32-га річниця Чорнобильської аварії в бібліотеках Баришівської ЦБС

26 квітня, Україна та увесь світ згадують жахливу за наслідками та найбільшу  в історії людства техногенну катастрофу – вибух четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.

Через вибух четвертого енергоблоку  стався викид радіоактивних речовин на північну частину України, також Білорусії, Прибалтики Польщі, Швеції, Фінляндії та багатьох інших країн. Потужність вибуху порівнюють з 300-ми  Хіросим. Ця трагедія – найбільша за всю історію ядерної енергетики як за кількістю постраждалих від наслідків, так і за економічними наслідками. У вересні 2003 року 26 квітня було оголошено Міжнародним днем ​​пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

В усіх бібліотеках Баришівської ЦБС оформлені книжкові виставки та тематичні полички «Чорнобильський слід на землі, в долонях, у душах, в серцях», «Чорнобиль – вічний біль» та ін.  Пройшли години пам’яті,зустрічі з ліквідаторами аварії на ЧАЕС, екологічні години, бібліографічні огляди, перегляди літератури, бесіди.

День пам’яті «Чорна трагедія на кольоровій землі» провела завідуюча бібліотекою-філіалом с. Семенівка С.О. Гресько для односельців. Відбулася презентація книжкової виставки «Мужність і біль Чорнобиля» та конкурс дитячого малюнка «Чорнобиль очима дітей». Ліквідатори аварії, що проявили героїзм і безстрашність, заслуговують вічної пам’яті і поклоніння.

Екологічну годину «Чорнобиля гіркий полин» для учнів Садової ЗОШ провела завідуюча бібліотекою с. Садове Л.Ф.Дибка (на фото) Присутні познайомилися з книжковою виставкою «Тривожні дзвони Чорнобиля».

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС, Лавріненко Н.І.