Випускники Морозівського НВК ім. Д.Поповича зареєстровані для проходження ЗНО-2018

Заступник директора з  навчально-виховної роботи Самаєва Р.П., відповідальна за формування комплектів документів для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року, отримала від Київського регіонального центру оцінювання якості освіти індивідуальні конверти учасників зовнішнього незалежного оцінювання та вручила їх випускникам закладу, а також наголосила на необхідності здійснення кожним із них перевірки реєстраційних даних (на інформаційній сторінці учасника, що створена на сайті Українського центру оцінювання якості освіти). Також Самаєва Р.П. наголосила, що для успішного проходження тестування, окрім старанної підготовки, учасникам необхідно дотримуватися основних процедур проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Передусім треба пам’ятати: допуск до пункту тестування за наявності чітко визначених документів: Сертифікат ЗНО, документ, що посвідчує особу (серія та номер якого зазначені у Сертифікаті) та запрошення-перепустка. Для виконання роботи учасникам знадобиться ручка з пастою насиченого чорного кольору, хоча краще мати дві-три – про запас. За бажанням чи в разі потреби можна взяти з собою прозору пляшку з питною водою.

Щодо обов’язків, то учасникам зовнішнього оцінювання заборонено використовувати в пункті ЗНО та мати при собі протягом часу, відведеного на виконання сертифікаційної роботи, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими технічних засобів і пристроїв.  Їх необхідно залишити удома або ж на спеціально відведеному для речей місці, адже в разі виявлення в учасників тестування смарт-годинників, а також мобільних телефонів, навушників, флеш-накопичувачів, USB-кабелів тощо учасник змушений буде залишити пункт проведення ЗНО достроково, а результат виконання тесту з певного предмета буде анульовано.

«Пам’ятайте, що дотримання вимог і норм, передбачених процедурою проведення зовнішнього оцінювання, є однією зі складових Вашого успіху. Не втратьте шанс стати студентом омріяного ВНЗ!» – порадила Руслана Павлівна.

Поради абітурієнтам для успішного проведення ЗНО

Зовнішній вигляд і поведінка

Якому б стилю Ви не віддавали перевагу, на ЗНО краще прийдіть у строгому костюмі з піджаком («ЗНО для мене – завжди свято, професоре!») і зберігайте серйозність. Зовсім не обов’язково своїм зовнішнім виглядом дати зрозуміти, що Ви є пристрасним прихильником певного музичного напрямку, прибічником яких-небудь екзотичних переконань тощо.

Є така чудова фраза: «Потрібно - і полюбив!». Потрібно писати захоплені відгуки про твори Гоголя – будь ласка! Потрібно описати ще когось як негативного персонажа – пишете те, про що Вас просять. А перед тестуванням потрібно закохатися в той предмет, який здаєш. Тож словесно змалюйте інтерес та захоплення від предмету і повірте у це.

У пункт ЗНО прийти без запізнення, а краще за 15-20 хвилин до початку тестування.

При собі тримайте перепустку, паспорт і декілька (запасних) ручок.

Якщо на вулиці холодно, то вдягніться тепло, адже Ви сидітимете на тестуванні не одну годину.

Зберігайте спокій та впевненість.

Не вживайте в день тестування заспокійливих засобів! Вони можуть загальмувати здатність мислити, зробити Вас сонливим і байдужим до того, що відбувається.

Якщо раптом «усе забули»

Погляньте на питання та помiркуйте, які асоціації воно викликає. Може, щось схоже Ви вчили по іншому предмету? Адже інформацію Ви дізнаєтеся не лише на уроці, а й по телебаченню, радіо, через Інтернет, у розмовах, у відповідях інших учнів, знаходите не лише в науковій, а і в художній літературі (наприклад, у тій, що стосується гуманітарних предметів). Невже за попередні (принаймні) 16 років Ви абсолютно нічого не дізналися, не читали, не чули? Головне – не панікуйте та зосередьтеся.

Як пройти ЗНО

Пам’ятайте, хвилювання перед іспитом - це цілком нормальне і природне явище.

Якщо хвилювання Вам заважає, спробуйте оволодіти собою: вийти з будинку раніше, пройтися пішки, зробити декілька глибоких видихів і вдихів (відрегулювати дихання) і таким чином збагатити мозок киснем.

Під час тестування уважно слухайте інформацію, яку Вам повідомлять інструктори.

Намагайтеся зосередитися на тестових завданнях, відключитися і не звертати жодної уваги на те, що відбуватиметься навколо Вас.

Якщо щось Вам незрозуміло, не соромтеся задати запитання інструкторам.

Працюйте швидко, але без поспіху. Двічі перечитуйте питання , щоб зрозуміти його правильно.

Не турбуйтеся з приводу завдань, які не вдалося вирішити, тому що ті, які Вас чекають попереду, обов'язково принесуть Вам бажані бали.

Не зупиняйтесь надовго з тим завданням, яке не вдається вирішити відразу. Заплануйте пройти спочатку по легких завданнях, а потім, приступити до тих, які з першого разу здалися складними або незрозумілими.

Користуйтеся методом виключення (виключайте заздалегідь неправильні відповіді). Не забувайте: іноді є сенс довіряти своїй інтуїції.

Щоб успішно справитися з тестуванням, потрібно працювати, звіряючись з часом, що залишився, і з кількістю невирішених завдань.

Намагайтесь залишити хоч би трохи часу для перевірки своєї роботи: для того, щоб встигнути виправити явні помилки, описки, які зробили від хвилювання або поспіху.

Пам’ятайте, що напередодні іспиту не слід перенавантажувати себе. Навпаки, потрібно добре виспатися, встати бадьорим, з гарним настроєм, адже Вам необхідно використати всі свої можливості, здібності й уміння.

Баришівський відділ освіти