Тиждень Безпеки в ДНЗ «Теремок»

Відповідно до статті 11 Закону України «Про дошкільну освіту» та розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2018 рік» від 27 грудня 2017 р. № 981-р, на виконання листа МОН молоді та спорту України від 19.08.2011р. №1/9-635 «Щодо організації та проведення тижня безпеки дитини в дошкільних навчальних закладах», на виконання листа ДОН КОДА від 16.04.2018 № 12-01-13/1425з метою поліпшення якості навчально – виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя, пропаганди здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків, вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок, щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій в ДНЗ з 23.04-27.04.2018 р. був проведений тиждень безпеки життєдіяльності дитини.

Головна мета: формувати у свідомості дітей відчуття особистої та колективної безпеки, навичок розуміння та оцінки небезпеки; безпечної поведінки вдома, на вулиці, у повсякденному житті. Поліпшити якість освітньої роботи з питань безпеки та захисту здоров’я дітей від негативних впливів довкілля, вдосконалити теоретичні знання і практичні навички педагогів, пропагувати здоровий спосіб життя серед педагогів, дітей та їх батьків.

Відповідно до інструктивно-методичних матеріалів, рекомендованих міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Київської області було проведено ряд заходів щодо організації та проведення ТБЖ та ЦЗ:

- ознайомлення з новими методичними рекомендаціями ДСНС та МНС України з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту;

- засідання комісії ДНЗ з питань евакуації;

- оформлено документацію по ЦЗ та БЖД відповідно нових вимог;

- виставка методичної літератури та практичного матеріалу з даного напрямку;

- оформлені в кожній вікові групі куточки з безпеки.

Розроблені:

- плани заходів роботи з дітьми та дорослими щодо підготовки та проведення тижня безпеки;

- поради для батьків;

- сценарій розваги з ОБЖ «Кізонька та козенята»

Вся робота була спланована і проведена відповідно віку дітей та тематичних днів:

Перший день - "Здоров'я дитини".

Другий день – «Дитина та інші люди».

Третій день – «Дитина і побут».

Четвертий день – «Дитина і вулиця».

П'ятий день – «Дитина і природа».

Протягом тижня педагоги закладу разом з дітьми у цікавих, ігрових формах роботи у вигляді бесід, інтегрованих занять з переглядом відеоматеріалів, дидактичних та сюжетно – рольових ігор, екскурсій – подорожей, лялькової вистави, спортивно – музичних розваг, закріпили навички поведінки в умовах виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру.

В кожній групі була оформлена виставка дитячих робіт з теми «Увага – небезпека!». Як підсумок «Тижня безпеки» було проведено комплексно – об’єктивне тренування з пожежної тематики по евакуації вихованців та дорослих.