтерес до навчання, розвивати дослідницькі навички учнів, пробуджувати потребу до самоаналізу, саморозвитку, самовдосконалення в особистісному плані, тобто вчити вчитися. Для реалізації цього завдання використовуються досягнення комп’ютерних технологій, а саме інтерактивний комплекс. Буряк Світлана Валентинівна, вчитель географії Морозівського НВК,  розповіла та показала як на практиці використовує даний комплекс, адже таке навчання сприяє збільшенню творчості учня, підвищує мотивацію, покращує чіткість в організації роботи класу, підвищує активність учнів, сприяє  зацікавленості учня у навчальному процесі. Дає можливість використовувати у навчальному процесі відразу різні матеріали: зображення, відео, ресурси Інтернету.

Директор НВК Чихман Вікторія Миколаївна презентувала учасникам семінару навчальний заклад, ознайомивши з найкращими його досягненнями та планами на майбутнє. А заступник директора з навчально-виховної роботи  Самаєва Руслана Павлівна провела цікаву екскурсію в шкільному музеї, де вчителі мали змогу почути про славне минуле і сьогодення нашого  села Морозівка.