Гуманітарна сфера

Шевченківський тиждень у бібліотеках Баришівської ЦБС

В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

Бібліотеки  Баришівської ЦБС провели ряд заходів з метою гідного вшанування пам’яті великого Кобзаря і популяризації його літературної та мистецької спадщини серед читачів.

В усіх книгозбірнях  були оформлені тематичні полички та книжково-ілюстративні виставки, що висвітлювали життєвий та творчий шлях письменника, Шевченкіану в поезії, живописі, музиці. Серед розмаїття виставок – виставки-портрети, виставки-спогади, виставки-пам’яті, виставки-перегляди, виставки-вшанування«Тарас Шевченко: стежки до пізнання творчості»,«Тарас Шевченко – світова наша слава», «Своїм сином пишається Україна”, “Голос душі великого народу”, “Велич Тарасового слова», “Тарасове слово – вічне» …

Одним із різновидів книжкових виставокє  виставка –інсталяція . Так, в Баришівській районній бібліотеці для дорослих та бібліотеці-філіалі с. Паришків  поряд  з творами Т.Г.Шевченкабулипредставлені  вишиті портрет і «Заповіт» Т.Г.Шевченка.

Щодо форм і методів популяризації творчості Тараса Шевченка, то  найпопулярнішими були: бесіди, голосні читання, літературно-поетичні години, ранки, вечори, літературно-музичні композиції, літературні портрети,  вікторини, конкурси, мандрівки, усні журнали.

Шевченківські читання «Слово вічне, слово невмируще – це і є Кобзар»  провела бібліотекар бібліотеки-філіалу с. Рудницьке Н.М.Василенко. Найкращі читці поезії Т.Г.Шевченка отримали у подарунок книги (на фото).

 В Паришківському НВК пройшов конкурс на краще читання поезії Т.Г.Шевченка організований спільно директором школи Л.В.Фещенко та  бібліотекарем бібліотеки-філіалу с. Паришків В.М.Петренко (на фото).

1-е  місце зайняла Ангеліна Ющенко (6 кл.)

2-е – Подколзіна Софія (2 кл.)

3-є – Петренко Вікторія (2 кл.)

Актуальність Шевченкового слова, його ідей гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднує всіх українців навколо безсмертного «Кобзаря».

 

Зав. методично-бібліографічним відділом

Баришівської  ЦБС

Лавріненко Н.І.