Літературна зустріч з молоддю «Поезія – ти сила чарівна» в рамках краєзнавчого проекту «Молоді імена Київщини» пройшла в читальному залі Баришівської районної бібліотеки для дорослих

Боже змилуйся, бо втратимо віру

В те,що в світі існує священна

Віра в мир для цілого миру,

В силу світла, добра і прощення

І.Савчук

15 березня 2018 року в читальному залі Баришівської районної бібліотеки для дорослих проведена літературна зустріч «Поезія – ти сила чарівна», що відбулася в рамках краєзнавчого проекту, ініційованого Київською обласною бібліотекою для юнацтва «Молоді імена Київщини». На зустріч з молоддю, учнями 9-а класу та 10-а класу Баришівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Миколи Зерова (вчителі В.В.Фокіна та С.А.Юхименко) завітала випускниця цієї школи молода поетеса-початківець Ірина Сергіївна Савчук.

Діалог присутніх з поетесою вміло організовувала і вела директор Баришівської ЦБС  Г.В.Пацаловська.

Ірина Сергіївна Савчук після закінчення Київського національного лінгвістичного університету за фахом перекладач з німецької мови  працює бортпровідником компанії «Міжнародні авіалінії України». Писати вірші почала ще в школі. В  2009 добірку віршів про кохання опублікувала районна газета «Баришівські вісті».

Змінюються часи і влада, змінюється життя і людський світогляд, але незмінними залишаються найвищі істини, незмінною лишається людська потреба любити й творити. Поезія потрібна всім - поети так само потребують читачів, як і читачі поетів -  зазначала Ліна Костенко, яка є улюбленою поетесою Ірини. Кожен вірш - це філософсько-аналітичний роздум. Про життєві цінності і нинішні суспільні проблеми.

Зараз вірші І.Савчук надруковані в літературних альманахах «Поезія натхненна жінкою», «Я дякую тобі», «Думки романтика». В червні очікується видання збірки «Колиска роду», до яких увійшли поезії присвячені найріднішим мамі і бабусі.

Уважно слухали учні вірші у виконанні автора. Поезія Ірини може бути ніжною, коли присвячена  мамі, татові, бабусі та суворою, стривоженою, коли присвячена  революції Гідності, подіям на сході України, поетам Розстріляного відродження, Василю Стусу.

Занотовує Ірина на телефон все те, що її вразило у житті, щоб потім знайти яскраві метафори та глибокі символічні образи, крізь які проглядається наш бурхливий і драматичний час.

На зустрічі були присутні мама поетеси Оксана Миколаївна Савчук, класний керівник Валентина Віталіївна Фокіна, подруга, редактор газети «Баришівський вісник» Аліна Сергіївна Басенко. Саме їм дівчина завдячує розвитком  свого поетичного таланту.

Оксана Миколаївна, викладач Баришівської дитячої музичної школи зробила все, щоб донька знайшла свій шлях у житті. Її побажанням було побачити у поезії Іри дитячі віршики, адже є всього один дитячий вірш «Синій барабан» написаний на прохання мами.

Валентина Віталіївна Фокіна у своєму виступі  зазначила, що вона гордиться своєю випускницею, згадала шкільні роки, перші поетичні спроби Іри написати твори по світовій літературі віршами, перші публічні виступи та ролі в шкільних спектаклях.

Теплі слова прозвучали від поетеси для свого класного керівника Валентини Віталіївни Фокіної, яка була і залишається наставником для Ірини. Їй вона телефонує, спілкується в соціальних мережах, надсилає нові вірші по електронній пошті.

Своїми надрукованими  в альманахах віршами Ірина завжди  знайомила свою подругу, журналіста Аліну Басенко. Яка в своєму виступі зазначила креативність, актуальність віршів Ірини, в кожну поезію якої вкладено реальність, пекучі проблеми сьогодення.

Вірші молодої поетеси, тримали в напрузі всіх слухачів до останнього рядка. Про ці чудові вірші не скажеш у двох словах. Їх треба прочитати, осмислити і хоч трохи знати цю молоду дівчину, енергії, палкої натури і, водночас, розуму та мудрості якої вистачило б на кількох.

Присутні познайомилися з книжково-журнальною експозицією  поезії І.С.Савчук «Поезія – це плід і роздумів і вражень».

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС,  Н.І.Лавріненко