Гуманітарна сфера

Святковий день для бібліотекарів Баришівщини

З нетерпінням бібліотекарі Баришівської ЦБС чекають свого професійного свята, тому що, за традицією – це буде подорож визначними місцями України.

В  цьому році бібліотекарі відвідали  замок «Радомисль»у Житомирській області. Нас зустріла екскурсовод Лілія і розповіла історію замку. Це приміщення папірні, якабула споруджена 1612 року, щоб виробляти папір для потреб лаврської друкарні. Ініціатором її будівництва став архімандритКиєво-Печерської лавриЄлисей Плетенецький. Це була перша паперова фабрика на території Центральної України.Пізніше папірня була зруйнована, а  з  кінця  19 століття використовувалася, як млин. Після розпаду Радянського Союзу десятки років будівля була закинута, на місці парку розмістилось міське сміттєзвалище.  Український медик і громадський діяч Ольга Богомолець взялась за реставрацію замку, яка тривала понад 9 років була добудована одна вежа,відтворено інтер’єри XVII- XIXстоліть,  розбитий ландшафтний парк з унікальними рослинами.

В 2009 році відкрився музейний комплекс, якиймістить у собі єдиний в Європі Музей української домашньої ікони, в основі якого — особиста колекція ікон, котру Ольга Богомолецьзбирала з 1995року. В одному місці зібрана велика спадщина українського роду. Неймовірна кількість ікон, колисок-люлюк, рушників, скринь, і так перераховувати можна безмежно.

 Ми пройшли п’ять залів, дізнавшись багато нового. Дізнались, як писали ікони в різних регіонах України. Побачили ікони вирізані з дерева, відлиті з металу, вишиті, написані на склі. Доторкнулися до  кам'яної  іконисвятого Миколи Чудотворця XІI століття, яка зберігає на собі відбитки та енергетику тисяч людських рук. Мабуть, саме тому вона ніколи, навіть узимку, не буває холодною. Запам’ятається назавжди камінна зала, не тільки неперевершеним звучанням музичних інструментів, а й джерелом, що б’є зі скелі в кутку рояля.

 Ми здійснили екскурсію    красивим ландшафтним парком, помилувалися монументом  Єлісея  Плетенецького. Скульптуравиконана українським скульптором Владиславом Волосенком. Вона зображує монаха, який, схиливши голову, пливе у човні; перед ним лежить розкрита книга, а в руці він тримає свічку, що горить вдень і вночі. Річка символізує плинність часу, човен — людське життя, книга — знання і життєвий досвід попередніх поколінь, свічка — просвіту і служіння людям.В замку безліч місць, які виконують бажання. Одне з них дзвіниця, потрібно було подзвонити в усі дзвони.

Потім був майстер-клас з виготовлення паперу у папірні за технологією XVII  століття.  Папір виготовляли зрешток тканини, льону, кропиви, лушпиння цибулі і часнику.Ми спостерігали за таємницею виготовлення листка паперу. На ньому, як і у давнину, був водяний знак міста Радомишль.

Нам показали, як   друкували книги.

По дорозі додому  ми відвідали етнографічний комплекс «Українське село» в селі  Бузова Києво-Святошинського району. Це  невелика територія гарного парку, що складається з  автентичних хат, бережно перевезених із різних регіонів України: Гуцульщини, Півдня, Поділля, Полісся, Середньої Наддніпрянщини та Слобожанщини. Навколо хат розташовані господарські споруди, майстерні та тваринники зі свійськими тваринами. Окрасою села є дерев’яний храмДимитрія Солунського.Увосьмигранній каплиці біля храмувідчинений Різдвяний вертеп - сцена народження Спасителя Ісуса Христа. Фігури вирізьбленні зі справжнього дерева. У вертепі постійно грають українські народні колядки. Біля фігур вертепу знаходиться ікона Божої Матері "Вифлиємська" з керамічним піщаним підсвічником та великий традиційний український дідух.Напившись води з"ЖивоносногоДжерела»,відвідавши  дивовижний міні-зоопаркми повертались з півторагодинної мандрівки селом. Кожного переповнювала гордість за наш український народ, за його культуру і духовність.

Від імені трудового колективу бібліотечних працівників району висловлюємо  щиру  вдячність  Олександру Івановичу Ільченку, голові Баришівської  районної  партійної  організації Аграрної партії України,за надання фінансової підтримки  для  організації поїздки.Хай Господь сторицею віддячить за ваше розуміння, підтримку. Бажаємо Вам міцного здоров'я,  благополуччя, успіхів у всіх справах.

 

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Лавріненко Н.І.